KNINSKE BAZE I VICEVI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

MOME MAGLOV

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Sjedim u basti Balkana i cekam cevape.mome sparta izmedju stolova frcaju baze itd.do mene prazan sto i dolaze dva tipa.po govoru sam skuzio da su negdje iz bosne( bez da koga uvrjedim).prilazi im mome a tek ce ti jedan "sta imate "mome kao iz topa "nista" i ode.ovi se gledaju u cudu ,nista ne govore.prodje pola minute evo mome ponovo.nema nista nego jeste li vas dvojica za partiju i ode.ova dvojica se vrpolje okrecu ocima a ja zacenuo.tek ce ti jedan.sad cu bolan da mu jeb.m nanu.vidim ja da se mome zanio da ce doci do vraga pa se prebacih kod ove dvojice.objasnih ja njima da se on zajebava , a da se pitanje partije odnosi na partiju karata (pokera) a ne na SKJ-u.i srecom pa sam se tu nasao jer mi jedan od njih rece, ali jos sumnjicavo .da nam nisi rekao mogla je raditi i cakija, a poslije je vrcala tura za turom naizmjenicno.cevape mi nije donio a i od silnog pica sam zaboravio da sam bio gladan. :D
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

mome

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

kninjanin. nije tako zbrajao nikada? :?: :idea:
Kninjanin

:)

Post by Kninjanin »

Ja ti garantiram da je tako zbrajao neke tamo 85/86/87. A mozda je zbrajao razlicito ovisno o ekipi? Njemu se nikad nije znalo!
Znam da su Zagrepcani kada bi sluzbeno dolazili u Knin i kada bih ih vodio u separe u Balkanu na rucak uvijek pitali za onog finog i dragog, ljubaznog konobara... :)
On je ustvari takav i bio...
Kninjanin

Opet Mome :)

Post by Kninjanin »

Ovo je iz prve ruke:
Sjedimo mi kod "Bagat"-a. Prosla ponoc. Mome ide kuci, nosi shaketicc. Pita: " Bil' vi momci nesto jeli?"
"Kako ne bi!"
A on iz onog saketica svakom po pomidoru u ruku, zguzva saketic i produzi kuci! :D (koja je, usput, 30-ak metara dalje - portun izmedju Tacke i urarske radnje (davne i bivse! - samo da vidim tko je se sjeca :lol: !)

PS Ovo nije bas vic, ali je lijepa anegdota koja puno govori o Momi kao ljudini!
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Engleski...

Post by Miroslav Stankovic »

Engleski je bio spansko selo za mnoge od nas, ali je jedan od rekordera bila Zora K (ovo je nastalo prije nadrealista):

Baby Baby I don't wanna cry...
Bebo, bebo ja ne zelim kraj...

Bio jos jedan legendarni, jel' se ti PK16 sjecas, ja sam zaboravio?
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

KAKO JE MOME DAVAO ZNAK DA JE FAJRONT I DA ZATVARA(NA TVRDJAVI

Bacao je obicno komad vodovodne cijevi ili kajin, te vikao 'Ajde kuci"
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Mobi ja sam isto bio prisutan kada su dosla dva covjeka "sa strane" i upitala ga klasicono gostionicarsko pitanje: Sta imas? Mome kao iz topa odgovori: Zenu i dvoje djece.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Mile...

Post by Miroslav Stankovic »

Sad jedan pametan odgovor Mile Starcevica na neciju primjedbu kako to da mu se oduzilo studiranje: Sta ti vise volis tri godine uzivanja u studentskom zivotu, ili tri godine "uzivanja" kao penzioner? Ja bogami, ono prvo.

I u pravu je...
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MR. GUEST

Post by Petar-Peky Bukarica »

Kao i svi tako i ja (bar ja tako mislim),prvi kontakt sa Kninom na Internetu
smo imali na "KNINSKOM RJECNIKU".Smetalo mi je zasto na tom siteu nema niti jedna fotografija Knina niti Kninjana.To je bio razlog zasto sam odlucio da nekako sklepam "GALERIJU" i da izvucem neka mjesta i lica iz zaborava.Da su tu postojale takve stranice,vjerovatno,jedan laik za kompjuter,kao sto sam ja,nebi se nikada upustio u ovakav posao.Mozda ova "GALERIJA" izgleda,s'brda,s'dola,ali nevidim zasto ona nebi mogla da ide "GALERIJA I","II","III"...Nevidim razlog zbog kojega ti nebi te neke price,ako odgovaraju "GALERIJI",ispricao i nama ovdje i poslao
"KNINSKOM RJECNIKU".Nadam se da me neces pogresno shvatiti.
A,mr.Puki ce se vjerovatno javiti,ako mu nesto treba.POZDRAV!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ANTIBIOTIC

Post by Petar-Peky Bukarica »

Trenutno trosim Antibiotic kapsule.Sad i uvijek kad ih vidim sjetim se jedne baze.Neko je pio te kapsule a "Prijatelji" mu rekli,da niz grlo,prvo mora ici crveni dio kasule.Covjek se ziv satrao da prvo gurne crvenu stranu,ali neide nikako.Mozda neko zna o kome se rado?
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

