KNINSKE BAZE I VICEVI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Cirus

KNINSKE BAZE I VICEVI

Post by Cirus »

Evo da otvorim i ovu temu nama vrlo dragu i neiscrpnu.
Poceo bih sa Majkicom.
Njegova svaka prica pocinje sa "Ma,ma,ma isli mi ..... i nosili 10 litara vina.
Poslije povratka ZKUDA Dusko Damijanovica sa gostovanja iz Svicarske, ja ga upitah kako je bilo a on mi odgovori : Ma,ma,ma nista. Deset do Bihaca nista". Sto bi u prevodu znacilo da je bilo deset litara vina , koje je izduralo do Bihaca a onda nista (naravno bio je tu i Antic :D :D ).
Za sada toliko, samo da pocnem. Narode samo izvolite svaki kninski vic ( i poneki ostali ) je dobrodosao.
Cirus
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Post by Petar-Peky Bukarica »

A kad je Cimo tuka misa na prsutu,sa sacmaricom!
Cirus

Kninski vicevi

Post by Cirus »

Pitali Majkicu : Kako je ime narodnom heroju Koncaru streljanom u sibeniku "znaju mu prezime ali ne znaju ime" a on kao iz topa odgovori :
Mamamama Zanusi Koncar.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Ispunjavao Igor krizaljku. Ispod oka gleda Majkicu koji upravo ulazi u kucu vidno "natankovan". Obrati se on njemu sa pitanjem(u domacoj verziji): Boro, ocev brat?
Mamama budalo, stric Jaso,odgovori Majkica.
cirus

Post by cirus »

Mora da Majkica dosta stuca. pa za sada da predjemo na nekog drugog(obecavam da ce Majkica part II- part X doci malo poslije).
Sto znaci kada vam u Kninu netko kaze kod Partizana. Naravno sportska "dvorana" iza Jugotona. Drustvo za fizicku kulturu ili tako nekako.
Sinonim za Partizan bio je pokojni Tode Ceko.Vazio je (oprosti Bubo ali ovo i nije bas istina, ali i sam znas kakav je bio zafrkantski Knin) za velikog skrticu. Cesto se sa Partizanom islo na logorovanje u Pakostane.
Uvijek na isto mijesto kod Simke (cini mi se da joj je to ime). Preko puta Nislija i u blizini jedne od prvih nudistickih plaza na Jadranu Club Medit.
Na celu drug Tode , koji je vodio brigu o svemu pa naravno i o hrani. Prica tako kaze da je drug Tode sijekao kruh, ali tako da je snita kruha imala samo jednu stranu. :D
Nastavak(anegdote o drugu Todi, Partizanu i nekim njegovim clanovima) slijedi u slijedecim brojevima, ovo je bio samo uvod.
...
Cirus

Post by Cirus »

Otprilike u isto vrijeme pojavio se Warburg (valjda se ovako pise) i hotelsko naselje Solaris. Posto su rijeci bile malo "stranjske" drug Tode pogresno izgovori Warburg, a mulci kao mulci dodase citavu pricu pa ispade da je drug Tode rekao slijedece:
"Uzmes Watagarburg odes u Solarijus, narucis imperativ i flasiranu sniclu , pa ako se jos nadje pijevac zaboravne muzike dileme nema da serenade nece biti." :lol:

Pitam se
Ma samo da vas sve skupa upitam , zar je moguce da nitko ama bas nitko (osim Pekija i to samo jedan put) nije napisao ovdje na postu jedan jedini Kninski biser. Zar ih ima tako malo:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Guest

Post by Guest »

DOBRO DOSAO NA FORUM MOBIDIK

Hvala na bazi.Na Peru Goluba sam skoro zaboravio, eto forum ima i tu zadacu da nas podsjeti na nama znane ali potisnute od vremena(zuba vremena mislim): ljude, krajeve...

Posto sam odlucio da tematski obradim viceve evo nastavljam sa drugom Todom i Partizanom.
U kampu u Pakostanima bilo je dosta stabala smokava koje su se savijale od plodova u vrijeme kampovanja.Ekipa koju su cinili Stiv, Antic, Sanjinin i Ive Kultura uvijek su bili gladni i trazili nesto da jedu, neki od njih (manjina a nekada samo jedan, zna se koji) od fizicke aktivnosti a neko u vrijeme bortanja, da jelom sto vise i brze razbije mamurluk i glavobolju te da bi sto spremniji docekalu novu "tekucu" aktivnost.Smokve su privlacile sve a narocito Stiva. Medjutim drug Tode je bio naumoljiv u ocuvanju Simkine svojine pa je branje istih bilo izricito zabranjeno. Medjutim glad rusi sve ograde i zabrane.Stiv uzeo tecicu, popeo se na smokvu i bere. Prolazi drug Tode pored stabla (jako zamisljen jer je za rucak napravljeno manje jela nego sto ima ljudi) pogleda uvis ugleda Stiva i vrisnu:"Stiv sta radis gore"?
"Ispala mi tecica pa je dohvacam druze Tode "kao iz topa odgovori Stiv.Tecica -hrana - rucak- manjak, sve se to vrzmalo po glavi druga Tode tako da se nije ni snasao. " Dobro dohvati je ali nemoj dirati smokve"odgovori zamisljeni drug Tode i produzi u pravcu kuhinje.
Cirus

