ZIDIC

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

K6

Post by K6 »

nisam se odavno javio na ovaj forum, a volim ga pogledati, i drago mi je da nije deinitivno krepao. ne bih zelio nikaga daviti, ali vidim da su se i drugi pomalo bunili zbog skucene koncepcije - nije se lako drzati zadanih tema, a uz to i "samokrticnost" se i meni upali, pa se sjetim da nemam bo-zna-sto za reci u formi eseja na svoje godine u kninu, 1965 - 83 full time, 1983 - 91 part time, 1991 - 96 no time, 1996-2004 very very part time ... hmm, nije puno ali nije ni malo ...

ono sto sam selio upitati - zar medju nama, "pravim kninjanima" zaista postoje takve ogromene, neprmostive razlike, da se o tim kojekakvim stvarima i godinama ne smije ni beknuti, kao da ce se istog trena otvoriti vatrena provalija i sve progutati, ako neko slucajno, ili namjerno, kaze nesto sto ima veze sa zadnjih petnaest godina? ja bas nisam upucen, ali nemam dojam da ljudi koji se ovdje javljaju/javljamo imaju bas ne znam kakve "kosture u ormaru", sigurno ne vise od kninskog prosjeka, a vjerojatno i dosta manje. tj ne znam cega bi se trebali stidjeti i koga bi cime mogli vrijedjati. hm, ovo ispade kao da ja bas nisam odavde ... ali eto jesam.

samo toliko od mene. ne bih zelio forsirati tu temu.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Zanimljivo, oficijalno je 39 clanova foruma. Sto iza zidova,sto iza grmova ima jos toliko a samo se par ljudi vise manje redovno javlja. A sigurno znam da vecina ovih iza zidova i iza grmova cesce posjeti Galeriju. zar im je tesko da se registruju i bar dva puta mjesecno napisu par rijeci.
NAVALI NARODE.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Zaboravio sam napomenuti da to isto vazi i za registrovane.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PRICAM TI PRICU ( opet )

Post by Petar-Peky Bukarica »

MR. K6 , ako za svojih 18 god . ( full time ) i 8 god . ( part time ) nemas
nekih dozivljaja , uspomena , koju sliku ili tako nesto onda ga *ebi , usto
si prodjerda svoje djetinjstvo , pubertet i mladost ?
Npr : Cipine dogodovstine su iz tvog doba , kad krene pisati , strava , tekstovi su mu puni dogadjaja , imene , mjesta . Divota . Iako se nismo
nikad druzili ( Cipe i ja ) , poznajem skoro sve likove , mjesta i kao da gledam slike svih tih dogadjaja .
To je nesto , ovako , u vezi skucene koncepcije .
A sto se tice tema i temica o ovih zadnjih 15 god . , nemoj , mrzi me da uvijek moram objasnjavati jedno te isto . Nemoj sreceti !
Cipe , Bukijevu sliku ocekujem .
K6

Post by K6 »

vidis, mr. peky, sliku eto nemam bas nijednu. zato mi je i interesantna ova tvoja galerija.

sto je tice procerdane mladosti, to je relativna stvar - eno vidite micu koji ju je proveo pentrajuci se po tavanima sa radio antenom. no comment. a da i ne spominjemo kad smo on, ja, igor uros i darko milak isli u zagreb na republicko takmicenje iz matematike. to je bio takav tulum o kojem cipe i slicni mogu samo sanjati.
K6

Post by K6 »

evo, ipak mi pade na pamet jedan kolektivni generacijski dogadjaj - koncert talking headsa u zagrebu, mislim 81-e/82-e. nas bar petnaestak je umjesto u skolu taj dan sjelo u marjan eskpres i pravac dom sportova ... lutanje po tresnjevackim birtijama cijelo popodne, i onda show koji i dan danas pamtim kao najbolji koji sam ikad gledao. pitam se da li je zaista bilo tako dobro, ili je sve to bilo stvar trenutka. naravno da jest, stvar trenutka, ali to je bio zaista fantastican dozivljaj. ovih dana je album s te turneje, "the name of this band is talking heads", objavljen po prvi put na cd-u, i mnogi kriticari kazu to isto. valjda je vecina njih slicne genreacije kao i ja, nostalgicari.

putnici: nidzo kukolj, gogi knezevic(?), damir vujcic, aco bjedov, jaso kaliger, igor kmetic, aco bursac, mingo (?), aljosa petojevic, nikita opacic, neso kamijanac ... jos ih je bilo dosta, ali eto pamcenje blijedi, ako je bio neko ko ovo cita ...
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MR. K6

Post by Petar-Peky Bukarica »

Vidis da se ima o cemu pisati . Nemoj se srditi . A sto se tice slika , neka bude kako ti kazes .
k6

Post by k6 »

ma sta bi se srdio, srdim se ja na svoju mater koja je slike spakirala ali ne i ponijela; jedna slika govori koliko i hiljadu rijeci ... uostalom i ovaj sajt je prvenstveno galerija, koja je pun pogodak, a ove pricice vise-manje. steta sto su zapustili onaj sajt, "kninski rijecnik", to je bio zgodan ekvivalent "galeriji knina".

ono sto je cinjenica jest da ima podosta kninjana otprilike srednjih godina koji zive kojekuda, nostalgicni su, imaju dovoljno vremena da vise na kompjuteru ... postoji nekakva potreba ze madjusobnom komunikacijom, koja je izgleda nesto drugacija od potrebe da se stare slike i atmosfera evociraju i sacuvaju od zaborava ... a opet te dvije stvari je tesko razdvojiti ...
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

