KNINSKE PROFESIJE I ZANIMANJA

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

sinisa

Post by sinisa »

E Cipe, kao sto je moj komsija PK16 vec napomeno na ulazu u ginekoloski dispanzer imaju resetke i to dooobre. A ispod resetki supe stanara, pa sad ti vidi ko je bolje skiljio.
cipe

Post by cipe »

Bome ja mislim da ste ipak vi imali bolju lokaciju, kako ja nisam znao za to !Vi ste mogli da znate koja ce da rodi musko, mogli ste vidjeti brkove.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

zanimanje voajer

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

pa dobro sta ce reci ove nase dame .voajerizam ste ispucali. sta sad dolazi na red egzibicionizam. nego sta vi mislite o zanimanju ucitelj. naime to je po zanimanju Englezov stari. mozda je nekima od vas i bio uca pa kad vidi sto pisete moze covjek pomisliti .boze sta sam ih vec u cetvrtom zarazio seksom. onda jos nije bilo hrane proizvedene stimulacijom hormona pa ce se uco ako ovo procita naci u cudu :D :wink:
Englez

Post by Englez »

Moby,
meni, a pretpostavljam i vecini drugih ljudi, je uvijek drago sjetiti se moje uciteljice Ivke Pokrovac. Pa ona me naucila pisati, tako da sad ne bih mogao ovo pisatii da nije nje bilo. Nisam je vidio preko sigurno petnaest godina ali se nadam da je ziva i zdrava i da zivi u Splitu.
Znas li ti ista o njoj?
Vlad Cepes

Savjet

Post by Vlad Cepes »

Englez, batali bosanske livadice i pisi dalje o Zubonjinim dogodovstinama. :twisted:
sanja

Pokrovci

Post by sanja »

Najprije, pozdrav svima i dobrodoslica novopristiglim clanovima Foruma.
Englez, nisi me prozvao, ali slucajno mogu odgovoriti na tvoje pitanje. Drugarica Ivka Pokrovac je u Splitu, zivi ni 50 metara od mene. Nisam je vidjela, nego sasvim slucajno prije dvije godine, preko nekih NGO-ovskih varijanti upoznala njenog sina Zorana. On radi u jednoj velikoj advokatskoj firmi u Njemackoj i cesto je u Splitu jer je i vanredni profesor na ovdasnjem Pravnom fakultetu. Malo smo procakulali i iznenadili se da smo oboje iz Knina, pitao me za neke ljude iz svog bivseg komsiluka (za Davorina, npr.), itd.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

pokrovci

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

sve sto ti je sanja rekla stoji. znam da je on uvijek visoko pucao samo nisam znao da je u nekoj advokatskoj ekipi u njemackoj. cudi me da te pitao sam za komsiluk. pa nije Davorin stajao preko puta sumarije. ja mu se najbolje "sjecam" sestre. i prije par dana ona na televiziji. nesto u rangu ministra. nisam uspio procitati sto pise na dnu slike.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

CICA (CHICHA)

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ivan (Dusan) Simic - Cica , drzao kiosk sa bizuterijom , vrtuljak u dane pazara i nedeljom ujutro , mjenjao valute i ...
Bavio se dozvoljeno , nedozvoljenim rabotama , bio abonent " Slavije " i
" Ozegovica " . Covjek bez profesije , rado vidjen i postovan od Kninjana .
Zanimljiva licnost , vredna pomena , da se ne zaboravi .
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Kameri kninski sitar. Zivio preko puta Cakijeve kuce. Cuven je njegov natpis na autu koji je bio prodavao i bio parkiran na parkiralistu kod lampe
PRODAJEM TRISTAC U ISPRAVNOM STANJU. CENA TRI MILIONA. CRKO MENJAC


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

KUVARI

Post by Petar-Peky Bukarica »

Zene vise vremena provode u kuhinji , kuvajuci , ali ja mislim
da su muskarci bolji kuvari ( uz duzno izvinjenje domacicama ) .
E , tako su i u Kninu postojala tri Asa gastronomije .
Madzar
Gradiska
Likic
Restorani ili gostione u kojima su oni radili , za marendu , ako
si okasnio , mogao si jedino kruvom lonac obrisati .
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

SALAMA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Najveci kooperanti talijanske mesne industrije , iz kninske
krajine ,
" Mario - Mute & co . " .
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Kninske kuvarice

Post by Petar-Peky Bukarica »

U Hotelu je 60-tih godina radila kuvarica ( da ne zaboravim i njih ) po
nadimku " Madjarica " ( njeni potomci zive u Kninu ) sa njom je radila
i moja majka . Jos uvijek se sjecam predivnih kolaca koje je majka
donosila navecer kad se vracala sa posla . " Madjarica " je bila pravi
majstor za kolace a vjerovatno i za ostala jela . Moja maka je poslje radila u " Istri " . Jos jedna kuvarica vredna spomena je i kuvarica iz
" Varivoda " , njeno prezime je Parac . Da ne zaboravim i Andjelku
koja je radila u " Istri " i drugim restoranima ( ? ) , poslje je otvorila
samostalnu radnju , prvu cevapcinicu u Kninu .
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

STAKLO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ko je prije Dusana Zelembabe sjekao stakla za prozore , vrata
i okvire ( slike ) , neznam . Dusan je radio u dinarkinoj radnji
kod Hotela , poslje se radnja preselila nesto nize . U toj radnji
pored stakla moglo se kupovati razno posudje i tehnicka roba ,
tu su moji kupili nas prvi TV .
Cini mi se da je poslje bila otvorena staklarska radnja kod mosta
Gasparevica i kod pijace (?) , a Bili je otvorio takvu radnju u
Bucinoj kuci . Tu su radili on i segrt mu Marko .
peci !satro

pilana

Post by peci !satro »

:shock:
Znam da je sok nisam dugo bio ovdje , nisam ni pregledao sta ima novo to cu ovih dana, nego samo odgovaram na zadnju postu Pekijevu.
Kad smo vec kod kuvarica , privatnika itd, ovo ce mi Mobi znati odgovoriti sigurno. Malo povise stare milicije ( moj komsiluk )je bila pilana i drzao ju je stari Vidovic, interesuje me da li neko zna nesto o njemu i toj pilani.
Pozdrav Cipe !
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ja stanujem preko puta te kuce.stari Petar Vidovic je umro prije vise od trideset godina.imao je tri kcerke Milku, Ljilju i Danku. majka im je umrla prije deset godina.sve tri zive u Rijeci.pok.Mirko seat je desetak godina takodjer drzao stolariju.interensantno da je kucu i staru stolariju prije deset dana kupio Bosko Ceko sin Jove Ceke-MESARA.
"kuvarica" Madjarica nije bila kuvarica vec slasticarka.zivila je u potkrovlju hotela i po narodnosti je bila madjarica.zet joj je Branko Novakovic.ona Parac je Prolina mama Zora Parac i specijalizirala je u gostioni Varivode iza Bristola.
vis ti zasto je Peki nako visok i strkljast.odrasto coek na ukradenim kolacima iz hotelske kuzine :wink:
Post Reply