KOMENTARI NA SLIKE

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

KNJIGA ZALBE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nela , nije ti losa ideja to sa knjigom zalbe .
nela.

Knjiga zalbe

Post by nela. »

Imam ja nekad i bistrih trenutaka, nije to bas cesto, al otkad reklamiraju ove ginko kapsule cisto sam se razbistrila, jos da ih pocnem piti... :wink:

Sjetila sam se jer je nekad na tvrdjavi stajala jedna - jest da je bila prazna, ali je bila tamo u muzeju, a ja sam se pitala cemu to sluzi

p.s. u knizi zalbe u Kumrovcu stoji: Druze Tito vrati se molim te, bicemo dobri - provjerite ako ne vjerujete :lol:

Sretan Uskrs od srca Vam zelim!
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Godina fotografije

Post by Miroslav Stankovic »

Od sada mozete dodati godinu slikanja u rubrici Year taken (YYYY):

Isto tako mozete pregledavati slike po godinama ako odete na

Browse
Year taken (YYYY):

i onda ce se pojaviti slike po starosti (od najmladje do najstarije).

Do sada sam samo ja unio godiste na par slika radi testa, ostale se pojavljuju po datumu unosa. Jednom cu dodati da se mogu gledati slike od-do.

Ukoliko neznate kad je fotografija snimana, stavite barem desetljece, npr 1955 za 50-te godine. To je lako prepoznati po frizurama, trapez nogavicama, naocalama ko baburama itd...
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA ZEJA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Zej , opet ti nije upalilo sa komentarom .
Tvoj komentar na sliku " Maticni ured 9 " je stigao samo sa tvojim potpisom . Probaj opet .
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Slike postavljene danas ili jucer (12 - 13 Novembra) su vrlo lose rezolucije , tako da je tesko prepoznati "LICA". Dali je to napravio onaj koji je slike skenirao ili "tehnickom intervencijom" sefova Galerije?
Boris Babic
Posts: 28
Joined: Tue Feb 27, 2007 11:55 pm
Location: Beograd

Post by Boris Babic »

Поз свима колико вас има. Гледам ове слике па сад неке људе препознајем а неке не. Личе ми личе али.. не могу се сјетити, доста је времена прошло.
http://galerijaknina.com/zenithv07/pic_ ... p?pid=7216
Овај земљак на слици ме подсјећа на мог некадашњег комшију Т.Р. Јесам ли у праву ѕа иницијалима зна ли ко?
Boris Babic
Posts: 28
Joined: Tue Feb 27, 2007 11:55 pm
Location: Beograd

Post by Boris Babic »

Тек сад сам видио да испод слике пише о коме се ради :)
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

SLIKE-SKENIRANJE, OBRADA I SLANJE

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Evo opet upozoravam.Šteta nekih slika što su skenirane i poslane.Na nekima ja nemogu prepoznati ni sebe.Daklem slusaj vamo.

1.SLIKU SKENIRAJ
2.SPREMAJ JE NAJMANJE U 200 DPI-ja
-SLIKE NA KOJIMA JE PUNO FACA-skolske, svadbe i slicno 400-300 DPI-ja
-MALE SLICICE -osobna i slicno moze i 1000(hiljadu) DPI-ja
3.AKO SU SLIKE SLABE KVALITETE IMA DA IH OBRADITE U Photoshopu.
-SLIKE U BOJI TAKODJER OBRADITE.
4.TEK ONDEKARCE IMA DA IH DOBACITE Pekiju.ALI NEMOJ SLUCAJNO DA IH SALJETE ISPOD TE KVALITETE JERBO KAD IH HOCETE NA ONOM plusu
"povecat"POSTAJU zrnaste, PA OPET NEMERES PREPOZNATI NI SVOG CACU.USTVARI PRIJE NEGO IH SENDIRATE , OVA MASINA VAS PITA , STA OCETE.dA SLIKA IDE U IZVORNOJ (spremljenoj)VELICINI-KVALITETI ILI DA JE SMANJI.ONDAK VI UVIJEK OVOJ MASINI NAREDITE .U IZVORNOJ VELICINI.
5.SLIJE KOJE VI OPALITE DIGITALCEM IMA DA SMANJITE NA NEKIH 100-200 DPI-ja.TO SE JOS ZOVE (konverzija).ZASTO.ZATO STO SU TE SLIKE , OPALJENE VASOM DIGITALNOM MASINICOM U PROSJEKU VELICINE(kvalitete) 2,2 Mgb(megabita) 20 puta VECE OD SLIKE KOJU OBICNO NEKOM SALJEMO MEJLOM.E SAD ZAMISLITE MILI MOJI KNINJANI JEL LAKSE UZ BULNU STRANU VUCI 200 ILI 2000 KILA.SLIKA NECE IZGUBITI NA KVALITETI, A I OTVARATI CETE JE PUNO BRZE.
MOJA GENERACIJO, MLADJI KOJI NE KUZITE I STARIJI ZAMOLITE NEKOG DA TO NAPRAVI TKO SE KONTA U OVO STO JA NABRLJEZGA, A NA KRAJU TKO NEMA IZBORA NEK POSALJE SIJE MENI NA DORADU PA CE SE TEK ONDAK NASLIKATI NA GALERIJI.