ANTIBIOTIK

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ma kakvu si sad bolestinu zaradio.kad pises da si stavio masku preko usta da se ne zarazim.tako ti i treba jer mi nisi odgovorio ni na jednu privatnu poruku.i ne pijes Antibiotik kapsule vec antibiotik koji ima svoje ime.ima li kakav antibiotik protiv nostalgije.ostale "bolesti"nesmijem nabrajati jer kakav si sigurno bi ih skinuo.ajd sad u ime svih sto brze ozdravljene.PS. da nisi bio blizu klokana :?: :wink:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

bolest

Post by Nela »

A da nije do vas stigao sars? :roll:
Ne daj se stari, kolisni je mikrob, a koliki si ti!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

mico



Joined: 01 Mar 2003
Posts: 31
Location: London, Ontario
Posted: Mon Jun 16, 2003 9:59 am Post subject: Stevo Manajlovic - Jaguar

--------------------------------------------------------------------------------

Posted: Thu Jun 12, 2003 7:58 am Post subject: Stevo Manajlovic - Jaguar

--------------------------------------------------------------------------------

Volio bih da od zaborava ostanu sacuvana Stevina lirska dostignuca. Zica-Tica, Krivina i Suskavac su vec postale narodne pjesme... Zamolio bih ako neko ima neke druge klasike kao sto su Izlet zena na Sutjesku, itd... da ih napise. Nekoliko puta sam Stevi kopirao njegove pjesme na fotokopiru u firmi za vrijeme marende tako da sam ih imao poprilican broj, ali se to eto zagubilo u ratnom vihoru.

Hvala

Back to top


urenebes
Guest





Posted: Mon Jun 16, 2003 7:19 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Istovremeno tuzan i komican lik.Znali smo mu vikati Jaguar dok je porlazio kroz ulicu na putu za tvrdjavu.Izgleda da ga je to pogadjalo.

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Tue Jun 17, 2003 6:59 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Nema sahrane na kojoj nije bio, to je vec bio kao neki ritual na koga su svi navikli. Ne znam da li je narikao, ali da je na sahrane gledao kao na besplatan rucak u to sam siguran. Zivio je sam pa nije mu ni zamjeriti.
Inace je redovno po kucama isao i prodavao svoje pjesme, posto su ih moji redovno kupovali on je sve cesce i cesce dolazio (valjda kad god mu zafali neki dinar )
Neke su bile toliko glupe da mi se cini da ih je napisao ispred vrata.
Jel ono ptica, zica, ormar, itd, to su mu zivotna djela !

Back to top


Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Tue Jun 17, 2003 7:14 pm Post subject: Sud

--------------------------------------------------------------------------------

Sretnemo mi Stevu kod suda pa : Kako ste cika Stevo? Pa ajte jednu pjesmu samo za nas. Pa da, mi volimo umjetnost...
A Stevo se zamisli i rece: "Blizu je tvrdjava, daleko je sud!". I nasmija se, a mi ga ispratismo ovacijama....
Nekad se pomalo i posramim ovog sjecanja i zafrkavanja dragog covjeka, ali sta se moze...

Back to top


mico



Joined: 01 Mar 2003
Posts: 31
Location: London, Ontario
Posted: Tue Jun 17, 2003 7:23 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Svu su velikani bili neshvaceni ...

U svakom slucaju, on se cesto drzao jedne anegdote kao pijan plota. Sjecam se da je jedno 10 puta u dva-tri mjeseca ispricao:

Otisao ja u onu zgradu povise Auto-Hrvatske, kod jednog oficira, i udjem u kucu, a on pruzi ruku i kaze "Ja sam Polovina, drago mi je", a ja ga upita "A kad ce doci cijeli?"

I to je valjda svakom pricao dok nebi i njemu dosadilo, ili dok je ne zaboravi, pa bi presao na novu dogodovstinu.

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Thu Jun 19, 2003 1:52 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Evo jos jedan Stevin malo znani.
"Ulazi vam jedan covjek u samoposlugu i vidi jednu jako zgodnu zenu. Ima ona ono znate veliko naprijed i ono veliko pozadi (uvijek me ovo asocira na Malo Misto i Ivicu Vidovica u ulozi pijesnika: "Koja lipost' a ona 120 kila zive vage). Pocne covjek da dira ono veliko naprijed i ono veliko pozadi, a ona uhvati skricati. Dotrci sef samoposluge i upita covjeka: Pa sto radite covjece? A ovaj ce njemu; Ih i ovo mi je neka samoposluga."

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 93

Posted: Sat Jun 21, 2003 4:10 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Po mom misljenju najaci streptomicin za Stevu,
bili su Dule i Mile.
Niko ga nije znao isprovocirati kao njih dvojica.
Uvate ga,pa onda ima li sta novo Stevo,kad on
izrecitira i on krene korak dalje,a oni za njim,
Jaguar,Zmija...Onda Stevo stane nabrajati,oca,
majku,pasa itd.
Jedno vece su ga sreli kod suda,dignu ga,uvale
ga na zivicu kraj ceste i odu dalje.
Kako se iskobeljao,neznam.
Sto je najgore,bili su Stavine komsije,tako da su
ga vidjali svaki dan po par puta i uvijek isto,sta
ima novo Stevo ...

