knin na netu

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

kane shteta

knin na netu

Post by kane shteta »

Kad bi sad krenuli nabrajati, po cemu je sve Knin bio NAJ, tu bi trebala pati jedna podeblja knjiga. Danas, nakon svih ovih sranja, Knin zivi u raseljenjiu, na preko deset internet adresa koje konkretno i korektno prate gradsku pricu. Da ne nabrajam sad koje su sve to web strane, ne bih, nekog cu zaboraviti. Ajte, dragi moji Kninjani, gdje god da ste, kazite- koja vas se web stranica sa temom Knina najvise dojmila!?
Peky mestre, svaka cast za ovaj sajt i za ovaj forum!!!!
Kistanjac

e e

Post by Kistanjac »

sto se tice slika grada Knina, ovaj sajt definitivno prednjaci, a inace mislim da je kninskirjecnik.com isto odlican

sto se okolice tice kistanje.com


zivijo
kliker1

Post by kliker1 »

pa svi su u pocetku dobri,...ali se poslije pokvare.
posebno ovi dijelovi sa forumom, nakon otkrivanja istih od strane raznih mentola.
nadam se da nece tako biti i sa ovim sajtom, koji je za sada po
meni uz kninskirjecnik.com (koji je btw, malo stagnirao otkad ga puki ne vodi) definitivno jedini vrijedan pomena.
kninskirjecnik.com pokusava pricati neku gradsku pricu kroz oci 'mladje'
ekipe, dok ovaj sajt ozivljava neke malo starije ali ne i manje drage uspomene. mislim da svaki od njih dobro odradjiva svoj posao, posebno mi je drago sto Peky sa nekim raritetnim slikama ozivljava knin 70'ih i 80'ih. mislim da je dobro to sta su obadva sajta ostala u domenu neke privatne i interne zajebancije/price koju kapiraju samo oni koji su i bili ucesnici iste, dobro je to sto se ne cilja na kolicinu posjetioca vec na profil.
pricamo o kninskim sajtovima, zar ne, u pravom smislu te rijeci?
Guest

Post by Guest »

Ja mislim da je ovaj sajt- oci kninskog rjecnika. mada mene super vozi i kninjaninova stranica www.geocities.com/kninjanin1 ili tako vec nesto. odlicna stranica na kojoj, po meni, ima najbolje moguce opisana "dijagnoza" ljudi koji tamo zive, ili su zivjeli ili su vec tu neko vreme boravili, a dovoljno da se "prime"
Guest

Post by Guest »

www.geocities.com/kninjanin1

Adresa ti nije dobra (ne otvara web ).Hajde pokusaj postaviti pravu.
Hvala
Kninjanin

Post by Kninjanin »

Ovo je (- barem se nadam :D ) prava adresa

http://www.geocities.com/kninjan

Pozdrav svima

PS
Ili ova (- ta mi je najdraza! :) Al' treba imati zivaca pa je procitati!) :shock:
http://www.geocities.com/kninjan1/Proljece.html
Last edited by Kninjanin on Wed May 07, 2003 12:05 am, edited 1 time in total.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Re:Kistanjac

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr. Kistanjac,nejasan si u svom tekstu!Nebi trebalo da se bude
zagonetan i mistican,ne bar na ovome Forumu.
Prostora ima dovoljno i mislim da bi trebalo da se pise otvoreno,
onako kako mislis.Molim te samo nemoj da se ulazi u diskusiju
ko je kriv,a ko prav,jer su drugi forumi puni tih prepucavanja
koja nemaju kraja,niti smisla.
Zelja mi je da se na ovome Forumu vode neki "NORMALNIJI"
razgovori,sto je vise moguce rastereceni od politike i
politickih prepucavanja.Nadam se da me neces pogresno
shvatiti,ni ti,ni ostali.Aj,uzdravlje!
kliker1

