KNINSKA MUZICKA SCENA

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

slovenac

MATER ZATAJIO

Post by slovenac »

A dozivio sam i to , da naciju zatajim ka cankar mater. Bilo i dogodilo se u kosovu kod i u lazarici. 600 Godina poraza na kosovu , ja do tada mislio vi -mi pobjedili kad mi stiv objasni sta je bilo. Ma mogli smo mi svake sedmice slavit , kolko poraza imamo. Vidim ja neke uniforme , doduse nije da jih dotad nisam vidio , al na filmu. A sve neki cudno pricajuci za ove nase krajeve. Odoh ja u ilegalu sta sigurno sigurno. Slusaj vamo ja to u avtobusu: meni ime milan i bude me neko zvat slovencem do kraja dana najebo ga nit cu se odazvat na takvu provokaciju provokatora provokacijskog. Vid formulacije. I tako mi odmarajuci u sjeni lazarice zajebavamo se vid onoga vid ovoga. Kad vidi ti mladariju. Sjedeli na usima kad jim stariji pricaju . Vidi on prvi jednu masskaru i na svaki nacin , da je ja ne bi propustio vice: ssslooovvennnaaaacc. Ja mrtav hladan gledam u drugu stranu , ka ne bi li se setio dogovorenog. Sssllllooovvennacc vec prilicno glasno odjekuje lazaricom. E nije to bilo dovolno vec me jedan do mene pocne jos vuc za rukav ka sssllovvennac zovu te. Ja ne trzam i svima nesto sumljivo. Tu sam a mora tolko da vice , a ja jos uvijek gledam u drugu stranu. E konacno prokuzi dogovoreno pocne sasvim tiho nije bio ni siguran dal je tocno zivkat milane milane . Ja jedva doceka , kad mu vracam sa jacinom od prije ssstttaaa ooccceeess. Prokuze sad ostali , da to zadnje sta su culi nije bas to nego blize ajd u b... Mater i smjeha vise od svega.
slovenac

AJME MENI

Post by slovenac »

Sviramo mi u Kninu na groblju. Sprovod ki sprovod blizi se kraju. Jos pop Stevo da kaze svoje do kraja a sve mirno i tiho trenutku primjereno. Kad li odjednom , tu do mene , pocne urlikanje. Pada zena na koljena, grli spomenik, vristi ne bi li da ji je ovaj trenutak grom ubio citavu familiu Ajme meni jadna zena , ja vec gledam da pomognem, samo gdje sax da prislonim. A Stevo prica svoju pricu mrtav ladan. Pogledam naokolo oce neko skocit prije mene jer ja sam ipak u stroju . Pa dobro sto ne vide al sta se prave blesavi da i necuju. Kakav je ovo svjet , pa nije obicaj da se ne skoci nekome u pomoc. A ona tu pored mene vice i place na suvo. Kontam ja sam za sebe il je coek zakim place ovoliko bio kuronja da mu ravnoga nebi sirom krajine il je bio redovan po tri puta na dan i jadna ostade na suvoj hrani pa se ji mozak preokrenuo. Sa njom sve gore i gore vec je uvatilo bjesnilo. Nema ji vise pomoci . Vakva kakva je, samo je Popovic moze povratit i jos to ako brzo dode. Ocima da ne povjerujes kako zena brzo ode na kvasinu. Ja se okamenio . Pa nije red da musko pomaze zeni, nego ima baba dosta a nijedna da pomogne. Meni se para srce gledajuci njezinu zalost al frapiran od vidjenog korak da napravim. Sta mi jos kroz mozak ne proleti al da ne duzim. Digne se ona , udari sa rukom po crnoj suknji ka prasinu da otrese i ode, ki da na groblju nije a kamolida je do maloprije mramor grickala. U mene drugi sok. Evo ludaca sad ce pod voz i tek sad je treba zaustavit. Krenem ja, kad sad mene cape kao kud sam krenuo . Pusti , to ona narice za pare. Sta radila. Pa platili ji da se dere . E sad sam tek htio izletit zanjom , da ji dam nogu u guzicu , da se ni mrtva vise groblju ne usudi pric. Mene nasla da zajebaje.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