KONCERTI

Post by Petar-Peky Bukarica »

Kad vec spomenu koncerte , sjetih se " BOOM FESTIVALA " u Zagrebu ,
isli smo Konta , Bambo i ja , mozda jos neko , nesjecam se . Drugi u
Ljubljani , na taj sam isao iz Splita , prenocio kod drage prijateljice
Goge V. . Tih godina ( 70-tih ) , to su bili najveci muzicki dogadjaji na
onim nasim prostorima . Sve muzicke grupe , koje su nesto znacile ,
nastupale su na tim koncertima . Pa , " Tina " u Splitu , " Stonsi " u Zagrebu , " Osibisa " u Zagrebu , "Deep Purple" u Beogradu i dosta drugih kocerata na koje su isli mladi Kninjani , zeljni zabave , muzike i druzenja .
k6

Post by k6 »

isli ste na boom festivale!! bravo braco hipici, ja sam o tome mogao samo citati u dzuboksu ... to mi se cinilo maltene kao woodstock, ne znam sta sam sve zamisljao da se tamo desava u oblacima dima marihuane. mislim da sam cak i imao zivi album "boom festival '73" ... janez boncina i grupa september izmedju ostalih, "gvendolina" ...

to je sve pustao drazen vrdoljak (ili ante batinovic??) u onoj emisiji koja je isla svaki dan u podne, poslije vijesti i vodostaja (una kod bosanskog broda sto tri, jedan-nula-tri), zvala se "suncanom stranom ulice". mislim da je od tu i dzoni stulic pokupio naziv za drugi album azre ... mozda je i on to slusao kad je, navodno, neko vrijeme zivio u kninu.

za moju, novovalnu, generaciju, ekvivalent je bio "hipodrom" koncert u zagrebu - isto tako kolektivno posjecen od nas kninjana. doduse iz nekog razloga nije odrzan na hipodromu, nego u velikoj dvorani doma sportova, ali su isto tako svirali svi koji su nesto tada znacili ... nikakvo cudo da je prva stvar koju su neki od nas napravili kad su se vratili kuci je bilo da pobacaju stare ploce sa deep purple, santanom, i naravno, boom festivalima ... tako to ide, ciklicki

medjutim, cini mi se da smo mi imali bar nesto u smislu muzickog ukusa, svjetonazora, stila, i slicno ... a ove nesretne generacije koje su dosle kasnije bas nista, ako ne racunamo pojavu ekstazija i tehno tek negdje polovinom devedestih. koliko sa kuzim odlazak na rejvove uz more je kninjanima je to bila glavna zabava u periodu koji se ovdje ne smije spominjati.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

bacanje ploca

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

SLUSAJ TI k6, kad si iso bacati ploce trebo si prije MENE pitati sta da bacis.nazalost bacio si pogresno.slazem se da je zivot ciklican, ali dje brte tu trpas muziku.i jos nesto.dosadili ste mi sa NOVIM VALOM( ODE JE JEDAN CAK FILM SNIMIO O TOME).nazalost osim dvoje troje casnih Stulic i Rundek. svi ostali su sranje oliti drzavni bendovi.sad ce neki :Ma meni se to svidja i tocka.E to kod mene nemere.Muzika jol VALJA, jol NE VALJA.nemere se to nauciti svidjati.s tim se radjas joli ne radjas, a NAJVAZNIJE JE STA TI EKIPA SLUSA, DALI IMA LIVADICA, KAKVO TI JE OKRUZENJE I KAKI SI U DUSI I GLAVI.
prosle godine(2003) Santana na koncertu okupio 150 000 ljudi, a ti ga BACIO. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :?: :?: :?: :?:
k6

Post by k6 »

dobro ajde, nisam bas bacio nego rasprodao mladjem hipi narastaju - coki, sinisi (koji se znao ovdje javiti) itd. i danas mi je krivo za "love you live", zivi album stonsa. mistakes were made, sto bi reko bil klinton.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

p1 ajd batali muziku.vidim da si ponovo poceo zavirivati ovdje.pa nije krv voda.imas li pravo glasa i za kog si glaso tu u amerike.
i za cjenjeno pucanstvo , ovih dana bi trebo baciti slicica na Galeriju.
Nela gledam ovih dana Gospic ko Sahara.Iruda mi sve se obrnulo ili zagadilo.
nela.

Post by nela. »

Jesi ti to meni snijeg poslao namjerno? Sad cu morat prtiti do kuce.
btw. ne javljam se vikendom jer mi je riknuo kompac (komada dva), pa sam do daljnjeg onesposobljena.
Kad stavite slike napisite na kojoj su stranici da ne pretrazujemo non-stop, moze?
Guest

Post by Guest »

:shock:
Kad mogu da pisem razne gluposti koje nisu za pohvalu, pa sad evo jedna koja jeste.
Od 4000 dijevojaka moja cerka je izasla medju 50 najljepsih to me malo dovodi u sumnju( posto sam svijestan svoje ljepote,) ali bilo pa poroslo. Inace kompetisn ili takmicenje organizovala je jedna od najboljih engleskih modnih agencija. Od tih 50 dijevojaka bira se 6 sa kojima ce storm da potpise ugovor ne sumnjam u krajisku ljepotu tako da je to rijesena stvar, medjutim ipak posto je glasanje javno ne bi bilo lose kad bi dali koji glas onako preko veze, adresa je
www.yahoo.com.uk kad vam se otvori prva strana kliknete na models dijevojke i ukucate ime hana, onda idete na vote i to je to!
(mala je na cacu, znam coeka )
:idea:
Post Reply