KNINSKA MUZICKA SCENA

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

krle

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

pa jesam li rekao da je bilo raznih pokusaja. dobro krle je pekljao sa FARAONIMA.pa cak je Srdjan Raskovic nesto pekljao u svom podrumu. neko je cak donio "orgulje" na mjeh. vise i glasnije se culo kako puse zrak nego tonovi koje su proizvodile. da sad nebih ovdje pisao roman unapred se svim kninskim muzicarima i rokerima izvinjavam. nemoguce je sve spomenuti. ja sam se bazirao samo na one koji su ostavili neki dublji trag. :!: :?:

NEGO JA SAD OCEKUJEM DA POCNU VRCATI FORE I BAZE SA TIH SVIRKI. IMA IH MALI MILJUN. AKO SAD OPET BUDEM MORAO O TOME JA, SVE CU VAS POSKIDATI SA FORUMA. PEKI MI DOBACIO NEKI DALJINSKI. JEBOTE MOZDA CE ZA AUSTRALIJU POCETI BACATI KLADIVO. STA TI CIPE MISLIS O TOME :?: :wink:
cipe

tnt

Post by cipe »

Zar niko od vas nije cujo za grupu TNT, grupa u kojoj su svirali,
basista Pale Tica, Nona od podvornika sin, Sefko i Izet.
Nona je u vojsci bio sa Zdravkom Colicem i godinu dana svirao sa njim.
Pricalo se da je Cola peder, i ja bas jednom pitam Nonu, on kaze jesi lud svake subote imamo druzenje sa srednjom skolom, (ono vojska i dijeca zajedno usretnu buducnost )
Kaze Cole prca svake subote drugu klinku.
Pitam ja jel tebi nesto ostane , kaze on ma ostane ono sta nece on.
Zuar istsa.
Zna li ko gdje je Nona?
pk16

Post by pk16 »

moram reci da je tacno sto cipe kaze za colica - svaler. ja, je li, znam jer je cola bio kod mene kuci na kavi jednom prilikom kad je bio u kninu. moj bratic iz bg hodao, te ozenio, jednu od lokica, a one sve imaju dugacke jezicine. a ja cak nisam ni bio doma to popodne, valjda su svratili spontano i nenajavljeni. (da sam zensko, bilo bi mi krivo. ovako, nisam se ni sjetio dosad.)

sinisa, vidis da i moja zgrada ima svoje adute, a da i ne spominjemo ginekoloski dispanzer i one resetke pri ulazu kroz koje se vidi iz podruma.

sad se sjetih, imali smo i mi golubara - drazen vucak. sta li je s njim ... valjda zbog njega mislim da su svi ti golubari opaljeni, ali to je vec drugi, ako ne i treci topik. skuzajte, sjor webmaster.
cipe

Post by cipe »

Ajme bombasa bio Cola na kaviiiii , hahahaha !
Ma nemoj se plasiti zajebavam se vjerujem ti.
Sto se tice Vucka kao golubara dobro si me podsjetio nisam znao kako se zove, zaboravio sam dobro si me podsjetio.(Vidis kako pisem malo sam popio )ne da mi se brisati.
Inace moram i njega staviti, on mi je bio glavna musterija, njemu sam najvise golubova prodao.
Neke i po nekoliko puta.
cipe

Re: krle

Post by cipe »

Moby posto sam ja cuo da je sa vama po koncertima cesto kao voditelj isao Djoko struca ja mislim da bi ti mogao da zapocmes sa forama
sa" muzicke scene Knina " :D
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Sjecanje i stvarnost

Post by Miroslav Stankovic »

Od zadnjih dvadeset poruka 15 je bilo cudjenje pa gdje ste, sta se ne javljate itd. Zato ja necu tako, nego su doljenize malo provocirati, tako da ce se bar jedan coek sigurno javiti.

Ovaj post nema neke veze sa Kninskom muzickom scenom, a moze lako biti i obrisan od strane nadleznih, posto glavnu ulogu igra koncert Partibrejkersa odrzan sinoc u jednom klubu u Hamiltonu. Cane & co su otprasili svoje, bolje nego u Partizanu u Kninu prije petnajstak godina. Presli pola svijeta i profesionalno odradili svoja dva sata pred najvise pedesetak ljudi. Ako im je i vecerasnji koncert u Torontu slicno posjecen, to bi bila potvrda da su i oni postali buntovnici bez razloga. Ali siguran sam da ce u Torontu biti bar 50 puta vise publike.

