PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

cipe

Post by cipe »

Jeste Moby pogresio sam komsinica Mara je umrla, sto se tice Ikija nisam zatvor spominjao zlonamjerno, na kraju krajeva to je za ljude. Fokus je bio na Ikijevskom sendvicu a ne na zatvoru, to je samo onako usput posto nam je falio sve vreme dok je bio tamo, pa mi ostalo u sijecanju.
Inace mater mu pok Mara je bila moja stalna musterija za ribu, i uvijek kad joj isporucim narudzbu ljepo se procakulamo popijemo kavu, bas mi je bila draga.
cipe

Post by cipe »

Jedan od naj ljepsi poslova je bila kocka. U Kninu se dosta kockalo. Ja inace nikad nisam kockao, ustvari jesam jednom. u vrijeme kad mi je najmanje trebalo para.Posto sam drzao cafe Lanternu u Zadru i prilicno dobro radio u ono vrijeme.Medjutim kako se nisam dugo vidio sa drugarima zasjednemo: ja , Rale, i Pale i cijelu noc udri . (kod pale u podrumu , on preuredio u" rezidenciju"
Pale vice treba mi 100 maraka oglavu, Rale isto ne znam za sta je njemu trebala a meni bas nije trebalo i ja dobijem( mislim da sam im i vratio pare), medjutim toliko mrzim karte da mi neko placa da igram nebi igrao, previse je dosadno i staticno. Medjutim pade mi na pamet kocka jel sam se sjetio kad je
Kanjo dobio ful i vice.
FUL MAHI NAHA LOVAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!
Usput da pozdravim ovu novu dvojicu "amerikanaca"
Ovdje niko nista ne prica od ovih novih kao da se clanarina treba platiti kad se pocme pricati, ma dzabe je sve ljudi!
sinisa

Post by sinisa »

Hvala ti cipe za:
FUL MAHI NAHA LOVA
Hiljadu stvari mi je proslo kroz glavu kad sam procitao tu slavnu izreku.
Znam kad je to bilo i citav film mi se odvrtio.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

kartanje

Post by Nela »

Bili smo jedno vrijeme zarazeni remijem (sad vise ni ne znam kako se igra). Toliko smo ga igrali da se mala od moje sestre skoro rodila za kartaskim stolom. Ima zena trudove, al se ne da, ima i dobre karte, da vam je to bilo vidjeti. Znam da sad nije smijesno, ali zamislite trudnicu koja se savija od trudova i ne da prekinuti partiju. Cudi me samo sto djevojka nema nikakvih sklonosti, valjda jos nosi traume iz najranijeg djetinjstva. :wink:
Poslije remija najvise sam volila igrati ajnc , narocito kad su neki pametnjakovici htjeli na skidanje (kasnije nisu htjeli skinuti gace, a bome vise nisu ni htjeli igrati) :wink:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA POVRATNIKE SA GODISNJEG

Post by Petar-Peky Bukarica »

Pozdravljam mrs. Sanju , mrs. Nelu i mr. Micu drago mi je da ste se vratili sa godisnjeg i nadam se da ste se ljepo proveli , odmorili i pripremili za daljnji zivot i normalno , rad .
A iz "povjerljivih" izvora sam cuo da je mr. Cirus bankrotirao , uletio u neki biznis i tropao , nazalost . Sada kazu "klosari" po Kanadi i skuplja pare , zamislite , ne za zivot , nego da kupi kompjuter , samo da bi se mogao javiti . Nema sta ,svaka cast mr. Cirus .
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Ful

Post by Miroslav Stankovic »

Eto isto sam pomislio sto i Sinisa, samo me pretekao posto kod nas nema struje... Full Mahi, naha lova .... Hvala ti Cipe dje cuo i necuo.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

slike

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ova tri dana sam bio zauzet slanjem masu slika . sad je kod pekija jutro pa se nadam da ce dosta toga staviti na galeriju kad se probudi. ne bi bilo lose pogledati.ima strasno zanimljivih stvari. za dosta slika vezano je i masu baza.tokom vremena napisacu i njih. ako tko od vas dobije inspiraciju gledajuci slike neka pise. a i one sam pisu povjest knina bez teksta. :idea: :wink: :D
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Cirus

Post by Nela »

Hm, hm, sto se dogodilo Cirusu? Kazes bankrot? Pa gdje to ima, da nije ulozio dionice u elektroindustriju? Vidis sta se sa strujom dogadja, nema je brate ni u Americi, a ni u Zadru. :lol: Bice dogodine malih Zadrana, Ceha, Madjara, Amera, Kanadjana,... to se sigurno dosjetio neko ko brine o populaciji.
Ja vas molim, ko je blize Cirusu neka mu dobaci kakav polovni komp, covjek ce se razboliti od muke kad jednog dana procita sve postove. Nije fer narode, poduzmimo nesto!
nela.

