KNINSKE BAZE I VICEVI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

cipe

Post by cipe »

:D
Prvo da pozdravim Cakija, vidim i on se odnekud pojavio.
Upravo objasnjavam zeni kako nas seksualni zivot se nije ni za dlaku promijenio bez obzira na godine. i dan danas nam sex traje po 6 sati
5 sati i 55 minuta je molim i 5 minuta one stvari, nije lose za ove godine.
Sad da se uozbiljim posto se ovdje negdje spominje i Robi Pejakovic.
Inace moj prvi komsija, pa sam se prisjetio njegovih izuma:
Naprave sa kojom smo slusali razgovore pilota i gledali avione koji su letili nad Kninom. Takodje izmislio je neku napravu , dok smo mi igrali nogomet on je iz podruma komentarisao utakmicu i to se culo na radiu(tad sam i igrao zadnji put nogomet)
Takodje sjecam se da je imao nesto za smetnju televizora, ta me je naprava oduzevljavala, prisli bi prozoru dok ljudi gledaju televiziju i on bi sa tom napravom napravio smetnju i slika bi se izgubila, ljudi bi se digli okretali antenu , i taman kad se vrate da sjednu on bi opet sjebo sliku, ovaj se digne dodje do antene, a Robi prestane , ovaj se vrati taman sjedne ovaj opet sjebe sliku, ovaj se digne i tako sto puta dok vise nismo mogli da izdrzimo od smijanja i dok ovaj ne ukapira da se neko smije i da ga zajebava , onda bi bila bjezanija.
Da se vratim na Cakija , pisao sam o golubarima njega nisam spominjao posto je on bio jedan od prvih golubara i najboljih njega sam ostavio za kraj, medjutim posto nista ne zavrsim do kraja tako ni pricu o golubarima nisam zavrsio, valjda ce je neko nastaviti a mozda i ja jednog dana. Uglavnom pozdrav Cakiju!
Javi se gdje si, jesi ziv , drzis li golubove, sta ti je sa onim crnim psom on mu je bio zastitni znak, nesto kao Ibrica Jusic !
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Crnjak

Post by Miroslav Stankovic »

Ovo je crnjak iz druge ruke:
Caca jednog covjeka sa Zagrovica je zavrsio tamo negdje 48-me na Golom otoku. Nikad nikom nije pricao o tome, nego je na samrti zovnu sina u sobu i rekao: Sad cu ti ispricati kako je bilo tamo, ali nemoj nikom pricati o tome dok se dobro ne oladim.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

goli otok

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

tko mu je kriv .sta nije isao u dubrovnik ili koji drugi otok.najbolje je na bracu.. :wink:
Ti iz druge ruke. A meni je pricao Pekijev blagajnik.Radio je u portunu od croatia osiguranja. odmah kad udjes desno.Imao je veliku dioptriju.dok mi je pricao kasnih osamdesetih jos se osvrtao. :?: :?: jebote jeli ovo politika.peki ce posiziti.
cipe

provjeravam samo.

Post by cipe »

Da vidim jel sam uspio naci pasford.
cipe

misevi dobro gore !

Post by cipe »

:D
Nije me dugo bilo, nisam se mogao sjetiti pasforda, a kad sam napokon nabasao na njega sablaznio sam se koliko je glup?????????????????

Ja bi da napisem jednu pricicu a radi se o jednoj srecnoj familiji koja se u nedostatku drva grijala na miseve !!!! Uvijek mi je caca govorio : "ja da sam na tvom mjestu nebi mogao da spavam", a ja dok sjednem zaspim.
Izbjeglicka tuga pregolema, al ja il sam se naviko na sve il sam glup pa mi sve svedno, sta je da je nije lose biti takav, ne sekiras se.

Kupio ja vagon kukuruza u klipu, to sam pripremio , na proljece trebalo je nabaviti 1000 pataka ,uzgojiti i prodati. Samo da izguramo do proljeca kazem ja zeni , djeca sretna ,svi cekaju proljece.....
Medjutim zima se oduzila, ja polozio sve dascice oko kuce, srusio svinjce, kokosinjce, sve polozio, samo da prezimimo...
Pa cu ja to (ovako sputan) sve ponovo ozidati i to novo, zena vrti glavom (zna me kao dobrog radnika)Medjutim kad vise nije bilo ni klipe u blizini padne meni ideja da vidim kako gore kukuruzi.
Ubacim ja jednu korpu u smederevac, smederevac se uzarioooooo !
Mojoj sreci nije bilo kraja, osjecao sam se kao da sam otkrio izvor nafte.
Poceo sam se sprdati sa Sadamom , Gadafijem.
Medjutim kako kukuruzi ugriju za cas ko u raju, medjutim za cas i izgore, i tako ti ja korpu po korpu, sretna familija uz vatru se veseli a ja (sve smanjujem broj pataka na proljece,) polako euforija o velikoj lovi prolazi i mene i zenu i dijecu.
Nece dobiti bmx kazem ja djeci dobice pony ,ma ona nema brzine ne kvari se i tako ti ja sad izmisljam svima , zena vec pocela da jebe majku i meni i mom biznisu po 1000-ti put.
Ostalo mi na proljece," samo "da ozidam nove svinjce , kupim kukuruze, i kupim patke pa ispade da jedino imam volju a i ona me polako pocela napustati.
Svemu dodje kraj pa tako i kukuruzima , gomila se smanjila, zimi jos ,kraj se ne vidi, a ja kako grabim kukuruze uvijek izbacujem miseve iz korpe. Jednog dana kazem ja sebi "Idem bas viditi kako misevi gore"
Uzmem malo miseva, malo kiukuruza i zalozim ???
Ma gore misevi ko ludi, bolje nego kukuruz!!!!!!!!!!
Tako smo nekako prezimili, bome da nije bilo miseva tesko bi izgurali. Salim se, kad je nestalo kukuruza onda sam srusio kuruzanu i nju polozio tako da sam mirno docekao proljece.
Jedino mi zao sto nisam zalozio macka posto sam ja te godine uvatio vise miseva nego on u naredna tri zivota. :idea: hahahaha !
cipe

