SKOLSKE DOGODOVSTINE

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Guest

Post by Guest »

:D
Izvini te me sto ste cekali, nisam bio bas siguran da ce te se zainteresovati za to.
Evo ovako.
Sef ti je jedno vrijeme, ne znam koliko dugo, radio u kninu kao profesor,ne znam cega, to ce valjda neko znati.
Medjutim tip je bio toliko neupadljiv, i nikad ga nisam vidio da se sa nekim druzio tako da nije cudno sto ga se ne sjecate. Inace je imao identican glas kao Djoko struca.
Bar mozete da ga zamislite kad je govorio "da se niko nije mrdnuo , dobice ovoliku jedinicinu" dok je on peljesio po dzepovima.
Ja sam se takodje iznenadio kad sam ga vidio kao profesora, jer izgledao je toliko smotan, da mu covjek ne bi dao dvi ovce da cuva a ne djecu da uci.Nastojat cu da se raspitam o njemu, sta je predavao ,kada i gdje, pa cu vam javiti.
cipe

Post by cipe »

peki obrisi samo da vidim da li sam provalio da mi umjesto gest izadje cipe !
Premda sumnjam
cipe

Post by cipe »

sad sam ukapirao, premda ne sumnjam u svoje sposobnosti da zaboravim do sutra
Nela .

Cipe

Post by Nela . »

Eh, mogla sam i misliti da si to ti (onaj guest) pa tko bi drugi pisao zanimljive pricice :lol:
Samo nastavi (iako jos ne znam o kome je rijec )
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

WRONG WAY

Post by Petar-Peky Bukarica »

Cipe , a da predjes na topik PRICAM TI PRICU , a !
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

obrtno sredstvo

Post by Nada Markic-Sucur »

Na satu Ekonomije , prof. Laca iznerviran neznanjem jedne ucenice bijesno upita: "Reci mi bar sto je obrtno sredstvo u bolnici?"
Ona sigurna u svoje znanje ispali:"Medicinska sestra."
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Profesor Idjo je svom sinu Turi (Niksi) placao 5000 dinara , da bude prisutan na njegovim predavanjima.Idju ubijala sramota jer je Ture redovno sa njegovog sata vatao crtu.
Jul

jul

Post by Jul »

Znate li onu, kad Idzo ulazi u razred, i sa vrata kaze: "U ponedeljak pisemo zadacu". Kad javi se Zale Burnac i kaze:"Profesore, nemozemo u ponedeljak je nedelja".Na to ce Idzo:" DOBRO, DOBRO, ONDA CE MO U UTORAK".
cedna

Post by cedna »

Sjedimo na satu H-S jezika kod razrednika Mirka Pupavca.Ispituje "Smrt Smail-Age Cengica".Dodje do R.O. koja je duze vremena zbog bolesti bila odsutna.Ona se digne a on kaze:
-Neka,neka,sjedi ti,ti si malo zaostala.Drugi cemo put!
Prodje nekoliko mjeseci zakljucuje ocjene,opet dodje do nje i kaze:
-Zasto ti O. nemas ocjenu iz "Smrt Smail-Age Cengica"?
Cijeli razred jedva doceka:
-Pa, rekli ste joj da je zaostala!!!!!!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

livadic



Joined: 26 May 2006
Posts: 21

Posted: Sun Jul 16, 2006 10:14 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Stvarno nisam siguran tko je autor ovih stihova ali sam siguran da sam kod Silvane Jeovine Mor'o analzitati sta je Pjesnik zelio reci. Tada bas nisam bio siguran sta je htjeo(la) reci ali u Kninskoj Gimnaziji je kruzila jedna biljeznica u kojoj je sve stajalo sta treba reci da bi neki ptof. dao dobru ocjenu. Tada sam sigurno bio pametniji nego danas,sto se tice bar' lektite,i nko nije smio imati vlastiti stav o nekom umjetniku, nego 'nako sreco kako vec neko odredi. Moj skolski drug (smatran umno zaostalim) Stevo Ptijic je pravio analizu Gorskog Vijenca kod S.Jankovica i za razliku od ostalih je (da ne duzim) kao uvod rek'o; Profesore, ja takvih djela mogu napisati deset za jedan dan.Stole je progut'o knedlu i samo upit'o,andjele sta ti to znaci? Stevo(koliko sam infotmisan)danas visoko obrazovan covjek je samo rek'o,profesore,to je pisano u Desetercu i mozda ce za trista godina biti Stevo Prijic autor istog tog umjetnickog djela.Stole se nije dao zbuniri,samo je rek'o,sjedni Ptijicu(andjele) i nije dao ocjene. U njegovom stilu otvara dnevnik pa na koga potreivi,ziva istina,otvori na Srdjana Raskovica-Gedzu(brat mu je bio profesor i stanovali su kod ISTRE).Raskovicu, pita Stole, de ti reci nesto na istu temu? Srdjo veli na ovo sto je rek'o Prijic nemam sta ni dodati ni oduzeti. Uvijek(ako nije prethodnu noc izgubio na Poker) smireni Stole veli Gegzi, pa bas ni rijeci? Profesore, sta god recem narusava nivo umjetnickog djela.,Stole mu zacrta jedinicu i pita Prijica: Sta ti mislis o ovom svemu? Stevo veli,a sam je kriv. Stole mu da cetvorku i iveli eto andjeli,jos je gradsko djeijete (pokazujuci na Gedzu) ini rijeci. Ustane stevo i veli Stoletu: Ptofesore nisam ja rek'o za Srdju da je sam kriv nego za Njegosa. Stole zaklopi dnevnik i sa cigatetom, koju je uvijek priprem'o bar pola sata izidje na hodnik desetak minuta prije.Mi onako ostanemo i medjusobno sapucemo,zasto ovo,zasto ono i etoti Stole nazad. Veli, Raskovicu evo i tebi cetvorka,pa svako mora imati svoje misljenje. Eto,sigurno sve je istina ali tada sam namitisao da ce jednog dana pasti i Berlinski zid.

