TEHNICKI PROBLEMI, PITANJA I ODGOVORI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

virusi

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

sve razumjem samo kad bi jos skuzio sve bi bilo u redu. samo me isprepadate.mozete li vas dvojica osim ovog informaticko akademskog predavanja napisati stogod na drugim topicima. znam ja da ste vas dvojica pametni momci ali ste mi daleko.
sanja

Provjera

Post by sanja »

Samo da provjerim vrijeme, posto mi je, cini mi se, razlicito od ovog oficijelnog na siteu i onog koje mi pokazuje cudoviste u desnom uglu ekrana...
sanja

Knin u zoni sumraka

Post by sanja »

Jos fali dva sata Mico... :o Nista mi nije jasno... Je li Knin promijenio vremensku zonu? Koliko cesto odlazim tamo, gotovo nikako, mozda i jest... Znam da je u zoni sumraka, ali ovo... Zbunjena sam! :?
sanja

Finta u logiranju!

Post by sanja »

Ne bi ja bila ja, kad ne bi skuzila u cemu je finta! Ha! Mico, kad nisam logirana, pokazuje OK vrijeme, ali dok se logiram, sat se opet vrati na ono staro vrijeme gdje fali dva sata. Aj, popravi to!
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Re: Finta u logiranju!

Post by Miroslav Stankovic »

sanja wrote:Ne bi ja bila ja, kad ne bi skuzila u cemu je finta! Ha! Mico, kad nisam logirana, pokazuje OK vrijeme, ali dok se logiram, sat se opet vrati na ono staro vrijeme gdje fali dva sata. Aj, popravi to!
Nemam pojma, moralo bi to raditi. Ja kad nisam logiran sva vremena su kninska (GMT+2), a kad jesam onda moja (GMT-4). Ima li jos neko ovih problema? Ili to i Sanja opet zahebava?
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

o vrijeme

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

idem bas probati. dole desno pokazuje 15:51 sati po kninski. kad stisnem ovaj submit vidicemo sta ce pokazati.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

vrijeme

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ako dodam onih Micinih gmt 2 trebalo bi biti u redu. ali posto pise 1 a ne 13 opet mi nije jasno. sta velis Mico. :?: inace ja sam dosao na ideju kako da najlakse dozovem Pekija. vrtim ja kcerkin globus i vidim ovaj klokan zivi ispod mene. sto ja nebi samo lupao nogama u kuzini(tamo mi je najaveca akustika) a ovaj ima da cuje buku pa ce barem grintati da ne tabanam a mozda se i javi da bacimo koju. izgleda da nas ovi merdijani i paralele vise jebu od Vrbnika(Konja) :idea: :wink:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Re: tehnicki problemi

Post by Miroslav Stankovic »

mobidik wrote:A KAD PREDLAZETE VRIJEME JA CU VAM RECI KOLIKO JE SATI I KOJI DATUM KNIN 29.08.2003 17:00 VOLIO BIH DA SE VRIJEME RACUNA KAKO SAM NAPISAO. dok ovo pisem vjerujte mi da sam uzrujan , nervozan
Za nervoznoga evo ovako:
Svako moze napraviti da mu se vrijeme prikazuje kako zeli:
Otidji na cikicu gdje pise Profile (moras biti logiran), i pod "Date format" upisi:
m.d.Y G:i

Onda na Submit i sva ce ti vremena na the Forumu pisati onako kako si ti zelio.
Kninjanin

Tocno vrijeme???

Post by Kninjanin »

E, stvarno ste dosadni... :D
Stalno o satu ovome ili onome... :roll:
Ako je ovaj sajt o vremenu prije devedesete, a to je (za one koji ne znaju izracunati - 12 do 12000 godina) puno vise od vasih sat ili dva!!
E sada jedna prica (da znate kako se ponasati ubuduce!):
Ide Suljo pored zidica 12.08.1986 u 14:35:28 (po kninskom vremenu, a ne GMT) i rece.... Uto (u 14:37:43) naidje Komesar...
Od sada hocu da price idu sa ovakvim detaljima jer su nam sati, koliko vidim, jako vazni! :lol: :lol: :wink:
Englez

Post by Englez »

Ajde, pocni!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

MUVE

Post by Petar-Peky Bukarica »

A , DA NISTE POGRESILI TOPIC , GOSPODO !!!
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Vrijeme...