TAKSI

Post by Petar-Peky Bukarica »

Moby , nisam siguran ali mislim da mi niko nije uvazio onu moju bruku i probleme oko moje licne karte , koju sam zalozio kao polog da ce voznja tasijem do Oklaja ( ? ) biti placena sutradan poslje svirke i dobre zarade .
Naime , posto smo bili ekipa sa momcima iz " Moby Dicka " cesto smo ih pratili na svirkama po okolnim selima , prodavali karte , bili na vratima , ili obavljali neke slicne poslove oko svirke . E , pa to vece se trebalo prebaciti do Oklaja ( ? ) i povesti instrumente . Niko nema ni prebijene pare da plati taksi i pane dogovor sa taksistom da mu ja dam moju licnu kao garanciju da ce mu tura biti placena . Koncert propa , katastrofa , niko nije dosa na koncert . Prevrcemo mi sta bi moglo biti na taj dan da niko ne dolazi i nismo mogli ukapirati . Uglavnom moja licna se vozala sa taksistom par mjeseci , dok nisam sredio sa mojom sestrom da pita svoju kolegicu sa posla , da pita svog brata , tasistu , da mi vrati licnu . Dogovor postignut . Svirke nastavljene , sa manje ili vise uspjeha (para) .
Soulman

Re: AJME MENI

Post by Soulman »

slovenac wrote:Sviramo mi u Kninu na groblju. Sprovod ki sprovod blizi se kraju. Jos pop Stevo da kaze svoje do kraja a sve mirno i tiho trenutku primjereno. Kad li odjednom , tu do mene , pocne urlikanje. Pada zena na koljena, grli spomenik, vristi ne bi li da ji je ovaj trenutak grom ubio citavu familiu Ajme meni jadna zena , ja vec gledam da pomognem, samo gdje sax da prislonim. A Stevo prica svoju pricu mrtav ladan. Pogledam naokolo oce neko skocit prije mene jer ja sam ipak u stroju . Pa dobro sto ne vide al sta se prave blesavi da i necuju. Kakav je ovo svjet , pa nije obicaj da se ne skoci nekome u pomoc. A ona tu pored mene vice i place na suvo. Kontam ja sam za sebe il je coek zakim place ovoliko bio kuronja da mu ravnoga nebi sirom krajine il je bio redovan po tri puta na dan i jadna ostade na suvoj hrani pa se ji mozak preokrenuo. Sa njom sve gore i gore vec je uvatilo bjesnilo. Nema ji vise pomoci . Vakva kakva je, samo je Popovic moze povratit i jos to ako brzo dode. Ocima da ne povjerujes kako zena brzo ode na kvasinu. Ja se okamenio . Pa nije red da musko pomaze zeni, nego ima baba dosta a nijedna da pomogne. Meni se para srce gledajuci njezinu zalost al frapiran od vidjenog korak da napravim. Sta mi jos kroz mozak ne proleti al da ne duzim. Digne se ona , udari sa rukom po crnoj suknji ka prasinu da otrese i ode, ki da na groblju nije a kamolida je do maloprije mramor grickala. U mene drugi sok. Evo ludaca sad ce pod voz i tek sad je treba zaustavit. Krenem ja, kad sad mene cape kao kud sam krenuo . Pusti , to ona narice za pare. Sta radila. Pa platili ji da se dere . E sad sam tek htio izletit zanjom , da ji dam nogu u guzicu , da se ni mrtva vise groblju ne usudi pric. Mene nasla da zajebaje.
Ccccc...moj Slovenac...ccc...moj Milane...pa ono sto ide sa grane.. :D

