KNINSKE BAZE I VICEVI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nela .

Vrag iz zgrade S13

Post by Nela . »

Za pocetak nisam sigurna je li se tako zvala ona nova zgrada u dnu moje ulice, znate svi za nju, ona na 6 katova kod Rio Bara. Cilj ove price je da konacno demistificira pojavljivanje vraga u zgradi, o cemu je pricalo vise stanara, jer cudnu crnu nagarenu svijetlecu pojavu u vecernjim satima jedne jeseni nisu nikad uspjeli protumaciti.

Sve je pocelo u mom podrumu - Davorinovoj radioni, gdje je dosao Bojanic (Past, cini mi se da su ga zvali) i vazno rekao kako ima jedno super mjesto gdje moze skinuti neonku, pa nek mu Davorin da kljesta. I tako se on uputio u novu zgradu, ubijedjen da je ista neuseljena (okolis neuredjen, jos nije dobila dozvolu, ali svi su stanari vec bili unutra), otisao na najgornji kat, dosao do onih neonki sto zasvijetle kad nestane struje, uzeo klijesta i cap!

Zagrmilo je, eksplodiralo, nastao kratki spoj u citavoj zgradi, a stanari zbog eksplozije izletise na hodnik da vide sta se dogadja. Zamislite naseg Bojanica koji u totalnom mraku izbezumljen stoji i u jednoj ruci drzi neonku koja (jer je nestalo struje) svijetli, a u drugoj polurastopljena klijesta (dokazni materijal sacuvan je do danasnjih dana), kosa i obrve nagorile, strse u zrak, lice crno od eksplozije, neonku stavlja pod ljetnu majicu i u tom trenutku predstavlja jedino osvijetljenje u zgradi. Jadnik trci i saplice se izmedju izbezumljenih stanara niz svih 6 katova...

Tako svjetleci dotrcao je natrag u podrum, sav izbezumljen i zadihan govoreci: Ja cu se ubiti, sta mi se dogodilo,... a mora se priznati da je doista cak i na svijetlu izgledao kao da je iz pakla izisao.

Ako je netko zivio u toj zgradi, neka sad konacno sazna, to nije bio ni vrag ni vanzemaljac :lol:
sanja

Prelijevanje....

Post by sanja »

Rostiljala ja veceras s djecom, ozderala se k'o ....., pijuckam neki domaci peljeski dingac i dodje mi da dignem glavu... Evo i zasto.
Pricali mi: Spusta se Boro M, iliti Majkica, niz stepenice u neki davnasnji kninski lokal (nije postojao kad sam ja "stasala"), nesto kao sodara ili slicno, sretne ga drustvo i pita: "Kako to hodas? Sto si dignuo glavu?", a Boro ce: "Aaa, maaaa, da se ne prelije!"
Molim sudionike dogadjaja da se ocituju, a kazali mi da su neki i medju nama ovdje sveprisutnima! A i one koji sve (ama, bas sve) znaju da mi otkriju koji je i kakav to bio lokal? Kazu, legendaran i originalan, negdje u blizini Pekija?
cipe

Re: Vrag iz zgrade S13

Post by cipe »

Ma djesi Nela!
Zazelio sam te se kaoooo medjunarodnog praaaaaaaaaava !
Nije mi nista drugo palo na pamet, ili one titove, "cuvajte slobodu kao zjenicu oka svoga".
Bas niceg nisam zeljan, sto je vrlo lose.
Pa po tvojoj prici ispade da je to moja zgrada kod Rio bara, ali ona nije imala 6 spratova nego 5.
Medjutim posto ja ne zivim u Kninu od 82-e otprilike nisam cuo za tog djavola.
Medjutim kad smo vec kod njega, zadnji put sam ga vidio u augustu 95-te kad je dosao sa pinjom kod mene u Srem a poslje su otisli u neki manastir (kao zamonasili se ) nji dvojca, medjutim posto su stalno duvali travurinu , morali su od dosade, brzo su i to napustili, Pinjo je u Kninu a past ne znam gdje je .
Nego, kako je u zadru ?
Pitaju li za mene ???
Znas ti kad sam ja imao kafic u zadru, pa posto mrzim da radim cesto sam kasnio kod otvaranja i jednom nadjem ceduljicu na cerilici napisanu
OTISAO SAM U BIOSKOP
komsije neke napisale, mogu zamisliti kad musterije dodju sta su mislile.
Poslje nadjem cedulju opet cerilica
RADIMO SVAKI DRUGI DAN !
hahahaha!
Odoh da spavam sutra mi je zadnji radni dan, pa cu sutra biti malo aktivniji ovdje.
Pozdrav !
ps.
(normalno pozdrav i za Sanju onu "pijanicu"
a ja vozim pa ne smijem da pijem, pa sam nervozan, nadam se da nece vise o picu da pise, (moze ali samo subotom i nedeljom)
Nadam se da ce mi Peky izaci u susret i uvaziti moju zamolbu .
:D
Nela .

Kaludjeri i sl.

Post by Nela . »

Znala sam ja da ce biti nesto od Pinje. Covjek - svetac! Koliko je taj rakije mogao popiti. Sjecate li se kad je bio potres pa se odlomila stjena s tvrdjave i pravo Pinji u sobu?Covjek se probudio mamuran i ima sto viditi: stjencuga kraj njega, a on ne zna ni za potres.
cipe

Re: Kaludjeri i sl.

Post by cipe »

Ma ne sjecam se toga, moracu gulu da priupitam.
Jutros sam se ismijao indijancu.Iz Knina je (imao dugu crnu kosu) cesto sam ne znam jel ga se sjecas.
Bio on na bolovanju 7 godina (radio u tviku)
Odnese doktorici Hanji steku diva, a ona ce svaki put ,"pa jesam ti rekla da pusim 57" !
Prvo dobije bolovanje na 15 dana, pa onda na 30, i kad je dosao treci put umjesto Hanje zatekne neku drugu, sad je frci ne zna na osnovu cega mu je ova dala bolovanje .
Pita ga ova nova sta ti je ?
On ne zna sta ce pa kaze boli me tu i pokaza na glavu, oni pogledase u papire Hanjine a ono pise samo (boli ga.)
Dijagnoza precizna nema sta !
I tako 7 godina ! :D
sanja

Pinjo

Post by sanja »

Dugo nisam cula za Pinju i bas mi je bilo drago vidjeti njegovu sliku na galeriji. Sretnem ja njega jednom nasuprot suda, ispred sebe vozim kcer u kolicima kojoj je tada bilo 4-5 mjeseci. Pita Pinjo "je'l to kumica?", a ja se mislim "joj, samo se nemoj nagnuti nad kolica, ta se dere ko god joj se obrati, jos mi samo fali da mi se razgalami usred grada..." :oops: . Nagne se Pinjo, a moja mala razvukla osmjeh od uha do uha, guce, mase rucicama i nozicama, izvija se da je podigne! Zacudi se i on: "vide vrazje male, obicno vriste kad me vide, dozive prestra?!".... E, pa posto se svi znamo (i fizicki), jasno je i zasto je mala tako reagirala... :lol: :lol: :lol:
Nela.

rodjendan

Post by Nela. »

Na rodjendanu guzva, a djeca svako malo ulaze u kuhinju i gnjave. U jednom trenutku dolazi Kasja i pita: Tata, tata, nama je dosadno, sta da radimo?
- Dobacujte se s najmladjim! - dovikne Prco, kad za 2-3 minuta cujes vrisku iz sobe.
- Tata, tata, ona se otima... :wink:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

svega po malo s bazom

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

isprepada me sa horor zgradom. sad je moram zaobilaziti, a stanujem dvista metara od nje.

pinjo. a da vidite danas pinju. nebi ga prepoznali .vidimo se cesto i svaki put zacenem. sminkerske slape, civilne gace(nisu farmerice), kosulja bijela ko snjeg, kratka super kosa, lice svaki dan glatko izbrijano i vrhunac svega ocale za vid(okvir crni sminkerski)uredno procakulamo.zivi na Vrbniku i sve vas pozdravlja.

cipe kao prvo pitanje. kad spominjes gulu mislis li na pinjinog brata ili nekog drugog jer su u kninu bila mislim trojica sa nadimkom gula.drugo pitanje. sta se desava sa tobom i nelom. svi kupuju hotele i firme u krizi ,a vas dvoje crkve i trafo stanice.ispravak navoda: nije slobodu nego bratstvo i jedinstvo.nelu pitas tko te spominje u Zadru. ja sam cuo porezna. neizmireni dugovi prema drzavi i tako to.

