knin na netu

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr. Guest,ne odgovaram na svaki topik iz razloga sto bih
volio da se drugi ukljucuju a ima stvari koje neznam ili
nisam siguran pa nebih volio da lupam.
Ali u vezi te "famozne" sahrane mogu samo da nagadjam,
recimo da je to bila sahrana legende Vatrogasnog drustva
Jere Maglice.
Sto se tice Kalifornije,to mi je u ovom momentu nepoznato,
ako bi malo osdkrinuo vrata,samo malo.
A ono sto pises o nekim ljudima onako uvredljivo mislim
da nije u redu,ne zelim da ovaj Forum izidje u nesto nedolicno
nas Kninjana i da mi nebi postali kao i oni o kojima mislimo
da su losi ljudi.Malo vise dostojanstva.Necemo se spustati na
taj nivo.Sljedece takve uvredljive topice,bez obzira na koga
se odnosili morat cu BRISATI!!!
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

kalifornija i zike

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

sjeti se gdje smo se skrivali dok je puhala cuvena kninska bura, a grijalo sunce.istovremeno se igrao nozni tenis.a ovo drugo sto kazes da ces mi skinuti prilog zbog uvredjljivog pisanja , o osobi koju spominje cirus.pa da ti budem iskren kad sam procitao njegovo ime prosto mi je eksplodiralo u glavi.nedaj boze da bih se spustio na njegov nivo ,ali brate ujeda me vec 33 godine, a kulminacija je bila 1996.ma dobro znam ja da ti i ostali neznate detalj .,ali da mi skines prilog zbog njega ,pa to mi lici na utopiju.PA ZAR MISLIŠ DA SE NJEGA MOZE UVRIJEDITI STO MI UOPCE NIJE BILA NI NAMJERA. sto se Tice klape KANTUN ,PUN POGODAK .bilo je to na sahrani cuvenog vatrogasca Jere Maglice.jesi li pitao cacu za bunker?:!: :?: :idea:
milemande

Post by milemande »

Ja se izvinjavam ako grijesim da nije to mozda u "ZAMKU" kod zidica,nisam siguran...??!!
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

kalifornija

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Milemande , nisi ni blizu!O kakvom uopce "zamku" govoris?
milemande

Post by milemande »

Gospodine Mobi dik uz duzno postovanje izvini zbog nesporazuma,mislio sam da je to ispod skalina u Marsala Tita 38,ocigledno nije pogresio sam. Imam ja neka pitanja pa bi' volio da mi odgovorite,'ko je osvoio BOSKET sa grane na granu i gdje je bila sumadija,mozda Mr.Peky zna.
milemande

kalifornija

Post by milemande »

Za Mr.Mobi dik,ako nije francuski dio tvrdjave iliti "ljubavni kuk" onda stvarno ne znam.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Pitanje?

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr. Milemande,zaboravio sam ime tog Tarzana iz Bosketa,
a Sumadija je bila u parku.
A,mr. Milemande,pitaj ti toga do tebe,ko je uvijek prvi
pocimao sa povikom "capaj",dok smo igrali bankuc,
ili koja dvojica su zamjenili imena,da bi zavarali trag
policiji,dok su prodavali ukradeni mesing i bakar u starom
otpadu i gdje se taj otpad nalazio?
Pitaj ga,ko je potpirivao vatru u kojoj su se nalazile bombe,
kako se zvala prva "grupa" u kojoj je on svirao,koliko je bilo
gostiju i neka ih nabroji poimenice (one starije) i ko je
nastupao kao gost koncerta (komicar)?
milemande

CAPAJ

Post by milemande »

Za Mr.Peky "capaj" je vika Ive Cene,a ovaj sto je osvoio bosket je potpiriva bombe zajedno s tobom i Katalinicem,da nije potpiriva nebi ona manja bomba ni eksplodirala.Sto se tice mesinga i bakra koji je prodavan kod "Bristola" iza Pese Jelica, valjda mislis na Colju i "Tarzana" ispravi de ako grijesi.Grupa se zvala "ROBINZONI" (kasnije ZLATNI DJECACI),gost-komicar je bio Baja amerikanac,a gosti su bili Gamberica,stari Sole i jos neko sjeti de se ti molim te,bez njih koncert bi propa',jer su jedini oni platili karte.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Post by Petar-Peky Bukarica »

Za mr. Milemande,pokusaj zavaravanja traga u otpadu izveli
su Zele i Cura,a VIS se poslje zvao "Napusteni djecaci".
A cini mi se da je koncertu prisustvovao i Blasko.
Pitaj ti,mr. Milemande,toga sa tvoje desne strane,sjeca li se
ciji je zmigavac uvijek gorio (jedan te isti) bez obzira dali skrece
i u koju stranu skrece.Sta je Blasko trazio u ladici od kredence,
koliko koraka ima od Sibenika do Knina,zasto su konobari iz
brzih vozova bili ljuti na nas?
Koji je konobar najbrze vadio novcanik iz dzepa,ko nas je spasio
da ne vucemo slepere po Rajni,dali su korisniji "Vrapcici" ili
"Gusteri",gdje su se klampe najbolje prodavale.
Guest

kninske klampe i zmigavci

Post by Guest »

pa izgleda da pade slovo na nas trojicu.vi ostali kao da ste njemi ili ste iz nekog drugog grada.pa nisu pitanja tako teska. evo ja cu sto se tice klampa.covjek kojem su se najbolje prodavale ,a ujedno kojem je gorio uvijek isti zmigavac je pok.Tomo Mrdja.samo ima tu jedna zanimljiva kvakica .ja sam mu znao prodati klampu koju sam mu predhodno ukrao.na ostalo nek odgovaraju drugi. :?:
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

