TEHNICKI PROBLEMI, PITANJA I ODGOVORI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Mićo,kad si spomenuo tehniku u komentaru na jednu sliku,sjetih se da imam mali problem na kompjuteru pa ako bi mi mogao pomoći da ga otklonim.Naime ,ćerka mi radi neke prezentacije na PowerPoint 2003 i ne može u slajd da unese muziku.odnosno unese željenu muziku,ali nikako ne može da je startuje.
kad treba da je startuje pojavi se prozorčić sa natpisom :

"The specified file cannot be played on The specified MCI device The file may be corrupt,not in The correct format or no fil"

Možeš li mi pomoći?
Zahvaljujem!
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

muzika....

Post by Miroslav Stankovic »

A svira li kad kliknes na njega direktno? Koji je nastavak (ekstenzija) imena fajla?

Ako pretpostavimo da je fajl dobar, i da svira kad na njega kliknes, vjerovatno je koristena kompresija sa kojom Powerpoint neradi. Imas dvije mogucnosti:
1. Insert - Hyperlink - Existing File or folder - Current Folder - pa pronadjes vraga i OK. Tokom prezentacije kad kliknes na taj link pokrenuce se onaj program koji radi i odsvirati.
2. Napravi konverziju tog svog fajla u nesto sto Powerpoint moze svirati.

Reci ako ima jos problema. Ziv bio.
lana

zašto mi ne otvori zidiæ kako treba

Post by lana »

Miæo, evo i mene sa pitanjem.
Kad se hoæu na ovom kompiæu prijaviti na zidiæ, otvori ga tako da prikaže one procente, a onda nastupi plavetnilo.
Hoæu reæi, nema menija, nema spiska gostiju, nema chata, nema ništa????
Nikakvo dugme za klikniti, nemaš se s èime pomagati.
A na drugom kompiæu sve o.k., isti IP, sve isto??'
Nije mi o glavu, ali me kopka, baš sam htjela malo s ljudima poprièati.
:?: :?: :roll: :roll: :roll: :?: :roll: :roll:
livadic

Post by livadic »

Ma lano,sad sam te vidio da sjediš na zidiæu,oèito si rješila problem.
lana

Post by lana »

Miæo, ja bi samo nešto dodala.
Probala sam preko Opere i otvori mi zidiæ normalno, doduše malo me šteka kod komunikacije ali uglavnom doðem na zidiæ kako treba.
Preko Mozille me zafrkava. Koja je to bolest, ima li lijeka??? :?: :?:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

zidic

Post by Miroslav Stankovic »

Najtezi kvarovi su oni koji se nemogu ponoviti na nekom drugom kompjuteru. Probaj operu, explorer, itd... Evo meni radi, pricam sa komsinicom iako je Nijema.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

zidic

Post by Miroslav Stankovic »

U svakom slucaju nemoj samo skakati (to je figurativno, mislim izlaziti) sa zidica tako da samo zatvoris prozor.

Uvijek korisiti komadu /quit a sigurno ima i neko specijalno dugme, ali djavo ce ga znati koje je.
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Mićo,nisam uspio napraviti,ali nema veze,ipak ti hvala na pokušaju.Moj sin ima prijatelja koji je završio te škole pa ga je rekao dovesti.Ja sam uradio ono kako si rekao,ali nešto nije kako si napisao i tu sam stao.Cijali dan sam juče pokušavao,dobro nisam još više pokvario.
Ja sam klikao redom INSERT - HYPERLINK -EXISTING FILE OR FOLDER, E...tu sam stao jer se kod mene pojavljivalo EXISTING FILE OR WEB PAGE i na kraju CURRENT FOLDER,ali ništa nisam uspio..Gdje god sam kreno rezultat je bio isti,muzika nije svirala.
Drugi savjet nisam razumio kako da izvršim zamjenu,ali Mićo ipak hvala
Ja sam mlad,naučiću ja to.
Hvala još jednom i izvini na maltretiranju.
lana

Post by lana »

Za Miæu: spametovao mi se kompjuter, zidiæ radi ko bog
Za Lelu: hvala za f5, sad poznam još jednu korisnu fintu
:flower: :flower: :flower:
lana

locked

Post by lana »

Peky, meni je zakljuèan DNEVNIK KNINJANA (ne znam kako je sa drugima), zakljuèano, nema više??????
Jesam opet nešto zabrljala???? :roll: :roll: :roll: :roll:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

IZVINJENJE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Izvinjavam se,greskom sam zakljucao Dnevnik Kninjana.
Stvarno se izvinjavam.
Hvala Lana.
Nijema

Re: IZVINJENJE

Post by Nijema »

Peky wrote:Izvinjavam se,greskom sam zakljucao Dnevnik Kninjana.
Stvarno se izvinjavam.
Hvala Lana.
:roll: Pocni koristiti riblje ulje i neces se morati izvinjavati za razlicite propuste! :oops:
Nijema

Re: zidic

Post by Nijema »

mico wrote:Najtezi kvarovi su oni koji se nemogu ponoviti na nekom drugom kompjuteru. Probaj operu, explorer, itd... Evo meni radi, pricam sa komsinicom iako je Nijema.
:P Ovo stoljece je pravo cudo...nijemi nisu vise nijemi a ni gluhi nisu gluhi....hajde se ti skontaj i odluci! Bas smo se fino ispricali a i opet cemo!!!!
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Već nekoliko dana na galeriji stoje iste slike,a nema ni novih komentara.Gazda! đe gori!? jeli neki kvar?Ja inače,svako jutro,obavezno idem na galeriju da vidim ima li novih slika i komentara i već nekoliko dana sve isto.U čemu je problem?
cipe

Post by cipe »

evo krenilo je , izgleda da je peki popravio . :D
Post Reply