PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

nela.

jesenjin

Post by nela. »

I jos jedna prije nego me Peky istuce:

Nemoj budit odsanjane snove,
nek miruje ono cega ne bi.
Odvec rano zamoren zivotom
samo cemer osjecam u sebi.

Aj, aj, sad ce Moby pasti u sevdah, raznjeziti se i odati nam tajnu! :wink:
sanja

Miso

Post by sanja »

Moby je podsjetio da na galeriji ima fotografija prof. Mise Urosa. Nece ga biti tesko prepoznati, ja sam ga prepoznala bas po cigareti i specificnom drzanju iste, iako su slike iz pedesetih godina.
Bio mi je vrlo drag profesor, predavao povijest kao fakultativni predmet i jedino cega se sjecam iz povijesti je ono sto mi je on predavao (Asirija, Mezopotamija, itd.). Inace, bas on "kriv" je sto moj pok. otac nikada nije zavrsio Filozofski fakultet i sto je ostao dozivotni apsolvent(studirao povijest i latinski i ostao mu jedan ispit i diplomski). Kako je moj stari u gimnaziji kratko predavao fizicki i predvojnicku, a zamjenjivao povijest i latinski, uleti jednom Miso na njegov sat, s vrata se zaleti do 3 klupe, odalami nekog djaka po potiljku i kaze: "Jos se nisi osisao?". A moj stari samo kratko zakljuci: "Nije ovo za mene".... :)
A sto se tice bjezanije... S obzirom kako sam i gdje zavrsila, sad mi je zao sto nisam i vise bjezala (u II srednje 180 (ne)opravdanih sati!). :wink:
nela.

slike

Post by nela. »

Ajde Moby priznaj, to si provalio kod Tacke u arhivu i pronasao ova cuda. :lol: Posto tvrdis da Cipe od tebe prepisuje izgleda da si i ti od njega nesto naucio - princip: Snadji se druze. :wink:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

slike

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Nema Damir-Tacka slika ni za ljek. nestale. a sta je sa vasim slikama ekipo sa foruma. pa valjda postoji nesto barem kod roditelja ili je ostalo od njih. :wink:
sanja

Slike

Post by sanja »

Moby, pa znas da smo mi uglavnom (dobro, ne bas svi) "nomadi" bez slika, osim onih koje nosimo u glavama... Svih pedesetak koje sam ja poslala na Galeriju su od moje mame, nijedna moja. Najgore od svega sto sam ja, odlazeci iz roditeljske kuce, pokupila sve najbolje fotografije, kako svoje, tako i od mojih roditelja. To znaci, prezivjele su ove koje su, u stvari, druga liga... :cry: Sve te moje fotke se zagubile zajedno s Cipinim :wink: :(
S tim slikama ima i zanimljivih detalja. Jedna slika na kojoj su moja djeca, nadjena u razbijenom Tackinom izlogu, pa poslana meni u Beograd, a druga na kojoj je Kasja u izvidjackoj uniformi, nadjena je na cesti nedaleko moje kuce.... Obje slike pronasle su dvije razlicite osobe (koje su prepoznale djecu, a ja ih dobro niti ne poznajem) i poslale mi ih u Beograd. Ovim putem im se neizmjerno zahvaljujem.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

slike

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

sanja .slike pod 7 lica. slaven i kasja .ljevo od njih naslonjeni na stablo tvoj pok.stari i miso uros.
nela.

tema

Post by nela. »

Ha, vas dvoje ste mislili skrenuti s teme. Danas kad sam djeci ispricala onu tvoju pricu Mobi, zagrcnuli su se hranom i skoro udavili od smijeha (6. i 8. razred). Zbilja imamo zanimljivih primjeraka sugradjana. Dakle eto mene opet, reci ko je, reci ko je... :twisted:
Englez

Post by Englez »

Peky,
procitao sam tvoj post.
Prvo, molim te, nemoj mi se obracati sa 'Vi' jer sam mladi od tebe desetak godina. Tvoji vrsnjaci bi meni negdje sredinom sedamdesetih na Brzici nabili nogu u guzicu i poslali po pivu u samoposlugu kod male pijace.
Sto se tice mog teksta na 'Kninskim planinarima' , ne zeleci daviti druge ljude na forumu i postujuci tvoj stav da se 'o tome ne treba puno mudrovati', necu se vracati na njega.
Sto se tice uklapanja, uskakanja, izbacivanja, uzdizanja i dr., potupno se slazem s tobom. Ja isto nisam za nametanje drugima ali ni za uklapanje po svaku cijenu. Moja je parola 'bolje s drugim ulijepe nego nikako'.
Nadam se da razumijes.
Pozdravljam te sa zeljom da ovaj forum doprinese 'onome o cemu ne treba puno mudrovati'
cipe

Post by cipe »

Dosao sam samo da vidim sta ima , nemam vremena da odgovaram jedan je nocu a ja ujutro u skolu. Vidim da me ogovarate valjda vam je krivo sto niste mladi kao ja , skola, drugarice iz razreda, veliki odmor zajebancija.Ma zajebavam se ko vam je kriv sto niste na nivou djece kao ja.Vidim da ste se raspjevali, Jesenjin, itd, pa cu ja da pokusam da napisem neku pjesmu ljubavnu, bas sam raspolozen.
Cipenjin !~!!
Na drumu bacava puna kola,
ne daju mi da pusim,
a meni se pusi do bola

i tako jednog dana kutiju tresnem,
izvadim cigaru i sibicu kresnem!
Ode okolina i cisterna fina
a cipe preko la mansa leti do Knina.

