ZIDIC

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Nijema

Post by Nijema »

Postovaoci zidica!
Prijavljujem se ali samo u prolazu ( citav zivot mi je samo u prolazu!) jer taj dan nazalost radim!
I ako mi i to u prolazu propadne, bit cu u mislima na zidicu .......
Bog
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

WALL REVIVAL

Post by Dean Beric »

Veseleæi se unaprijed prijavljujem se na sastanak u subotu u 11.59 na zidiæu ispod livadice :lurk: :occasion5:
Aco Dimitrijevic
Posts: 109
Joined: Thu Apr 30, 2009 4:43 am

wall revival

Post by Aco Dimitrijevic »

U ime nas koji ćemo i ovaj puta biti objektivno sprečeni da se okupimo pored zidića 10. travnja 2010.godine, te stoga opravdano otsutni, sa historijskog događaja, koji je kao takav već postao jubilarni, prešavši istovremeno u tradiciju, zamolio bih tamo nazočne da odrede oficijelnog izvjestioca toga okupljanja. To bi mogao biti g. Dean Berić, za koga vjerujem da je u stanju svojim literarnim dopisivanjem popuniti prazna mjesta na fotografijama sa toga jedinstvenog “happening-a” u gradu.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Mene ovaj zivot jebe sa svih strana, ali ja cu biti u mislima s vama. Izvinjavam se svima sto se ne javljam,ali imam debelo opravdanje. Mislim na sve vas i popijte koju i za mene. Ocekujem iscrpan izvjestaj.
Pozdrav i veeeeeeeeeeeliki poljubac svima
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

ZIDIC BIO, ZIDIC OSTAO

Post by Dean Beric »

Nakon nekoliko proletjelih godina u subotu, 10. je zvanicno obnovljen zidic kao mjesto sastajanja kninjana i svih onih koji se kninjanima osjecaju. Skupili smo se Jela, Jadra, Micaubica (sa Cedom), Talija (sa Davorinom), Slavko, Bambo i ja (sa Nadom). Kad smo se izljubili i islikali u plenumu i po komisijama, napravili smo jednu sliku sa imenima cesce prisutnih na virtualnom zidicu, tako da su i oni simbolicno u stvarnosti i stvarno u mislima bili s nama. Kratko smo se dogovarali i brzo nagovorili za nastavak druzenja uz gradelanu pancetu, cevape i teletinu, sve zacinjeno vrlo pitkim tekucinama (iz Slavkove konobe) za gasenje zedji i razvezivanje jezika i ukraseno srdacnim domacinstvom Jele i Slavka. Nada je ostala u gradu i kao ispriku nam poslala nekoliko palacinki.
Bilo je suncano, bilo je lijepo i bilo je veselo. Nakratko smo se spustili do Krcica i vratili umiveni vjetrom i vodenom prasinom. Jedva smo se razisli svako sa svojim impresijama, svako na svoju stranu u Zadar, Split, Zagreb, Ramljane Gornje. Iza nas je u zraku ostalo obecanje da cemo to ponavljati (kao da ovaj put nismo polozili ispit, a jesmo). Siguran sam da cu se odlicno osjecati kao ponavljac.
Nesmijemo zaboraviti dragog nam i veselog pratioca Beksa, na njegovu srecu premalesnog i premrsavog.
Vi malo dalje bi se mogli usaglasiti kad biste mogli doci, nama sto smo blize nije tesko. Bilo nas je devet, taman. Da nas je bilo dvadesetak, opet taman. Odavno sam shvatio da se zivot sastoji od krasnih trenutaka odvojenih pauzama, sastavljenim od rada, hranjenja i spavanja. Zato vam predlazem da se koji put skupimo na zidicu, zivota radi. Ne saljem vam poziv, sa zidica se nikad nisu slali pozivi. Zidic je tamo i ceka nas, dok nas ima.
Slike sa susreta bice na galeriji uskoro. Mirisi ne.
Aco Dimitrijevic
Posts: 109
Joined: Thu Apr 30, 2009 4:43 am

Zidić bio, Zidić i ostao

Post by Aco Dimitrijevic »

deanu i ostalima
hvala za životnu i vrlo nadahnutu inspiraciju koja u narednim mjesecima treba da gaji naše želje i odlučnost ya pridruživanje pored Zidica, što je prije to moguće.
još jednput, mnogo hvala.
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

