PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

EVO PAR RJECI ZA...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr. pk16 ja i ti nismo,niti mozemo biti drugovi.Ako si iz Knina mozemo biti oni koji su iz istog grada,a drugovi nemozemo,predpostavljam.Nemam nista protiv,da se reklamiraju kninski sajtovi,to si mogao da objavis i na topicu "Kninjani na netu".Koliko god neki grizli nokte i trudili se da ovaj Forum uvale,u neka bezvezna razglabanja,necu to dozvoliti,ne bar u tolikoj mjeri kako neki zele.Prema tome ako imate sta da napisete,na ove ili druge topice,koji bi bili u okvirima ovog Foruma,dobro dosli ste,a ako zelite da se zajebavate na temu "kako se ko i cega napio i napusio,pa do kvazi-politickih zajebancija" ja bih vas zamolio da se preselite na "knin.biz".Nadam se da me razumijete i da iz ovog teksta necete izvlaciti neke moje zle namjere.
pk16

Post by pk16 »

all apologies, sir peky. tvoj, pardon vas, sajt ima svoju koncepciju koju ja postujem i cijenim.
cak sam mislio da cu vam napraviti uslugu ako mr. cipu & co. usmjerim na mjesto gdje su "stream of conciousness" postovi vise pravilo nego izuzetak. molim te, prebaci onda na "kninjani na netu" topic, brisi, ili vec kako nadahnuce nalaze.
cipe

Pero Krvavica 16

Post by cipe »

pk 16, nemoj me samo ti preusmeravati, taki mi je pun k..
Trebo si ostati, na zeljeznici pa preusmeravaj koliko ti god volja!
Bar si tamo imao da preusmeravas u svim pravcima.
opus citatum sam napisao manu propria, steta sto ti nomen nescio.

B.N. ( locus sigilli )
Ovo samo da izgubis voju za preusmjeravanje. :cry:
pk16

ay, carmela!

Post by pk16 »

e sad bi ti ja odgovorio nesto na latinskom, ali nazalost to sam ucio kod milke jelic, i to fakultativno. al' nije ni bitno - sto prilici rasnom volu ne prilici obicnom skretnicaru, ili kako li vec ti rece. (ti si fakat literarni talenat, u svom zanru.)

a inace ne znam koji ti je vrag? ja s tobom ni luk jeo ni luk mirisao.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

EMOCIJE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Zamolio bih Vas da smirite emocije,ne vatate se za svaku i odmah djonom,ne prilici,bez obzira na temu.Malo vise dostojanstva i ljudske komunikativnosti.Ja zamisljam ovaj Forum kao kutak gdje bi se skupljali Kninjani i pricali,razmjenjivali misljenja i podsjecali se na neka prosla vremena.Mislim da je do sada Forum bio vrlo uspjesan,sa par sitnih upadica,koje cemo sa vremenom prevazici.Nadam se da cemo i dalje nastaviti saradnju,jer vidim da ovdje dolaze oni,koji znaju Knin i kako se zivilo u njemu,bez obzira na godiste.
Nela.

svadjanja

Post by Nela. »

Ako svi skupa odmah ne prestanete s tim zabranit cu vam dolazak na moj sprovod, a do njega se vise ovdje necu javljati. Nije fer to raditi :cry: - ovo je do prije par dana bilo najljepse mjesto na svijetu i hocu ga natrag! :cry: :cry: :cry:
Kad smo bili mali pa se svadjali, mama bi uzela moj i sestrin prst, spojila, pa podigla uvis: Mir, mir do neba! Prema tome ... ako moze bila bih jako sretna. :roll:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MRS. NELU

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mrs. Nela , potpuno se slazem sa tobom i nastojacu da ovaj Forum ostane
nesto gdje bi Kninjani dobre volje mogli da dodju i popricaju o sebi,svojoj mladosti (pa ako se i dotaknu nekih vremena koja ne ulaze u okvire Foruma , nije to neki grijeh),ali da ostane neko mjesto,gdje bi Kninjani rasuti po cijelom svijetu,eto,mogli malo da se podsjete i popricaju o onom zivotu i svemu sto je on donosio,dobro i lose,veselo i tuzno.
Opet sam cuo onog tipa koji kaze,"Izgubljeno je,samo ono cega se odreknes".Pametno,nema sta.A,ja se ne namjeravam odreci,onih godina sto sam ih proveo,u mom i nasem Kninu.Prema tome ...
Nela.

