Kninski Disko Klubovi

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nenad Bolta
Posts: 22
Joined: Mon Dec 08, 2003 11:27 pm
Location: U.S.A.

Kninski Disko Klubovi

Post by Nenad Bolta »

Ova Galerija Knina je nesto najljepse sto mi se dogodilo u zadnjih par godina.Ljudi moji, nasmijali ste me do suza,majke mi!
Koliko vidim vecina vas je samo 2-3 godine starija od mene i svi ste iz Knina i niko se sa nikim ne svadja za razliku od Kninskog Rjecnika ili Serbian caffea gdje su svi 5 ili vise godina mladji i vecinom su iz okoline stalno se nesto prepucavaju ili ispravljaju
Bilo kako bilo ,pade mi na pamet disko koji je otvoren u bunkeru malo povise CIRUSove kuce.U to vrijeme sam bio klinac ali se dobro sjecam faca koje su tu dolazile:Savica Kovacevic,Lola Novakovic,Davor Blazic,pok.Ismet i brat mu Serif,Zvone Gasparevic,Cicko i brojni drugi...
Vjerujem da ce se dosta vas sjetiti svojih dana u ovom,ako ne prvom onda jednom od prvih disko klubova u gradu pod Forticom...
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PRVI DISCO CLUB ?

Post by Petar-Peky Bukarica »

Cini mi se da je prvi klub takve vrste otvorio Dimic ( ? ) , preko puta pijace , tamo negdje . Jos jedan kojeg se sjecam , drzao ga Zeka , odma preko mosta ( Gasparevica ) , poslje tu otvoren Dom Zeljeznicara .
Ma bilo je toga jos . Pa na tvrdjavi , u podrumu restorana .
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

prvi disko u kninu

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

pa dokle ces ti Peki vredjati. je, to je bilo u dimicevoj kuci, ali................
jedino te vadi ono "cini mi se". lose ti se cini.pa milan zoricic mi je napravio kabinu. Hendriksova faca , a ja gledam kroz njegova usta jer pjeva.skleroza ili provokacija :evil: :evil: :evil: :evil: :wink: :wink:
cipe

Post by cipe »

:D Prvi disko sto se ja sjecam je i gjde sam ja izlazio je onaj na tvrjdavi a drzao ga je Darko Curuvija mislim sa Isom nisam siguran.
Izgleda moby da sam ja kasnio za vama premda mi je u podsvjeti da je nesto bilo prije ali ne mogu da se sjetim.
Sto se tice "biserka" nije mi jasno na koji mislis disko u bunkeru.
Sjecam se jedne dogodovstine u disku koji je drzao Srdjo Bradas to je bila neka stara kozara, stala, sta li je iza elektrodistribucije pa prema "smrdljivoj rijecici"
Dodje neka p..a odnekud u Knin i naleti na Ivu. S, Su...u i jos neku ekipu.
Kao da je znala koga da pita? :shock:
Ima li negdje neki disko ?
Ono bio radni dan nista nije radilo i Ive, onako polako iiiiiimaaaaa evoooo baaaas miiiiii ideeemo u diiiisko! :idea:
I krene ti ona sa njima a neko je od njih imao kljuc od diska i ekipa se zatrcala prije Ive i ove ribe , otvorila disko ,pustila muziku, jedan stao na vrata, drugi je " disk dzokej," a treci kao plese i to u poziciji da se vidi sa vrata. Kad je ova usla (platila jos jadna kartu) ovi zatvorise vrata a Ive ce eeeeeeee jeeeeeesmo te uuuuuuupecaliiiiii!
Tu je dobila sto je trazila , a u Kninu se zivot nastavljao dalje... (kao da se nista nije desilo) :D
cipe

Post by cipe »

cipe

Post by cipe »

:D Biserci me podsjeti na meni dragog knjinjanina Savicu Kovacevica, ako neko zna gdje je volio bih da napise .
Napisao bi jednu zgodu ili nezgodu jos bolje, sa Savicom .
Legtimise ti Savicu pandur i pita: Kako se zoves ?
Ovaj kaze Sava Kovacevic !
Pandur ni pet ni sest ,nego samarcinu pljaaaaaaaas ! :shock:
Pitao sam kako se zoves?
Ovaj opet pa Sava Kovacevic!
Opet samarcinaaaaaaaaaaaa, pljaaaaaaaaaaas! :shock:
Tek kad se ovaj "nauziva demokratije" pandur je ukapirao da se ovaj stvarno zove Sava Kovacevic??????????? :roll:

Biserko nisi puno rekao o sebi, samo da si dvi tri godine mladji od nekoga za koga ni ja ne znam koliko ima godina/ :idea:
To ti je kao kad bi pitao ,kako se zove zena neznanog junaka?
Svakako pozdrav !Mozda je i dovoljno to sto si iz Knina
Nenad Bolta
Posts: 22
Joined: Mon Dec 08, 2003 11:27 pm
Location: U.S.A.

