KNINSKE BAZE I VICEVI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Za mr. Cirus

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ova dogodovstina nije Gradina nego Nikole Bursaca.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

grade i nikola

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ma znas sta Peki nije se cuditi Cirusu.sam mi je rekao da je prosjecna godisnja kod njega -37.zato on brate sve pomjesa. u pravu si sve sto se tice Grade desavalo se Nikoli.kad bi Nikola docekao sve opcinare slijedeca stacija bi bio Grizeljev"AS".cistio bi on tu do podne sve dok ga pok.Slaven nebi ponudio kavom.kad bi je popio istog trena bi nestao.gledao sam to par puta.cisti li Nidjo cisti ,a sve cisto. nego neko je cini mise spomenuo Doku pa se sjetih baze koja se tice Novaka.Svira Novak u Tepljuhu i sa bine vise gleda zenske po sali nego pazi na svirku.odjednom spazi neku malu izvadi kabal iz pojacala i spust se bariti je.kraj bine je stajao Bambo (Jozin) i kad vidje sto je Novak napravio pope se na binu uze basericu i toboze poce svirati iako upce nije imao pojma. e sad slijedi ono najzanimljivije. gleda neki tip u Bamba i rece mu "EJ TI SE UOPCE NE CUJES, PA GITARA TI JE ISKLJUCENA"na to ga Bambo pogleda i mrtav hladan odgovori" STO SE BUDALO MJESAS STA TI ZNAS O MUZICI"! posto nam je te veceri utekao vlak pasmo spavali po klupama imam dva nagradna pitanja.TKO SE POKRIVAO VATROGASNIM SKALAMA I KOJA MU JE NAVECA PSOVKA U ZIVOTU. kad pogodite slijede vicevi o doticnom.vidim ga svaki dan.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

U pravu si Peki. mislio sam na Nikolu Bursaca ali sam napisao Gradu.Sta mozes toje vijerovatno od zuba (zuba vremena mislim)
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

"Misteriozni glas" iliti "Zajebancija u Robno

Post by Miroslav Stankovic »

Posto sam se malo dopisivao sa PK16, nesto smo spomenuli Krelu pa me je to podsjetilo na jedan dogadjaj koji cu predociti u dramskom obliku.


"Misteriozni glas" iliti "Zajebancija u Robnoj kuci"

Autor originalnog djela: Neno Kresovic
Sacuvao od zaborava: Mico

Glumci:

Neno Kresovic kao Lutka
Ostalo drustvo kao "Oni koji sjede na Cipelama i smiju se"
Ko naidje kao "Oni sto se cude"
Neko poznat kao "Oni sto znaju da ih neko zajebava"

Mjesto radnje: Robna kuca, prvi sprat (izmedju Zenske konfekcije i Odijela), pored stepenica

Vrijeme radnje: Proljece 1978-e, izmedju 7 i 8 navecer kad nema guzve

Kostimi: Provided by: "Robna kuca"




Situacija:
Nebojsa odlazi na "Odijela", obuce stofanu jaketu, okrece se prema "Onima koji sjede na Cipelama i smiju se", nabacuje pozu lutke (ozbiljna faca, pogled u daljinu, ruke polurasirene, jedna ruka malo vise naprijed...). Onda se okrece i postaje Lutka.
"Oni sto sjede na Cipelama i smiju se" vec kisaju, i sjedaju na fotelje od skaja za probanje cipela na Cipelama.
"Oni sto se cude" su mozda vec usli u Robnu kucu, ali jos neznaju sta ih ceka.
"Oni sto znaju da ih neko zajebava" su mozda vec usli u Robnu kucu, ali isto jos neznaju sta ih ceka.


Scena prva:
Dolazi zena i uzme haljinu sa vjesalica. Onda krece prema ogledalu koje se nalazi skoro na Odijelima, bas ispred Lutke.
Bez da je toga imalo svjesna, polako se pretvara u "Onu sto se cudi".
"Ona sto se cudi" stavlja haljinu prema sebi, pogledava na ogledalo, gleda kako joj stoji od naprijed, sa boka, isteze se na prste...

