KNINSKE BAZE I VICEVI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

cipe

alija

Post by cipe »

Ne vidim nikakvu svrhu zasto bi neko promjenio ime iz Alija u Stevan ??
Ma da nije Shtefan ?Moby, :idea: ili si se ti zajebao ili on ?
Nego kad smo vec kod promjene imena kako se zove sad Djujic , Urin sin ? Ovo je pitanje za Mobija posto se on javlja sa lica mjesta.
Stari Ure je nekad drzao konobu u Topolju bio sam nekoliko puta i nije bilo lose mjesto, jos jedno pitanje za Mobija ,da li ta konoba radi i sada?
Jos jedna sugestija za Pekija, Da li je moguce da se otvori na galeriji nesto kao "traze se" ili nesto slicno ,gdje bi se mogli raspitivati o ljudima o kojima ne znamo gdje su, sta rade itd, to bi moglo biti interesantno ?
Inace razmisljam da i ja promjenim ime u.
Bob Cipington !!
Niko nebi provalio da nisam englez dok ne progovorim, ali zato ne bi nista govorio. :D
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

IMA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Fala ti Lujo ko sreskom nacelniku , na onoj bazi , pomalo istinitoj .
Cipe , postoji topic " TRAZIM " , samo ako moze da bude , trazim ,
da nebi bilo , sta ja znam vec .
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

alija

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Ja se zajebao.Kakve su to provokacije. :evil:
Zasto Ajija u Stevan. Zasto si ti u jebenom Londonu :wink: :oops: :wink: :wink: :oops: :wink: :oops: :wink:
Ure se zove Dusan Ventric. :wink:
Taverna ne radi vec dosta godina. :!:
Jos jednom skepsa i bacit cu te u Temzu :!: :!: :!: :wink: :wink:
cipe

Post by cipe »

Ma Moby nije provokacija , nego koje je on godine promjenio ime ?
Mogu ti reci sjedim ja neki dan na Temzi , i taman prisjecam se Krke, Raljevca, Brzice, kad prodje neka jahtetina pa me vrati u iz mog sna.
Ma gdje prilici jahta na rijeci, za rijeku su buveli brate, neki balvan zajasis pa pici. Pustas klipe, pravis zabice sa piljkom, lovis ostima.
Nego sta je ovo kao da vlada neko mrtvilo ovdje na galeriji, me meni se cini da bi i mi trebali mjenjati imena mozda bi bilo interesantnije !
Ma nisu oni ludi svaka promjena dobro dodje.
cipe

Post by cipe »

MobY posto se ti bavis privatnim bisnisom, razmisljao sam da ne bi bilo lose to nije bilo u Kninu ranije, uzmes slogan:
Zapad je ovo cudo jedno.
"Bay one get one free "
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

promjena

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

promjena je dobra kad je sve NORMALNO. :wink: :evil: :twisted:
Alija se mjenjo kad je pocela ova nasa muckalica.ispalo mu gore. :cry:
kod nas je taj zapad dosao 1974. :idea: :idea: :idea: :!:
ja sam u trzisnoj ekonomiji vec 24 godine. :wink: :( :D
iako mi je SVE jasno, NISTA mi nije jasno, ako se pravim budala. :wink:
peki ovo nije politika vec ekonomija i nemoj brises. :!: :!:
tko mi ne vjeruje nek mucne glavom ili pita. :?: :idea: :!:
sto se tice suse na galeriji to je vjerojatno utjecaj El Njina :?: :wink:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

ekonomija

Post by Nela »

Bi li bilo ekonomicno da se ja prozovem recimo Filomena? Ako nista bar bi bilo zanimljivije. A vi koji ne kuzite zasto je Alija preimenovan pogledajte neku od starih Top lista nadrealista. Ako vam ista nije dostupna onda vise vremena trosite ovdje, a manje na ucenje, rad i pecanje jahti po Temzi.
Pusa :wink:
cipe

Post by cipe »

:D
Pa Nela jesi ti ziva ? Sanju sam zaboravio i kako izgleda.... salim se (ista mater)Znam ja da je zenama uvijek problem sa vremenom zbog obaveza a i samom mi je tako.
Moby ne sumnjamo u tvoje dugogodisnje iskustvo koje imas u bisnisu, samo sam se malo salio.
Ajde sad ti meni kao bisnismen objasni gdje je tu logika? :shock:
Zenu i cerku vozim bas sad za jedan sat na avion za Barcelonu kupile karte na internetu za 1 peni, ustvari 2 penija (dvije povratne karte) :?:
Suti manje cu imati posla po kuci, manje sudja, manje kuvanja, sami ja i mali .
Pozdrav !

:idea:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

ziva

Post by Nela »

Ziva, i vozim se jos uvijek sto autom sto cipel-cugom, a avionom oslobodi Boze, ne pada mi na pamet imam strah od letenja (asocijacije dopustene). Vidim da su svi Kninjani manje vise "vancirali" pa lete, plove i sl., nesto silom prilika, a nesto i iz zabave. Zar tvoje dijete ne ide u skolu (ma ne slusaj moje ljubomorne ispade)?

Blago tebi, moj najveci domet su Plitvice (juce) i to kad se uvucem neplacene karte (neki u uniformama su vikali nesto za mnom, ali ja uniforme ignoriram po defaultu, bez obzira cije su, da su me ulovili, govorila bih engleski i cudila se).

p.s. Ko kaze da nemam vremena, za prijetelje se uvijek ima vremena (a i rakije kruskovace, drenovace i sljivovice).

Gornje ne spada u viceve, ali moram odgovoriti Cipi. :lol:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

biznis i logika

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Dva kila pecene janjetine,dvije litre vina, tri salate, tri kruha, mlada kapulica i sve to za dva dolara!
Ma gdje to ima?
Nigdje samo zamisljam.
Cipe, to ti je logika, kupnje sa interneta. :wink: :wink: :wink: :wink:
nela.

hrana

Post by nela. »

Mobi molim dodati i pastrvu u meni - naravno besplatno :lol:
cipe

Post by cipe »

:D E pa Nela u tvojim godinama kad se i uniformisani drelje, ipak je nesto.Znaci da si jos uvjek marktna, dok su te markirali.
Moby ja njih odveze i evo vec proslo 4 sata nisu se vratili, znaci izgleda da su otisli za 2 penija, ma da je bilo naci malo jeftinije isao bi i ja.
Pa jel ti znas da imas klagenfurt _ London svaki dan ,karte su uglavnom ispod 10 funti povratne. Ako se odlucis doci imas gdje odsjesti, cak cu ti i kartu platiti pa nek se prica. "Jebote mora da je cipe uspio platio moby-u povratnu kartu iz Austrije do Engleske". bizmismen!!!!!!!
Povedi i Nelu pa kad je bal nek je bal 20 funti pa valjda cu se nekako oporaviti poslje, a taman bi i se i Nela malo odmorila od obavezica.
Da vam pokazem big ben, znas koliki sat , 5 puta veci od najveceg mutinog.
:D
Kninjanin

:)

Post by Kninjanin »

Jos sebi ne mogu oprostiti sto ne snimih Mutu veceras u "Latinici"....
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Kninjanine jeli stvarno bio ili se zezas?
nela.

mute?

Post by nela. »

Kninjanine ne mogu vjerovati, a opet... ako je tako necu sebi oprostiti sto ne gledam politicke emisije i dajem casnu pionirsju da cu ih odsad gledati pa nek se Peky ljuti :roll:
Post Reply