indijanac. meni je najveca baza bila kad se poslije toliko godina osisao. i uvijek sam se bojao da ce pasti na ledja. ja sam ga cak bio prozvao Djeronimo, ali se nismo poznavali.gdje je danas nemam pojma.

rodjendan! pa dobro tko moze skuziti ciji je to rodjendan , cija su djeca i tko je kome muz i caca?

majkica.tih slucajeva maaa da se neee prelije je bilo vise puta no najveca baza se desila na tvrdjavi. negdje pred fajront upadaju tri tipa.(imena nisu vazna jer ih ne poznajete) dvojica su iz knina ,a treci je doso u Tvik raditi negdje iz bosne. tip je bio inzinjer. taj dan mu je bio rodjendan. kako je jos nikog nije upoznao naletio na ovu dvojicu. a oni su mogli popiti bacvu. donese mome oval prsuta i tri litre crnog za njihov sto. ova nasa dvojica krkaju i piju a ovaj jadnik vec pri kraju snaga. VEOMA VAZNA NAPOMENA. NA NASEM STOLU NIJE BILO NI KAPI .SVE SE POPILO A OD SRAMOTE NISMO MOMU PITALI VISE.u jednom momentu onaj bosanac nagnu casu i poce piti. medjutim kako je to bila kap koja je prelila casu poce povracati skoro cisto vino. izli se on po podu , majkica rece:" MAAAA JEBOTE NEPRAVDE. JA NEMAM NI DA GRLO POKVASIM, AAAAA OOON POVRACA CISTO VINO. DODJE MI DA POLIZEM ONO SA PODA! Kad nas je jedan od njih skuzio jer su bili ka letve namignu i dreku .mome deckima pice. nasli smo zrtvu platice
Nela.

rodjendan

Post by Nela. »

Mobi, Mobi, ma nije bitno ciji rodjendan, rijec je o Kasji, Sanjinoj kceri - jedina se ona u Kninu i sire tako zvala, a i ne znam da je bio vise nego jedan Prco - Sanjin bivsi muz. Jel ok? Bila prisutna, slusala i vidjela pokusaj dobacivanja s najmanjim (mojom necakinjom).

Kupovanja - ma sta ce nama hoteli i sl. to nije u modi, a i skupo je brate, kupis trafo stanicu, pa ukljuci - iskljuci struju turistima - e, to je posao! Ne mogu vjerovati da se Pinjo upristojio. Zadnji put kad sam ga vidila djelovao je da nije vodu pogledao godinama. Gula - naravno Pinjin brat - Cipin prijatelj iz djetinjstva. Doduse, mogao si pobrkati zbog Cipine sklonosti travarstvu s Gulom sa Sinobada koji je isto gajio slicne sklonosti - jedno vrijeme je bila mara na prozoru, rasla, rasla a on bio u vojsci. Jedan dan bila bura i srusila pitar na zemlju :lol: a majka Dusanka skupila sve i u smece (nije ni znala sta je to). Mozete zamisliti izbezumljenog sina razmetnog s pitanjem: gdje je moja mara? Vjerojatno se i on u medjuvremenu uozbiljio.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

medjunarodno pravo

Post by Nela »

Znam da nije mjesto, ali posto Cipe stavi iznad medjunarodno pravo - joooj kako znas da ga bas proucavam, poludicu od njega. Ja se tebe brate u tudjini zazelila koliko i krempita od Dzeme i bureka od Gege! :lol: Ma kupicemo mi neku livadicu i ponovo uzgojiti koju ovcicu, pa ces imati podinarske janjetine i sira domacega. :wink:
cipe

medjunarodno pravo!

