TEHNICKI PROBLEMI, PITANJA I ODGOVORI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

VRACAM SE USKORO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Colja , sto se tice komentara i slika , par dana nisam bio tu i doslo je do zastoja a sada je do vas da me zatrpate sa poslom posto sam se odmorio .
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Pero,nek ste vi svi živi i zdravi i nadam se da si (ste) se ljepo proveli tamo gdje ste bili,a i želim ti sve najbolje za godišnjicu braka,malo sa zakašnjenjem,ali ...nikad nije kasno! I da znaš nisam ni ja daleko,pratim te u stopu.Uskoro i ja vatam "srebro".
lana

napokon ukapirala

Post by lana »

Opazila sam kad zatvorim galeriju na krizic, da ostanem smrznuta jos neko vreme. Odnosno ako mi nije do smrzaèine moram ici na odjavu-loguot.
Bas dobro, sad sam malo pametnija. :roll: :roll:
lana

kvešèn za miæu

Post by lana »

Miæo,
ako naðeš malo vremena, mene bi zanimalo jel mogu dobiti trojane ako se logiram na neku
stranu npr. galeriju.
Danas me kompjuter muèi i ne da mi živiti, pa sam pregledavala Anti-MalWare i u karanteni našla 7-8 trojana i u Spyware doctor
12 infekcija....
one trojane što nisu u sistemskim datotekama sam obrisala i sad malkice, ali baš malkice brže radi.
Što ako obrišem i one trojane iz "sist32"???
Jel moguæe da mi se tuku Avast antivirusni program, Malware i taj Spyware, jer mi je kompjuter postao spoooor ko vrag, a ne bi smio biti spor s obzirom na obzire. :roll:
Zahvaljujem se za svaki odgovor.
pozdrav
lana
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Ja imam problem sa otvaranjem slika. Kliknem, a ono mi se samo zerka pokaze i stane i pise "done". Nista ne vidim, otvori se samo 2 cm otprilike, a to je stvarno malo. Pomagajte!!!
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Re: kvešèn za miæu

Post by Miroslav Stankovic »

lana wrote:Miæo,
ako naðeš malo vremena, mene bi zanimalo jel mogu dobiti trojane ako se logiram na neku
stranu npr. galeriju.
Danas me kompjuter muèi i ne da mi živiti, pa sam pregledavala Anti-MalWare i u karanteni našla 7-8 trojana i u Spyware doctor
12 infekcija....
one trojane što nisu u sistemskim datotekama sam obrisala i sad malkice, ali baš malkice brže radi.
Što ako obrišem i one trojane iz "sist32"???
Jel moguæe da mi se tuku Avast antivirusni program, Malware i taj Spyware, jer mi je kompjuter postao spoooor ko vrag, a ne bi smio biti spor s obzirom na obzire. :roll:
Zahvaljujem se za svaki odgovor.
pozdrav
lana
Nisam vidio ovo, izvinjavamo se mnogo se izvinjavamo.
Nisam primjetio da je galerija hakirana. Neznam ovuda se nekad sunjao neki 'aker Kojo, ali ga nevidjam u zadnje vrijeme, jedino je on sumnjiv.

Ja koristim besplatne antiviruse na http://www.bitdefender.com/ i http://www.lavasoft.com/ ad-aware.

Posto mi mashina nije nadbolja, ne koristim nikakvu aktivnu zastitu, tako da cesto skeniram, i posto se djeca igraju na raznoraznim 'akiranim sajtovima, nadje se tu kojecega.

Sad da ti odam jednu tajnu - najvaznija stvar u kompjuterskom biznisu je backup. Hard disk ti moze puknuti u svakom trenutku, i redovan backup je osnovna stvar. Znaci, odvoji stvari koje su ti vazne, slike, dokumenti, i ostalo (najbolje u My Documents) i pravi redovni backup na DVDjeve.

Inace, mogu se potuci antivirusni, i virusi i svake posasti sto postoje.

Nisam ti puno pomogao, ali evo ti rame za plakanje pa se dobro isplaci.