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 88

Posted: Sat Jun 21, 2003 10:15 am Post subject: stevo manojlovic

--------------------------------------------------------------------------------

nije bilo kod suda vec preko puta opcine a glavni je bio pok.iso kesic.nabili ga oni na zivicu a stevo se izvlaci da mora hitno na nuzdu i to veliku.ajd sad ispricaj kako smo palili vatru na ledu .igrali smo hokej a ti si propao
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Guest






Posted: Mon May 26, 2003 4:53 pm Post subject: doktor Sinisa Rastovic u Anegdotama

--------------------------------------------------------------------------------

ja ih znam dosta ali daj uklucite se i vi ostali. vidm da ste se neki samo registrirali ,ali brate cutite kao njemi.opet pitam cirusa dali je proslijedio adrese koje je dobio i ne vijerujem da ostali nisu zainteresirani bas zbog toga sto sam kroz dosadasnji kontakt s njima zakljucio da bi se rado ukljucili ,a li mi stvarno nije jasno sto se desava.i sto brate tajite i-mejlove. AJD SAD NEMOJTE DA ME RAZOCARATE.RASPISITE SE O NASEM (pored pok.HANJE)NAJCUVENUJEM DOKTORU

Back to top


Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Mon May 26, 2003 7:07 pm Post subject: Tepljuh

--------------------------------------------------------------------------------

Kako cuo tako i prepric'o:
Isao Sinisa prema Sibeniku svojim cuvenim Fiatom 1100 i stao kod Mare u Tepljuhu popiti sok !
U birtiji bilo jos ljudi koji su cekali kad ce naici autobus. Kako autobus naidje svi potrcase vani, a tako i Sinisa. I ode on autobusom. Kasnije se sjetio da mu je ostalo auto!
Ispricavam se dragome doktoru. Nadam se da mu nece smetati ovakve anegdote!
Svi smo znali price o njemu. Neka drugi ispricaju one o sibenskim zgodama....

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 94

Posted: Wed May 28, 2003 10:21 am Post subject: VIZITA

--------------------------------------------------------------------------------

Dosao dr. Sinisa kod prof. Mise koji je nesto pao u krevet da
vidi kako se pacijent osjeca i kao sto je red donjeo nesto za
okrepu (pletenku).
I tako su njih dvojica usli u razgovor i krenuli da rijesavaju
tekuca pitanja.Nakon duzeg vremena kad su se vec zamorili
od pustog razgovora i rjesavanja tog problema doktor kaze
profesoru "Tamode se malo".

Back to top


milemande



Joined: 19 May 2003
Posts: 20
Location: BEOGRAD
Posted: Thu May 29, 2003 11:05 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Vratio se doktor s porodicom sa mora,dodje ispred kuce,pozvoni na SVOJA vrata i kaze:"Zeno ajmo ca nema nikog kod kuce."

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Sat May 31, 2003 2:05 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Evo da i ja napisem jedan, samo bi bolje bilo kada bi sve kninske viceve i anegdote stavljali pod vec otvoreni topic "Kninski vicevi". Ovako je sve saroliko.
Kada je DR.Sinisa poslije zavrsene medicine dosao u Knin na staziranje ( obicno se provodilo po nekoliko mjeseci na svakom odjelu, nap hirurgija,urologija itd). Dosao on na ginekoloski odjel i posto u tom momentu dezurni ginekolog bio zauzet u ambulanti, Sinisa ide u vizitu.Obilazeci tako porodilje jedna ( koja je upravo dojila dijete) ga upita: "A ti si taj mladi doktor"?
Zbunio se Sinisa , nije se snasao pa odgovori:"Gospodjo jeli vam to najmladje dijete"

Back to top


Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Sat May 31, 2003 9:02 pm Post subject: Doktor

--------------------------------------------------------------------------------

Kazu:
Pozali se doktoru njegova sestra da je nesto boli.
"Pa sta ne odes doktoru?" rece joj Sinisa
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Guest






Posted: Tue May 27, 2003 7:28 am Post subject: Mario-stari-Ferde i Mute u anegdotama

--------------------------------------------------------------------------------

cuvene su baze kad je stari-mario bio u vojsci( mislim na pismo pok. majci Masi i dolazak na odsudstvo).o mukiju-Muti ima toliko toga da stvarno imate o cemu pisati.svaki dan ga vidim, ateme su mu kao i prije pedeset godina.ajd nemojte me barem ovdje razocarati.ima materijala za deset knjiga.

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 99

Posted: Wed May 28, 2003 10:27 am Post subject: kuku-riku ...ku'ku ri'ku

--------------------------------------------------------------------------------

Vratio se Mario iz Francuske (gdje je isao da radi) i prica
komsijama sa cudom "Tamo pjevci pjevaju ist kao i kod nas".
Post Reply