ZIDIC

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

zidić

Post by Jadra Matkovic »

HIMNA ZIDIĆA

Moji su drugovi...

Moji su drugovi
biseri rasuti po celom svetu...
I ja sam selica
pa ih ponekad sretnem u letu...
Dal' je to sudbina
il' ko zna šta li je
Kad god se sretnemo
uvek se zalije
Uvek se završi s nekom
od naših pesama...
Moji su drugovi
momci velikog srca
i kad se pije
i kad se ljubi
i kad se puca
Gore,od Aljaske
do Australije
kad god se sretnemo
uvek se zalije...
Uvek se završi s nekom
od naših pesama...
Da smo živi i zdravi
još godina sto...
da je pesme i vina
i da nas čuva Bog...
Da su najlepše žene
uvek pored nas
jer ovaj život je kratak
i prozuji za čas...
AJMO..
Za moje drugove
ja molim vetrove
za puna jedra..
Puteve sigurne
a noći zvezdane
i jutra vedra...
Kad god se sretnemo
uvek se zalije
Uvek se završi sa nekom
od naših pesama...
Da smo živi i zdravi još godina sto
da je pesme i vina
i da nas čuva Bog!!!
Moji su drugovi
biseri rasuti po celom svetu.....

autor<LELA i ekipa sa zidi&#263;a....
Daniela Damjanic
Posts: 53
Joined: Sat Mar 15, 2008 9:02 pm

Post by Daniela Damjanic »

Hvala Jadro za trud:)

Imamo jedan simpatican video pravljen od fotki sa susreta pa bi molila Pekija ako ima ikakve mogucnosti zakaciti ovdje da mi objasni kako jer dosta ljudi nema FB.
Bilo bi lijepo da i ostali vide sto su propustili i sto sljedeci put moraju nadoknaditi!

Pozdrav :)
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

e-mail

Post by Petar-Peky Bukarica »

Lelo posalji mi taj materijal na moj e-mail pa cu pokusati prebaciti na Galeriju .
Medju tim ljudima koji nemaju FB sam i ja , ali isto znam za jedan moranin ljep gest .
sanja

Post by sanja »

Dakle, ljudi, svaka vam cast na svakoj ocuvanoj uspomeni na nasu mladost, djetinjstvo... Mene je zivot tako nekako opalio da sam sve to potisnula posljednjih godina. Ne zato sto sam dobro uklopljena u sredinu u kojoj zivim vec 10 godina (naprotiv!) vec stoga sto sam ocito morala napraviti nekakvu psiholosku branu od svega toga... Lani sam s djecom posjetila sve njima i meni vazne lokacije u gradu. Sin se nicega nije sjecao, cak ni vrtica, pogotovo kuce, a kcer tek tu i tamo. Mene je sokirala cinjenica da sam potpuno bez emocija, ukljucujuci gledanje prozora dva stana u kojima sam odrasla, do ulaznih vrata i stranog imena na njima, kuce iz koje sam otisla... Valjda je to neki obrambeni mehanizam, ali ako jest, zasto me bar nije dobro uklopio u sredine u kojima sam bila, osobito u ovoj u kojoj zivim sada??? Neuklopljena forever?
puzdre

Post by puzdre »

Sanja, po mom misljenju, baziranom na mom vlastitom iskustvu i na iskustvu drugih s kojima sam pricao o tome, kako se danas osjecas (prilagodjena/neprilagodjena) ovisi o tome da li si tu gdje jesi dosla svojom voljom ili protiv nje. Znam da ovo nije neka velika prakticna pomoc ali kako god okrenes ili obrnes taj osjecaj se svodi na to.
Goran-Coki Colak

Kekec:Dobra volja je najbolja...

Post by Goran-Coki Colak »

Primitivni evropski narodi(a bili su valjda najprije ratoborna sakuplja&#269;ka plemena)teško i sporo vlastitu volju stavljaju na prvo mjesto:uvijek se sakrivaju iza "kolektiva".Uvijek je volja pojedinca ono što ga odre&#273;uje i time on "upravlja" i do vlastite eliminacije,a poslije ... poposlije teško mi je objasniti jer mi ne biste ni smjeli vjerovati....moj puzdre!Umorni su ti sad narodi...a po kolektivnoj crti &#269;eka ih Apokalipsa,pa sad ti vidi šta je volja pojedinca.
Daniela Damjanic
Posts: 53
Joined: Sat Mar 15, 2008 9:02 pm

