ZIDIC

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

SVIMA SVIMA SVIMA

Post by Dean Beric »

Prema konacnom dogovoru sastanak na zidicu je u subotu 11.9. u 12 sati. Ide se na tvrdjavu na rucak.
Zasad su najavili vjerovatni dolazak Domenika, Jadra, Knin 88, Talija i Lela Radulovic. Naravno i ja. Nama koji se vec radujemo bice jos veselije ako i Ti dodjes. Ako planiras zapisi se na ovaj post. :lol:
Aco Dimitrijevic
Posts: 109
Joined: Thu Apr 30, 2009 4:43 am

Zidiæ

Post by Aco Dimitrijevic »

Lijepo vrijeme i ugodno druženje!
Opravdano otsutni na ovaj nacin se ispricavaju. Ostavite slobodna mjesta, za svaki slucaj.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

NAZALOST

Post by Dean Beric »

Jedna je dama zakasnila s godisnjim, drugoj je godisnjica braka, treca ne moze bez druge, sastanak na ZIDICU ovaj put nije odrzan. Za svaki slucaj ja sam bio malo tamo, malo blizu. Svratio u Slavkovu konobu, koja je postala integrirani dio zidica. Susret je samo odgodjen, nije propao. U ocekivanju ljepsih dana . . . . . Dean
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

NAS ZIDIC

Post by Dean Beric »

Ove godine se spremam u subotu 30. aprila sjesti na zidic prije podne u ocekivanju dragih faca. Ako neko naidje brzo cemo se dogovoriti sta dalje. Nosim fotoaparat i puno dobre volje. Ako nam bude lijepo mozemo produziti i sutradan, Prvoga Maja (koji ove godine pada na 1.svibnja - kako se lijepo potrefilo).
Ako ne bude nikoga stavicu svoju sliku sa Lenjinovim marsom. Ako bude veselo prepustam reziju majstoricama uz veselije pjesme.
Napomena: Za Prvomajski praznik najavljeno je lijepo vrijeme u Kninu i okolo.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

SASTANAK NA ZIDICU

Post by Dean Beric »

Ove godine, u subotu 30.4. u 10 sati, ce se sastati ekipa koja je lani obnovila sastanke na zidicu. Uz nas ce doci jos neki koji prosli put nisu mogli. Malo cemo cakulati pa se dogovoriti gdje nastaviti ovisno o broju prisutnih. Jedna od varijanti je rucak u restoranu na fortici, a ima jos mogucnosti.
Ovo je otvoreni poziv. Svi ste dobrodosli i sto nas bude vise bice nam ljepse. Znam za desetak najavljenih, ali evo prijavljujem samo sebe ocekujuci ostale prijave.
Prijavite makar namjeru, a tko ne bude mogao necemo se ljutiti.
Lani nam je bilo divno.
Ove godine ce biti jos ljepse. DODJITE.
Milenko Seat

deane

Post by Milenko Seat »

samo da ne bude ruèak u Slaviji,kod Vranjkoviæa,kod Ožegoviæa,u Putniku,kod Šariæa,kod Dešiæa............... jer bi mogli gladni ostati,da ja skuvam teæu gra na rivi za svaki sluèaj :) :D
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

ZIDIC, OPET

Post by Dean Beric »

Bilo je. Skupili smo se 30.4. u 11 ujutro na ZIDICU. Slikali se, napricali, otisli na forticu na pice i pogled. Kupili cijelo janje i malo odojka kod Bate (to su Tri lovca - za neupuæene). Domace vino, domaca kapulica, domaci kolaci, domaca pjesma. Bilo nas je dvadesetak. Koga god nije bilo nije nam ni falio. Dogodine ce nas biti pedesetak, mogli bi tri janjca.
Spisak prisutnih ucesnika stavljam ovih dana.
Napomena: Vino je bilo iz Krvavica. Janjèiæ je bio bukovaèki, sad mu tražimo brata.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

ZIDIC 2011

Post by Dean Beric »