Post by kliker1 »

da, ta prica sa proljecem je genijalna. sjecam se kako je mene pukla prvi put kad sam to procitao. samo sam sjeo sa strane, ugasio kompjuter, pustio odgovarajucu muziku (npr. machine gun) i prepustio se mislima sat-dva.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

knin na netu-kninajninu na godisnjem

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

vidim ja da ti toga dosta znas jer spominjes,bandjeru tvrdjavu (do70-tih fortica sad je zamislite zovu kula),bjansu ,marunusu itd...nemoj se ljutiti ali moram nesto primjetiti.imam osjecaj da si ti vise o tim stvarima cuo nego dozivio.pa dalje. kakve nesretne gradele spominjes.to su uvijek bila zeljeza.suma ispod tvrdjave(fortice) koje sad nema, a u kojoj smo pravili kule zove se bosket.i daj vise prestanite sa gostionom Vrankovic(o tome sam nasiroko sa Pekijem raspravljao).ta se gostiona uvijek zvala kod Markise.nemoj se kninjanine ljutiti, ali jednostavno vas moram ispravljati jer to je jedini naci da se knin zaboravi :!:
Gost

Post by Gost »

Dragi moj M. Veoma mi je drago na ovim stranicama prepoznati nekoga koga nisam odavno "vidio"! (barem mislim da je to taj iako nisam siguran)!
Htio sam ti samo spomenuti par sitnica, a nadam se da se neces ljutiti.
Svi smo mi zivili u tome gradu u razlicita vremena. Svako od nas je imao razlicite asocijacije u vezi njega. Nemoj smatrati da su tvoje najispravnije i kuditi sve ostale. "Vrankovic", "Kod Markise".... Hm.... Bas me interesira do koje godine je to bilo kod Markise? Sjecas li se ti vremena kad je to drzao Markisa?
Kad kazem "osnovna skola" na koju pomislis? Na staru ispod Gimnazije? Ili onu jos stariju u donjem dijelu grada? Ili na "Narodne heroje"? Vecina klinaca koje sada srecem po bespucima interneta prvo pomisli na "Veljka Vlahovica". Ma hocu samo reci da je svaka generacija u ovome gradu imala i neke svoje nazive za koje mozemo biti sretni ako smo ih imali prilike cuti. Za mene i tebe "Tref" nesto znaci, za nase starce ne znaci nista kao, uostalom, i za klince koji su se radjali poslije 70-ih. Njima je vazan neki "Tenis"(ako sam dobro upamtio),"Mak", "Nika", itd...
Molim te, nemoj podcjenjivati njihove nazive. I sin ti i kcer ce za dosta stvari znati samo po pricama, ali ce za neka mjesta imati nazive svoje generacije. Kcer ce izlaziti za koju godinu (vec bi i trebala biti u tim godinama kada pomalo pocinje zivcirati starce i izlaziti, zar ne? :) ), ali nece vise ici u "Ivu", kod Trefa,... nego, kako cujem, u neku "Metropolu", "Jazz" i slicno. Oni, osim po pricama svog starog (a mislim da su sretni sto imaju starog koji ce im o tome pricati!) i nekim slikama, nece ni znati da su tamo nekada postojala neka "zeljeza" ili "gradele", ili "kako ih god tko zvao", ali nama su dio odrastanja.
Htio sam samo reci, ali napisah roman, da su neki od ovih klinaca koji pisu po internetu takodjer dio toga grada do 1990 i treba ih pustiti da u interesu ove stranice napisu neka svoja sjecanja (koja ce se nama ciniti smijesna, ali sto se moze)!
By the way: za stranicu Prvaci: prva klapa na Omiskom festivalu je bila "Kantun" negdje 1972/73. :) (Nisam siguran da je ovo potpuno tocno, ali eto.... Nekoga cu ponukati da se sjeti tocnijeg podatka :D )
Ispricavam se svima zbog ometanja i maltretiranja.
Molim vas da se nitko ne uvrijedi bilo cime ovdje napisanim. Nije mi to bila namjera. Pokusavam ovim tekstom otvoriti i prostore za sjecanja mladja od nasih generacija!
M., ako jednom dodjem u Knin znam da cemo se dobro razveseliti u nekakvoj birtijetini!
Puno srece i pozdrava svima Galeristima! :lol:
Pozdrav
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Dobro dosao GOST. Svako misljenje je dobro doslo. Forum je zbog toga zar ne?Navrati malo cescei baci koji komentar,misljenje...
Pozdrav
Guest

gost ili kane steta

Post by Guest »

