KNINSKA MUZICKA SCENA

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

KNINSKA MUZICKA SCENA

Post by Luka Kabic »

Da sortiramo stvari evo otvorih ovaj topic da o kninskojn muzici raspravljamo ovdije.
Zamolio bih Micu ili Sefa Sale( Pekija naravno) da postove srodne muzici, koji se vec nalaze na KF prebace ovdje. Kume evo napravih ja ono sto si ti napravio umjesto mene (otvorio topic o planinarima, a ja otvaram tebi o muzici).
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Pa hajde da pocmemo. Mobi ko su bili clanovi Faraona?Mislim da je jedan od njih bio Radovan Djujic. Hajde malo odvoji vremena pa to potanko obijasni.Volio bih kada bi ovdije sakupili sto vise materijala o muzickim dogadjajima, ljudima vezanim za muziku, itd.
MOLIM VAS DA SE DRZITE TEME I DA NE SKRECETE NA KRNJI JERBO NEKOG MOZE CUNUTI VAGON.HVALA UNAPRED
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Muzika

Post by Nela »

Cirus spominje ovaj topic. Kao sto svi znaju ja sam antitalent (vidi Ciruse prijasnje postove) :oops: .Jedino moram priznati (a nekima je i poznato) da sam od muzike volila slusati muzicare.
:wink:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

VIS " FARAONI "

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ako me pamcenje ne vara , neki od mogucih clanova VIS-a "FARAONI" , bi mogli biti : Bane , Dule , Radovan , Ratko , Bisni ...
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

kninski VIS-ovi i bendovi

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

evo vec duze vremena obecavam da cu kronoloskim redom poredati kninske sastave. na to me je jos vise natjeralo pacanje u te stvari onog aboridjinca Pekija. ma da je bar jednog pogodio. ta cuo sam da se ozonska rupa smanjila.
uz duzno postovanje nekih vise nema medju nama. pa evo:
DINARCI: Nikola Durmisevic ( Nidjo), Kukic Slobodan, Vojo Vrbica, Mijo Biserko i Zlatko Hudolin.
JELOUSTONSI: Dule Vitas, Mico Kasum, Boro Radic i Bane Zezelj.
ORFEJI: Zeljko Krneta, Skundric Slobodan, Djoko Ceko(Laf-Struco-Davor) i Sinobad Dusan-Pinjo.
FARAONI: Djujic Radovan, Mico Belic, Novakovic Novak, Nikola Stanojevic.

mala opaska. medju gore navedenim grupama dolazilo je do zamjene sviraca ( kao u nogometu) tako da su se izvorne postave mjenjala.

MOBI DIK: Bogunovic Milojko(Colja), Ljubicic Krsto, Dujmovic Milorad
(Micko) i Laca Hrvoje(Tref).
FUS: Izet Alibabic, Jugo Tomas, Dosen Zeljko i Aco Bjedov.

Bila je jos jedna i to dobra grupa , ali je zbog vecini nama, poznatih razloga necu spominjati!
U ovom intervalu od Dinaraca do Fusa bilo je jos grupa i grupica, no to su vise bili pokusaji.Tako cu jos spomenuti, Blazica Davorina, Igora Marica- Siza, Dadu Balica, Maria Catipovica, Emila Sarana, Darka Curuviju , Ante Rajcic-Antic itd.
Tko je svirao najkvalitetnije (iako znam) necu reci. Drzacu se one: TKO PJEVA ZLO NEMISLI. :cry: :wink: :D
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

KNINSKE GRUPE

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

kad sam ponovo procitao tekst primjetio sam dvije greske. kao prvo izvinjavam se Pekiju jer je jednog pogodio(Radovan), a ja sam Skundric Radovana preimenovao u Slobodana. NO NAJVECA POGRESKA JE NE SPOMONJANJE NAJVECEG TONSKOG MESTRA NA KNINSKIM PROSTORIMA. PA KOLIKO JE SAMO POJACALA NAPRAVIO OD SVOJE LOVE. USTO JE I OTAC KNINSKOG TERMINA "LIVADIC". PA NARAVNO POGADJATE RADI SE O GENIJALNOM ZVONKU-ZVONI GASPAREVICU(evo i sad nas dijeli samo zid od njegovog cuvenog podruma). ZATO, U IME SVIH KNINSKIH MUZICARA : ZVONE HVALA! :idea: :D
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