Macak je otiso sa kucom.

Post by cipe »

Samo da dodam ako bi se neko zapitao sta je bilo sa mackom ?
Kad sam ja kao svaki pravi gazda prodao kucu , prodao sam i macka.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

zastitnici zivotinja

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

vec me zvalo dvadesetak drustava za zastitu zivotinja i pitalo za tvoju adresu. :wink: a i tu kod tebe kad zvekne covjek u nesvijest niko se ni ne okrene, a kad netko zvekne macku eto ti za sekund hitne. :!: :?: :?: to znaci da bi ti mog i pekijevog psa u smederevac. :evil: tebe nacisto treba po hitnom postupku. :wink:
Kninjanin

Cipeeeee....

Post by Kninjanin »

Zaladilo!!! :)
Ima li dje kuruza i macaka? :lol:
Za miseve cemo lako!! :lol:
Guest

Post by Guest »

Prvo je Cipe nalozio macku, zato su se i misevi nakotili. Usput Cipe jeli bilo BULA ( kokoica) dok je kuruz gorio. Mogao si na tome dignuti lovu. Kikiriki kostice semenke sport za zube E to me potsjeti odmah na Aliju Ljuljija i Mustafu. Znali mozda neko o kome pisem
Cirus
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

alija

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

svasta pitas, a Alija vec ohoho godina se ne zove Alija. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
cipe

Post by cipe »

Prvo da odgovorim kukuruz nije bio kokicar. Drugo mozda mi ne vjerujete da sam se grijao na miseve pa mogu jedan detalj da vam ispricam. Ubacim ja jednog dobrog debelog misa kalorican mislim se, kad ono nesto cici iz sporeta, ja tamo, otvorim sporet a ono bila skotna misica ispali misevi i cice. Njih mi je bilo zao, al sta je je ,izgore za cas.
Sto kaze Moby ovjde bi dobio 5 godina robije, izasao u svim novinama.
Imo sam ja i pasa ,toliko je bio opasan da je i na mene lajao i rezao jedva utrcim u kucu svaki put. I jednom ti ja njega sjednem u auto odvezem ga na buvljak (kao u setnju )
Onda se zatrcim on za mnom ja u auto zalupim vratima i crta. On trci za autom ja po gasu i mislim se na mene nes vise lajati mamu ti jebem.
Dodjem ja kuci pita zena gdje je zuco ?
Ja ispricam sta je bilo, namamio sam ga u auto, pa sam mu na buvljaku kupio burek, i onda sam mu pobijegao.
Kupio mu burek ?????????
Da. :D
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Mobi
Dali su jos u Kninu i dali spicara (kiosk na autobusnoj stanici) radi? Kazes Alija vise nije Alija , kada je promijenio ime i kako se sada zove?
Kikiriki kostice semenke sport za zube
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

alija

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

nisu u Kninu.kiosk ne radi. Alija se sad zove Stevan. jebene semenke se sad kupuju u kapitalistickom, vakumiranom pakovanju da se ne otrujemo, a ja sam ih rifuze pojeo jedan vagon. :wink: :wink: :wink:
pk

aliju -> alji -> alija -> ... stevan?

Post by pk »

ta paklena trojka je ponekad s nama igrala nogomet, a tada su se zvali "alji, ljulji, i mulji". mislim, ponekad ih je bilo i vise od tri, ili su se drugacije zvali (kad im dodje pojacanje iz familije preko praznika), ali to im je bilo sluzbeno ime. sjetim ih se kad god gledam onu seriju "malcolm in the middle".
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Lovacke

Post by Luka Kabic »

Malo o lovu i lovcima.
Prvo da pocnem sa vicem direktno vezanom za sefa sale ( Pekija mislim)jer je on bio strastveni lovac.
Na proplanku oko panja stari zecevi igraju treset dok mladi cuvaju strazu. "LOVAC"dreknu mladi zeko, svi skocise pa poce trka. Najstariji u grupi zadihano upita: Koji lovac? Peso Bukarica odgovori neko.Uh mjesaj karte igraj dalje.rece zeko , pa se svi vratise na proplanak.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply