KNINSKE PROFESIJE I ZANIMANJA

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ANGELO - zivi zongler

Post by Petar-Peky Bukarica »

Evo sjetih se jos jedne upecatljive face , koju je bura donjela u Knin .
Kako ga donjela tako ga i odnjela , kao i mnoge druge .
Rijec je o Angelu , momku iz Makedonije ( valjda ) , pojavio se u Kninu 70-tih , zadrzao se par godina i nestao . Angelo je bio zivi zongler , zonglirao je sa svim predmetima sto mu dodju u ruke ili noge . Lopta , karte , cigara ........., bilo sta . Brzo je pricao i nikad nije stajao na jednom mjestu . Mislim da je probao da igra u Dinari , ali bez uspjeha , nije ga drzalo mjesto . Zamisli njega u omedjenom igralistu .
Jednom , kad smo isli sa " Moby Dick "-om na svirku u Oklaj , nadjemo njega , drzi brijacku radnju u domu u Oklaju . Salon kao iz filmova o Divljem Zapadu . Mogu ga zamisliti onako nervoznog , kako zonglira sa necijim vratom , komedija pomjesana sa hororom .
Davor Stojanovic Stojo
Posts: 25
Joined: Tue Jun 21, 2005 10:29 am
Location: SWE

Post by Davor Stojanovic Stojo »

iako kasnim evo citave dvi godine.......(posto..... cipe i moby su too pisali 2003.....i unapred se "izvinjavam" kasnjenju na temu iz "opravdanih" razloga ali tek sad citam ove vase postove).......ali osjecam potrebu da napisem par rjeci o Kovacevicima.......


i na ovo mobyjevo ........pitanje od prije dvi godine....... :arrow:



kako je cuki (Zoran) cesto bio na bolovanju po citav dan i noc na karte igrali on i njegova baba, vjerovao ti ili ne.odjednom je prest suao skroz izlaziti da sam pitao ljude jeli ziv ili se odselio.evo sad prvi put cujem od tebe da su zivi on i mater mu.ako se ne varam mislim da i neke pojedinosti zna i Cirus :arrow:



cuki i mater mu ,su jos zivi izdravi......i zive(od Dragine penzije) u u bgd.....
Davor Stojanovic Stojo
Posts: 25
Joined: Tue Jun 21, 2005 10:29 am
Location: SWE

pastrva i zabe....

Post by Davor Stojanovic Stojo »

jedan od prvih (i mojih najranijih) nacina da se uzme neki dinar je bio,spustiti se ispod kuce,navatati pastrve i uvece (prije izlaska u grad,nako usput) odnjeti i prodati istu......e sad ,ovisno o ulovu,.....
Dusan Shimic je uzima sta mu se donese....Baco isto tako,ali se tu nisu uzimale pare,nego su se igrali fliperi za dzabe....Kod Buce(Vave) su prolazile samo domace od 60 deka pa navise,posto ih je spremao samo ispod peke,Vrana je uzima kako kad (zavisi kakve je voljje)....a ako bas nisi zna gdje ces sa ribom,samo svratis kod Ozegovica i uvjek bi se nasa neki kupac,......a bilo je par dobri musterija i za zabe,pa bi se za dzeparac uvijek nest naslo.

poz. 8)
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Stojos imas li kakav telefon ili meil od Cukre? Posalji na cirus232@hotmail.com ili posalji ovdje privatnu poruku.
Post Reply