Mir do neba

Post by Nela. »

Ok, Mr. Peky, vrati mi Cipu, Mobija i ostale - dani su mi prazni i pusti bez njih. Evo juce me zvala kuma iz Bgd i pricala sam joj hvalospjeve o svima vama, ona nema komp. a drago joj cuti da stvaramo ovdje ozracje svoga grada (barem tako ja dozivljavam ovaj kutak). Treba nam i doza sadasnjosti (kako bismo znali gdje se Cipe provodi i sta jede?), mnogo smijeha (jer koliko god bili nostalgicni trebamo biti i radosni), a normalno i sjecanja koja naviru upravo kroz razgovore, drugacije ih se ja ne mogu sjetiti, a vjerujem i mnogi drugi. Vidis sad sam oprezna kad pisem, ne zelim stati na minu pa da se opet ljutis na mene (obicno ne izazivam ljutnju, vise smijeh i potezanje za kosu). Lijepo su se svi povukli u ilegalu, a sad bi bilo fino da se vrate inace ce mi jos vise skociti temperatura, a o krvnim zrncima da ne pricam.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

latinski

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

zivili Miso Uros i Milka Jelic. mene su ucili da je latinski mrtav jezik. ako ja vas dvojicu uhvatim pa pustim. za kaznu obadvojica napisati sve 2145 (dvi hiljade sto cetrdesetpet) najpoznatijie latinske izreka."Mozaik knjiga Zagreb" izdanje 04.2002. :wink: :idea:

AMICUS OPTIMA VITAE POSSESSIO-PRIJATELJ JE NAJBOLJA IMOVINA U ZIVOTU :!:
PK XVI

Post by PK XVI »

"Mobius locuta est. Causa finita est" - mobi je rekao svoje, zakopajmo sjekire.

"Res melius evinissent cum Coca!" (sa koka-kolom sve je bolje)
cipe

latinski

Post by cipe »

:oops:
Ja danas cijeli dan razmisljam sta sam napisao, i bas mi je krivo al sta je tu je. Pk moja je krivica, i izvinjavam ti se.
Bio sam nesto nervozan a nisam imao nikoga u blizini pa sam se istresao na tebi, nadam se da ces shvatiti .
Imao sam ti ja pasa dobermana a bio je opasan( kao pudlica), medjutim sto je bio stariji to je bio opasniji i nepredvidiviji, izgleda da godine nose svoje. Znas kako je nekad boli glava, ledja, prsa, ruke , noge pa kad se jos potrefi da me me neko premjesta bez pitanja u svoj toj muci.
Inace jedini ljek za sve te bolestine je pivo, al ga nije bilo.
Izvinjavam se jos jednom!
Pozdrav ! :wink:
(post scriptum )
Kad smo vec kod latinskog.
Peky nece se vise dogoditi.
pk16

Post by pk16 »

evo izvinjavam se i ja tebi zbog preusmjeravanja na knin.biz
sasvim nepotrebno, to bi bilo, sto se ono kaze, "margaritas ante porcos".

ah, da smo mi "pravi" kninjani stvarno tako kulturni kao sto mislimo, sad bi mogli razgovarati sve na latinskom da nas oni novopeceni ne razumiju. ali, avaj, sve je to ista pasta. i tako malo ko koga razumije.
sanja

Konfuzija

Post by sanja »

Vidim ja ovdje se pricalo na "vise" jezika, ali sto je najvaznije, razumjeli ste se! :roll: :wink: :) Sjetilo me to na jedno davnasnje Dacino barenje dviju (?!) Svedjanki. Kako je imao oko vrata ogrlicu sa zubom morskog psa, tako su ga one, na engleskom naravno, upitale sto je to. Daco pokusao objasniti nogama i rukama, ali i na "engleskom", doslovno ovako: "Sea, av, av, grrrrrr". Ali, barenje je, kako kazu ocevici, bilo uspjesno?!?!?!
Ja sam inace na godisnjem. To se u mom slucaju zove ono kad ne znas gdje ti je glava, a gdje......., kad je noc, a kad dan, je'l upravo marendavas, rucas ili veceras ili je mozda uzina u pitanju, je'l se na plazu ide nocu ili u podne, kad je sunce ili kad pada kisa .... :? :? :?
Uz to, ni internet me nece, imam dvojnicki telefon, pa me nakon nekog kratkog vremena izbacuje s veze, ukoliko se uopce uspijem spojiti! Izvan sebe sam sto ne uspijevam dosegnuti ni onih mojih "carobnih" 28.800 bps!!! :( :cry:
Pozdravi i poljupci svima. :)
Takvi dani.... Valjda.... :roll:
cipe

Post by cipe »