A glavni razlog sto ja o ovome pisem je sto sam se usred koncerta sjetio mog razgovora sa Gogijem prije tacno 21nu godinu. Taj Gogi je bio prvi covjek najbolje kninske originalne rock grupe Krcma kod Djure seljaka. Razglabajuci zasto su na Radio Kninu 99,9% muzike narodnjaci, a onaj 0.1% Pecina stroga i Lutkica na dar, Gogijeva teorija je bila da su narodnjaci muzika mladosti nasih roditelja, a kad mi dodjemo u njihove godine, rock ce biti muzika nase mladosti, pa ce se tako i na Radio Kninu omjeri muzike koja se pusta na zeljama, pozdravima i porukama sigurno promijeniti. Partibrejkersi su mi bili nikad bolji, fenomenalni, iako nisam puno pio jer sam morao voziti u jedan poponoci nazad kuci. tako da se izgleda Gogijeva teorija obistinila sto se mene tice. Sad, taj klub u Hamiltonu disk-dzokej koji pusta narodnjake napuni svake subote dupkom pun, tako da sam mozda ja izuzetak, a Gogijeva teorija totalno netacna. Prije ce to biti.
ny16

Post by ny16 »

ma ti si potpuno u pravu - citava gomila bendova iz osamdesetih se hrani i oblaci zahvaljujuci nama. hej, cak i yu-grupa svira po dijaspori, pa onda elekrticni orgazam, partibrejkersi, i evo neki dan - van gogh. pa njih cak ni ja nikad nisam slusao!

partibrejkersi su ovdje u subotu, i to isto tako u nekakvom narodnjackom klubu negdje u zabiti queens-a. novi album im je odlican. ali za par godina, kad i mi i oni jos malo ostarimo, nece biti ni toga. mozda joe maracic maki napravi comeback.

jednog dana ... cemo nagovoriti djuru da napravi reunion benda. mozda za 30-godisnjicu?
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

ymuzika

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

zadnji put sam vidio YU grupu na Vrbniku. ja i Bambo smo isli u lov, a Peru Studenta je po sali ganjala cajkanerija.veliko trziste pa mogu birati. zna li tko koliko godina imaju braca Jelic?
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Reunion

Post by Miroslav Stankovic »

Bolje na cetvrt vijeka, isto okrugli broj, a nekako je blize. Reuninon za dijasporu u inostranstvu.
Last edited by Miroslav Stankovic on Sat Mar 12, 2005 2:38 pm, edited 2 times in total.
slovenac

LIMENJACI

Post by slovenac »

Svirali mi na groblju bez profesora prvi put u kninu. Za voddu glasbe izabrali hada , jer je formacijski bio u prvom redu a svira drugi klarinet i nije se ni primjetilo , da on nije poccinjao sa nama, nego se je kad je dao znak za poccetak ukljuccio u essalon i samu svirku. A i brk mu je bio dobar. Svirali mi stojecci u mjestu standard repertoar. Njegovo je bilo samo da mahne rukom i onako potisse kazze jen dva tri ccetiri. Melodiju poccinjaju prvi instrumenti po sekcijama , ssto znacci petero nas. Izadde pred stroj. Poccne mahat i brojit al broji on kroz zube i brk . Niko skuzzio nije kad je dossao do ccetri. Tissina . Njemu iskocce occi kao ssto mi ne poccinjemo. Proba on zakurblat muziko drugi put al opet nissta iz istih razloga. Pocce se ccovjek znojit. Vidjelo se da bi i kuccu proda ,samo da ccuje prvi ton. Napravi gestu ka nemojte me zajebavat i krene on u trecce sstartovanje . I opet nissta. E onda meni dopizdi i poccnem prvi ton kod drugoga me uvatili i ostali prvi instrumenti ,a ostali su se prikljuccili i po partituri tek u drugome taktu. Ja izbezumljenog ccoveka nisam vidio. Kasnije kad god i tko god ga je htio zajebavat samo mu je rekao- ccut ti da ti nebi slovenca ti bi joss sad kod svetog ddurdda brojao do ccetri.
slovenac

Post by slovenac »

