TEHNICKI PROBLEMI, PITANJA I ODGOVORI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

TEHNICKI PROBLEMI, PITANJA I ODGOVORI

Post by Luka Kabic »

Dobio sam tvoj meil (vidim po adresi) ali ga antivirus neda da otvorim. Ovo isto sam ti postavio na pr. mes. kopiraj i postavi meni u private mess.Kada procitas obrisi ovaj topic.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Virus....

Post by Miroslav Stankovic »

Prvi put u zivotu mi se zakacio virus....
Ako iko dobije od mene poruku, sa attachmentom otprilike velicine 120KB, neka je samo obrise.
Last edited by Miroslav Stankovic on Sat Sep 06, 2003 8:55 pm, edited 1 time in total.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Ako se ne mozete braniti od attachment-a velicine 100-150KB

Post by Miroslav Stankovic »

Najbolje je da instalirate neki antivirus (Norton npr)

Kad dobijete takav attchment samo ga obrisite, ni pod razno ne otvararajte poruku, ili jos gore attachment.

Ovdje je lijek za konkretni virus (klez):
http://securityresponse.symantec.com/av ... .h@mm.html

Koga zanima samo pilula, neka se javi pa cu mu je poslati.
pk16

klez pomornik

Post by pk16 »

mico, ti nisi normalan ! taj klez je jedan od najpodmuklijih virusa koje sam vidio, srecom ne na svom kompjuteru. i ne manifestira se odmah, nego ima neku valjda inkubaciju, pa postepeno sikanira dok covjek nije na kraju prisiljen formatirati hard-disk ... nema mi sad mirnog sna do ponedjeljka ... ubicu te.

inace, znam da ovo nije odgovarajuci topik, ali ako ima neko iz tvika, TRAZIM: balinjere za trokolicu, 2 manje i jednu veliku. to mi je uvijek bio problem.

od onog podmornika iz "zivotinjskog carstva" sam vec odustao, ali ipak spominjem i njega, za svaki slucaj, nikad neznas.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

virus...

Post by Miroslav Stankovic »

Ajde nebojse, valjda ovi na poslu imaju antiviruse na masinama...

Iako ako je kao sto Nina prica da jeste na UoWinskonsin-u onda drsci. Doduse, oni su na divljem zapadu, ipak si ti na kulturnom istoku.



Ovdje ima sve sto treba napraviti, pa slijedite uputstvo (hvala Bozi):
http://securityresponse.symantec.com/av ... .tool.html

Ko jos ima problema neka mi se javi.
Kninjanin

E

Post by Kninjanin »

Eee, ti kompjuterasi! :lol:
Pa idite kod Sinise Rastovica za te nekakve viruse i bakterije! Dacce vam on anibijotike! :lol: :)
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

VIRUS I ANTIBIOTICI

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

EVO VIDITE STA JE NAPRAVIO .PA LIJEPO SAM MU REKAO(PEKIJU) DA STAVI MASKU PREKO USTA KAD PISE.KAKO SAM VEC REKAO PRIJE JA O OVOJ MASINI ZNAM SAMO OSNOVNE STVARI(KOMPJUTERASKI SAM POLUPISMEN) PA SAM JUTROS U POMOC ZVAO PRIJATELJA KOJI JE MAHER.KAZE COVJEK DA NEMA PROBLEMA.PEKI SALJE NEKE KLEZOVE ,A OVAJ MOJ IH UREDNO OTKRIJE I SKLONI SA STRANE.ZATO VI HAKERI NECU NIKAKVU AKADEMSKU RASPRAVU VEC DA ME UPOZORITE MALO NA NASKOM. :!: :wink:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Chat, opet eksperimentalno

Post by Miroslav Stankovic »

Jos uvijek eksperimentalni chat se nalazi na ovoj stranici:

http://www.galerijaknina.com/home/index.php

Uskoro ce link na chat (sa automatskim login-om) biti na forumu, a i druge neke stvari koje je Sanja davnih dana predlozila a mi nikako napraviti.
Za sada jos uvijek treba upisati Login Name.

