ZIDIC

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Jesen stize dunjo moja, dunjo rana... E pa vreme je da pocnemo ponovo da aktiviramo forum. Sta je novog kod vas? Kako prodje ljeto?
Hajde samo molim vas u red i bez guzvanja (da ne izgleda da kupujemo karte za kino u domu JNA)
Sljedeci
Kninjanin

Ljeto? :)

Post by Kninjanin »

Kakvo ljeto?! :)
Ja se nasmrzav'o! :)
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Pa sta si trazio u Kandi pored
Jadranskog mora :lol: :lol: :lol:
nela.

ljeto

Post by nela. »

Malo na moru, malo kod kuce, malo u zidanju planinske kucice - za razliku od Kninjanina nisam se smrzavala ali se zato sad smrzavam. Neka neko vec upali to prokleto grijanje (ovi se drze datuma 15. 10. i prave se da su u Dubrovniku) prije nego dobijem ozebline.
Zbilja sto se dogodilo? Svi junaci mukom ponikuse...
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Cao Nela
Ljepo je viditi te ovdje opet. Cudno da nema Pekije. Sigurno izveo opet kanadskog djukca u setnju. Nema ni Cipe. Mora da dobro lebdi :lol: :lol: :lol:Sanjicu nisam vidio godinama Hajde Nela da nastavimo prozivati ostale...
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Tu sam ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Tu sam ja , Lujo , svaki dan , samo sto vas ima , pa nema .
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Skoro svako jutro (po ovome vremenu) na poslu otvorim Galeriju. Server nam ne dozvoljava da pisemo na forumima ili idemo na chat. Ja sam uvijek tu. Ljeto je bilo moj Igor na skolskim praznicima pa smo svako ppodne zujali koje kuda a skoro svakog vikenda zujnuli bi ( sa satorom naravno ) malo blize Ottawi ili malo dalje na sjever Ontarija. To je bio razlog da se nisam javljao.
Pitanje za Nelu : Gdje tacno pravis vikendicu ?
nela.

Post by nela. »

Mislis doci u posjet - 12 km od Gospica u sumi, ali ne na Velebitu, nego u lickom sredogorju, prema Korenici. Tamo je stvarno izolacija nad izolacijama (voda iz bunara i sl.), neku vece sam postavljala teleskop kad me je krs i lom potjerao u kucu - bio je vepar, a ne medo. Ima gljiva, sipaka, drenjina i slicnih sumskih plodova, a najvise od svega ima tisine. Znas ono kad bole usi od tisine. Ma super za ljude koji stalno vise na kompacima, uz buku i muziku. Ja tamo ne nosim cak ni radio - zapravo vrlo slicno planinskom domu na Dinari, samo sto su nam takvi domovi nekad sluzili za tulume a sad mi vise odgovara samoca da napunim baterije...
Pozdrav svim zaspalim ucesnicima foruma. Jel vas napala kakva neizljeciva bolest (npr. lepra, pa vam prsti otpali)? Hitno da ste se priopcili ili cemo traziti diskvalifikaciju.

:wink:
cipe

Post by cipe »

:D Ja u svoje ime govorim nisu mi otpali prsti nego mi narasli nokti, pa sve klizu preko ovi tipki ko po ledu.
Ja mislim da su ljudi ispucali prilicno tema sto se tice Knina,( bar onih bitnijih) jedino da pocmemo izmisljati neke nove.
Ocu reci ovo ,je tako napravljeno da je druzenje ograniceno !
Npr ja bi navratio malo da se zajebavam a ovdje se mora biti ozbiljan i pricati npr kako sam se proveo za rodjendan 87-e godine.
Ja predlazem da se ovo prosiri na stare teme do rata,
( rat da se preskoci, jel tu se ne mozemo dogovoriti,)
i nastavimo komentarisati npr kako si sta se radi, kaces dole, kaces gore i sta ti ja znam . Da ne govorim, aj navrati itd, sto nije nista manje bitno , Zivimo mi i dalje nije zivot stao, sta je bilo bilo je guramo dalje, tako i ova galerija mora da se nadogradjuje ako se misli napredovati !
Hvala na paznji i pozdrav svima !
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

[quote="cipe"]:D Ja u svoje ime govorim nisu mi otpali prsti nego mi narasli nokti, pa sve klizu preko ovi tipki ko po ledu.
Ja mislim da su ljudi ispucali prilicno tema sto se tice Knina,( bar onih bitnijih) jedino da pocmemo izmisljati neke nove.
Ocu reci ovo ,je tako napravljeno da je druzenje ograniceno !

Pa nismo mi Cipe imali takousporen zivot dolje. samo je problem jedna rijec SENILNOST :lol: :lol: :lol: Pokusaj se sjetiti stvari,dogadjaja. ljudi , mjesta pa ces viditi da toga ima u izobilju
nela.

memorija

Post by nela. »

Cipe je s jedne strane u pravu, memorija nas lose sluzi, ja se npr. ne mogu sjetiti vise od 10 imena iz osnovne skole a bilo nas je 39 u razredu. Mozda se sjetimo za 15 godina, kazu da se tada bolje sjecas.

