KNINSKE BAZE I VICEVI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

milemande



Joined: 19 May 2003
Posts: 20
Location: BEOGRAD
Posted: Fri May 23, 2003 7:45 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Udje Struce u samoposlugu i napuni par korpi do vrha,totalna vrpa, dodje na kasu i kasirka poce stancati i stancati i stancati,kad je dosla pred kraj Struce ce njoj "kad dodje do milion javi mi" i ode ca.
sanja

Dr. Sinisa

Post by sanja »

Sanjkala se ekipa jedne od rijetkih snijeznih noci u Kninu, ono, od tvrdjave do osnovne skole. I kako je snijeg zaledio, Sasa S. i Vera D. ne uspiju zaokrenuti sanjke i pravac udare u zivicu ispred kuce dr. Sinise Rastovica. Onako izgrebane, izudarane i sl. spuste se na hitnu, kad tamo Sinisa dezurni. Pita ih: "Cure, sta je bilo?", a one mu odgovore da su na sanjkama uletjele u njegovu ogradu. Sinisa se na to baci od smija. Njih dvije u cudu gledaju, nista im nije jasno, kad ce on, kad se dobro ismijao i dosao do rijeci: "A moja Paula htjela da tu stavimo zidic". :lol:
sanja

Vazno je da se vrti...

Post by sanja »

Stoji Mute ispred hotela i uvaljuje nekom tipu rucni sat za 30 hiljada ondasnjih dinara. Tip ga gleda, necka se, a Mute onakon trgovacki uvjerljivo kaze: "Ma odlican je, ja sam ga juce nabavio za 50 hiljada." Tip ga cudno pogleda i pita koja mu je onda racunica prodati jeftinije, ako je skuplje nabavio, a Mute odgovori: "Vazno je da se lova vrti". :lol:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Klju.

Post by Miroslav Stankovic »

Zaboravio sam o kome se radi, pitacu Cakija.

Radili smo u SIT-u na zeljezniici, pa smo odrzavali telefonske ormarice od Knina do Malovana, Zadra, Splita i Golubica. Bio je jedan veliki ormar u sekciji, u kojem su bili rezervni kljucevi za sve ormarice. Dobio je on zadatak od sefa (Dmitra) da oznaci sve kljuceve i zato se uhvatio pisanja. Posto je bilo malo mjesta na naljepnici, on je napisao:
Klju. za p.o.Z.Z
Klju. za p.o.Z.K.G.
i tako dalje do tristotog
Klju. za p.o.Z.L.

Kad su to mulci vidjeli normalno da su ga pitali: Pa sta ti znaci to Klju? A on ce kao iz topa: Pa Kljuc budalo, kako ne znas?
Last edited by Miroslav Stankovic on Tue Jul 08, 2003 5:24 am, edited 1 time in total.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Akumulator...

Post by Miroslav Stankovic »

Drugi je isto elektrotehnicki...

Ceko je bio na strucnom ispitu kod Dmitra koji mu je zadao da nacrta strujni krug sa akumulatorom. Ceko je fino nacrtao crni auto-akumulator, sa onom naljepnicom "Munja, 12V, 60Ah", zice, i malu sijalicu. Pravi umjetnicki rad.

Ovo je pravi americki za one koji neznaju shematski prikaz akumulatora...
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Ovo je jedan muzicki ( Dinarci). Kukic je cesto znao zafrkavati Miju u vezi njegovog prezimena. Cesto je prilikom predstavljanja clanova grupe kada bi red dosao da predstavi Miju odvrnuo hal (eho) masinu i izgovorio; Mijo Bi.. serkus( sa naglaskom na drugi dio rijeci) . Dvoranom bi poslije toga odjekivalo SERKUS,SERKUS,SERKUS............................. Mijo bi bio crven kao rak i samo zavrtao ocima.
Nas Mijo se inace preziva Biserko.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

jedan od najboljih kninskih viceva

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

SVECANO OBJAVLJUJEM JEDNU OD NAJVECIH KNINSKIH BAZA:

DIJANA KAZE: MA LJUDI JA NISAM CELAVE I NE KUZIM BAS NAJBOLJE :D :D :D :D :D :D :D :D :D

tako su i sve kninske baze uglavnom ulazile u legendu spontano. od sad predlazem da celavog zovemo zbunjen. ako se tko sjeca Ganica i njegovih novina iz vlaka nek isprica. Znam da smo dugo vremena poslije kad bi neko poceo sukati ( lagati ) svi uglas dreknuli :"A JAONE NOVINE KROZ PROZOR" baza je fantasticna no necu sve ja. Dijana dobro dosla i raspali. :D :!:
Dijana

Post by Dijana »

E ljudi ja se sjecam jedne scene kad su topoljani,Djuro,Miski,Braco,Momo,pokojni Baca,Kico itd...
isli u krivolov u Brezovac,neko ih cinkario i dje da se sakrije meso,a oni podignu poklopce od sporeta na drva i skembaju meso.
Kad ce jedna od zena...."meso pocelo da smrdi,kacemo ga vaditi iz sporeta"a odgovor je bio "necemo ga ni vaditi,nalozi vatru"!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

SAMARCINA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dobro,a znadete li tko je Arsenu,dok su sjedili za stolom i veceravali, opalio samar,jer se grubo ponasao prema Gabi?
sanja

Brus Li

Post by sanja »

Preprecali mi :roll: :
Pita mali Boro M, oliti Majkica, babu fetu kruva i secera. Baba izreze fetu, stavi secer, a on pocne ispadati kroz rupice u kruhu.
- Aa maaa, baaaba, zacepi rupe! :o
Baba strpljivo napravi kuglice od pupe i zacepi rupe, a mali Boro M. tada zatrazi jos jednu fetu kruva i secera. Baba uredno ponovi cijelu proceduru. Boro opet nezadovoljan i zatrazi od babe da spoji te dvije fete kruha i secera. Baba pokusa, a secer, naravno, sav poispada s kruha.
- Aa, maaa, ne bi da si Brus Li, zakljuci mali Boro. :lol:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

samarcina

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Momica Rajcic. :idea: :D

A od koga je Momica dobio karate udarac na trgu u Zagrebu. Dijalog prije
i nakon udarca je vec usao u legendu. :?: :D
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

brus li

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

a kad je baba bacala sendvice kroz prozor :?: :D :D :D :D :D
sinisa

Post by sinisa »

Imam ja ovdje jedmog bukovcanca, negdje okolina Benkovca, 40 godina, sam i pomalo cudan. Zna mi ponekad doci onako slucajno u vrijeme rucka i naravno mi ponudimo ga da ruca, a on onako sramezljivo kaze
Ma ne mogu bas sam rucao, ali kad ste vec navalili uzecu smo malo.
A kad sjedne prvo mu je da pita:
Jeste li svi rucali?
A onda navali ko da mu je zadnje. E ja se onda sjetim naseg Steve i kako je mogao pojesti sve sto mu moja mater stavi na stol, a ja se uvjek cudio kako neko moze toliko da pojede. I dodje mi nesto milo.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Kada smo vec kod Majkice evo jos jedan njegov.Baba mu je bila jako religiozna a on stalno psovao. Baba pocela da mu prica kako nije dobro sto on psuje i da ce ga Bog karati. On bijesan rece babi Maa maa jebi svetu ovcicu maa maa pusti me na miru. Cula baba pa pade u nesvijest. Trci Majkica sa gornjeg sprata i zove Igora. Igor ga upita sta se desava. Majkica odgovori: Maa maa brzo amo maa maa skocila baba unasvijest"
sanja

Baba...

Post by sanja »

Posadila Borina/Majkicina baba puzavac u konzervu od graska, valjda zena nije imala dovoljno pitara. Izrastao puzavac, razgranao se i baba ga pokaze Bori sva ponosna.
- Aa, maaa baaaba, dobro ti izrasta ovaj grasak!
Ima jos jedan njegov kad se I. ozenio i doveo zenu A. kuci, ali nije za forum.... :wink: :) No, neki ovdje bi se i mogli sjetiti Borinog nocnog komentara... :?:
Post Reply