Post by Miroslav Stankovic »

Nela sad i ti zahebavas. Posto bi drugi sad osuli paljbu da se nisam vratio na tehniku, ja se vracam na tehniku o vremenu:

GMT je u narodu znano kao Greenwich Mean Time, a ne kao sto neki misle Greenwich Meridian Time. Zbog ljetnog racunanja vremena, trenutno lokalno vrijeme u selu Greenwich pored Londona je GMT+1, a u Kninu i Gospicu jeste GMT+2 (ukoliko je danas jos uvijek ljetno racunanje vremena). Capisci?

Iako bi bilo pravilnije koristiti UTC (Coordinated Universal Time) prema kojem se i GMT nastimava vec dugo godina. Sad bi ti ja mogao o tome pricati tri dana, ali ce me ovaj iz kengurije gadjati bumerangom (podsjeca li te to na nekoga, koga ja sad zajebavam na ovaj nacin :wink:, a ne zove se Peky).

Zato za sve, kad predjete na zimsko (normalno) racunanje vremena prebacite opet na cikici Profile sve do sljedeceg proljeca.

Ja mislim da je dosta o ovakvoj jednoj krasnoj tematici. Svi su popizdili zbog toga, svima im izgleda smetaju godine pa su njezni i osjetljivi.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Virusiiiii

Post by Miroslav Stankovic »

sanja wrote::lol: ... dobro si ti to skuzio Moby! Tko zna kakvu su mu kantu uvalili i jos ako mu se zakacio kakav virus jer nema antivirusnog programa....
Nekome od nas ovdje ocito je. Opet sam dobila nekoliko praznih mailova od Mobyja, Cirusa, nekoga tko na yahoou ili hotmailu ima adresu "visepazara", itd. Ocu reci, od nekoga tko sve ove mailove, ukljujuci i moj, ima u svom adresaru. Pa, nek se prepozna i dekontaminizira! Valjda nije Cipe!
Nakon ove Sanjine poruke mogu zakljuciti da jedino ovi ljudi dolje mogu imati ovaj virus/worm. Pogledajte dali se nalazite u nekoj od kategorija, pa istrijebite te usi:
1. Ja
2. Peky
3. Momci koji host-iraju Geleriju
4. Gostic ako se dopisivao sa Cirusom
5. Cirus ako se dopisivao sa Gosticem
6. Neko ko se dopisivao sa Gostic-em i Cirusom.
7. Neki haker koji je uspio direktno pristupiti bazi podataka


Sinisa je preporucio program za ciscenje crvi i trojanskih konja:
Sinisa wrote: evo ti web za trojan remover
www.simplysup.com/tremover
Ja preporucujem Norton-a (ako imate verziju za licnu upotrebu, njen rok trajanja je 1 godinu. Nakon toga vise nemate pristup novim opisima virusa, a cini mi se da nema upozorenja).



Recite ako vam treba luga, ili petroulja, ili one smrdljive otrovne tekucine za usi, ili onaj gusti cesalj za gnjide.
sanja

Norton

Post by sanja »

Nije neki problem i ako Norton rikne nakon godinu dana. Jes' da to napravi bez upozorenja, ali onda ga se lijepo deinstalira i taj isti, instalira ponovo. Do slijedece godine. Ja tako vec tri zaredom! :wink: :)
nela.

antivirus

Post by nela. »

Ja bih preporucila Panda software jer imaju online scan koji ne traje predugo, ne instalira se na masinu osim nekoliko dll datoteka, a pronasao mi je svojevremeno trojanca kad Norton nije. Naime, brze obnavljaju svoju bazu podataka, cak toliko brzo da sam posumnjala da ih i proizvode da bi ljudi onda kod njih kupovali antiviruse. Anyway, uz zaista dobar software koji je na prodaju, imaju i taj antivirusni program online besplatan i sad jednom tjedno to obavim pa sam mirna. Ako se odlucite na pokretanje savjetujem vam da prethodno ugasite norton ili activescan ako ih imate u startupu jer ce u protivnom zablokirati.
Stranica:
www.pandasoftware.com/activescan

kliknite na ikonu za online virus check

Jesam dosta davila? Vidi se da mi je to posao - daviti ljude informatikom :wink:
Post Reply