Lutka: "Dobro vam stoji." (i prelazi u fazu mirovanja)

"Ona sto se cudi": "Aaaa?!" (sva je u cudu, okrece se oko sebe, gleda lijevo, gleda desno, gleda gore, gleda dolje prema stepenicama, gleda pravo u nasu Lutku...)
"Oni sto sjede na Cipelama i smiju se": "Hahaha" (ne preglasno tako da ih "Ona sto se cudi" ne primjeti)
"Ona sto se cudi" (misli se usebi): "Sigurno mi se pricinilo." (nastavlja se gledati u ogledalu....)

Lutka: "Odlicno vam stoji." (i prelazi u fazu mirovanja)

"Ona sto se cudi": "Ma, sta?!" (sva je opet u cudu, okrece se oko sebe, gleda lijevo, desno, gore, dolje prema stepenicama...)
"Oni sto sjede na Cipelama i smiju se": "Hahaha" (opet ne preglasno, ali to su zacene...)
"Ona sto se cudi" (opet se misli usebi, vec sumnjicavo): "Jel'me ovo neko zeza???" (i opet se pogledava u ogledalu....)

Lutka: "Gospodjo odlicna roba." (i prelazi u fazu mirovanja)
"Ona sto se cudi": "Ko je to?" (vise nije u cudu, sad vec zna de je neko zeza, pa gleda iza slozenih haljina, gleda cak i iza nase Lutke da se neko nije sakrio, onda odlazi grintajuci nesto nerazumljivo)
"Oni sto sjede na Cipelama i smiju se": "Hahaha" (kad bi vidjeli da "Ona sto se cudi" odlazi, zacenuli bi od smijeha...)




Scena druga:
Spase ulazi u Robnu kucu, krenuo je na treci sprat kupiti trzalicu za kontrabas. Nakon sto se popeo uz prvih 8 stepenica, uz lagani okret na podestu, pretvara se u "Onoga sto zna da ga neko zajebava".

Lutka: "Spase!" (i prelazi u fazu mirovanja)

"Onaj sto zna da ga neko zajebava": "Eee!?" (okrece se u smjeru glasa, gleda gore, gleda lijevo, gleda desno, medjutim ne vidi nikoga, i nastavlja se penjati)
"Oni sto sjede na Cipelama i smiju se": (kisaju opet, ali u sebi)

Lutka: "Spaseee!" (i prelazi u fazu mirovanja)

"Onaj sto zna da ga neko zajebava": (vise ne govori jer zna da ga neko zeza, okrece se u opet smjeru glasa, gleda gore, medjutim ne vidi nikoga. Obicno bi onda vec vidio "One sto sjede na Cipelama i smiju se", tako da bi se Lutka onda javio Spasi (ili komegod), i onda bi svi zacenuli)
"Onaj sto zna da ga neko zajebava": (bi onda obicno postajao jedan od "Onih sto sjede na Cipelama i smiju se")





Kraj......


Sad kako je Freack uspijevao ostati ozbiljan, to mi nikad nije bilo jasno...
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Opravdanje

Post by Miroslav Stankovic »

Sjecam se da je isti taj Neno, posto mu je mama radila u Piljari kod Desica (kod Ruusica), znao u Radio klubu na pisacoj masini odstampati opravdanje, kao bio bolestan, ljepo udariti pecat "Dinarka "Knina" Prodavaonica br. 1", potpisati se i to bi proslo kod njegovog razrednika... Zaboravio sam koji je razrednik.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Baco Sankovic (Zekin brat) je u svoje vrijeme donosio opravdanja na kojem je bio pecat od Sumskog gospodarstva,a koji je od upotrebe toliko izlizao da se nazirao samo dio grba i prvo slovo. Ostalo je bilo samo smjesa tinte u okruglom obliku. Pecat je udaran zahvaljujuci Nidji jer su mu stari i stara radili u sumariji.Upitan jednom od razrednika sta to pise na pecatu on odgovori vidite S (sh) pa to vam je skolski dispanzer.Poslije toga vise nije bilo pitanjai sve je funkcionisalo bez problema.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Varka !

Post by Petar-Peky Bukarica »

Jedan od nacina da se dodje do nekog dinara,
dalekih 60-tih,bio je i kradja bakra,mesinga,
olova i klampa i prodaja u otpadu.
Otpad se tada nalazio na Desicu,poslje je tu
sagradjena pijaca.E,pa dvojica (Zele i Cura),
krenu u otpad sa prikupljenom robom i da bi
zavarali trag policiji (Dragicu,Mackicu,Sijanu,
Andjelku ...) odluce da zamijenu imena,jer se
morao popunjavati formular kad nesto prodas
i Zeki uzme Cukijevo a ovaj njegovo.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Voda u ustima !