ma sta se tice prepoznavanja skoro svi me prepoznaju, a ja samo kuma i Pekija.ma valjda ces me razumijeti kad ti kazem da sam, ne mogu sad nabrajati ovdje sam samcat.zato mi mozda smetaju i najmanje pogreske.naime vec dugo vremena se bavim mislju da napisem knjigu o kninu(ne da se hvalim ali znam onjemu vise nego postar iz malog mista ili mljenko smoje o splitu)ostalo je jos nesto zivih "prastarih" kninjana pa skupljam informacije i tamo od početka 1914.sto se tice klape Kantun to ti je bila vise zajebancija nego pjevanje.znam da sam davno o tome pricao sa Sizom-Igorem Maricem(koiji sad zivi u Zadru).onih je i okupio ,a najvise su trenirali ispred Putnika.nikad nije bilo dogovora vec bi stao Siz, pa eto ti Jose Madjara, Pane Mijakovca ,Jove Ceke,Jandre Marica -mesara i za cas pjesma.mi mladji bi se prikljucili panako ispod glasa pomagali.a oni stari lisci znali su da neko mora naletiti i viknuti za ovo se mora popiti i pravac Putnik.tek onda bi nastatala festa.ni danas se nezna kako su dosli na Omis.ali nisu nastupili .a znas li zasto.jos u hotelskoj sobi su se napili ko majke tako da su svoj nastup i zaboravili.svoj posljedji i to poslije dosta godina imali su na novom groblju.naime zapjevali su na sahrani LEGENDARNOG- ! (E TO JE PITANJE ZA SVE FORUMASE ILI TI KNINJANE)? da ne zaboravim kafic mak ,e pa tu sam isao u 1. i 2.osnovne,a samnom u razredu su bili pero golub(15 dana i pero student mjesec dana)treci u gimnaziji, a tek sam cetvrti presao u narodni heroja.KAZES DA AKO IKAD DOJDES U KNIN DA CEMO ZAVRSITI U NEKOJ KRCMI .TESKO JER NE IDEM NI U JEDNU, I MOJA DJECA SLABO.nego se ti meni osobno javi da se ispricamo.jer i to ako ikad dojdes je deprimirajuce za mene.da ne zaboravim Markisu.posto je on to drzao sedamdesetih(jos se sjecam one kutije sa sitnom mrezom gdje je drzao janjetinu,sir i slane srdele.naime tada nije bilo frizidera pa ih je tako stitio od muha.na sanku je uvijek bilo tvrdo kuhanih jaja.tada od gazde dobija otkaz a gostionu preuzima do kasnih osamdesetih prominska zadruga, daje joj drugo ime ,ali je mi i dalje nazivamo kod markise.a vrankovi dolazi tek krajem osamdesetih.pa cuj i ovo nesto malo zivih kninjana za hotel (sad polu izgradjen)koji je pedeset godina nosio naziv Dinara govore"kod Granda". OPET PONAVLJAM KAD JE ZADNJI PUT NASTUPILA PRVA KNINSKA KLAPA"KANTUN" HAJD JAVLJAJTE SE SVI NA OVO PITANJE da ne ispadne da se javljamo samo kad smo prozvani. :!:
Kninjanin

Post by Kninjanin »

Citajuci sve prethodno malo sam potrazio i nasao slijedece
Omiški festival 1972

Na prije postavljena pitanja, na zalost, ne znam odgovoriti. :?
Pozdrav svima :)
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

poslije dosta godina imali su na novom groblju.naime zapjevali su na sahrani LEGENDARNOG- ! (E TO JE PITANJE ZA SVE FORUMASE ILI TI KNINJANE)?

Da to mozda nije bila Jasina sahrana. Ako jeste zaboravio si da su na sahranu donijeli i domijanu vina i polili poslije po grobu.
Jeli tacno?
Guest

klapa KANTUN

Post by Guest »

opet si ciruse blizu.bilo je to na pogrebu ali jos cuvenijeg kninjanina.cudi me da TI KNINJANINE to neznas ,a znas za livadicu iza zidica. cudi me da se peki nije oglasio ili je pustio da i drugi pogadjaju.mozda je tako i bolje. pa ja stvarno ne mogu o necem da pisem ,odgovaram ili raspravljam a da ne naviru silne asocijacije.eto taj zidic zeljeza i livadica me nagnase da postavim slijedece pitanje.sto smo mi narocito zimi zvali Kalifornija i zasto.ajmo pgadjajte,barem pokusajte :?:
Post Reply