Post by cipe »

Ma Nela zakasnila si sto se tice medjunarodnog prava cuo sam da ukidaju taj PREDMET, hahaha!
Salim se ako te interesuje medjunarodno pravo poslat cu ti email od mog prijatelja a vjerovatno ga i ti znas inace iz Knina, a momentalno profesor na univerzitetu u Engleskoj, bas iz Mejdunarodnog prava, Mogao bi ti pomoci, ima bas veliko istkustvo.
On kaze da te robe vise nema u ducanu !
(salim se to sam ja dodao) :D
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

DJOKO CEKO I ILIJA PETKOVIC

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

svi znamo tko je ilija petkovic a i djoko cek-laf. potrefilo se da je djoko bio u vojsci( u Nisu) kad je ile dozivio zvjezdane trenutke davsi tri komada francuzima i postao standarno desno krilo Juge.
dolazi ti OFK u Nis igrati protiv Radnickog. skuzio Djoko da ovi njegovi jarani iz vojske svi culi i pricaju o Ili ali nemaju pojma da je iz Knina. ideja. kaze njima Djoko. idemo na utakmicu i sa svima se kladim da ce mi Petkovic dati u ono vrijeme love vrijednosti petsto maraka. a ako neda duplam. inace je bio suv(svorc) da nisi kraj njega smio sibicu zapaliti jer bi planuo. niko mu nije vjerovao ,polakomise se i padose opklade.
dosla utakmica. njih petnajstak vojnika na tribinama sa lafom. djoko ozbiljan a ovi se smijulje. poluvrijeme. djoko trci ka ogradi i viknu KUSO. ILe SE SAMO UKOCI I ZAGLEDA U PUBLIKU. tim nadimkom su se samo njih dvojica zvala. jedva on skuzi Djoku u uniformi i pridje. Kad je prisao Djoko poluglasno rece. Kuso pravi se da me neznas (iako se Ile htio poljubiti). ovaj u cudu ali ne pruzi ni ruku. Djoko mu na brzinu isprica o cemu se radi. Ile mu samo rece .cekaj me poslije utakmice .cim se istusiram dolazim i ode. vraca se Djoko toboze zabrinut a ovi poceli zajebavat. cekamo kraj rece im djoko. zavrsi utakmica , djoko ih vodi pred ulaz u stadion i cekaju. izlazi Petkovic i iz Djepa da svi od vojnika vide izvadi tri puta vise nego je Djoko trazio i jos ga toboze zamoli "Bili vojnice otisao samnom na pice". nema problema samo da obavim nesto sa ovim mojim drugarima iz vojske. pokupi grdnu lovu i od sa Ilom na pice dok ovaj nije morao za Beograd. tek poslije tri mjeseca Djoko im je rekao da je ile kninjanin i da su njih dvojica KUSE.(VELIKI PRIJATELJI). :wink: :D
sinisa

otmica

Post by sinisa »

Ko je oteo avion i rekao pilotu:"Stani mi kod Knina!"?
Pitao sam ga jednom prilikom ali nije htio da mi odgovori je li istina. Samo je rekao nemoj o tome.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

otmica aviona

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

sinisa ispasce da se kurc.. ,ali tip je moj skolski kolega. inace je iz strmice a vec duze godina je otisao psihicki. diplomorao kriminalistiku. kad je "oteo" avion prisilio ga je da sleti na zagrebacki Pleso.okupili se specijalci kad li jedan agent u civilu skuzio otmicara rece. da se niko ne mrda ili nedaj boze puca ja cu to srediti. zovnu on naseg otmicara( vec ste primjetili da ne spominjem ni ime ni prezime.nema smisla tip je otisao psihicki pa bi bilo nehumano i sprdnja) i ovaj izadje iz aviona. nemoj da se zezas jer cu te ispljeskati. nas strmicanac skruseno rece samo sam se salio. najveca je baza sto silna policija ,agenti i specijalci nikako nisu mogli skuziti ocemu se radi jer su njih dvojica otisli na pice u restoran na plesu. da vam malo pomognem cesto,skoro uvijek je nosio ogromne salove i kapu. i sad ga znam ali rijetko vidjeti. ps. u stvari sta se sa njim desilo. on je bio vrhunski agent. infiltrirao se u bandu koja je dilala drogu, neko ga provalio. bio je tako strucno prmlacen da je ostao ziv , ali je od udaraca po glavi postao psihicki invalid. ovo mu dodje kao crni humor
sinisa

Post by sinisa »

Mibi da ti nije No1 nesto u rodu? :D Sigurno imas neku malu crnu knjizicu uvjek pri ruci :shock: .
Ma salim se ja, svaka cast, pun si informacija i dajes zacin forumu.
Post Reply