Ccitao sam o nassem jeri maglici. Possto nas je puno voleo ,bio je jedan od prvih koji nas je rezervira za svirat njemu na sahrani. A naredio i to , da tamo saccekamo i kad svi odu zasviramo najveseliju koju ccemo dotad naucciti. To smo svi znali. I umre jere . Odsvirali mi zzalostne i sad ccekamo , da se ljudi raziddu , da mi ispunimo svoj dio kontrakta. E al nikom se neide sa groblja. Svi joss nessto ccekaju . Nama je rekao , kad svi odu , a i klapi je rekao isto a verovatno i svojim prijateljima ka saccekajte vi joss posle bit cce zabave. Nas vodio profesor iz ssibenika , koji se je pribojava ne uccinit skandal jer nije jeru poznava. Posle poduzzega ccekanja , da svi odu a odlazilo jih je malo zakljuccio da ne mozzemo svirat vesele jer ostali neznaju za zzelju pokojnika i da mozzemo zaglavit . Da komandu za pokret i ddabe ssto neki nismo htjeli oticc. Nije nas ima preostale i volne za svirku ko zakurblat .
slovenac

LIMENJACI

Post by slovenac »

Moram da kazzem da ja nit znam pjevat nit imam naroccitog sluha bar zzena tako kazze. E u velkim zzeljama koji svatko ima bio je visoko rangiran saxofon, i nikakav drugi instrument. Samo da se mi doccepat njega. I jednog dana ccujem na radio kninu trazze se ljudi za svirat u limenoj glasbi. Nema nikakvih posebnih uslova i meni skocci srce. A zzena kud cces ti pojma nemass pogledaj nasse kako pjevaju a sviraju sta god im staviss u ruke nisu valda na tebe spali itd. Jes sve taccno sto recce. Al oni i dalje po radiu pozivaju ljude, ssto meni signal da bi se mogao ugurat. Idem ja u knjizznicu radanu. Ssta treba reci kazze on kad ja nikako prevalit zassto sam tu . I ja na okolo pa ccuo ja pa to je dobro i ljepo pa dal ih ima prijavljenih .kazze on pa nema oss ti provat da te upissem i ubjedi on mene da nema veze sto neznam pjevat samo ti doddi. A sta bi ti svira ? Saxsofon i nissta drugo. Mala je guzzva na tim instrumentima al snacc ccemo se. Prva prova proddoh ja test iz ritma. Kod profesora opa bato. Sledecce pussi u klarinet .nissta nema tona .pa ja neccu klarinet nego sax. To ti je isto . Ubisse me u pojam.recce profesor ssefu centra , da bi trebalo kupit joss koji sax.pare imamo samo da ga je gdje nacc. Kad sam pocceo vrtit telefon po jugi nisam stao dok ga nisam pronassao u po cijene u ssibeniku. E sad je na mene pala velka odgovornost .moram nauccit .ja uccio pa sigurno ccetri puta visse nego ostali i obavezni deo i zabavne i starogradske . I jednom pa zato sam i napravio ovak uvod opet dodde kod mene tata mata muzike taj mobidicks i ajde dosta visse stim vjezzbama, da ccujem koju ma bilo koju ssto si nauccio, pa cu ti ja recc znass il nemass pojma. Odsvira ja sa tremom ka da sam na audiciji za filharmoniju " falu." zavrssio ja bez falinge u notama pa i ritmiccko u redu kad uccuta ni rjecc nije reko samo je dussku pogleda .e to ccutanje mi je bila najbolja kritika u mojoj karieri .
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

jes istina.samo kazi ono, o himni tj.odzvizdukati himnu bez gledanja u note. e pa zar sam ja pogrejesio u kumstvu.sta jes, jes.
slovenac

MUZICCKA SSKOLA

Post by slovenac »

Razlika izmeddu talentiranih to jest onih koji odma pogode notu i nas sskolovanih je bass tu . Bez nota ki mutav sa mikrofonom
slovenac

IDE BROD

Post by slovenac »

Bilo toplo letnje vece. Isao coek u setnju , da se malo oladi. Prodje on pored prozora knjiznice, a mi na vjezbi. Taman pauza 5 minuti. Ja do vrata i pratim gdje ce stat. Objesi se jednom rukom na zeljezni stup sto tendu drzi u primijera oliti drageca. I upusti se u cakulu pakazujuci prema meni total ledni profil. E mene sad zanima kako ce podnjet donji be. To vam je ton , ki tankeri kad sviraju u magli a komandant na mostu samo caka sudar. To je ton sto ga imaju kamioni u americi il avstraliji. Kad ga zasviram iz svega glasa zubi mi skacu vamo tamo 2 milimetra. Prilazim ja odpozadi i vidi me po baste, da cu ga sjebat. Kad sam mu ga sprasio , ostao je visit na ruci, jerbo ga grc u ruku uvati al koljena u stvari noge nestale. Dosao sebi i kaze ma htio ja utec , jer vidim da me nesto gazi al nisam znao jel da plivam il da trcim. E zaboravio i kapa mu ispala.
Post Reply