Post by nela. »

Prebacicu se ovdje da se ne bi Peky poslije mucio. Dakle, Moby, oppprrrooossssttttiii po 1000000 puta. Ovako ti je bilo: u utorak uvece me pita Davorin da idem s njim u Knin, a ja naravno odmah pristanem, kad citava porodica skoci na mene - te kud ces, te znas li ti koliko je stupnjeva, te srusices se, kukavice jedne jos nisu shvatili da zuti zutuju a crveni putuju. Tako ti oni uvijek misle da cu se ja negdje izvrnuti, a ja kao i Djekna nikako pa nikako. I da skratim, nakon burne rasprave za odlazak sam bila ja i Davorin i omjer je bio 7:2 u njihovu korist i uz obecanje da ce me u jesen neko odvesti (kao da ja nemam vozacku, pih). Eto tako je sramotno zavrsio moj stoti pokusaj da dodjem u nas rodni grad. Sramotno jer mi svi naredjuju a ja sam vec stara teta (za neke i baka)

Cipe, hvala na zeljama i pjesmi, jako sam se nasmijala, sjetila sam se kako su Braca Bajic trestala subotom popodne iz Elektromaterijala. Drugarica Hayda je bila sokirana mojom hrabroscu i sve vas jako pozdravlja. :lol:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Ljutnja....

Post by Miroslav Stankovic »

I ja se slazem sa Cipom, ura za Engleza, zajebi ljutnju, take it easy, stay cool, stick around... j....., gazda je gazda, njegova je zadnja.

Evo ja sam sam ovo prebacio iz Planinara u ovu svastaru.


Sad jedna speleoloska iz novijih dana...

Evo recimo u mom slucaju, ja sam prije petnaest dana posjetio Krcic, pa sam isao sa svojom djecom u pecinu nasuprot restorana, preko Krke. Kad budem imao vremena ja cu tu foto-pricu staviti u svoj privatni album za slike na mom sajtu i otpjevati pjesmicu koja je bila jedno 25 godina hit na zeljama, pozdravima i porukama, cijeg se kompletnog teksta nikako ne mogu sjetiti:

Ima jedna pecina stroga
u kojoj zivi Baba Roga.
....fali zna li iko (osim Micka) kako ide ova kitica?....

A ja sam, dali me razumete
jedno veoma hrabro dete.
Pa sam resio upravo stoga
da joj pokazem njenog boga.

Nudim joj limun
dajem joj kruusku,
a ona ni da
pokaze njusku.

Dali postoji,
il' ne postoji,
uglavnom ona se
meene boji.


Dakle, udrobljeno sa tom poznatom pjesmicom, mozda ce i proci ko zna.
cipe

Post by cipe »

