"PRVACI"

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

mobi dik

prvi riobo cuvar

Post by mobi dik »

legendarni Cigic ,koje su cak jednom mulci i pusku oteli.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Prva sodarska radnja Jovanovici.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

sodara-kokta i narancada

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

sto se tice sodare CIRUSE kasnis nekih 40-tak godina.naime Jovanovici su sodaru u Kninu otvorili pocetkom sesdesetih, a otac pok.profesora muzike u gimnaziji V.Berica imali su sodaru jos dvadesetih godina proslog stoljeca.to je kuca drugi ulaz od hotela.na prvom su stanovali Katalinici.jos i sad u dvoristu mozes naci orginalne boce sa monogramom Sodara Beric. :idea:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

e kadse sjetim

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

skuzio sam sto hoces da kazes.samo nisi spomenuo pjevaca.e pa on ti je vec 15 godina u australiji i malo imam vijesti o njemu iako mi je cak i vjencani kum.mislim da je Peki negdje spominjao Vucka(branio u Hajduku i reprezentaciji).zasto je to interesantno ?zato sto su bubnjevi na kojima smo svirali bili njegovi , a kako su dosli do nas ni danas neznam.kad smo ih nabavili timpani i dobos nisu imali kozu pa smo nategnuli neku debelu plastiku jer se tih dana renoviralo Dinarino igraliste pa je bilo masu vreca u kojima je bio treset. mislim da smo svirali pola njihovih stvari-mislim na Santanu.e pa vidis vuirtouz na gitari je u Zagrebu,bubnjar mislim u Vrnjackoj Banji, pjevac u Australiji, a ja ovdje u Kninu. :wink:
Guest

milemande

Post by Guest »

milemande je pa moglo bi se reci kninski termin.samo da znas bez namjeru da ulazim u polemiku"milemande"ako si kninjanin sto ti treba ono tko je prvi uteka.ako imas hrabrosti osobno mi se javi pa cu ti objasniti neke stvari.i jos jednom neznam dali si provokator, ali da se vratim na termin MILEMANDE. znali smo ga i mi nekad upotrijebiti, ali je to uglavnom bio termin koji su najcesce koristili LIVADICI.Ako si kninjanin znat ces sto znaci i nadam se shvatiti tko si :idea:
milemande

Post by milemande »

Nisam znao da ce se neko osjecati uvredjenim,nisam provokator to sam zamislio kao ''zajebanciju''.A sto se tice livadica ,pa nemoj tako necemo se vrjedjati
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Sto se tice sodare ja sam to potpuno zaboravio. Zbog toga je forum ovdje :lol: .Sijecas se da je Letun imao nekoliko flasa za sodu (razlicitih boja) iz te ostavstine.
Pronadjene su kod Bibinog video kluba kada su htijeli da ga prosire. Bio sam i ja tamo u to vrijeme kao sto znas i sam.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

opa

Post by Petar-Peky Bukarica »

Za Mr. "Milemande",ako neznas pametniji ili pravilniji pristu
ovom Forumu,onda je bolje da ne dolazis,ustvari da se ne
javljas,ali ako zelis da se ukljucis u postavljene teme ili da
ti postavis neku,koja je za tebe zanimljiva,s tim da je u
okvirima Foruma onda si DOBRO DOSAO!
Za "Mobi Dik",sto se tice pjevaca na njega sam zaboravio.
Znaci vocal "Covjek panika".
Guest

cvjecarna

Post by Guest »

ma svih ovi dana kako sam se ukljucijo razmisljam ja Peky o jednoj tvojoj pogresci. i sjetih se.isto kako je cirus pogresio u vezi sodare tako i ti uvezi cvjecare.naime prvu cvjecaru nisu otvorili Vitasi vec Dujmovici.naime stvarno su Vitasi prodavali preko puta Pokrova umjetne vijence i pogrebnu opremu , ali to su bili "Nasadi iz Zadra".jedino ako onaj Dujmovic nije uzeo zenini prezime jer joj je poslovodja radnje stric i preziva se Vitas.a prvu i pravu cvjecaru dakle otvorili su Dujmovici i to pocetkom osamdesetih.kakoko cirus kasni 40-tak godina ti si uranio 15-tak. :idea:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Cvijecara!

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr. Guest,prihvatam ispravku i izvinjavam se Dujmovicima.
Veseli me da se ekipa okuplja i da bi ovaj Forum stvarno
mogao izaci na nesto gdje bi bilo ugodno navratiti.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

PRVI DISKO KLUB U KNINU

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

morao sam otvoriti ovo pitanje jer je za njega vezano vise baza.tko ga je vodio i gdje je bio.probajte pogodit pa sljide anegdote.da vam pomognem disko-djokej je poslije uredjivao jednu muzicku emisiju zajedno sa Ivicem(prije mnogo godina otisao u Caracas) na radio kninu ,ali je sticajem okolnosti poslije imao posla sa policijom ,politikom i muzickim urednikom koji je pjevao narodne pjesme,a oni pustali Stonse ,Santanu,Mejla,Krim, Hendriksa itd.ma nije se on bavio ni kriminalom ni politikom pa je zato :?: pitanje i zanimljivo.jos jedna mala pomoc.kabinu disk-djokeja je osmislio nas sad vec cuveni slikar i arhitekta Milan Zoricic.
cipe

Post by cipe »

Mobidik.
interesantno je da ja cesto razmisljam o mobidiku grupi koju niko nije spomenuo bar u mom drustvu pa jedno dvadeset godina.
Grupa koja je imala ludvig bubnjeve u svoje vrijeme, samo ona i Yu grupa. Koliko ja znam jedan od vasih bubnjara je u Beogradu .
Odakle ti bubnjevi uopce u Kninu ?
Pozdrav !
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

mobidik

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

otkud cipe ludvig u kninu.vec sam napisao kakvi i ciji su nam bili prvi.e pa jedan nas kninjanin koji je onda ,a i sada zivi u Beogradu imao je love ,a i vezu na carini. tako je kupio bubnjeve , a ako se sjecas za ondasnje prilike vrijedili su bogatstvo .nisiu imali boje vec su bili prozirni .tako ti je on upao u grupu ,a Colja se uhvatio ritam gitare.dakle nas cetri i on peti.kako nam ostala oprema nije bila na razini bubnjeva ,njega smo umjesto kako je uobicajeno da bude otraga stavljali uvijek u prvi plan bas zbog bubnjeva.ima jos par stvari o nama na forumu(listaj), a bice ih jos.na mnoga pitanja (anegdote) nitko nije ni pokusao odgovoriti.kazes da me se ne sjecas, pitas gdje sam stanovao.ne mogu vjerovati.pa kako se ja sjecam tebe :?: :idea:
cipe

Re: mobidik

Post by cipe »

:wink:
Mobi !
Sa tim tvojim prijateljem koji je imao prve bubnjeve, koji su vredili bogatstvo, sam bio u Beogradu pre par nedelja. Idem sljedece nedelje opet i to striktno da se nadjem sa njim.Pricali smo o vasoj grupi i narocito me je fascinirao Colja koji i dan danas svira, mislim u Vrnjackoj banji. Koji se njemu na tim svirkama filmovi vrte po glavi mozemo samo da nagadjamo. Mislim da nisi napisao ili ja nisam pazljivo citao, sta si ti svirao onda mi bilo sve jasnije?
Medjutim skrivajuci se iza ovih nikova, mislim da se usamljenoscu pokusavamo boriti protiv okeana, sto je pogresno .
Sta sad da kazem tvoj bivsem bubnjaru s kim sam vodio diskusiju, nista nagadjat ce mo, u svakom slucaju on ce se ukljuciti u ovo siguran sam.
Eto toliko, pozdrav !
Nela ---->

Re-post

Post by Nela ----> »

Posted: Mon Jun 09, 2003 5:25 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

To ja zovem zivot po sistemu high life, a tako mi je i samoj cijeli zivot. Ja pare bacam, a one stizu, posao ne trazim, a on me sam nadje i tako non stop. A Cipe svidja mi se ta spika o cudima, zapravo to se zove u alternativi sinkronicitet, to su stvari u koje vjerujem i o kojima bi mogli duze pricati. Npr. pozelim ja da saznam poslije 6 godina gdje je moja kuma, nisam za nju cula nista jos od 1995. kad je iz Knina otisla, i taj dan kad sam je se konacno sjetila i zazelila broj telefona bilo ti je neko podusje, neki covjek umro, a ja posluzivala goste cisto neplanirano. I tako ti ja posluzujem goste, kad neka zena, dosla iz Zagreba ima poznat mi naglasak i pitam ja nju otkud je, kad ono njena tetka i da mi broj telefona. No stvarno blesavo, ali tako smo uspostavile kontakt i onda sam shvatila:
1. Ima Boga
2. Trazi i dace ti se
3. Ne misli o danu koji ce doci
Generacija jesmo ja sam 1963. a isla sam u skolu ranije s 1962. jer su vec tad vidjeli da mi se zuri. I zaista, kao i ti tad sam se druzila sa starijima, a sad s mladjima.Ovaj svijet je prolupao svi teze za materijalnim kao da ce 100 godina zivit, a onda ih strefi srcani ili mozdani u trci za imaginarnim boljim zivotom. Meni je uvijek bolji zivot, pa i sad dok se druzimo. Pozdrav s Velebita
Post Reply