Osim toga, i mene muci gdje si bio 87, ne mogu se sjetiti :wink:
Sad si me zabrinuo. Idem u apoteku kupiti Ginko kapsule.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

O " GALERIJI "

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mislio sam , da ste Vi , koji cesce dolazite na " Galeriju " , shvatili sta sam htio sa ovom stranicom . " Galerija " bi trebala da prikuplja podatke o
Kninu i Kninjanima do 90-tih , ako se i provuce nesto " novije " , nije neka velika greska ( moze biti izbrisano a nemora , moderatorov ukus ) .
Bavio sam se mislju da bi se tu mogao prikupiti zanimljiv tekst , pa bi se mogla objaviti i neka " knjizica " , nesto sto bi ostalo zapisano . Kad pogledas , bar koliko ja znam ( mozda gresim , volio bih kad bi me neko razuvjerio ) , o Kninu i Kninjanima ne postoje slike i zapisi iz vremena u kojem smo mi zivjeli . Otislo je sve u zaborav , sto silom sto milom , sto licnom voljom ljudi , da zaborave neka vremena , jer nisu to bila dobra vremena . Nevolim pricati o tome , ali pokusavam Vam objasniti zasto inzistiram na tome da " Galerija " ostane u svojim okvirima . Postoje stranice na kojima mozete pricati o temama kao sto su :
- ************ljetovaoukninu**********
- ***bosnomojadivnamila**************
- ********pustoselo******************
- ***bdw***************************
- ******kakozivimu******************
- ***zastonisam*********************
- ***zastojesam*********************
- ITD******************************
I kad Vam padne na pamet nesto iz " onih dana " ili se sjetite necega sto
je za " Galeriju " , DOBRO DOSLI na " Galeriju Knina " !
Nadam se , postovani moji Kninjani da me necete pogresno shvatiti i da se necete ljutiti na mene . Do sada mi je doslo iljadu puta da pocupam zice od ovoga mog kompjutera i bacim ga na ulicu , pa opet kazem , neka , naice neko , pa ce ga ove slike i tekstovi vratiti u neka bolja vremena i zgolicati ga oko srca .
Jos jednom Vam se zahvaljujem na saradnji , na predivnim fotografijama Knina i Kninjana koje nesmiju ostati zaboravljene . Nadam se da ce jednog dana osvanuti u nekoj knjizi " GALERIJA KNINA " ili slicno !
nela.

Post by nela. »

E pa sta se ljutis, ja se zezam i to na svoj racun. I ne zelim ici na druge stranice, eto bas necu. Gust mi je sjediti tu - ajd pogodi zasto.

A sjecanja su mi maglovita, ne mogu biti ispricana jer to su dozivljaji a ne dogadjaji. Npr. ljeta, mogla bih pisati stranice o ljetima u Kninu, jer svako je bilo super, ali sumnjam da bi ikog zanimalo sto sam ja voljela jutarnje kave u Trefu, setnje po tvrdjavi (pa mozda poneko i dijeli neka moja sjecanja), voznje na motorima (prije bi bila bezglava jurnjava), razmjene Alan Fordova, izlazaka u grad i visenja oko Trefa, itd. To su dozivljaji a ne dogadjaji, nista se specijalno nije dogadjalo, a opet sve je bilo divno. Mogla sam otici sama u grad jer sam znala da tamo uvijek neko ima, mogla sam sama kuci jer tada nije bilo ni razbojnistva ni nasilja. Bila su to ljeta iz snova i uopce nisam voljela ici iz Knina, ali ne znam o cemu konkretno da pisem. Ako imas kakvu ideju ili pricu ti zapocni, ja cu se rado nadovezati.

Eto pokreni neku novu temu, otrgni je od zaborava, npr. nasa prva pijanstva, prve ljubavi, druga pijanstva.... e sad pretjerah i naljuticu Pekija, dobicu crveni karton. Ma svejedno, pusa tebi i Australiji :wink:
cipe

Post by cipe »

Peky drago mi je da si postao malo popustljiviji a drago mi je takodje sto se opet nakon prilicno dugacke stanke opet pojavljuju ista imena i usput ih pozdravljam.
Osisa sam nokte( sto bi rekla moja komsinica sjora vesna)To sam bas htjeo da kazem vidis pocmem o tome sta treba da pisem i onda mi padne na pamet izjava moje komsinice koja se moze naknadno izdvojiti iz teksta ( osisa si nokte) il idem kuci doce mi on !
Misli na muza pokojnog #Branka Bogovca !Meni izgleda glupo da dodjem ovdje i kazem pozdravljam sve i nastavim 1977 godine na tvrdjavi se desilo to i to, te stvari moraju dolaziti sponatanije u jednom obicnom razgovoru a naknadno se izdvajati to bi trebalo da ostavimo Pekiju da odluci.
Pozdravljam sve !
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA NELU , CIPU , KNINJANINA I OSTALE !

Post by Petar-Peky Bukarica »

Za Nelu : Ne znam jesi li otvarala topic " Amarcord " , jos uvijek mozes
pokupiti " nagradicu " . Kad se povuces u mir i tisinu Velebita , napisi ta svoja osjecanja u vezi Knina , mozda i upali . Nela , ja sam se potrudio da nama ( Kninjanima ) nadjem prostor na Internetu ( posto smo se raselili ),
gdje se mozemo druziti i prisjecati " onih dana " . Slobodno otvarajte nove topice , ja cu ucestvovati i korigirati ( bez ljutnje , moje i Vase ) .
Za Cipu : Vidi se da je tesko uskladiti razgovor ( vremenska razlika ) na ZIDICU (chat) , zbog toga dozvoljavam da se malo prica i o novijim dogadjajima . Uglavnom bi se trebalo drzati tema sa naslova topica na koji dolazis .
Za Kninjanina : A sta da ti kazem , sve znas i opet ti djavo neda mira .
Vjerujem da te memorija sluzi i da nema potrebe da me dovodis
( dovodite ) u nezgodnu situaciju , da moram biti cicija , neko ce reci
" placipi*da " ili sta ja znam vec .
Ma dobro mi dosli i ljepo se zabavili a ovih sitnih pizdarijica i nejasnoca ce
biti uvijek , idealno u ovakvim stvarima ne postoji .
Post Reply