Nela daj malo zivosti, ne daj se, kakva baka sta ti je u cvijetu mladosti.
Nego ja sam uporan sto se tice sadasnjosti, a u stvari po cijeli dan razmisljam o proslosti, ali bukvalno dok radim , dok se odmaram , samo mi slike prolecu iz neki davnih sretnih dana. Cak i Sanjam samo Knin i neke dogadjaje u vezi Knina. Evo sinoc , sam sanjao (valjd sto sam pisao kako cemo doci kod Pekija na kavu)
kako sam dosao u Australiju i tamo se mi nadjemo kod Pekija, a Pekijeva kuca od kamena , a na prozoru cvijece, velika vrucina uglavnom smo se smijali ali sam zaboravio sta se sve desavalo.
E to sam htjeo reci, ustvari kako 24 sata kroz moju glavu prolaze neki filmovi za koje niko ne zna osim vas ovdje. Kad nekog vidim bitan mi je samo da li me podsjeca ili ne, na nekoga iz Knina, tako dijelim ljude.
Posto mi se razne slike motaju po glavi cesto mi se mota i moj komsija ,pokojni odavno, Mico Cupac.
U njegovoj kuci u prizemlju je bila vulkanizerska radnja, a on je stanovao na spratu, sa zenom Sekom, i cerima Gordanom i Ankica.
Jos dok nije bilo Rio bara oko te kuce je bio vocnjak ,i izmedju moje zgrade i tog vocnjaka dijelila nas je cesta koja je u to vrijeme bila neasfaltirana, i ograda.
Kao klinci smo cesto preskakali ogradu i maznjavali jabuke uglavnom zelene, tresnje i kajsije.
Cudno je bilo kako je to jedino mjesto gdje nikad niko nije jurio za nama, mi smo mislili valjda da smo tako lukavi pa nas niko nikad nije mogao otkriti, medjutim poslje toliko godina ja ustvari ukapiram da moj komsija nikad nije ni htjeo da nas" poganja" iz svoga vocnjaka.
Svi ostali su govorili: "ma sta nisi pita ja bi ti da, a ne da kidas grane!!!"
Mi smo stalno u podsvijesti imali da je jedino zlo kidati grane.
Medjutim jedan dan ide moj caca i komsija Mico i nalete na mene.
caca me zagrli na sta sam ja uvijek bio ponosan, a Mico pita gdje si Neso jesi nabrao tresanja? Ja kazem nisam ( a jesam). Onda on mene uvati za ruku i odvede me u vocnjak, odlomi najvecu granu, (bar se meni tako cinilo u to vrijeme), koja se crvenila od tresanja, jedva sam je nosio.
Pomiluje me po glavi i on i moj caca odose, vjerovatrno u "varivode"
Ja sav sretan krenem da nadjem neko skrovito mjesto da sljustim te tresnje kad naidjose MALTEROVCI , otese mi granu i crta.
Ma cini mi se da nikad ne sretniji nisam bio nego toga dana, medjutim nakon nekog vremena opet naidje Mico i moj stari, a ja se rasplacem podsjetise me na tresnje taman bio zaboravio, oni pitaju jesu bile dobre tresnje? Ja smrcam i vicem ukrali mi MALTEROVCI , prokomentarisase njih dva nesto kao , uvatice oni malterovce, pa ce oni vidjeti, nakon cega mi je bilo malo lakse i Mico me opet uvati za ruku i odlomi opet ogromnu granu, ja grancuru preko ledja i pravo kuci sto je sigurno , sigurno. Inace moj komsija Mico je puno pio a interesantno je to sto je bio je vozac. Vozio je kombi pun radnika iz Knina za Manojlovac hidroelektranu, nikad nije bio trezan,al ga nikad nisam vidio ni da se tetura . Nikad nije imao udes, svi su znali da pije i komsije i radnici i milicija niko ga nikad nije ni pitao ni zaustavljao, premda put do hidroelktrane je bio veoma uzak i pun krivina. Ne sjecam se koje je godine moj komisija umro ali godinama sam ga slusao kako se ujutro iskasljava i muci, cijeli kvart je u ranu zoru odzvanjao. I jednog dana naseli se neki cuk na Paskovu lipu , tu je cukao svako jutro i bas dok je taj cuk bio na lipi ,umro je i moj komsija Mico. Umro je zedan, niko mu nije donio nesto zestoko, a trazio je,(navodno doktori nisu dali) kad bi zivot mogao da vratim , prvo sto bi napravio, donio bi mom velikom komsiji ,u bolnicu jedan konjacic, za one tresnje , da mu se oduzim.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

marsovci....

Post by Miroslav Stankovic »

Ovo sto sam napisao "osim Micka" me je posjetilo na nesto sto sam davno procitao u Zabavniku (godinama smo kupovali Zabavnik svaki petak)... Nema veze sa Kninom, u svakom slucaju je tridesetih godina proslog stoljeca nekoliko americkih bogatasa davalo milion dolara nagradu onom ko pronadje vanzemaljce, osim marsovaca.
Tako smo i mi svi mastali da cemo naci tajni prolaz sa tvrdjave, a niko nije pokusavao kroz pecinu kod Atlagica mosta, jer je to bilo previse lako.
nela.

baba roga

Post by nela. »

nastavak prve strofe:

Ali djeco znate i sami
da baba roga zivi u tami.