Post by Cirus »

Izvinjavam se jer nisam potpisao gornji post.Ponekad se desi i pored logovanja da ime ne izidje na mijestu gdje treba da bude korisnicko ime. Peki jeli ovo doba automatike ili i dalje nam treba kemijska. Preduzmi nesto, pa ti si ipak ovdije na forumu glavni sef sale.
Cirus
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Dali znadete mozda kako je drug Tode mazao pastetu?
Namaze fetu kruha polozenu na dlan, zatim je stisne i ono sto se skupi na sredini pokupi nozem i nastavi mazati drugu.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Djoko Ceko-Laf oliti umjetnicki Davor

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

prije dosta godina uhvati Laf nekog tipa (NA LAMPI)i uvaljiva mu sat.hvali Laf sat te anti ovo ,anti ono anti sve i izmedju ostalog nemoze mu ni voda nista jer je hermeticki zatvoren.nasjedne tip i kupi sat.poslije par dana tip nabasa na Lafa i pocne se zaliti da ga je zajebao.pita Laf u cemu je stvar , a ovaj odgovara. kad je dosao kuci odmah je stavio sat u vodu, ovaj se napunio vodom zahrdjao i stao.na to mu Laf odgovori "PA TI STVARNO NEMAS POJMA, SAT JE OK.,ALI NESTO NIJE UREDU SA VODOM,okrenu se i zbrisa.dok se tip snasao Djoke nigdje. U OVOM KNINSKOM VICU KRIJE SE I PITANJE.ZA SVE KNINJANE. Sto je to LAMPA? :lol: :?:
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Lampa je u Kninskom zargonu bila zeljeznicka stanica.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

milemande

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

kao prvo milemande ja nemam namjeru nikoga vrijedjati.naprotiv Forum mi je duhovni prozor u svijet.rekli smo bez politike i vrijedjanja pa se tako i ponasam.moje osobno mislenje na tvoje samo logovanje "milemande" je u ovom trenutku neozbiljno.ili sam ja glup ili nazovi to kako hoces ,ali i pored dubokog razmisljanja nisam mogao dokuciti sta si mislio da( to i dalje tvrdim) glupo pitanje tko je prvi uteka zamislis kao neku vrstu "zajebancije" .pa zajebavamo se kroz kninske anegdote i viceve.i moram ti nesto naglasiti.ja nisam bjezao prije, za vrijeme, a ni poslije.znaci svih ovi 13. godina sam u kninu.A KAD SMO KOD TERMINA "LIVADIC"NEMOJ DA SE LJUTIS.jer kao sto si prenaglio i ti tako sam mozda i ja.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Da nastavim ja sa drugom Todom.
Bubo (druga Tode sin), Boro Me. i Cule u Pakostanima uzeli "jastuk" za more i preveslali do malog otocica nasuprot plaze(otprilike 1 km). Bilo je vrijeme rucka i primijetilo se da ta trojica fale. Digla se frka (nema rucka dok se izgubljeni ne pronadju).
Nako par sati vratili se oni, postrojio ih drug Tode i prvo upita Culu: Gdje si bio Cule? Na otoku ,odgovori Cule. Drug Tode mu odvali samarcinu tako da se ovaj samo skljokao na zemlju.Isto pitanje postavio je i Bori Me.Isti odgovor i jos jaca samarcina. Boro je bio krupnije gradje nego Cule tako da se uspio odrzati na nogama. Na red dolazi Bubo. Isto pitanje, isti odgovor kao prethodna dvojica. Zamahnu drug Tode prema Bubi i umijesto samarcine pomilova ga po glavi uz komentar: "Bube moga moreplovca". :lol:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

BAZA!

Post by Petar-Peky Bukarica »

Gostovalo ZKUD "D.D." u nekom mjestu i poslje nastupa kako to
obicno biva i prilici u takvim prilikama,zajednicka vecera,spojeni
stolovi,pjesma,sala,ice,pice i tako redom do kasnih sati.
Antic cijelo vece baca oko na jednu ljepojku preko puta dok vodi
razgovor sa kolegom i rjesavaju "tekuca pitanja".
E,nakon svega blizi se vrijeme da se krene u sobe i Antic se sjeti
baze na koju bi se ljepojka mogla uhvatiti.
Digne se sa stola i rece,tako da bi ona mogla cuti "Ja odoh,ko me
voli neka ide samnom".Nije dosao ni do sobe kad evo kolege sa
bocom vina,tetura i kaze "Ja tebe volim".
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Malo predaha od druga Tode.
Sijetio sam se Grade Kninskog cistaca.Imao je on dosta dijece. Cistio je on vecinom ispred zgrade opstine da bi na oku "imao sve kninske politicare".Posto je tu bio i dom zdravlja i "doktori su bili pod nadzorom"
Izlazi tako jednom doktorica Hanja . Vidje je grade i upita " Kako ja doktorice Kanja ( kako su je vecinom ljudi zvali) mogu da radim "one stvari" a da mi zena ne ostane noseca"? 'Pa kada ti dodje Grade a ti ga izvadi".' Uf doktorice meni kada dodje ta ja bi i zobnicu strpa unutra'"odgovori on.
Post Reply