Re: e-mail

Post by Daniela Damjanic »

Peky wrote:Lelo posalji mi taj materijal na moj e-mail pa cu pokusati prebaciti na Galeriju .
Medju tim ljudima koji nemaju FB sam i ja , ali isto znam za jedan moranin ljep gest .
Hvala Peky..ALI...matrijal je prevelik i ne moze u mail.
Pokusala sam ono "zip rar" ali ne ide, bice da ne znam :D ..nemam pojma kako bi poslala.
Mozes li ti ili neko ovdje na privatnu poruku objasniti kako to upakovati u mail.
Hvala
Daniela Damjanic
Posts: 53
Joined: Sat Mar 15, 2008 9:02 pm

Post by Daniela Damjanic »

Update :D

Mislim da je problem rijesen, video na putu ka Australiji, cekamo Peky-ja da pogleda, odobri i zakaci na Galeriju
Jos jednom veliko hvala Klapcu za pomoc.. a onim smetacima sa zidica bice dodjeljeni kazneni bodovi!:evil: :wink:
Veliki pozdrav od Lele :D
Aco Dimitrijevic
Posts: 109
Joined: Thu Apr 30, 2009 4:43 am

Zidi&#263; bio, Zidi&#263; i ostao

Post by Aco Dimitrijevic »

PRIOP&#262;ENJE ODBORA “WALL REVIVAL” U FORMIRANJU
ZA PU&#268;ANSTVO GALERIJE


Pimje&#263;eno je u posljednje vrijeme, od strane drugova i drugarica iz pokreta “Vall Revival”, iznimni porast interesa oko netom osvježene inicijative praktikovanja retrogradne manifestacije “Wall revival”, što je drugim rije&#269;ima istozna&#269;no “Oživljavanju zidi&#263;a”. S tim u vezi, pojavila su se predvi&#273;anja koja govore da bi u budu&#263;nosti u toj manifestaciji moglo uzeti u&#269;eš&#263;a na stotine novih pripadnika pokreta i tisu&#263;e poštivalaca te manifestacije, jedinstvene u ovijem prostorima. Za udovoljavanje takovim potrebama, nametnuto je kao poželjno, formiranje tijela koje bi sinhronizirano rukovodilo svim pratre&#263;im potrebama i zahtjevima te manifestacije, kako njenog radnog dijela, ali još i više njenog kulturno-umjetni&#269;kog i natjecateljskog programa, koji postaju sastavnim dijelom ove manifestacije.

Glede toga došlo se do saznanja o neizostavnoj potrebi formiranja Organizacionog odbora svih budu&#263;ih okupljanja. Ostvarenjem te inicijative bi&#263;e od neprocjenjive vrijednosti za promicanje osnovnih ideja pokreta, me&#273;u kojima su ljubav, prijateljstvo, radost i op&#263;enito njegovanje pozitivnih uspomene, me&#273;u prvima. Osim ovoga, zadatak Odbora bi&#263;e rad oko prihvata, kako u&#269;esnika manifestacije, tako isto i njenih zvani&#269;nih posmatra&#269;a i po&#269;asnih gostiju. Naro&#269;ita skrb biti &#263;e oko pripreme i izrade programa budu&#263;ih susreta, u kojima radne i kulturno-zabavne aktivnosti su neodvojivi njehovi sustavni dijelovi.

Opiru&#263;i se odlu&#269;no pojavi svakog automatizma i stihijnosti u postupanju i iskazivanju osjeta me&#273;u u&#269;esnicima manifestacije, odbijaju&#263;i svaku aluziju na puko preslikavanje sli&#269;nih pojava iz historije, zaljubljenici uporišnih to&#269;aka zajedni&#269;ke nam svijetle mladosti, su &#269;vrsto riješeni da nastave tradiciju blagotvornog dijelovanja Zidi&#263;a na sve njegove budu&#263;e posjetitelje, koje &#263;e se ispoljiti kroz aktivno sudjelovanje &#269;lanstva u pothvatu oživljavanja Zidi&#263;a.

