KNINSKI ZELEZNICARI I "LAMPA"

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

KNINSKI ZELEZNICARI I "LAMPA"

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

kad je englez navalio. skoro svi znamo da je knin uz vinkovce bio u jugi najvaznije zeljeznicko cvoriste. uz veliku borbu sa splitom pobjedili smo i kod nas je napravljen dizel depo koji je donio dosta radnih mjesta. 3.500 vjerovali ili ne. to je lansiralo i naseg kninjanina Cupkovica da postane bos na zeljeznici sa sjedistem u zagrebu. do tada su u citavoj jugi vozile samo parnjace , a prve dizelke koje su dosle dosle su u KNIN i to iz Amerike. kad su nasi isli u ameriku u kupovinu poslije sklopljenog posla amerikanci ih izvedose na veceru u elitni hotel. nasi izabrali tuku sa raznja. kad je dosla tuka i posluzena nasi popizdili. naime tuka je dupke bila iznutra filovana-napunjene cokoladom.glumili nasi da jedu , grickaju kozicu i jedva docekase kraj "vecere". kad su se rastali od amerikanaca Cupkovic rece . jebes dizelke , Amerikance i njihovu spizu ima li ovdje graha sa kobasicama. ko u pricu nabasaju na restoran a ono pise Niska Banja. ne vjeruju svojim ocima vec pripiti od silnih aperitiva a u stomaku burlja. covjek iz nekog sela blizu Nisa vec sedam godina drzi restoran sa nasom spizom. jeli i pili do zore a gazda nije htio naplatiti ni centa. bila su petorica a tuka im se zgadila za sav zivot. :D

nisi odgovorio englezu .koja je najpoznatija zeleznicka -kninska. to vazi i za druge :?: :wink:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Zeljeznica

Post by Miroslav Stankovic »

Za jednog sa zeljeznice se govorilo da kad bi prometnik dosao pored njegove kuce u Topolje, digao palicu i zazvizdio, ova bi krenula.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

cuvena zeleznicka baza

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

dobra ti je ta Mico, ali nije ta. :D :?:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Caki & Ceko

Post by Miroslav Stankovic »

Englezu, svaka ti cast na ovom topicu, sto bi rekao Cipe, dabogda ti se krava obliznila. Iako nas zeljeznicara ima najvise na ovom forumu mi se nismo sjetili toga.

Pukla zica negdje na pruzi i isli Caki, Ceko, a cinimise i Vule ladom nivom na popravku. U povratku oko 2ipo sata, upekao zvizdan i kamen gori, naidju oni na Boska (njihov sef) negdje usred krsa kod Perkovica pjesaci prema zeljeznickoj stanici. On im odusevljeno mase da stanu, a ova trojica nabacili kez i sva trojica mu odmahuju. Sutra je bilo, ma mi mislili ti onako mases i j..... sta nisi rekao, ali zbog tog dogadjaja nisu jednom otisli prekoredno u kanjon Krke pregledavati telefonske ormarice.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

MICO , MICO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mico , mislim da se Moby-ju ovo bas nece dopasti . Pozuri sa ispravkom , ako neces da ti dodje u goste .
Mico_

Zeljeznica

Post by Mico_ »

Ja znam da on vrijedi za 4 covjeka, pa se bas cudim kako nema komentara na moju smjelu izjavu.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

tudje perje

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ma nisam ja cekao tebe nego engleza da on ispravi navod ,ali staces kao svaki tip sa sinobada voli se kititi tudjim perjem. mozda ce idoktorat prepisati od nekoga a potpisati sebe. toga ovdje ima . :wink: :wink:

no dobro natjerali ste me da ispricam jos jednu.krenem ja kod Velje Brice da mu prenesem jednu poruku.ako neki neznaju on je na LAMPI imao brijacki salon. udjem ja u stanicu kad na peronu neka guzva. taman ulazi Marjan iz Zagreba za Split.krenem ka peronu. kad ono tamo jedno desetak klinaca svi ispod deset godina uhvatili cuvenog milicajca Sepu i nesto dobacuju.on prijeti da ce ih sve pohapsiti i vrti se u krug a raja okolo crkava od smija. naime on je taj dan bio dezurni na stanici. medjutim nije to vrhunac. odjednom sa prozora vagona klinac njihovih godina poceo navijati i dobacivati Sepi. Sepa mu malo pridje i rece da se srami jer se ne cudi sto su ovi neodgojeni ali kako on moze kao decko iz velikog grada biti neodgojen(tko zna otkuda je dijete bilo).ja zaboravio na Velju naslonio se na vrata i uzivam. i pzi sad vlak krece.odjednom onaj klinac na prozoru vagona vadi kako se ispostavilo pistolj na vodu i punim mlazom Sepu pravo u celo. nasta sok pa eksplozija smijeha .Sepa skinu sapku tresnu je o zemlju i poce urlati na prometnika da zaustavi vlak da uhapsi maloga.brise on mokro lice , prometnik utekao u ured jer se i on udavio od smijeha a mene je poceo boljeti stomak od zacene. jos se sjecam kao danas da je i trcao za vlakom jedno sto metara. kako bih sto prije nekom od ekipe ispricao sta je bilo zaboravio sam na Velju Bricu a i danas ne znam sta sam ga trebao. :D :D :D :D :D
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

najbolja zeljeznicka

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

da pomognem najbolje se cula na dinarinom i na nasipu. cista kninska baza rodjena na Garinom radnom mjestu :?: :D
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Zeljeznicki susreti

Post by Miroslav Stankovic »

Zeljeznica je njegovala (a koliko cujem i danas je slicno) susrete radnika iz razlicitih sekcija, sto se svodilo na krkanje, pjancenje, pa onda pjancenje i na kraju opet krkanje i onda ispocetka, sve na racun firme. Nasa sekcija (SIT) je redovito bila zaduzena za dalmatinsko vino, po koje se islo u Bratiskovce i kupovalo od one vrste "nema sad ali dodji popodne bice koliko oces". Kninjani su znajuci o cemu se radi, redovno udarali po pivu, govoreci svima da im je vina preko glave, svaki dan ga pijes pa ti dosadi.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

cipin kompjutere

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

cipe vidim da imas strasnih problema sa kompjuterom. sad ce svi, pa kakve veze to ima sa topikom kninski zeljeznicari. ima i to kakve. cipe ako je posten i iskren priznace da su mu na zeljeznikoj stanici za sitnu lovu kompjuter uvalili Mute ili Djoko Ceko.pa svi znamo da je glavna "burza" njih dvojice bila na LAMPI. po mojoj procjeni mora da je u pitanju bio Mute jer se laf bavio sitnijom robom( po velicini). :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

jos cekam najcuveniju zeljeznicku kninsku bazu. vidim da moram pomoci. pocinje sa Djuro......................! :?:
sanja

Kompjuter s lampe?

Post by sanja »

:lol: ... dobro si ti to skuzio Moby! Tko zna kakvu su mu kantu uvalili i jos ako mu se zakacio kakav virus jer nema antivirusnog programa....
Nekome od nas ovdje ocito je. Opet sam dobila nekoliko praznih mailova od Mobyja, Cirusa, nekoga tko na yahoou ili hotmailu ima adresu "visepazara", itd. Ocu reci, od nekoga tko sve ove mailove, ukljujuci i moj, ima u svom adresaru. Pa, nek se prepozna i dekontaminizira! Valjda nije Cipe!
Englez

Post by Englez »