OVO NAROCITO VAZI ZA MOG PRIKU Zelu.
POZDRAVLJA VAS VAS mobidik joli ti Micko.I pamet u glavu.
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

Post by Goran Zelic-Zele »

Ma sta mene prozivas majstore,ynam ja sve to,a to se vidi iy prilozenog.Radije ti uputi ove mlade,Salim se naravno,i sve sto si porucio sam pazljivo proucio.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Kninjani

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nemojte da vas brine ako vas komentar na neku od slika nije na Galeriji.
Obicno se to dogodi kada je tekst provokativan,uvredljiv,ponizavajuci ili ...
Takvi tekstovi ce biti zadrzani par dana i poslje obrisani.
Ako mislite da vas tekst ne spada u neku od ovih grupa a ipak se nije pojavio,javite se da vidimo u cemu je problem.
Mico Samardzija
Posts: 6
Joined: Fri Aug 18, 2006 12:17 pm

Post by Mico Samardzija »

Ja sam pasivan ( slusam Atack koji je Massivan), pa ne bih da me se ozbiljno dozivi, al se pitam, mogu li i ja postaviti slike svojih pasa na gealriju, a da mi ih netko ne izbrise?
Naime, kod mene u selu jos uvje posotji zakon, da ako nema zeca, nema ni zivota psu, koliko on bio simpatican, ili pratio modu (naocale i to), o tome da je sladak da ne govorim!

Naime, meni se na balkonu, okotila (neznam kako se to kaze kod vrsta koje nisu psi, ovcem krave i ostalo u zavicaju) mlado od Kupujke, pa bi je rado slikao i stavio u galeriju, pod temom "kako igledamo danas". Zanima me jel to nekoga zanima?

Napomenutcu, jos nisam stavijo nijedne slike na galeriju, a bas spremam par, pa bi da se upoznam sa pravilima.

Pozdrav!
Mico Samardzija
Posts: 6
Joined: Fri Aug 18, 2006 12:17 pm

Post by Mico Samardzija »

Jos bi se ispricao na pravopisnijem grijeskama :)
Lakse uvjek uzivo srati, negoli kuckati po tastatipkovnici!

Gad dem!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Grlica si bila ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ne beri brigu,nevjerujem da ce te neko ozbiljno doziviti.Moj ti je predlog da sliku grlice koja se okotila posaljes redakciji Ripleys.
Izgleda da tebi nije problem ni uzivo ni umrtvo.
kliker

Post by kliker »

kako se može grlica okotiti ?!?! valjda se grlice mrijeste, božemipomozi.
izgleda da je rundll32 ipak bijo umrtvo dok je ovo kucao...

mada, shvaćam njegovu šalu po pitanju slika u "kako izgledamo..." i svesrdno je podržavam, te sam zato da se copyright na taj dio galerije dade g. mobidiku i da on bude zvanični fotograf kad već trivić ne može, jadni čoek dobiće infrakt(krizne su to godine) zbog vaših rezolucija i DPI-a.
pošto rundll32 i dalje živi na balkanu on nema pojma što je ripleys(ko ni ja uostalom) jer na našim televizijama ne daju zapadnjačku kulturu.
Mico Samardzija
Posts: 6
Joined: Fri Aug 18, 2006 12:17 pm

Post by Mico Samardzija »

Ma to ti je ono sto je islo u Politikinom Zabavniku, bar mislim...ili su to zvake. Tko ce to znati.
Post Reply