POZDRAVI-ZELJE-PORUKE

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

POZDRAVI-ZELJE-PORUKE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Evo jos jedan topic . Da se nebi pozdravljali , cestitali , slali poruke
ili nesto slicno na drugim topicima , koristite ovaj , za te svtari .
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Za Necu

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dobro dosla , Naco . Drago mi je da se s vremena na vreme , pojavi
neko novo lice .
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Sat Dec 06, 2003 12:21 pm, edited 1 time in total.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Re: Za Necu

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Peky wrote:Dobro dosla , Neco . Drago mi je da se s vremena na vreme , pojavi
neko novo lice .
Ciao Peky, i nisam Neca, nego Naca i zenskog sam roda.
sanja

Naca spasilac

Post by sanja »

Najprije, pozdrav Naci, pa onda i vama ostalima, posebno ovim povratnicima sto zaboravljaju pasword :lol: !
Konacno uhvatih i ja malo vremena, stiso poso sa sviju strana....
Sjetih se sad jedne Nace iz nekadasnjeg dvorista u Bloku 3. decembar koja je bila primjer kako zenskima trebaju stajati farmerice :wink: Starija od mene koju godinicu, ali dovoljno da je svaki put odmerim, pa trk na ogledalo da vidim jesu li moje "dovoljno" dobro suzene da mi stoje ko Naci! :lol: :lol: :lol:
E, i tu Nacu ja nakon godina i godina sretnem u jednom BG restoranu (Tabor), u sred incidenta kojeg sam upravo zakuvala! Ova Naca i na to me podsjeti, a mozda to i je ona? :roll:
Bilo kako bilo, ja s fotoreporterom krenem u poznati BG restoran gdje je te veceri svoj 50-i neki rodjendan slavila g. L. Arbour. Fotoreporter i ja (za racun firme, naravno), narucili najskuplja jela i cekamo da se okupi drustvo za susjednim stolom, da kao cestitamo rodjendan, skljocnemo aparatom i bjez nazad u redakciju. Ali, eto vraze, ni ja, ni reporter ne baratamo engleskim dovoljno da trazeni lik pitamo za fotografiju. Kad su nas primjetili da se muvamo oko stolova, skocili konobari, oce da nas izbace, uzmu fotoaparat, kao uznemiravamo goste, itd. A nas jedini problem je bio sto zenu ne znamo pitati mozemo li je slikati. I tu ja, u jednom momentu na drugoj strani sale spazim nasu kninsku Nacu koja je bila na nekoj sluzbenoj veceri i koja samo tako prica engleski. Zamolim je da pripomogne, ali konobari skocise da opet uznemiravamo goste i za drugim (Nacinim) stolom i nasta frka nevidjena da sam i gazdu morala zvati. Najgore od svega sto smo fotoreporter i ja nabili takav racun, da se jednostavno nismo smjeli pojaviti u redakciji bez slike. Konacno, nasa Naca spasi stvar, zena (Arbour) pristane da se slika sve sa drustvancem za stolom, a fotoreporter i ja spasimo se otkaza.
E, Naco, ako si ti ta Naca, fala ti do neba!
Last edited by sanja on Mon Dec 08, 2003 3:49 pm, edited 1 time in total.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Izvinjenje

Post by Petar-Peky Bukarica »

Greska ispravljena , izvinjavam se Naco . Znam kako su farmerke stajale Sanji ali kako se nemogu sjetiti tih farmerki o kojima prica Sanja .
Cudno , stvarno . Godine .
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Kada sam vidio prvi put naslov ovog topica poceo sam se smijati. Potsjetilo me odmah na RADIO KNIN.
Sto se tice Nace svi se mi sjecamo najboljih farmerki Knina a i puno puno dalje.Sanja, siguran sam da se radi o istoj Naci, samo mislim da je bila zgrada SOLIDARNOSTI. Peki je covjek u godinama pa ge muce zubi i to je razlog zasto se nemoze sjetiti tih famoznih farmerica. Svi mi jednog dana bicemo u Pekijevoj situaciji kada pocinju da muce zubi. Zubi vremena mislim , pa mu necemo zamjeriti.
cipe

Post by cipe »

Pas evo i ja da se pridruzim "pozdravima i zeljama".
Toliko o toj Naci pa ste i mene zainteresovali. Ma daj Naco predstavi se nemoj da nas mucis.
Mi odvdje razglabamo o svim temama, i obicno nadjemo rijesenje.
Eto kad smo Muti nasli rijesenje kako da se rijesi pune kese, a jos ima i slamku, pa valjda cemo rijesiti i enigmu zvana Naca.
Pozdrav , Cipe !
Pozdrav posebno Sanji i zna se Neli!
Sanja cisto sam se zabrinuo za tebe! :D
nela.