Sjeti se na po neba...
dje mi je putovnica bog te jeba???!!!
hahahaha!
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Post by Miroslav Stankovic »

Vidjeces Peky-ja kad dodje sa posla odmah ce viknuti: Jaguarrr
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

XXX

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr . Englez drago mi je da si tu i da si prisutan , kao i svi ostali Kninjani .
Persirao sam ti zbog tvoje ciste zajebancije , pa reko ajde malo da se i ja zajebavam . A sto se tice godina , za mene je to nebitno , bitno mi je da si Kninjanin i da si voljan da ucestvujes na radu "Galerije" i Foruma . Nisam ni ja za neke krute sablone , ali mislim da je period koji obradjuje "Galerija" dovoljno opsezan da se nitko nebi trebao osjecati "skucen" u ovom prostoru . Dozvoljeno je otvarati nove topice , ali da imaju smisla i da budu zanimljivi za diskusiju , inace ce biti prebaceni na neki vec postojeci , srodan topic ili u najgoru ruku obrisani .

Mr . Cipe ti izgleda zelis promjeniti nadimak , ako tako nastavis, bogami ...
nela.

Oda Cipi

Post by nela. »

:D :D :D
Vruci vjetar tiho piri
na oblaku Cipe zmiri.
Zbog velikog potresa
uzdigo se do nebesa.
Oblaci ga nose dalje,
a on nama pozdrav salje!

:lol:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

skolski dani

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

sad cu vam ja ispricati storiju o pokusaju samoubojstva i uzbune zbog navodnog samoubojstva.
sjedimo mi na satu kad odjednom pred gimnaziju hitna. cujemo neku strku po hodniku. neki odjurise iza gimnazije , vika i odjuri hitna. sta je bila. neka zenska dobila bas od mise urosa topa. i zamislite lude. otisla iza gimnazije i bacila se sa onog drugog nivoa preko ograde. neko sliucajno vidio i srecom jo je to spasilo zivot. znam da je bila manja a punackija i iz nekog sela tako da joj nisam zapamtio ime.( ako zna mozda je bila iz japana)
navodno samoubojstvo . tu sam ja u glavnoj ulozi. krajem druge godine uhvatilo mene nesto i ja odlucio napustiti gimnaziju i otici u muzicku(mislim da je i Peki sa jos dvojicom vec otisao u Split u aranzersku)?ovo mu je velika prilika ako grijesim da vikne Jaguar sve si zaboravio moram te ispravljati!
da nastavim.na satu koji je drzala moja razrednica(malo ko je zna Vukovic udala se negdje u slavoniju i brzo otisla.predavala ustav.) ja se u sred sata dignem promrmljam sebi u bradu jebes skolu bolje se ubit i izadjem sa sata. spustim se samo na dno skalina do zeljeza i odem kod tonka grgica u urarsku radnju. donesem pice iz putnika i pocnemo cakulat.kako sam ja izisao sa drugog sata a imali smo taj dan pet racunam otici cu na kraju po knjige.dosao i veliki odmor i prosao ja i dalje u tonka i pricamo. negdje polovicom cetvrtog skolskog sata u radnju upada Nada Radic-Stanic( zena Mira Stanica -loto-preko puta komande) i sva isprepadana gleda u mene kao u cudo. pa ti si tu a za tobom citava potraga.razrednica place, a zvali su i miliciju. sto ti je pitam da niste poludili. pa jesi li rekao da se ides ubiti. zbog cega . zbog skole. pa jeste li vi senuli. no kako mi je bilo zao zene idem ja gore. ja u razred: zena place, direktor -Pasko Paic-van sebe i jedan mladji cajkan.poce on nesto pizditi a ja odoh do klupe uzmem knjige uredno pozdravim i odem kuci. kako onda tako danas. poslije mi je zivot to debelo naplatio, ali sta ces uvijek sam zelio biti svoj gazda.
nemoj sad vi mladji da podjete mojim stopama. druga su to vremena bila i lakse je bilo ispraviti greske.
sanja je spomenula smrdljivi wc.nas muski je bio sav oslikan. naime kako su ovi sto su prije ili skupa samnom napustili gimnaziju i otisli u Split u aranzersku svi dobro crtali i sva vrata su oslikali.tu prvenstveno mislim na Pekija, Zokija Vitasa i Miska Mancica.

a nela i cipe jos idu u skolu. od rodjenja pa do groba najlepse je skolsko doba.
nela.

skola

Post by nela. »

Paaa... postoji par mogucnosti:

1. Cipe i ja smo prikriveni pedofili koji odlazak u skolu koriste za svoje prljave aktivnosti.

2. Toliko smo se vezali uz skolu (Freud - psihoanaliza - ovisnost o majci) da je ne mozemo ostaviti na miru.

3. Zapravo zelimo nauciti dvije stvari: on kako napraviti eksploziv i aktivirati isti, a ja kako ga obraniti na sudu da ne zavrsi u bajbokani.

Ako se jos neko sjeti razloga za nase mazohisticko izivljavanje slobodno neka doda. :wink:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

skola

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

prve dvije mogucnosti garantiram da nisu razlog vaseg skolovanja.
ali ova pod rednim brojem tri me brine. ako je cipe tamo gdje je da po nekoj lickoj vezi ne mislite zgrnuti lovu na brzinu. koliko je samo terorizma , a cipi je blizu IRA. a najvjerojatnija teorija po meni je ispravljanje nepravde prema kninu. naime posto sve auto ceste i tuneli vode i probijaju se van i od knina odluciste vas dvoje tim eksplozivom probit neki tunel koji ce voditi i ka meni. :wink: ako neko ima neko drugu teoriju slobodno :?: :idea:
Post Reply