Probajte kako radi, i posaljite svoje komentare.
sinisa

Post by sinisa »

Dobio sam prazne mailove od mobidika i nele oba po 149kb, a posto cujem da i ja saljem slicne poruke ne bi bilo lose da pregledate masine. Svijet je pun buba, bakterija, virusa, trojanskih konja...
Lijek uvijek postoji: :lol: fdisk :lol:
Da ne zaboravim, svaka cast za zidic, probo, radi!!!!
sanja

virusi

Post by sanja »

Sinisa, i ja sam dobila jednu tvoju praznu poruku. Pretpostavljam da je attachirani virus server sam skinuo (yahoo). Ipak sam ja jutros updatirala Norton antivirus, napravila scan disc i cudoviste mi javilo da nema inficiranih fileova.
Prema tome, prekontroliraj se i eventualno ukljuci opciju koju savjetujes - format disc! :wink: :) Nadam se samo da smo svi ovdje kompjuterski (polu)pismeni, pa te necemo poslusati! :roll:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

virusi i bakterije

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ja otome znam toliko da mi moze pomoci samo Sinisa Rastovic. u stvari nemam pojma o cemu razgovarate. samo nagadjam. vidim ja da ponekad naleti kakva zaraza ali je spremim u karantenu i valjda je to ono pravo. :wink:
sanja

Invazija virusa

Post by sanja »

Ovo vise nije napad, nego prava invazija!!! Od jutros sam na poslu primila oko 180 zarazenih poruka. Ako nije kasno, posebno tebi Moby koji se jos uzdas u Sinisu Rastovica, te poruke imaju razlicite subjecte: Details, RE: Details, Your Detalils, Re: Your detalils, My Details, RE: My Details, RE: Approved, RE: Thank you!, RE: That movie, RE: Weaper Screensaver, itd.
Dakle, oprez drustvo! Norton antivirus ga ne prepoznaje kod ulaska u Inbox, a poslije se nisam usudila probati!
Moby, ne znam koji antivirus imas, ali bi svakako najbolje bilo da poruke brises bez otvaranja, a onda i iz foldera Deleted Items ili Trash. Sta je sigurno, sigurno!
sinisa

Post by sinisa »

Problem je u tome sto ja nemam niti jedan vas e-mail u address book, a ipak dobivate poruke od mene. Gazde, webmasteri da se nesto ne desava na forumu.
Inace sta je da je niti Norton niti Trojan Remover nije nista nasao.
Sanja prije deset dana uradio sam fdisk, a imam dva OS na masini pa vidi zabave :evil: , red je na nekome drugom :lol:
sanja

Zaraza

Post by sanja »

Ma, ko moze skuziti njihove sisteme djelovanja, znaju oni i generirati razlicite adrese i s razlicitih mjesta. Najvjerovatnije je zarazen neko ko ima sve nase adrese.... :wink: Ja ih nemam, tek sam naslutila da bi ono mogla biti tvoja adresa Sinisa.
Gadna stvar, nema sta. Evo, od jutros na poslu pedesetak zarazenih poruka.... Radila sam scan disc s Nortonom i kaze da sam cista.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

zaraza

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

oko podne dovedem ja "Sinisu Rastovica " da mi pregleda ovu masinu. " Sinisa " ima 25 godina i to mu je zanat. kaze sve okej. sve cisto. jos je nesto pekljao po njemu gasio ga i palio pa vi sad zakljucite. :?:

ovaj totalni napad i sanjine rijeci(sto je sigurno, sigurno je) su me
naravno inspirisale da vas pitam tko je 1946-te na albanskoj granici ubio albanca "za svaku sigurnost". covjek je inace napravio uzbunu kad mu u posiljci nisu stigle "stevilke "iz Maribora. on a i sinovi su mu legende. rjetko tko od knijnana da ih ne zna. nela ako neznas pitaj starog. za stevilku je sigurno cuo. samo mu spomeni alatnicu. :idea: :D :D :D

a i ti sanja kako to sam zavrsavas pisanje.procitaj zadnju recenicu iz zadnjeg posta. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Post Reply