Post by Nenad Bolta »

Najprije da odgovorim Cipi,kad sam ti se javio prije nekih 7-8 mjeseci izjavio si da ja o tebi imam bolje misljenje nego sto ti imas o samom sebi.
Disko koji su drzali Darko i Iso je daleko kasnije.Ja mislim da je bunker bio negdje 73-74.sjecam se i toga da je Izet tu u bunkeru bario Nadu,buducu zenu.Sjecam se dalje i nekog tipa koji je lupao bubnjeve i kasnije se preselio u Rijeku,cini mi se Dama ili tako nesto.Pobogu ljudi dali ste vi ikad culi za grupu"LORDOVI"?I oni su tu svirali.Moj komsija CIRUS bi trebao znati puno vise o tome.Lola Novakovic bi dopicio na nekakvom DKW motoru i onda bi ga samo naslonio na betonsku banderu da se to cudestvo oladi jer je oko njega sve gorilo.Mogla je to biti i 72. jer znam da sam te godine naucio da Richie Blackmore,Ian Gillan,Roger Glover,Ian Paice i Jon Lord sacinjavali Deep Purple kad sam jos rekao da to nije ona prva postava ,ekipa je bila odusevljena jer sam tad imao 6-7 godina
cipe

Post by cipe »

E sad znam ko si!!!!!
Drago mi je da si dosao, a jos draze ako ti se ovdje svidja.
Ja ne znam o kojem ti bunkeru pricas, ali si me podsjetio na Izeta koji mi je bio posebno drag. Inace pok. Izet i brat Sheko su svirali i u grupi TNT sa Nonom (od podvornika sinom) i Palom ticom.Cak sam sa njima bio na nekoliko koncerata mislim , Kistanje, Djevrske negdje po bukovici jebi ga najrazvijeniji kraj pa su ljudi mogli i da priuste za koncerte, hahah!
To mi je bila draga grupa i bila je dobra ekipa, svirali su super steta sto su brzo prekinuli ne sjecam se razloga. Puno bolja grupa od Moby dika.
(sace moby popizditi) :evil: :D
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Biserci je u pravu. Disko je bio u blizini moje kuce.Idejni vodja izgradnje diska bio je stariji brat od Biserci (ispalo kao da neki stranac prica nas jezik). Ostali clanovi su bili ;moj kum Ogi i ja ,braca i sestra Rapo, Pero Djuric (cini mi se) i Cedo Globa. Bilo je jos gostujucih clanova za vece akcije izgradnje.
Disko je napravljen u vecem bunkeru (ustvari bili su to samo zidovi nekadasnjeg bunkera kada je pocela "akcija"gradjenja).
Dimenzije su bile otprilike 12 x 5 metara.
Nastavak u sljedecem broju.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Gradjevinsko materijal za disko smo "dobijali" bez problema. Mogli smo da biramo sta smo htjeli. Naime "Breskvik " je u to vreme pocinjao da se gradi. Cimenta i ostalog gradjevinskog materijala bilo je na vagone.Materijal smo uzimali "bratski", sto znaci ne sa jednog gradilista nego sa svakog pomalo.Da nikom nebude krivo. Gradju odnosno grede smo skinuli sa objekata poljoprivredne skole u Biserkovoj glavici. Bunker nije imao krova te smo morali nekako da to rjesimo. Nitko nije postavljao problem jer ubrzo kao sto ce vreme pokazati nismo mi bili jedini koji smo to radili ( naime grede su poceli skidati i ljudi koji su gradili okolo kuce).
Izbetonirali smo pod, napravili krov i postavili vrata.
Nastavak slijedi.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