svirka u basti doma jna

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

jedno ljeto svirali mi u basti DOMA . svake srijede, subote i nedjelje. jedne subote na vrhuncu slave dosao Zdravko Colic. okupilo se manje raje nego na nasim plesnim vecerima. vjerovali ili ne ali tako je bilo.prosudite sami zasto. iduci dan znaci nedjelja opet mi.da bacis kamen nema gdje pasti. sve puno ko sipak. i tako mi sviramo uglavnom strane stvari iako su u DOMU bile zabranjene.sjecam se kao danas da smo bili u pola pjesme. stvar je bila od legendarne grupe Krim (Klepton, Bejker, Brus). odjednom nas pjevac Hrvoje Laca (Tref-Kico) stavi mikrofon na stalak i utece sa bine. gledamo mi u cudu no fala bogu kako je Krsto bio genijalac uz solo improvizacije mi pjesmu privedosmo kraju. Colja najavi pauzu i mi za nas sto. pitamo Trefa sto se desilo , no ovaj samo nesto mrmlja. no da ne dulj im evo sto je bilo. Na Krcicu je kampovalo sest engleza. tu vece su dosli u bastu i Kico ih je prvi skuzio. niko od nas trojice nije znao sve rijeci od pjesme , ali nismo znali da i on zna samo do pola. ostalo je improvizirao i muljao. no kad je vidio da ulaze englezi zablokirao i bjez. rece o cemu se radi i nasta zacena. jos se mi smijemo kad dvojica engleza pravo k nama. pridjose rukuju se hvale nas i zapitase dali bi jedan od njih mogao malo svirati sa nama. tip je bio bubnjar i tako smo uz mali dogovor odsvirali par stvari sa njime. poslije smo znali u sred svirke znali bubnuti. pazi kico cini se da smo vidjeli neke strance.poslije je sve tekstove naucio. ima toga puno, a neke anegdotice iz zivota MOBI DIK-a mogao bi ispricati i sam Peki jer je bio direktan ucesnik. :wink: :D
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Mobi malo si pobrkao imena Fusa.
Izet Alibabic,Serif (Sevko) Alibabic,Milorad Milic -Cicko i Damir Sefcic -Dama. To je prva postava.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MR, "ONAJ STO SUCE"

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr. Mobi Dick,da se Zlatko iz "Dinaraca" ne preziva,Cernesek?
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

onaj sto suce

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

imas pravo. Hudolin je sin od Olge koja stoji kod mosta Atlagica. susjed joj je bio Bozo zlatar. jedva si docekao da ja nesto falim. mora da si dobio kilo. :idea: :wink:
sinisa

muzicka zgrada

Post by sinisa »

Kako to da ne postoji neki muzicki virus, pa da je presao na mene kad sam vec zivio u najmuzikalnijoj zgradi u Kninu. Zid do mene Izet i Sevko, ispod Javor i cika Nidjo, a Dzaja nam je pustao ploce u rezidenciji. Naravno ploce smo mogli samo gledati, ne i dirati. Sjecam se kad je cika Nidjo skinuo Ulazak u Harem i kako smo mi klinci, slusajuci starije, sa divljenjem govorili o tome iako u stvari nismo bili svjesni o cemu se stvarno radi.
pk16

Post by pk16 »

muzicki virus - bas nadje dobar izraz.
mene je isto dzaja zarazio sa svojim plocama ... sad ne znam ni sam sta bi napisao, da mi ovaj ne obrise ... uff ...

sinisa - mi smo izgleda komsije i (zgrada apoteke, iliti pk16), i mora da se znamo bar iz vidjenja, ali, eto, i ja sam potpuno zakrecio ... pada mi na pamet samo jedan sinisa, ali taj je bio iz ... vrsca, pirota ili tako nesto, a i mislim da je odselio dalje jos negdje u osnovnoj ... nece biti taj ...

ok, prebaci post u rekla-kazala topic, ili, jos bolje, brisi.

(sefe, ne bih ti zelio soliti pamet, ali ipak: mozda bi ti bilo jednostavnije da radis tu svoju reorganizaciju po temama, sta ja znam, jednom ili dvaput godisnje, a ne svaki dan. pusti ljude da pricaju, pa onda one stvari koje imaju trajniju vrijednost lijepo poslozi kako ti se svidja.
sto se tice koncepcije da se devedesete zaobidju - to ti pak nije losa ideja uopce.)
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MR. PK16

Post by Petar-Peky Bukarica »

Tko bi bio sretniji od mene,kad bi reorganizaciju radio jednom,ili dvaput godisnje.Ovako,pokusavam da bar ovi cesti gosti na Forumu shvate,kako ne bi trebalo da iskacu iz topica,ali nema od toga nista.

A,OVAJ te ne brise,sto mu se brise,nego brise sto vi zelite da vas se brise.

Usao tip u brzi za Bihac a trebao da ide za Split i zali se saputnicima,"Pa, ovaj me odveze u pogresnom pravcu".Malo drobim,ali to dodje nekako tako.
Kninjanin

Greska!

Post by Kninjanin »

Ispricavam se! Greska! :oops: :cry:
Last edited by Kninjanin on Fri Jul 18, 2003 8:38 pm, edited 1 time in total.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MR. MOBY DICK

Post by Petar-Peky Bukarica »

Na onom tvom spisku nevidim nigdje Nikolu Krlica - Krlu.
Ovu opasku ti salje Cile.
Post Reply