Back to top


livadic



Joined: 26 May 2006
Posts: 21

Posted: Mon Jul 17, 2006 6:39 am Post subject: Livadsic isptavlja gresku

--------------------------------------------------------------------------------

Akteri dogadjaja su sigurno autenticni ali(djavo ti odnio svoga livadica)napravio je gresku.Nije se radilo o Gorskom Vijencu nego o Smrti Smailage Cengica od Ivana Mazuranica,naj duzem djelu koje se moralo znati napamet. Ono, ,,Gatso polje lijepo ti si,kad u tebi gladi nema,ljute dladi i nevolje ljute.............Vass pametni livadic.

Back to top
Kninjanin

eh

Post by Kninjanin »

Ma zacudi me ono za Stevu Prijica tj "smatran umno zaostalim" :( .... pa sam se morao javiti.
Podsjetilo me to kad smo kao djecurlija uvijek nenormalnima smatrali one koji su bili drugaciji i imali svoje vizije koje su nama izgledale budalaste i cudne. A koliko smo (ne uvijek, ali cesto!) grijesili!!! :( Steta! Steta!
A sjetim se casopisa "Nasa rijec" koji je izdavan u Stevino doba u kninskoj gimnaziji (izislo je samo par brojeva, ali...) i kojem je on bio glavni urednik. Ja sam na jedan od tih brojeva naletio godinama poslije, slucajno. I danas mi je zao sto ga tada nisam ukrao i spremio za neka bolja vremena. Ovako je, cini mi se, izgubljen za sva vremena.... :(
Zato cu u Bisere staviti i par Stevinih pjesama i prozno-poetskih uradaka koji su meni dragi! :)
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

GIMNAZIJSKI DANI

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ponavljali Gasac (Zlatko Petojevic) i ja drugi razred gimnazije,ako se ne varam.Kad je pocela godina citamo rasporedilo nas u jedan razred a razrednica Lija (Leontina Vukadin),pedagog "erste" klase ali nismo mi za tu klasu.Ponavljaci,kampanjci (ma nismo bili ni to),volili uteci iz skole,zajebavali se.U kratkim crtama bili smo olicenje losih ucenika,ne glupih ili bezobraznih,samo losih.Pocinje prvi sat u skoli i to razredni,Gasac i ja sjeli u zadnju klupu i dok razrednica nesto objasnjava ja nagovaram Gasca da ide pitati Lije da nas prebaci u drugi razred jer da mi nismo za ovu kategoriju i da cemo im samo smetati.Skupi on snagu (vidi i on da smo najebali,nacisto) i ode do stola pa satavi pricu kako smo se dogovorili.Nema teorije govori Lija,vi cete ostati ovdje,nesto kao,vi cete se okrenuti uz ove dobre djake i poceti sa ucenjem i tako to.
Vidim ja da nema vajde i recem Gascu ja matematiku ostavljam za popravni.Nije to bila samo matematika,ustvari da ne duzim,te sam godine,po zavrsetku i napustio gimnaziju.Ludo i nezaboravno iskustvo,nema sta.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Nisam siguran Nela sta jeSef predavao, bilo je to vrlo kratko vreme.Znam da je zavrsio pravo i poslije (koje li ironije) dobio posao suca za prekrsaje. :lol: :lol: :lol:
R
Posts: 67
Joined: Fri May 25, 2007 1:20 pm

Post by R »

Ima li upečatljivije pjesničke slike od "rascvjetale voćke renesanse "iz Silvaninih predavanja, neizostavne pri svakom propitivanju barem kad sam ja u pitanju i to svake moje gimnazijske godine?
Post Reply