KOD BACE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Najpopularniji i uredjen u pravom smislu Disco club-a , bio je
" Kod Bace " . Malo sam tamo zalazio ( obicno na remy poslje
fajronta ) . Club koji je donjeo nesto novo u grad , mjesto gdje
su se skupljali mladi Knina , odrzavale zive svirke , tadasnjih
najpopularnijih grupa ex-Yu . Mjesto koje je davalo zivot gradu ,
u vecernjim satima , onakav kakav su imali veliki gradovi .
U to vreme , za mlade , ako nisi isao " Kod Bace " , nisi bio u trendu ,
bez obzira na stil zivota ili stil muzike koju si slusao .
Mjesto koje su imali svi gradovi , koji su bili to .
ESCAPE

disko

Post by ESCAPE »

Smije li se odje spomeniti Restoteka KONDOR?
Ipak ko tu nije bio nemoze se nikako reci da je cool.
Nije bila u Kninu ali je masu knjinjana odlazilo
Branko Vujinovic
Posts: 8
Joined: Tue May 23, 2006 9:58 pm
Location: Banja Luka

Post by Branko Vujinovic »

Ma kakav Kondor,he,ona supa iza kozare,e to je bilo disko
Hespera

Post by Hespera »

Evo ja sama u kuci , u Bgd.,grmi seva , Strasni sud , obuzeo me neki uzas ,pa kad procitah o disco klubovima kninskim prodje me strah a scepa nostalgija .
Neko je pisao o Savi Kovacevicu mom dragom drugu ciji humor ne moze da se zaboravi niti ponovi .
Visila sam i ja u discu na tvrdjavi , kao kroz maglu se secam necega sto je trebalo da bude bas TO . Ustvari tu i nije moglo da se razazna nista sto od dima sto od neodredjenih zvukova i mraka .Neki pozitivni uzas ili opsti haos .
E ali sta bi sutradan ispricao u skoli .
Kako se niko nije setio da smo mi zvali disco i onaj Nikin kafic kod mosta Atlagica . Ja bivala i DJ tako sto sam menjala singlice u nekom mracnom cosku zaklonjenom zavesom . Eto to se samo zvao disco a zasto ne znam .
Elem , sto se tice Save i Zeljka Novakovica , dodju oni ispred gimnazije nekim fordom a ja pobegnem sa casa da bih sa njima napravila jedan djir.
Da je to moja cerka radila u gimnaziji ja bih je ubila .A mozda i jeste ali ovde se ne zna. Moja mater je znala pre nego li stignem kuci .
Popravi mi se raspolozenje a prestade i grmljavina , nije nostalgija izmisljena kategorija skapirala sam to odavno ,i jedva cekam avgust ,da podjem u moj grad .
Nijema

Post by Nijema »

Hespera wrote:Evo ja sama u kuci , u Bgd.,grmi seva , Strasni sud , obuzeo me neki uzas ,pa kad procitah o disco klubovima kninskim prodje me strah a scepa nostalgija .
Neko je pisao o Savi Kovacevicu mom dragom drugu ciji humor ne moze da se zaboravi niti ponovi .
Visila sam i ja u discu na tvrdjavi , kao kroz maglu se secam necega sto je trebalo da bude bas TO . Ustvari tu i nije moglo da se razazna nista sto od dima sto od neodredjenih zvukova i mraka .Neki pozitivni uzas ili opsti haos .
E ali sta bi sutradan ispricao u skoli .
Kako se niko nije setio da smo mi zvali disco i onaj Nikin kafic kod mosta Atlagica . Ja bivala i DJ tako sto sam menjala singlice u nekom mracnom cosku zaklonjenom zavesom . Eto to se samo zvao disco a zasto ne znam .
Elem , sto se tice Save i Zeljka Novakovica , dodju oni ispred gimnazije nekim fordom a ja pobegnem sa casa da bih sa njima napravila jedan djir.
Da je to moja cerka radila u gimnaziji ja bih je ubila .A mozda i jeste ali ovde se ne zna. Moja mater je znala pre nego li stignem kuci .
Popravi mi se raspolozenje a prestade i grmljavina , nije nostalgija izmisljena kategorija skapirala sam to odavno ,i jedva cekam avgust ,da podjem u moj grad .
:roll: Molim te , spakuj i mene u torbu sjecanja i prosetaj me po onim mjestima gdje nam je sve bilo zeleno!
Post Reply