Fino ti ovo pises...a neces da ispricas kako si na smotri orkestara sjeverne i srednje Dalmacije u Tisnom (gdje smo bili cini mi se cetvrti ili peti) nakon brilijantno odradjene svirke MRTAV PIJAN (ili kako bi neki rekli u "dobrom raspolozenju") PRED TRI AUTOBUSA PUNA LJUDI (clanovi orkestara iz Trogira, Vodica i Knina) SKINUO UNIFORMU MILOG NAM ORKESTRA, pa ti je i to bilo malo pa si SKINUO I DONJU MAJICU I GACICE I KAO OD MAJKE RODJEN SKOCIO NA GLAVU U MORE :D :D :D :D :D
Cccc...pa je nesretni prof. Rozankovic sklanjao dvije Jasminke i Rodicku iz Potkonja da ne gledaju prizor :D :D :lol:
I kao slag na tortu... nakon par minuta izlazis iz vode (naravno mokar) i uzimas krpicu za brisanje trube od Chede sa Vrbnika i "sakrivas" se kao da ne povrijedis javni moral :lol: :) :D :D

A cini mi se da si zaboravio i scenu sa Novog groblja kada smo zeznuli popa Stevu...ono kad je drzao govor od dva sata i nikako da prestane...a mi cekali da odsviramo zadnju kompoziciju pa da pok. Ante Jelovina i ekipa spuste pokojnika gdje treba...a Stevo nikako za prekine...pa je u jednom trenutku popizdio legendarni bubnjar orkestra (pored Shace) TOPIC i bubnjem (kako je i red :wink: ) dao znak da svirka pocne...iliti pochme...prekinuo Stevu u pola recenice...Jelovina i ovi vidili da mi sviramo pa krenuli da spustaju pokojnika (u nasem slucaju musteriju :D ) ... i sve se zavrsilo za pet minuta (sto bi danas rekli PROFESIONALNO).... :D :D :D
Jeste da se Stevo malo ljutio sto smo ga prekinuli i kako to nije lijepo...ali su ga Shajin i Tode Klasnic "umirili" rijecima:"ajde, ajde...ne blanjaj Stevo...musterija nam se nije zalila...kad nam ti budes musterija, sigurno te necemo prekidati dok govoris..."

Ccccc....moj Slovenac...moj Milane... NAJVECI POZDRAV ZA TEBE :D :D
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Moram da dopunim ovaj posljednji Pekijev tekst o Mobi diku i svirci u Oklaju.Naime,sve je Peki ljepo opisao samo što je propustio da smo se mi sa taksistom dogovorili da dođe po nas u Oklaj poslje svirke,da dođe negdje oko 1 sat po ponoći.Sve se desilo kako je pero opisao i oko jedan sat dolazi taksista po dogovoru,a prije nego je izašao iz auta dočeka ga Branko Kalat:"Majstore,možeš nazad,nema više ličnih karata"Tu noć smo pješke išli iz Oklaja.Instrumenti su ostali u Oklaju,po njih smo išli nakon nekoliko dana, a meni je u oklaju ostala činela,jedina.(TUGO MOJA!)
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

