"PRVACI"

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Post by Petar-Peky Bukarica »

Prvi sto je snimio plocu , Jovica Nonkovic .
sinisa

Post by sinisa »

Ko su bili clanovi stafete 4x400m. Ja se sjecam samo Mirka Ugrcica. Ostalih nikako da se sjetim. Mozak mi je prokuvao ali ne ide. Inace daleko su bili dogurali, cak su bili i u sportskom pregledu.
slovenac

prvaci

Post by slovenac »

ja bih molim vas samo priupitao ssta su onda kod mene u dvorisstu gdje sada misso stoji radile na tavanu sifon boce. tu je bila sodara samo neznam kada :D
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

GLISER a la Grunf

Post by Petar-Peky Bukarica »

Kod Atlagica mosta je stanovao jedan Mile , nisam siguran da li je radio u ugostiteljstvu , ustvari tu mu je majka zivila ( sad ce se Moby javiti , jer je i on tu zivio , blizu ) , on se pojavio u Kninu odnekud i jedno vreme zivio tu i opet nestao . E taj tip je zanimljiv jer je sklepao neki motorni camac , nesto kao gliser , u obliku rakete , kao u cirkuskim ringespilima .
Ofarbao ga u srebrenu boju ( za tubove od sporeta ) a krila u crveno .
Taj gliser , sto se ja sjecam je prvi na Krki i bio je atrakcija za prolaznike .
Kao da ga je konstruisao poznati konstruktor Grunf .
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Mile Milic, zadnja kuca do Marunuse, iz Biskupije, umro mlad , radio kao konobar u Slaviji.Znaci nije nesto nego umro.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Mobi senilis nesto ili umro u cemu je razlika :lol: :lol: :lol:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Najbrzi Kninjanin

Post by Miroslav Stankovic »

Koliko ja znam najbrzi covjek iz Knina svih vremena je Miki Bogunovic
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

BRZINA?

Post by Petar-Peky Bukarica »

U cemu je bila ta njegova brzina ?
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

brzina

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Miki je treniro atletiku, ali na srednje pruge.Ta na sto metara, sam ja bio brzi.
A sto se tice onog DVD-ea (festa iz 1982) velika je potraznja za njim.Ne mogu svima udovoljiti.Najniza cijena koju sam isposlovo je 60 kuna ili 8 ER-a, ako bismo narucili naveliko.Stotinjak Kninskih legendi uzivo se zafrkava, pije i pjeva.Nazalost mnogi od njih nisu vise medju zivima.
Necu politiku u moju butigu, ali ako laze koza ne laze rog. SJEDI ZA STOLOM GENERAL SPIRKOVSKI, DO NJEGA ZVONE LAĆA, DO ZVONE JOSO DURBABA , DO JOSE BAN SINOBAD I LAZO BUKARICA, A IZMEDJU NJIH DVOJICE FRATAR SILOVIC PA TACKA, PA ZORICIC, GALIC, BREKIC KLAPA FERATA PJEVA, COLJA SVIRA NA MOJOJ I NJEGOVOJ GITARI SA DVANAJEST ZICA ITD , ITD.inace festa je bila u gimnaziji, u podrumu gdje je bio restoran ugostiteljske skole.sami ucenici su i konobarili.moram jos jednom ponoviti da se nalaze mnogi od vas i vasih roditelja(oceva)na toj snimci.inace snimala je tvZG.Eto razmislite pa mi se javite.
Kninjanin

DVD :)

Post by Kninjanin »

To ti se ovako radi (pod uvjetom da DVD nema autorska prava :) )
napravi se jedna kopija (DVD=2,5 kuna + kutija 1 kuna + postanski troskovi 20-ak kuna + svoj rad 0 kuna :roll: = cca 25 kuna ) pa se posalje u Kenguriju. I svima iz toga dijela svijeta se kaze: imate kod Kengura pa neka vam to on napravi. Tako se napravi s jednim primjerkom koji ode u Sjevernu Ameriku. Pa se kaze: eno vam Oblacka232 ili onog drugog sjevernog medvjeda iz Montreala :)
2-3 se podijele po Kninu, jedan, eventualno dva se posalju u Zagreb, 2-3 na razne strane, ...
Onda se kaze: ljudi, ja napravio i hvalite me, a vi proizvodite i distribuirajte!
Tako ja mislim!!!
:lol:

Uredno se nudim napraviti 10 primjeraka i poslati aktivnijim clanovima ovog foruma (koje to interesira!) :D

(Samo ako dobijem jednu kopiju s koje se to moze) :D
Kninjanin

:)

Post by Kninjanin »

Ah, da:
Prvi DVD u Kninu je izdao MobyDick i autorska prava nesebicno prepustio Galeriji Knina, ljeta Gospodnjeg 2005.
:D
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Moja adresa za DVD ..........

Post by Petar-Peky Bukarica »

Valjda bi bio red da i ja vidim o cemu se radi , Moby ima moju adresu , kninjanin ako se docepas kopije javi da ti posaljem adresu ,
NEMOJ PITATI CIRUSA ZA MOJU ADRESU ON JE NEZNA ( ovo ja vicem ) !
malo mladji

alenka

Post by malo mladji »

neko je spomenuo alenku ćurko ona mi je predavala u školi, jer neko zna šta je bilo sa njom poslje 91 :?:
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Izvini Peki znam adresu ali TOTALNO zaboravio poslati.Vidices kada dodjes u moje godine :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: IZVINI JOS JEDNOM SALJEM
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Kninjanin ako vidis ili cujes Mobija pitaj ga za jednu, pa posalji u Montreal onom drugom sjevernom medvjedu iz Montreala , a on ce poslati oblacku232.
Javi malo vise info o cemu se radi nemam pojma.
Pozdravljam te.
Post Reply