:evil:
Ja bi malo da objasnim sto sam se ja naljutio!
Prvo, nedavno mi jedna komsinica kaze, "pa ti si sretniji nego pametniji"
Ma mos misliti !!! (ovo sam citirao Sreckovu recenicu )
Tako i ti "Nisam ja stobom ni luk sadio ni luk mirisao"
Znaci nisam stobom cuvao ovce.
( drugim rijecima ja sam coban )
tako ispada.
Pa moja "literalna dijela"
Ufurao sam da sam pisac????
Pa preusmjeravanje, kao posto ja ne znam sta je za mene dobro, tu si se ti nasao , pa da me uputis na pravo mjesto, jel ti znas sta je za mene dobro. Tako ispada, sad jel to namjerno ili ne ja ne znam, al ti bi bar trebao da znas kako se sa ljudima ophodi.
Inace na psihijatre sam jako ljut, sacu ti ispricati zasto , imam debeo razlog.
Dodjem ja kod psihijatra (vojnoga) u Splitu i on me pita - da li se osijecas sposoban za vojsku ?
Ja kazem osijecam se sposoban, ali momentalno ne.
-On kaze pa zbog cega se momentalno ne osijecas sposoban ?
Pa ja mu kazem ja vidim neke stvari koje drugi ne vide pa me to momentalno malo muci.
-Koje to stvari vidis ?
Pa na primjer kad idem u prodavnicu kazem mu ja , ne idem po one stvari po koje sam dosao, nego krenem tamo gdje su mi ljepse boje,
i tek kad dodjem blize vidim da stvari iz daljine izgledaju drugacije nego iz blizine.
Pa podignem ruku i pitam ga , sta je to ?
-Pa to je ruka.
Eto vidis nije ruka nego avion i ja onako emitirajuci let aviona proletim mu rukom pored glave.
I tako ti ja nikad nisam sluzio vojsku, zbog toga sto sam govorio istinu.
Zar je cudno gledati boje u prodavnici, ili kao klinac dok me stari vozio u folksvagenu pruzati ruku da je vjetar dize kao avion.
Da ne davim, interviju je trajao satima, ima toga puno.
Dosta mi je pomogao (doduse ) i Martinov sin koji je psihijatru pokazivao brejk dens, a na srecu bio je prije mene, pa je najavio da dolazi njegov najbolji prijatelj, hahahaha!
Sa kojim osniva hevy metal grupu itd, itd.
Uglavnom sam ja zakljucio da i od naj pametnijeg mozes cuti glupost, i od naj glupljeg neku pametnu.
Pa si mi se ucinio malo prepotentan, sto sam ja odmah povezao sa Amerikom, i poprimanje americkog mentaliteta.
O tome bi mogao danima, pocevsi od debelih beba americkih punih celulita sa povisenim krvnim pritiskom , pa preko vrtica za odrasle, farbanje pasa prema garderobi u kojoj se izlazi, busenja ociju, noseva , pupaka, jaja, svadbi bez mlade, djece sa dve tate, cika ciji je komentar na djevojcicu od 6 godina, pa fuj ona hoda, i svi ti kroje nasu buducnost.
TO JE AMERIKA !
I svremenom covijek pocinje da to gleda kao normalno i sve drugo mu postaje nenormalno, pa sam se iskreno zabrinu za tebe.
Sad sam ponosan sto se u Kninu engleski pisao cerilicom.
Tko ih j...e
Evo ti jos jedan primjer, dodje jedan nas kod mene u srem i pita za crkvu STA JE ONO ja kazem crkva.
Pa koliko kosta da je ja kupim ????
Bas bi bilo dobro da napravim vikendicu u njoj.
Ja mu kazem pa ne mozes crkvu kupiti, a on se cudi zasto?
U Amerika je sve na prodaju !
Nadam se da sam se kod tebe prevario, na kraju krajeva zakopali smo ratne sjekire kako ti rece, al htjeo sam da ti objasnim kako covijek moze da razmislja i stas mu sve padne na pamet zbog jedne rijeci koja je namjerno ili slucajno izgovorena ili pogresno protumacena.
E da jos dodam saznao sam ti identitet, al ne mogu da te se sjetim
premda smo negdje isto godiste i druzili se sa istim ljudima.
Ne bi lose bilo da mi posaljes sliku, hahahah !
Pozdrav ! :D
pk16

semanticka analiza

Post by pk16 »

a-ha, vidim u cemu je greska: ja sam htio reci da nisam ni kriv ni duzan ("ja ni luk jeo ni luk mirisao"), a ne da si ti coban s kojim ja nisam ovce cuvao. a ono ispalo "ja s tobom ni luk jeo ni luk mirisao".

ocito je da sam se amerikanizirao, ja sam tu vec preko deset godina, pa sam i jezik zaboravio. sto se tice tvog opusa na internetu, tu uopce nisam bio ironican. ako te zanima sto ja o tome mislim, javi se privatno da ne pilamo ovaj svijet ovdje i iritiramo (mr.) pekija.
Post Reply