PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

cipe

Post by cipe »

Kasno je ujutro imam ispit pa cu na kratko.Nela hvala ti na pjesmi , Peky moze da prica sta oce, ovo je umjetnost jaguar bi nam pozavidio.
Ja se raspricao sa englezom pa mi proleti vrijeme a i podsjetismo se nekih stvari iz davnih vrmena, kao npr :
kad je kuja, sljivin brat i jos nekoliko njih koji su radili na zeljeznici nanjusili vagon cisternu dalmacijavina.
Popnu se na cisternu otvore ventil ,odblombiraju, sto bi se profesionalno reklo, (ustvari mi profesionalci) koji ucimo o cisternama.
Ventili obicno ako niste znali stoje neki gore za plinove koji su laksi od zraka, a neki dole da bi se ispustili plinovi koji su tezi.
E ovi na cisternama su bili gore , medjutim kad su otvorili cisternu,
vina je bilo samo do pola, posto nisu mogli da dovate vino, dvojica uvate kuju za noge, ovaj u ruku sapku(predpostavljam da je bila prljava a oko ruba je morao biti obruc od peruti.
Medjutim to im nije smetalo da sa takvom sapkom zavate vino i piju iz nje. Toliko su se napili da su popadali sa cisterne, samo je cudo spasilo kuju da ga onako pijani nisu ispustili u cisternu. Cisterne su bile cini mi se prvi" free shopovi"Ko je sve bio sa kujom to jedino moby moze da zna, ja stvarno se ne sjecam.
Uglavnom sve vas pozdravljam.
ps.
Samo da dodam da sam znao ko ce sve biti sa mnom u razredu nebi ni isao u skolu. Jedan se hvali kako je materi isao na sprovod sa kamionom jos naglasava 17 tona, drugi prica kako mu je brat umro pa je uzeo iz firme 2 sata slobodno otisao na sprovod i vratio se na posao, strasni su, roboti imaju vise osijecaja od ovih engleza.
Englez

Post by Englez »

Cipe,
ne bih se bas slozio s tobom oko toga da su Englezi bezosjecajni. Mislis li da oni ne bi osjetili kad bi ih ubacio u vrelu vodu. Ma, ljudi su isti svagdje. Dobro, mozes reci da ja ovo kazem samo zato sto sam Englez (ili se pravim Englez), ali ja tako stvarno mislim. I u Engleskoj se ljudi vole i mrze jednako kao i drugdje. Doduse, razlozi za ljubav i mrznju, kao i nacin pokazivanja su drugaciji nego, recimo, u bivsem Kninu, ali reci da Englezi nemaju osjecaja bi, po mom misljenju, bilo netacno. Englezi imaju manje privatnih kontakata s drugim ljudima tako da imaju i manje razloga i za jedno i drugo. Osim toga, i kad osjecaju ljubav ili mrznju prema nekom oni to manje pokazuju nego neki drugi ljudi. Iz moje perspektive Kninskog dvadesetopetogodisnjaka i Engleskog dvanaestogodisnjaka, mogu ti reci da ove osobine nisu ni dobre ni lose same po sebi. Na primjer, dobro je sto mozes imati svoj mir kod kuce bez da te komsija ili komsinica stalno zovu na kavu ili rakiju i kad ti se ne pije. Ili, kad izades u kafic, nemas bojazni da ce te neki udav satrati nekom svojom pricom. Pa, sjeti se samo kakvih je sve udava bilo u Kninu po kaficima.
Sto se losih strana tice, ima i njih, i to podosta. Na primjer, ako imas djecu, ne mozes ih pustiti da se igraju vani bez tvog nadzora sto znaci da djeca ne sticu iskustvo ophodenja s drugim ljudima a i ti imas manje vremena za druge stvari.
Ima toga jos dosta, ali ono sto sam htio reci, a sto mislim da je posebno vazno za ovaj forum je da ne treba niti idealizirati proslost niti pljuvati po sadasnjosti. Naravno, kad se prica o proslosti, slazem se da treba izbjegavati pricati o ruznim stvarima. Meni to nije tesko, jer ionako zaboravljam ruzne stvari.
Pozdrav svima
nela.

skolica is streberi

Post by nela. »

Moj Cipe, dabogda se ti zlocesti streberi jos hvalili a ti se ne hvalio nikad - nismo mi krivi sto smo besmrtni. :wink:
Englez, gdje ti je zapeo duh, negdje kod Dovera? Daj se razveseli covjece! Pravo se vidi da si Englez. :lol:
nela.