colja



Joined: 30 May 2007
Posts: 28

Posted: Tue Feb 26, 2008 10:58 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Znate onaj vic kad je jedan profesor sve svoje studente na ispitima pitao da kažu sve o crvima.Tako se svi studenti spremili i naučili sve o crvima međutim,profesor jednog studenta upita da kaže sve o slonu.Student se snađe i počme:"Slon je najveći kopneni sisar koji ima surlu u obliku crva,a crve djelimo na...."
Lana,to je predlog kako da slobodno pišemo i ostanemo u Dnevniku,da nas Pero ne baca po raznim temama.
Počnemo na pr."Danas je svanuo ljep i sunčan dan, kao onda kad smo...."I tako dalje.Dobro šalim se,ali se nadam da nas Pero neće razbacivati.
O "Dinarcima" bi se moglo mnogo pisati,ima mnogo uspomena.anegdota,ali o tome možda neki drugi put,a sada da navedem samo ono osnovno.Dinarci su nastali negdje 68 ili 69 god Ja naravno,bio sam mlad,nisam svirao od početka,ja sam sa Dinarcima počeo 74-te godine par mjeseci pred odlazak u JNA
Kroz "Dinarce"prošlo je 15-tak muzičara i pokušaću da ih nabrojim od početka,dakle:Emil Šaran, Franjo (bubnjar) ne znam mu prezime, Nikola Durmišević, Slobodan Kukić, Zlatko Šerenšek, Milorad Biserko, Igor Marić-ŠIZ,Krste Ljubičić, Milojko Bogunović, Izet Alibabić,Milivoj (gitarista iz Drniša)ne sjećam se prezimena,Milić Milorad-cicko, Dado Balić,Mario Čatipović,Nešo Kamijanac,Nisam siguran,ali nislim da je u početku bio i Ratko Goleš.To su bili "Dinarci",ako sam nekog zboravio,izvinjavam se.Nekada su nas zvali i "BEZDINARCI" naročitao poslje neuspjelih izleta po okolnim selima,kad nebi bilo posjete ni zarade.
O "Dinarcima više drugi put.
Zeki,kad spominješ pjesmu,tvrđavu i Momu Maglova,sjećaš li se
Loredanovih vrata i Midnajt bluza.Poslje raspašoja i ludovanja kod Mome,a prije odlaska kući,kod Loredanovih vrata bi stali i svi zajedno izveli ponoćni bluz koji smo "komponovali "na licu mjesta, mislim improvizovali.
Svi bi mumljali određenu melodiju,a onda bi pojedinačno svi upadali kao solisti sa tekstom "Oj Drvaru,tri put si gorio,al se nisi švabi pokorio"To bi trajalo dok se svi ne izredamo kao solisti,k'o opera,kao "Rigoleto"kojeg smo doduše poslje bluza,pojedinačno izvodili svaki na svoj način i kod svog grma ili zida.Poslje tih koncerata smo išli na spavanje.
Eto,tako prođe dan,a sutra je novi dnevnik i ne zaboravite ono o crvima.
Usput da pitam Peru i Bracu kada će mi vratiti moju biblioteku.Zamislite,frajeri dođu da mi pomognu prilikom selidbe pa mi maznu komplet stripova "Alan Ford"i to im nije bilo dovoljno,nego još klisnu u Australiju,ali naćiću ja vas ili ćete vi amo.
Do tada,zdravi bili.

Back to top
lana

šeeetnja (s tranzistorom)

Post by lana »

Colja moj,
slaba ti strategija, odeeee ti iz dnevnika! :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
Neka te utješi, ja sam te iz šuba opet našla.
Pozdravljam te
lana :roll:
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Jebi ga,ispade da ja pričam ili polemišem sa Slovencem ili sa nekim Soulmenom ili ko zna s kim.Ne znam šta je problem.Pero,reci gdje da pišem trenutne inspiracije ili odgovore na nečija pisanja koji mene asociraju na nešto sasvim drugo od osnovne teme.Ovako je zbrka.Ja sam i Zele nešto pitao i sad ne znam dali je odgovorio ili ne i gdje se odgvor nalazi.Ili da svaki put otvaram novu temu na kojoj će mi možda poneko i odgovoriti ili ja njemu.
Predlažem da pustiš jedan topik slobodnog pisanja,bez obizra na temu,neka piše ko šta oće i neka traje beskonačno,svak svakome,ako želi,nek replicira,a oni koji baš oće tematski topik,nek mu je po volji.
Evo sad bi ja replicirao na muzičku temu,ali tekst i nebi baš imao veze sa muzikom i đe bi završio,đavo zna.
tamburalo

Post by tamburalo »

pozzz..
vidim da je ovo odavno pisano..ja sam jedan od nekadasnjih kninjana koji je nekad zivio i svirao u Kninu....uffffff..bila su to dobra vremena...iznanaden sam kad sam se nasao tu na popisu...emocije..emocije....jedna sam cekao 18 god...a sad..uffffff...kako to vrijeme letiiiiiiiiiiiiiiiiiii..nemogu dalje pisati..pozzzzzzzzzzzz
Post Reply