//ko nas je spasio
da ne vucemo slepere po Rajni//
Bio je to Komesar. Hajde ti meni odgovori kako je njegovo pravo ime i odakle je on? Ko je bio covjek kome je on to teatralno rekao(spustio)?
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

KOMESAR

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr. Cirus pravo da ti kazem neznam Komesarovo ime niti
porjeklo.Evo si bacio i Bracu u nedoumicu.
milemande

Post by milemande »

Za Mr.Peky-a,kao sto je Mr.Guest napisao zmigavac je non-stop gorio Tomi Mrdjenu kod kojeg su se klampe najbolje prodavale(on ih je jedini kupova').Ovo za Blaska,jel to kad je preturao(krao) po ladicama u Cukijevoj kuci i pita ga Cukijeva mater;"Blagoja sta radis",a on ce na to;"trazim Branka".Gdje se Blagoja popisa tu i beton gori.Gusteri su "vaje" bili korisniji od vrapcica.Ovo sa ljutitim konobarima,jel to ima veze sa prodajom kokte u vozu,pa sta se proda proda se,sto je ispalo razocaravajuce zbog slabe prodaje(dok prodas gajbu zavrsis u Splitu),a ovo sa koracima od Sibenika do Knina lici na bazu Vele Jelica kao npr. brod je dug 100,a sirok 50 metara,'ko je kapetan broda ili dje nestane mraka se upali svjetlo,tako da nezna odgovor.Sto se tice brzopoteznog konobara i slepera sa Rajne to je malo mutno pa bi bilo dobro kad bi ti to malo razvodnio.A Mr.Peky koja je nova godina bila bolja ona na trapezu ili ona u Dokinoj shupi,'ko je gura' glavu u rudu i 'ko je zavrsio na oblejackom krevetu i napisi de nesto o onom sto plese po sanku kod Vrankovica i pozdravi ga.
NAPOMENA:Zbog senilnosti starog morali smo zvati upomoc strica Misu,kojem se ovom prilikom zahvaljujemo na saradnji.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

"komesar"

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

"komesar" se zvao Nevenko Djuric, a dosao je negdje iz Slavoinije.imao je cin pukovnika ,a li su ga degradirali u cin kapetana zbog jezika(koji je u stvari govorio istinu).spominjes ciruse zgodu kad je spizdio nekog tipa.naime posto sam osobno bio prisutan nije bio u pitanju jedan vec citava civilna i vojna garnitura koja je tada drmala kninom.stajao sam ispred baste ,komesar pored mene ,a baze lete kao iz rukava.odjednom iz doma JNA izlazi gore spomenuta gospoda.tko je sve bio necu spominjati da ne ispadne da vredjam.prolaze oni kraj komesara kad ovaj dreknu "vidi, vidi gospode ,steram k...c u gospodu!mi zacenuli ,a ovi se prave kao da nisu nista culi. drugi dogadjaj sa njim ,gdje sam takodjer bio prisutan zbio se u onda gostioni kod Letunica.stoje za sankom dva tipa ,a komesar u svom elementu te ovo , te ono i odjednom pridje onoj dvojici , ali ja ne cujem dobro sta im govori, samo sam primjetio da ga mrko gledaju.komesar odjednom ferma pa dreknu "da ste je propustili kroz polozaj"!kad li jeda od njih izvuce noz i krenu na komesara.srecom za sankom je bio Jovo Ceko i Nikola(dugi tonkov zet).skocise oni izmedju ,dugi tipa mlatnu sakom ka lopatom i istrze mu noz.ovaj drugi se i ne pomace.nasta tisina , kad komesar provali .sad kad smo te razoruzali pati se ,ali kroz polozaj neces proci.citava gostiona se valja od smijeha , aova dvojica podvijena repa odose.imam ja toga jos ,ali ostavicu drugima. :idea: :lol:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

kalifornija

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ajd da napokon rijesim dilemu "KALIFORNIJE"vec sam spomenuo sta smo radili i igrali za vrjeme kninskih bura ,ali kad je bilo suncano.naime moglo je biti strasno hladno ali bi se mi koji nismo igrali nozni tenis svi ponasljanjali na zid Kontine kuce .kako je bila zaklonica ,a sunce iako zubato temperatura je bila barem za 10 stupnjeva visa nego na otvorenom.tako je netko (ne znam tko )provalio.pa ovo je prava kalifornija aludirajuci da je tamo uvijek toplo.dakle kalifornija je zid Kontine,Misine i Duline kuce. :idea:
Post Reply