ZIDIĆ

Post by Jadra Matkovic »

DEAN JE SVE REKAO, JA MOGU SAMO DODATI...HVALA SVIMA KOJI SU DOŠLI I SVIMA VAMA KOJI STE BAR U MISLIMA BILI S NAMA...PEKY POSEBAN POZDRAV ZA TEBE OD SVIH NAS!!!
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

zidiv

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Jadro; Ti pozdravljas Pekija zato sto je mlad i ljep,a sta je sa nama ostalima Kninjanima koji smo stariji i nismo mogli doci na zidic? Blago Vama kada ste tako mladi i kada se druzite onako po Kninski.Cika Repko se samo malo sali,i neka ste Vi svi skupa zdravi i veseli do vjeka. Repko.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

DEKLARACIJA

Post by Dean Beric »

Prisutni subotnji pripadnici velikog kluba zidicara jednoglasno donose
. . . . . . . . . . DEKLARACIJU O ZAHVALNOSTI . . . . . . . . . . . . . . . . .
Gospodinu Petru Bukarica, znanom i kao PEKY, za izuzetan doprinos u
osnivanju Galerije Knina i pokretanju ZIDICA na Galeriji, bez cega nebi
doslo do susreta ''Wal Revival'' (murus revitatum), a koji je obiljezen i
kao pocetak dugog niza buducih susreta sa ocekivano vise ucesnika
Deklaracija se donosi na osnovu clana :D Statuta
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

zidić

Post by Jadra Matkovic »

Ne ljutite se Repko ,Za sve vas ima mjesta i svi ste dobrodošli.Mi smo nešto pokrenuli ,i sad samo treba nastaviti.Peky je zaslužan za vođenje galerije i samim tim omogućio nam da se družimo i sastajemo.Idući put i Vas čekamo Vi ste ionako svjetski putnik.
,pa dođite na najljepše mjesto na svijetu....KNIN...ZIDIĆ... VELIKI POZDRAV!!!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Zidic

Post by Petar-Peky Bukarica »

Vjerujem da je puno vas zelilo napraviti nesto kao sto je Galerija ali eto ja sam to napravio prije . Nekad pomislim da bi mozda bilo bolje da je to neko drugi napravio . U svakom slucaju hvala na spominjanju i paznji .

PS:Da se i ovim putem zahvalim Mici ( prezime u redakciji ) koji mi je pomogao u izgradnji ovog naseg sklonista .
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Gledao sam slike kod Jadre na facebooku pa mi je jos vise zao sto ne mogu biti tamo.Izgleda da ste se odlicno proveli.
Od kada sam upoznao zidic vratila mi se stara navika da svaki dan moram svratiti do njega. Jos jednom hvala Pekiju sto nam je dao tu mogucnost.
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

zidić

Post by Jadra Matkovic »

Peky skromnost je vrlina malih ljudi ,a ti to definitivno nisi.Bez tebe i drugih nebi bilo ni galerije, ni zidića ni našeg ''slkoništa''.Mi smo sretni i ponosni što imamo takvo nešto i zato i dalje od tebe očekujemo marljiv rad.A mi ćemo to znati cijeniti...POZDRAV...
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

ZASTO NE OPET I OPET

Post by Dean Beric »

Lako je nama, mi smo bili, ali nam je zao vas koji bi bili ali nisu mogli. Malo smo se dogovarali na zidicu kad cemo opet. Pala su dva prijedloga, sredinom i krajem osmog, a po obicaju sam nagovoren da predlozim slijedece:
Subote su 14.8. 1 28.8. i sad demokratskim postupkom svi odlucujemo kad cemo. Prijavljujte se na ovaj virtualni zidic dali cete i kad mozete doci, a pocetkom osmog cemo prebrojati glasove i zajedno odrediti dan. Sat se zna, bas u podne, a i mjesto se zna: TAMO!!!
Nadajuci se da ce nas biti vise neobavezno predlazem restoran na Fortici za produzetke i molim prijavljene da prihvate ili predloze nesto drugo.
Predlazem ovim blizim, da se ovako prijave, ako im odgovara:
Ja mogu i jednu i drugu subotu (Ovo je moja prijava, katkad gustam biti prvi).
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

zidić

Post by Jadra Matkovic »

Ja mogu i jednu i drugu subotu....ne smeta mi biti druga...
Post Reply