za Mobija

Post by nela. »

p.s. Skoro zaboravih, nemoj iperit staviti u kutiju s TNT-om. Mobi, zlocko nemoj odavati tajne. 8)
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

englezi

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Slusaj englez ja se obicno sa svima u necem slozim a u necem ne tukam. meni je drago da si se ti snasao i adaptirao a to zelim i svim kninjanima po bijelom svijetu.Medjutim u kontaktu sa tim mnogim nasim po globusu nije bas sjajno ni sto se tice adaptacije ,a i mentaliteta. i u samom tvom tekstu ima proturjecnosti. ne davi te komsija , a djeca nesmiju sama na ulicu. slusaj imam ja prijatelja u londonu koji je doktor nauka , radi kao doktor , zena mu je pravnik, imaju veliku kucu itd. a znas sta mi je nedavno napisao." kad me uhvati muka i nostalgija sjetim se da sam neki jebeni doktor u londonu". stariji je od tebe par godina i svi ga znamo, ali posto ne gostuje na forumu necu ga imenovati.ma da ja to skratim pa tko me razumio a tko ne razumio.
STO JUZNIJE TO TUZNIJE???? Moj prevod: LJUDI GOVORE DA PSI NAJVISE VOLE KOST DA BI MOGLI POJESTI MESO. lazu sram ih bilo.
Englez

Post by Englez »

Nela,
zao mi je cuti da ne nalazis da sam duhovit. Pokusacu ubuduce da budem duhovitiji. I nemoj kriviti Englesku za to, to je moj problem, jer Englezi imaju duha. Pa, zar nisi gledala 'Only fools and horses'?
Moby,
u pravu si sto se tice kontradikcije u mom tekstu. Dobro je sto te komsija ne zove na kavu i rakiju kad ti se ne pije ali nije dobro sto ne zove i kad ti se pije. Dakle, ja ne idealiziram Englesku, vec samo kazem da ima i dobrih i losih strana, kao i svugdje. Kad razmisljam o komsijskim odnosima u Engleskoj, ja se uvijek sjetim nase bivse komsinice Joke Cerovac koja bi uvijek ulazila u nasu kucu bez kucanja.
To sto pises za psa i kost i meso mi se svida. Dobra ti je ta...
Pozdrav
nela.

duhovitost

Post by nela. »

Ma Englez, ne treba ti biti zao, nije to tvoj problem, ja samo hocu da te razveselim, pa da i ti pises veselo - a vidis da je uspjelo, to s imenovanom Jokom je bas cool. Svi smo imali takve dame koje su virile iza zavjese. :wink: :lol: Moram priznati, ja ih i dan danas imam, pa se pojedite od ljubomore... :twisted:
cipe

Post by cipe »