Ucesnici drugog susreta ZIDIC-2011 odrzanog u Kninu 30.4., najprije na zidicu uz casicu razgovora, zatim na fortici uz casicu pica, pa kod Jase na rivi kraj Krke uz prsut, sir i vec spomenuto bukovacko janje kojem trazimo brata za reprizu, malo poslije uz hladjenje na Krcicu i konacno kod Slavka odgovarajuci na pitanje: Ko je jos zedan. Dakle (uz cure je djevojacko prezime radi lakseg prepoznavanja):
Jela (Krvavica) i Slavko Pokrajac, Snjezana (Miljevic) sa kcerkom Zeljanom, Micko Dujmovic..........iz Knina.
Jadra (Grubac) i Niko Matkovic sa kcerkom Emmom.....iz Zadra
Jasa (Simic) i Toni Varin i Tonijev otac Felice, Nada (Kalat) i Dean Beric ....iz Splita
Mirjana (Udovicic) i Cedo Cargonja.....iz Rijeke
Jadra i Branko Klemencic, Milenko Seat...iz Zagreba
Jelena (Radulovic) Malic....iz Bosne
Nedjeljka Vujatovic i Spiro Raskovic iz Srbije.
Prisutan i Beks, maskota zidica, pas plemenite rase Strassen.
To su bili prisutni, a otsutne ne nabrajam. Nek se sami nadju jer su obecali doci dogodine u nedjelju 30.4. Dogodine se ne radi u ponedjeljak jer 1. maja pada u ponedjeljak upravo na 1. svibnja.
Vino za dogodine ce marljiva ekipa obrati, smastiti i uvaliti u badanj ove godine. Prsut za dogodine jos trci, a janjcici (valjda ce trebati vise) se tek planiraju.
Svecano obecavam da cemo se slikati i dogodine, najprije gladni, a poslije kako ispadne.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Susret na Zidicu.

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ljepo je cuti da se Kninjani druze.Zao mi je sto nisam prisustvovao ovom ljepom druzenju,mozda na jednom od sljedecih susreta.
Cestitam svima Vama i zelim Vam puno zajednickih i veselih dana.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

ISPRAVAK

Post by Dean Beric »

Simiæ je djevojaèko prezime Jasine mame, a Jasa je roðena Vucur.
Onaj dobri barba s nama nije Felice (Bmdp) nego Vaso Vucur, Jasin tata.
Greška je zbog brzine, odnosno zbog zelje da sto prije podijelim veselje s onima koji ce procitati.
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

zidic

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Bravo Kninjani,svaka cast na drugo skupljanje Kninjana na zidicu.Volio bi nevjerovatno da sam i ja bio.Tako treba,treba se skupljati pa gdje god bili da se obnove uspomene na nas preljepi grad i ljude koji ga vole.Mozda dogodine ja budem prisutan(ako budem ziv) da kada vec dodjem u Knin da se bar imam sa kim druziti tih par dana iako sam ja dosta stariji od sviju vas.Ponovno svaka cast i vidimo se dogodine.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

ZIDIC -2012

Post by Dean Beric »

Repku, a i svima, svima
Dragi Repko (dragi svi, svi, svi)
Nadam se i vjerujem da cemo se naci dogodine oko 1. maja na ZIDICU malo procakulati, otici na forticu na osvjezenje i jos cakula, otici negdje nesto pojesti i popiti i jos cakulati. Sve informacije ce se na vrijeme pojaviti.
Dragi Repko (posebno tebi), jesi malo stariji, ali samo informacije radi ja sam stariji desetak godina od vecine ovogodisnjih ucesnika. Ove godine to nisam osjetio. Kad i ako dodjes vidjeces da smo taj dan svi mladi, veseli, pogotovo neozbiljni. Ustvari, imamo godina koliko smo imali kad smo svako vece sjedili na zidicu, 16 do 19 godina otprilike. Pozzzzzzzzzz.
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

...

Post by Jadra Matkovic »

Bambo left "zidić"...tako bi pisalo kad bi se Bambo odjavio sa virtualnog zidića na galeriji.Prije nego bi pošao pozdravio bi nas riječima:"Pozdrav društvu,moram iči Ožega me zove!"Ta uzrečica postala je sinonim za pošalice na zidiću.Ovaj put ga je Bog pozvao,a kažu da Bog uzima samo najbolje.Mi znamo da je Bambo bio najbolji...najbolji muž,otac,prijatelj...Ali na Boga se ne smijem ljutiti,zato se ljutim na "Ožegu"
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

OKUPLJANJE NA ZIDICU

Post by Dean Beric »

Odbor za odrzavanje tradicije i ponovno ozivljavanje stvarnog ZIDICA obavijestava sve zainteresirane da cemo se ove godine okupiti u subotu, 28.4., u 10 sati. Planirano je da nista nije planirano. Jednostavno:
Nalazimo se na ZIDICU (grlimo, ljubimo, slikamo) i dogovaramo se gdje dalje, sto ovisi o suncu i dobroj volji svih nas.
Ove godine je parola ZIDICA:
''Dobrodosao ko god dosao, ko ne dodje nece nam smetati''
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Za clanove Galerije

Post by Petar-Peky Bukarica »

Fotografije susreta na Zidicu su premjestene sa stranice "Kako
izgledamo danas" na stranicu "Susreti na Zidicu".
Post Reply