Kako ova manifestacija nije optere&#263;ena epitetom ekskluzivnosti, nego dapa&#269;e jeste javna i za op&#263;e dobro svih njenih sudionika, zalaganjem za punu transparentnost dijelovanja i demoktati&#269;ne principe odlu&#269;ivanja, želi se pridobiti što ve&#263;i broj pristaša pokreta i sudionika u manifestaciji a bez obzira na njihove eventualne osobne razli&#269;itosti. Stoga Zidi&#263; na Galeriji ostaje otvoreno mjesto svima zainteresiranima za njihove dobronamjerne i konstruktivne prijedloge i sugestije, oko oblikovanja sadržaja budu&#263;ih tradicionalnih sastajanja kod Zidi&#263;a. Na taj na&#269;in svi &#263;e opet biti uklju&#269;eni u život Zidi&#263;a, baš kao što je to bio slu&#269;aj u danima kada su, ti isti, kao srednjoškolska omladina, dolazili na Zidi&#263; ili bili na nekoji drugi na&#269;in dio njegova života.


ZA EKIPU ZIDI&#262;A
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

ACO SE ZEZA

Post by Dean Beric »

Mogu razumjeti zelju da nas bude vise, mogu razumjeti i zelju da se sve isplanira, izorganizira, da se neko odbori i pododbori sastaju i danima razglabaju o neophodnosti donosenja pripremnog materijala na osnovu kojeg bi se napravio radni materijal........
Kolikogod dosad svaki Acin tekst bijase pogodjen, izbalansiran i dobrodusan, ovaj zadnji je promasio. Nase okupljanje, prvo nakon dugo vremena i dosad jedino (ne zadugo - mi cemo opet) je brzo dogovoreno i jednostavno izvedeno. Skupili smo se u zakazano vrijeme, malo slikali, popricali i nastavili u tradiciji onih vremena: gdje cemo i sta cemo.
Sama zamisao otvaranja teme ''Zidic'' na Forumu je jedino dogovor o datumima i vremenu sastanaka. Koliko pamtim, na zidic se dolazilo, sjedilo i odlazilo. Sam zidic nije trpio nikakav protokol.
Moj predlog je jednostavan, bilo ko moze pozvati bilo kada, a kad se skupe (skupimo) dalje sta ispadne, i to je sve.
Konacno, u demokratskom duhu, suprotno Aci predlazem stihijnost, zanimljivije je.
Aco Dimitrijevic
Posts: 109
Joined: Thu Apr 30, 2009 4:43 am

Zidi&#263; bio, Zidi&#263; i ostao

Post by Aco Dimitrijevic »

Ovdje zabuna nije bila o&#269;ekivana!
Zato podupiremo svojski dopunu. Jedna rije&#269; izostade, i to ona najvažnija, za koju je nesmotreno-nesretni autor smatrao da se ve&#263; podrazumjeva sama po sebi.
S P O N T A N O S T oslobo&#273;ena svih okova minuloga!
Ovdje nije bilo nikakve primisli o avetima prošlosti, samo malo poigravanje rije&#269;ima za koje bijaše nada da razgori naše strasti prema finim stvarima od kojih svakako Zidi&#263; jedan.
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

zidi&#263;

Post by Jadra Matkovic »

http://www.youtube.com/watch?v=Vjp9lMPZOys
evo nas tu smo ....pogledajte...
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Klipovi o Kninu

Post by Petar-Peky Bukarica »

Jadro nadam se da se neces ljutiti sto sam skinu tvoj post u kome se nalazio youtube klip o Kninu . Razlog je sto su stare slike skinute sa Galerije (vec postoje) a nove slike Knina kao sto znas jos se ne objavljuju na stranici . Ako neko zeli pogladati klipove dovoljno je da ukuca Knin na youtube.com i dobit ce izbor klipova o Kninu .
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

zidi&#263;

Post by Jadra Matkovic »

Tko se na tebe može ljutiti...POZDRAV
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

SVIMA, SVIMA, SVIMA

Post by Dean Beric »

Ljeto polako prolazi, ide nam najljepse godisnje doba. Ugodnije veceri, neophodna potrosnja starog vina da ima mjesta za novo i ocekivanje susreta na ZIDICU. Predlazite datume, zovite, nije obavezno da svi dodjemo na isti dan. Dovoljno je da se nadje nas par.
Eto, predlazem 11.9. u 5 popodne pa cemo zalampati. Ako neko predlozi 25.9. eto me. I tako svake druge subote.
Pa cemo lijepo pojesti, pa cemo lijepo popiti, pa cemo se lijepo slikati, pa nek rastu zazubice otsutnim kad vide slike.
Post Reply