Zelje i pozdravi

Post by nela. »

:lol: Ajde da se igramo radio Knina...
Sretan rodjendan mojoj prijateljici Sanji (svi je poznate, ali ja nikako da je pronadjem) koja lovi klokane po Australiji i sire :wink:

...To za danas, a za prekjuce ... sretan rodjendan mojoj prijateljici Nadi, neka joj Kninjanin prenese moje zelje (pa neka vidi kako pamtim i nakon 30 godina)...

Ima li jos neko rodjendan da cestitamo?

Usput, a gdje je izbor pjesama?

p.s. poseban pozdrav nasem dragom Cipi
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

farmerice

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

cure moje ja neznam tko ovdje glumi. meni je uvijek bilo zanimljivije sta je u farmericama. zato bih ovim putem pozdravio svu naprednu i pozadinsku omladinu-naravno zenskog roda :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
cipe

Post by cipe »

:D Povodom predstojecih blagdana pozelio bih sve najbolje svom drustvu sa galerije uz pjesmu Davorike dajke ! :roll:
sanja

:)

Post by sanja »

Ma vide ti ovih muskih bezobraznih! :o Ja se prisjetim svojih prvih (i Nacinih) farmerica, a oni odma sta je bilo ispod!!! :twisted:
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Farmerice "na vezi"

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Cao Sanji i svima ostalima. Ti si sigurno Sanja Klepo, a ja sam ta koja je bila u Taboru. E, moja Sanja, kad pricas o farmericama, cisto me tuga obuzme kako je to davno bilo. Ja cu uskoro (22.12.2003) napuniti pune 42 :cry: sto ce reci da sam generacija 61. Drugim rijecima, morate mi cestitati rodjendan! :D Inace sam zivjela u zgradi gdje je stanovao Jovo Radan, Miki i Bobo Bjedov itd. Njih sam izabrala jer mislim da nema niko ko ih ne pozna.
Nela, jesi li ti Nela Peterzilnik? Ja se unapred izvinjavam ako "otkrivanjem" imena krsim neka pravila, ali mislim da je lijepo da znam s kim pricam. Zar ne?
Cirus, hoces i ti da se otkrijes?
Peky, mi mora da smo generacija (ili sam ja starija), pojma nemam. Kad bi samo otkrio pravo ime, sigurno se znamo.
Toliko za sad
Veliki pozdrav svima i cujemo se uskoro, posto cu desetak dan biti "van stroja"
cipe

Post by cipe »

Hahahaha!
Naca vas je sve otkrila, samo sebe nije!
Luka jos tebe i svi su otkriveni!
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Ja se stvarno izvinjavam svima kojima sam otkrila identitet, ali zar nije zanimljivije kad znas s kim pricas. Nemamo cega da se stidimo.
Cipe, saznala sam i ko je Luka. A znam i tebe, posto si jedna ili dvije generacije iza mene i znamo se dobro. Nemo ja da napisem tvoje puno ime i prezime. :P
Mogu vam reci da mi je bas drago sto postoji ovaj site za nas "malo starije" , ali da se odmah izvadim "duhom mlade". Pozdrav svima iz hladnog Beograda u kojem puse kosava, a meni fali bura.
Jos jednom izvinjenje, ali stvarno je to bilo mahinalno. U stvari, drago mi je da se jos uvijek sjecam nekih meni dragih ljudi.
Kninjanin

Re: Farmerice "na vezi"

Post by Kninjanin »

Naca wrote:... Peky, mi mora da smo generacija (ili sam ja starija), pojma nemam. ...

Peki, za ovo bi morao castiti!!! :)
Post Reply