KNINSKE BAZE I VICEVI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Lola...............

Post by Miroslav Stankovic »

Peky, masio si samo jedno slovo. A ovu mi je pricu pricala njegova tetka, a ne on i zato sam stavio samo prvo slovo.
cirus 232

Post by cirus 232 »

LELE
cirus

Post by cirus »

Sto se tice Ive Kulture, imao je on index sa platnenim koricama na kojim je pisalo FEDERATIVNA NARODNA REPUBLIKA JUGOSLAVIJA
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Janja Lazina

Post by Miroslav Stankovic »

Ovo je jedna istinita anegdota koja potice iz sela moje babe ...

Isla je Janja Lazina u grad, sjela u autobus, a kondukter je pita: "Dokle cete?", a ona ce na to: "Sta se to tebe smatra kad se mog Laze ne smatra?"
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

2. eksperimentalni program....

Post by Miroslav Stankovic »

Godinama se prepricavala anegdota po Kninu kako je jedan poznati majstor za popravljanje televizija, godinama vadio VHF prijemnike iz televizora koji su mu dosli na popravljanje, i onda ih ugradjivao nazad u iste televizore kad se pojavio Eksperimentalni 2. program.

Sta je vizija, pogled u buducnost...

Ovdje namjerno ne stavljam cak ni inicijale, jer bi onda ovaj topic trebalo nazvati cakule. A meni je ovo jedna od boljih majstorskih....
Last edited by Miroslav Stankovic on Thu Jun 26, 2003 4:56 pm, edited 1 time in total.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Zvone i elektronsko paljenje

Post by Miroslav Stankovic »

Zvone je napravio elektronsko paljenje za auto, pa dok ga reklamira da ga nekom proda rece kako njegov tristac sad trosi zahvaljujuci elektronskom paljenju zlicu goriva manje na 100 km, i pomnozi to sa milion kilometara, pa sam vidi koliko ces ustediti.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

vicevi....

Post by Miroslav Stankovic »

Pa sta je ovo narode, ispade ja najaktivniji na ovom topicu, ja koji svaki vic zaboravim odmah nakon sto se prestanem smijati, ja koji kad se upoznavam samo ponekad zapamtim svoje ime...
Kad ste vaki-naki pa necete da pisete.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

cakule anegdote

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ma slusaj mico.ako te ja uhvatim pa pustim.da ,da mico cakule ali na nivou bez vrijedjana i niskih udaraca.ja se cak obratim svakom od nas sa pitanjem dali to i to smijem napisati na forum.po tome se i mi razlikujemo od ostalih, koji po forumima pisu budalestine.sto se tice anegdota na pola mojih nije ni pokusano odgovoriti.cudi me onaj moj klokan Peki .pa valjda je skuzio da vi ostali ne znate pa nek se izjasni.sto se tice zvone dijeli nas zid, avjerojatno cu otcepiti i o njemu.imam bisera za jednu malu knjizicu.i onaj cirus.da nije pala temperatura pa ne moze tipkati.smrzli mu se prsti.a da znas koju ja imam bazu sa putovanjem jedna babe iz plavna jadrantransovim autobusom gdje je moj brat bio kondukter. :arrow: Kao mlad kondukter moj ti brat naplacuje karte, kontrolira ga stariji kolega.i tako ti on dojde do neke babe i zapita je "dokle vi majko"?ova ni abera.ponovi on pitanje par puta ali ova kao njema.gleda to stariji kolega te rece.pusti mene.pridje on baki i dreknu"Stara dokle te djavo nosi"?pa do knina odgovori ona.eto tako se to radi rece on mom bratu. i jos za micu ima da budes jos aktivniji jer dobices neopravdan sat pred ukor. :D
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Kada smo kod autobusa Mobi, Ive Kultura putuje autobusom iz Pakostana za Filip Jakov. Dokle? upita ga kondukter. Zaboravio Ive ime mijesta ( nzna da je ime)misli misli te otcepi: do Sssstjepan Martina.
pk16

jedan predratni

Post by pk16 »

odvija se u grand hotelu, negdje tridesetih godina, dok je tamo jos navodno svirao jazz trio:

svratili neki amerikanci u putu iz splita za zagreb, i pitaju kojim putem da krenu. zima je, nemaju kartu, i naravno govore samo engleski i niko od prisutnih im ne moze pomoci. sjete se jednoga (SAD, KAD BIH SE JA MOGAO SJETITI IMENA, VIC BI BIO KOMPLETAN; NAZALOST, UJAK KOJI ME JE OVO ISPRICAO VISE NIJE ZIV) koji im je krv popio hvaleci se svojim poznavanjem engleskog, i dovedu oni njega.

ovaj dodje, i pazljivo saslusa strance. nakon kratke stanke, dramaticno pokaze dlanom do brade i ispali: "NIKS BOSNA - SNJEG DOVRATA!"
Guest

djuka & djulija

Post by Guest »

moja baka, istranka, u neko doba dovela svoju majku, ivanu, kod nas u knin kad je nona vec bila u poodmakloj dobi. naravno, stize sa sela moja druga prababa, djuka, da se zaove upoznaju.

i cakulaju njhih dvije, 3,4,5 sati, te se djuka vrati kuci na selo. pitaju nonu kako joj se cini djuka, a ona, blazeno:

"a, koja fina zena. bas smo se lipo ispripovidile ... ma je nis nisan razumila ..."

******

imas li ti mico, koji o svojoj babi? pa da vidimo cija je bolja.
cirus

Post by cirus »

Evo jednog iz SUPA. nisam siguran(godine uzimaju svoje) dali potice od Savice Kovacevica ili Mile Krpe.Napisana je da bi raspalila profesora (mislim Sole. ali ne Borin otac )
Skolska zadaca tema Bura.Par recenica iz rada:"U nasem kraju ima mnogo bure. Ona je stetna jer nosi sesire sa glava i prasinu u oci, te je treba unistavati u sto vecim kolicinama".Inace sam isti rad gledao u "zivo" (sjecate se povece teke tankih plavih korica sa naslovom SKOLSKA BILJEZNICA) U SUPU je stanovao moj prijatelj Lori, sa kojim sam nocu sa baterijskom lampom pregledavao skolske zadace. Bilo je takvih radova da su nam suze isle od smijeha.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Baka....

Post by Miroslav Stankovic »

Imam ja o svojoj Baki koliko hoces....
Kaze, ma jeli ono Bato svemudjavo, pa jucer je poginuo....
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ANTE & BIZA

Post by Petar-Peky Bukarica »

A,kad je Ante htijeo da se rjesi svo vjernog pasa,Bize.Odveo je dalje od kuce i vezao za nju "ciket".Kad je krenuo kuci,Biza za njim,u stopu.Kako se sve zavrsilo,neznam.Ili kad bi narucivao kavu,konobar kaze "Izvolite",
a on,"Kavu,kavu,kavu".Konobar,iz sege donese tri kave.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

VATROGASCI TVIK-a

Post by Petar-Peky Bukarica »

Po prici drugih!
Zasjedao radnicki savjet TVIK-a i jedna od tema je bila,Vatrogasci TVIK-a.Kako ih ima puno,nista ne rade,samo zulaju okolo i dokone.Bilo je cak i
predloga da se smanji broj vatrogasaca,ili jos gore,da se vrate u DVD.
Doculi to vatrogasci i sutradan,iza jednog od pogona,podmetnu pozar.
Pozar je bio lokaliziran,na vreme,brzom intervencijom vatrogasaca.Vise se nije postavljalo pitanje,dali TVIK treba ili ne treba da ima,vatrogasnu
jedinicu.
Post Reply