Pozdrav od mice
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

hm

Post by Miroslav Stankovic »

Naca wrote:Ja imam problem sa otvaranjem slika. Kliknem, a ono mi se samo zerka pokaze i stane i pise "done". Nista ne vidim, otvori se samo 2 cm otprilike, a to je stvarno malo. Pomagajte!!!
Nego deder ti Naco u Internet exploreru odes tamo na Tools- Options - pa Internet Options, pa Delete files, delete history, malo ocisti kucu, moglo bi pomoci. Reci ako jos uvijek neradi. I meni se to desilo par puta ali nisam uparozio zasto.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Ja Mico sve uradila po tvojim uputstvima i opet nista. Samo zerka. :oops:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

stvarno

Post by Miroslav Stankovic »

I meni se desilo jednom sa Internet Explorerom...
Mislim da je do te tvoje brstilice.
Ajde probaj raditi sa ovim, pa mi reci:
http://www.google.com/chrome
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Sredjeno Mico, svaka cast, hvala!
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Re: kvešèn za miæu

Post by Miroslav Stankovic »

mico wrote: Sad da ti odam jednu tajnu - najvaznija stvar u kompjuterskom biznisu je backup. Hard disk ti moze puknuti u svakom trenutku, i redovan backup je osnovna stvar. Znaci, odvoji stvari koje su ti vazne, slike, dokumenti, i ostalo (najbolje u My Documents) i pravi redovni backup na DVDjeve.
A kad napravis backup, tad mozes i formatirati disk, i sve reinstalirati.
lana

Re: kvešèn za miæu

Post by lana »

mico wrote:
mico wrote: Sad da ti odam jednu tajnu - najvaznija stvar u kompjuterskom biznisu je backup. Hard disk ti moze puknuti u svakom trenutku, i redovan backup je osnovna stvar. Znaci, odvoji stvari koje su ti vazne, slike, dokumenti, i ostalo (najbolje u My Documents) i pravi redovni backup na DVDjeve.
A kad napravis backup, tad mozes i formatirati disk, i sve reinstalirati.
To ti misliš na rezervni disk?
Miæo, ovaj topik je zlata vredan. Nastaviš li ti tako, ja æu postati sam svoj majstor, pa æu oteti kruh raèunalnièarima.
Imam još nešto:
danas mi jedan tip reèe,da mi možda kukiji usporavaju, a njih najviše dobivam kad otvaram slike na spletu i da se nalaze u nekoj mapi temporary u My computer, ali ja nemam te mape??? :idea: :roll:
Boris Babic
Posts: 28
Joined: Tue Feb 27, 2007 11:55 pm
Location: Beograd

Post by Boris Babic »

Naca wrote:Ja imam problem sa otvaranjem slika. Kliknem, a ono mi se samo zerka pokaze i stane i pise "done". Nista ne vidim, otvori se samo 2 cm otprilike, a to je stvarno malo. Pomagajte!!!
Slican problem ja imam sa internet explorerom. Kad se otvori strana sa slikom na galeriji pojavi se mali kvadratic, a slika se ne vidi ali se pojavi i onaj znak povecala (zoom) sa minus i plus (zoom in , zoom out) . Ako zelis povecati sliku kliknes za povecalo sa znakom + i on ce ti povecavati sliku. Ako ne vidis ta povecala moguce da ti java ne radi kako treba ili nije instalirana. Ja internet explorer rijetko koristim uglavnom mozilu firefox a tamo taj problem ne postoji.
Boris Babic
Posts: 28
Joined: Tue Feb 27, 2007 11:55 pm
Location: Beograd

Post by Boris Babic »

Sa iskljucenim antivirusom sve radi kako treba. Antivirus brljavi ili sa javom ili sa kukijima.
lana

save picture

Post by lana »

Može neko da mi objasni kako bi skinula jednu sliku.
Naime, ova slika Dinare,što se vrti trenutno na galeriji kad se pogleda pod Last coments, skinula sam je bez problema za desktop,( sa desnim klikom miša). To je O.K.
Ali htjela sam je dati i u moje slike, ili moje dokumente pa je ne dobijem u takvoj velièini. Dobijem malu slièicu ili takvu da kad je poveæavam, bude mutna.
Probala sam sa desnim klikom, kopiraj, save as, .......i sve što mi je palo na pamet.
A znam da sam neke slike prije skidala. Ne znam je li to do slika ili do mene?????
:roll: :?: :?:
Post Reply