Iako nemam licnog iskustva, pretpostavljam da je raditi na zeljeznici bilo jako interesantno jer je tu bilo ljudi i iz grada i iz okoline, a znamo da je ta kombinacija cesto znala biti jako intersantna. Bilo bi dobro kad bi neko ko je radio tamo ili neko ko zna nekog ko je radio na zeljeznici pokupio neke baze za forum. Moje uspomene, kao i Cipine, su uspomene onih koji su koristili usluge zeljeznice, ukljucujuci restauraciju, 'limenku', pa i 'dragstor' u Ganjaci. Stoga, evo jedna prica iz druge ruke.
Negdje tamo osamdesetih postojala je obaveza u sklopu srednjoskolskog tzv. usmjerenog obrazovanja da se ide na praksu u neku od kninskih firmi. Jedno od mjesta na koje su isli ucenici elektricarskog usmjerenja je bila i zeljeznica, tacnije nekakva sekcija za vucu ili tako nesto. Uglavnom, neki od mojih prijatelja su isli tamo na praksu, koja se sastajala uglavnom od toga da sto manje smetaju. Znam da su se neke od faca koje su radile tamo zvali Grmusa, pa neki Jovo cini mi se, mozda bi Mico znao o kojoj sekciji se radi i ko je jos tu radio.
Sjecam se price sto sam je cuo od ovih mojih kako su oni objasnjavali Grmusi i ekipi kako je razlog sto jedan od ucenika koji taj dan nije dosao na praksu taj sto je prethodnu noc popio sic droge (naglasak je na kratko e) na eks, pa sad borta. Grmusa, naravno nije imao pojma u kakvom se agregatom stanju droga konzumira, pa sav zgrozen ponasanjem tadasnje omladine upita ove lozace 'pa sta ti momci onda rade kad popiju sic droge?', a oni mu odgovore 'on ti onda ode na tvrdjavu pa tuce glavom u zid'. Nakon toga su isli u Tri lovca na jutarnje pivo ili Pipi (kako ko).
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

sekcija

Post by Miroslav Stankovic »

Kad si ispricao o tom sicu droge sjetio sam se price. Inace radilo se o sekciji SIT, i dionica jaka struja koji je bio u kolskoj radioni u gradu, pored 13-estog kolosjeka.

Hehe sad sam ispravio svoju gresku radi mladjih narastaja.
Last edited by Miroslav Stankovic on Fri Sep 05, 2003 1:36 am, edited 1 time in total.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Pravna sluzba...

Post by Miroslav Stankovic »

Na zeljeznici je radio i prije spomenuti Kresovic zvani Freack. Saznao je da jedan njegov kolega pravnik radi na nacrtu nekog nevaznog pravilnika. Zovnuo je ovoga telefonom, predstavio se kao da je sef pravne sluzbe iz Zagreba i kao raspituje se kako ide posao na tom nacrtu, pa da mu kaze detalje, pa da samo nastavi tako, i slicno. Jedno deset minuta ga je lozio, i uredno zavrsio razgovor kad se vise nije mogao suzdrzavati. Cim su spustili slusalicu, upada taj u kancelariju i sav zajapuren, kaze: Neces vjerovati, zvali su me iz Zagreba za onaj moj pravilnik, ma kako li su saznali. Vidis ti sve se cuje. A Freack ce: Ma nemoj zajebavati, ma nemoguce...
Zvao ga je jos jednom sa istom pricom, bodrenjem i pohvalama, i opet isti popas. Normalno, svi su za tu zajebanciju saznali u roku odma', osim doticnoga koji mozda ni dan danas nezna.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

stari depo

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

pod jedan Mico nemoj da lazes ljude. u gradu nije nikad na 13 kolosjeku postojao stari deop nego samo" KOLSKA". ja sam se tu znao vozikati kad su okretali parnjace. :wink:
e i tu je radio jedan Jovo Amanovic sa Vrbnika. rade oni rade kadli jovo odjednom dreknu. jebote sta ja kuci je..m a vidi ovo. ostali u cudu ne kopcaju dok ovaj nije poceo pokativati po zidovima KOLSKE. naime svi zidovi su bili izljepljeni duplericama golih zena. a Jovo je tada imao oko 60-tak godina. :D :wink:

PS. dali govoris o Kresovicu-sahisti i velikom navijacu Dinare sto je umro za govornicom u komitetu. :?:
Post Reply