Godinama vec moja djeca pjevaju tu pjesmicu, znaju i mnoge druge jer sam ih srecom prepricala njima prije nego sam posenilila.

Danas mi je dan sjecanja, moja sister je pronasla moj dnevnik iz osnovne skole (bolje reci godisnjak jer sam izgleda vrijedno pisala svakih pola godine) pa mi je citala preko telefona izvatke. Valjala sam se od smijeha (1972, 73, 74) kakvih bisera ima. Sad cekajte da odem po njega pa cu vam prepisati par bisera, uglavnom o skoli (a o cemu bi klinci).

Zivost kazes Cipe - u pravu si potpuno, ono sam se vadila jer sam prosla godisnji bez odlaska u Knin, a sad me osim vlastitog cvrcka Dziminija jos grize i Moby. :wink: A i on je u pravu - Mico dodje iz Kanade, ja prolazim po cijeloj Hrvatskoj, a u Knin nikako. Kao da je zacaran. A tako bih rado sjela na francusku stranu i gledala zvijezde.
cipe

Post by cipe »

Ja ti i gula mastamo kako ce mo iduce godine da sjednemo na Harlije
pa na put po Evropi, i normalno preko Knina.
Onda opet kazem ma :gula pazi ti da mi umjesto Harlija ne bi nabavili one elektricne na struju, to ti ovdje voze stariji ili invalidi(od kuce do grada. )ima 4 tockica i ide jedno 10 km na sat.
Onda ga zajebavam ja sam lagan ja cu moci da se vozam po cijeli dan, a vidis kolliki si ti , dok dodjes kod mene kuci ,moraces 6 sati cekati da ti se napuni baterija, da se mos vratiti hahah!
A do Knina moramo da vucemo mini elktricnu centralu(mini manojlovac)
Rano je ujutro a ja ode u skolu???
Nadam se da me nece baciti u magarecu!!(ovdje sam dobar u skoli posto nemam ni zelju da pricam sa ostalim djacima, a nikog ni ne poznam)
Ove nedelje idem u skolu, ma vide ovi u firmi pametan "mladic" pa kaze ajde da ga doskolujemo steta takvog potencijala.Sreca ovdje skole traju samo po 7 dana, iz takvih stvrno izadjes drugi covjek, (gluplji nego si bio).Da to valja ne bi to mene ni zapalo.
Poslje ovkve skole mozda se i uobrazim pa necu vise sa vama imati ni o cemu da pricam!!!!!!!!
U skoli ucim kako ne smijem da mijesam dvije supstance jel one bez dima i ikakve reakcije eksplodiraju, i od mene bi u tom slucaju ostao samo slic ili patent.
E valjda ce da me uce kako se u slucaju eksplozije sakriti iza tog patenta!!!!!!!!!!!
ODOH DA UCIM !
Nela pa vidis ja sam godinu stariji od tebe pa jos skolarac, a ti tako pricas o nekom senilenju i sta ti ja znam.
Motori, rock, skola, skolske drugarice,to je moj zivot!!!!!!!! hahahah!
Cica pobudalio sad bi rekla moja zena !
nela.

skola

Post by nela. »

Ja ti citav zivot idem u skolu, to je prevrsilo svaku mjeru! A u onom spomenutom dnevnik-godisnjaku lijepo pise jos 1973: Zivcira me skola, mrzim skolu, pun mi je kufer skole, itd. Tako da znas nisi sam, a ako ne budes dobar djak i pretvoris se u dim i patent, onda nam se javi s onog svijeta da vidimo ima li i tamo skole. Kakve smo srece bit ce da ima.
Idem nekidan Kalelargom i ugledam ispred jednog kafica Vidu i Franu Tamburovic, ljudi uzivaju, citaju novine i piju kavu. Vidi se da vise ne idu u skolu. S tim u vezi sjetih se dogadjaja s Franinog sata matematike, kada je Dozet misleci da je u ucionici br.13 (ona sto je izlazila na plato na prvom katu) skocio kroz prozor i polomio noge. Mozda se netko sjeca tog bisera, covjek se okrenuo, nasmijesen mahnuo i prije nego ga je itko stigao zaustaviti culo se aaaaaaaaaaa....pljas - kao palacinka.
Post Reply