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mico,kad si kod robne kuce,sjetih se da je,kad je bilo
svecano otvaranje robne kuce svirao limeni orkestar
iz Sibenika.Da uvelicamo slavlje razletimo se da
prikupimo limuna,probijemo se u prve redove i stanemo
guliti i cvoliti limun.
Mozes zamisliti nasto je izgledala svirka kad su nas
ugledali duvaci.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

limena pred robnom kucom

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

nije bila nikakvo otvaranje robne kuce vec festival Zeljeznickih KUD-ova hrvatske .festival se odrzavao na tvrdjavi a ovi su imali svecani koncert za kninjane.ne da su se oni zbunili vec neki zbog navale sline nisu upce mogli svirati(puhati) a kako je konta bio najblize cak su ga napali.iako nisam upce srkao limun i ja sam pobjegao kadsu nas najurili.vidi se da si dva dana stariji od mene jer puno zaboravljas.jucer me zvao Cica iz Feniksa.razgovarali smo sat ipo.izgleda da sam ga nagovorio da se ukljuci.naime rekao mi je da nas prati ali ne zna baratati ovom masinom.kad mu se mala vrati obecao je nauciti :D
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

OK koral

Post by Petar-Peky Bukarica »

Za mr. Moby Dick-a.
Ako me nastavis ispravljati i prozivati
sve cu ti topike izbrisati,tvoje slike na
"Galeriji",okreniti naopacke a mozda
se i zaletim dole da to rascistimo u 4
oka.
A,jel' prpa?
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Sat Jun 21, 2003 1:13 pm, edited 1 time in total.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Cuvaaaaaaajjjjjj!!!

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dok je Ive "Kulturni",picio biciklom niz
glavicu,pokupi neku babu koja je isla
putom.Dizuci se i brisuci prasinu ospe
paljbu na nju:"Kud gledas u p.... mat.
zar ne vidis da nemam kocnica".
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

ispravljanje

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ako je to jedini nacin da se zaletis ovde dole ispravlljat cu i ono sto je tacno.a sto se tice pogresnih topika kao da sam ja haker.ako pogrjesim naci ce te vi mene. :D
cipe

Re: "Misteriozni glas" iliti "Zajebancija u R

Post by cipe »

:D
Pozdrav sa mora !
Ma nisam mogao da odolim da se ne javim.
Ma sjeca li se iko onoga slonica sto je bio u robnoj kuci ispod stepenica.
Cesto smo u njega ubacivali dinar i on bi se njihao gore dole , a mi bi se namjestili na njegovu surlu i on bi nas za sitne pare na cudjenje kupaca ceskao po nezgodnom mjestu bez i malo srama, jebi ga slon, osta slon.]
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Kamion drva....

Post by Miroslav Stankovic »

A sad jos jedan sa Konja i ispod Konja....

L. je negdje oko tri-cetiri sata po ponoci dovezao kamion drva ispred kuce svoje tetke, i kad je iznenadjena zena prepadnuta izasla i pitala sta je to, on rece:
Tetka, drva. Ako dodje milicija ti se nista ne svadjaj, neka oni samo nose.



.. opet inicijali, ali da vam pomognem (u Sanjinom stilu, nema greske) L. se spustao traktorom niz stepenice kod gimnazije, i zaoravao asvalt pored picerije. To je bar lako, to svako zna.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

INICIJALI

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr. Mico,predpostavljam da mislis na Lolu?Jedne prilike smo se vozili za Brezovac,sa njegovim starim "Fiat"-om.Normalno,auto nije bilo tehnicki ispravno,niti je Lola imao dozvolu za njega.Kad smo izlazili iz Marica,negdje preko puta crkve,zacuje se milicijska sirena,iza nas,Lola naglo smota desno,na neki puteljak i tu se mi okrenemo na krov,a milicija propici pored nas.Bila je to Bosanska milicija,koja je zurila za Grahovo.
Okrenemo auto na tockove i nastavimo put za Brezu.
Post Reply