Umorio sam se od skole gore nego da sam radio, sve me boli osim glave.
Sad cu ja tebi englez da dokazem da nije to bas tako kako ti mislis.
Eto ja sam ti kad sam dosao upoznao se sa svim svojim komsijama, zvao ih na kavu , pivo, i domacu rakiju kad nabavim odozdo. Nema problema u 5 ujutro oni dolaze u ponoc isto , kad je u pitanju hrana i jelo ne sekiraj se da nece doci, gladniji su od naj gladnijeg i naj jadnijeg naseg covijeka, nista im drugo nije u glavi osim hrane i pica.
Dam djetetu jabuku doleti ih deset i traze i njima da dam po jabuku, ma govno bi pojeli da je dzabe, al da oni tebe pozovu na kavu to nema sanse , to sam dozivio mozda par puta za sve ovo vreme i to uvijek od istog komsije neka iznimka, nije izgleda cist.
Ja uvazavam da su takvi nece da daju pa sta onda uzimaju. Kod mene je pola ulice dolazilo posto su sve neudate nanjusile da kod mene dolaze prijatelji mladi ljudi pa neozenjeni, dok nisu pojebale sve mje prijatelje nisu izlazile iz kuce , kad ovi vidili kakave su to kurvestije i otkacili ih nema vise ni njih , gotovo prijateljstvo , nema :oops: , nema jela , nema pica. Ma to je brate stoka, u gloabalu govorim, daleko od toga da nema tu skolovani, odgojeni i pametni ljudi , na kraju krajeva ne bi bila engleska ovo sto jeste da nije tako, al da ide sve nizbrdo ide.
Kad ode do dna onda ce da dodju oni sto su pjevali.
Amerika i engleskaaaaaaaa aa bice zemlja proleterskaaaaaaa !
Neke promijene mora biti jel ovo ne vodi nicemu, pa istetovirali bi oci kad bi mogli, sarene se ko uskrsnje jaje, iz zijenica im mindjuse vire,
Engleska ima u prosijeku 2,5 auta po kuci, a 2,2 knjige po kuci.
Pa to nema veze sa vezom, pa vidite li sta rade engleski turisti o grckoj, spaniji, pa to urla , drogirano pijano, po zlu i bezobrazluku su prestigli cak i odvratne amerikance. Ma nisu oni veseli mladi ljudi pa na holideju se provode od teskog posla, to je gamad koja od izobilja i od nerada na taj nacin prazni svoju energiju, a usput vide na tv-u da im niko nista ne moze pa kazu mi smo carevi , svi ostali su stoka. Pa bre oni nisu culi za Tarzana a kamo li za Snjezanu i 7 perverznjaka,. Ja ih uvijek zajebavam koji je glavni grad Afrike ma nikako da pogode banditi neskolovani.
Ispade da sam ljut kako pise a uoopste nisam, ko je predcjednika Afrike moracu ih i to pitati, ministar Azije. Ili Afrika na kojem se kontinentu nalazi, ma to je za njih pre tesko. Kako me danas profesor iznervirao, ma non stop dobacuje, nije ti to hrvatska, pa nie ti to hrvatska, ja se mislim ma jadan li si suti pametniji si, kad sutis.
Cujem neki virus napao pola evrope, samo cekam kad ce na mene da navali pa ako me nema onda znate sta je odjebo kompjuter.
A bas imam zelju sad ova dva dana da napisem neke pricice o Kninu .
Nela jesi primjetila kako nas zajebavaju za nasu poeziju oni ne znaju da bez obzira sto je na visokom nivou , to jos nije nas vrhunac.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

WWW.ENGLESKA.COM

Post by Petar-Peky Bukarica »

Sad ste me stavili u dilemu sa ovim vasim postovima , tako da cu morati napraviti novi site o Engleskoj i Englezima .
nela.

englezi

Post by nela. »

:D Sajt o Englezima, tj. englezima - poslije ovog Cipinog referata vise im ne dam veliko slovo. Ma to su vidim mjesavine Zagrepcanki i Slovenaca koji su se jos u Karantaniji kurvali s Gotima sto su bili u turistickim posjetama. Onda su se na to nadovezali Njemci i ostali sjevernjaci, pa kad tome dodas puno kise i magle i onog zlocestog sherifa iz Nottingema, eto sta dobijes - Englez, mijenjaj nadimak u npr. Napolitanac ili slicno i to odma nama jel jasno?
A pjesme cemo skladati sutra pa cemo ih pustiti navece u opticaj. Najvece bisere cuvacemo naravno za Vas slager sezone. :lol:
cipe

Post by cipe »

Izvinjavam se!!!!!!! (prvo pozdrav onima koji su odustali od citanja ovolikog teksta)
Prvo Pekiju sto sam ga doveo u dilemu sa temama koje nemaju veze sa Kninom(indirektno imaju) ali o tome cu poslje. I izvinjavam se englezu mom dragom prijatelju ako je pomislio da ja njemu nesto kontriram ili bilo kome na ovome forumu.Zadnja stvar koju bih ja napravio je ta da nekoga uvrijedim na bilo koji nacin. Nesvjesno mozda,cak i to mi zvuci nemoguce, jedino ako neko moje rijeci drugacije protumaci . Prva stvar, cijelog zivota pravim od sebe budalu pokusavajuci da uzdignem druge da ih razveselim nasmijem jer razveseliti drugoga veseli mene samoga. Nisam kreten al nisam ni puno utekao!! Razmisljao sam , milijun godina prije mene je postojao svijet, hiljade generacija kojih vise nema i mozda ce jos hiljade generacija do dodje na ovaj svijet a mi imamo tu srecu da smo bas sad tu, uzivamo na suncu, uzivamo u zivotu , uzivamo u planinama, moru ne bi trebalo da ima ljudi koji nisu sretni, jel sama pomisao da su zivi treba da im bude dovoljna. Dosao sam do zakljucka da samo pokvaren i halapljiv covijek nije sretan.Treba da bude sretan svako ko kroz oblak moze da vidi vrh planinu.
Neko kad mu prodje crna macka pljuje tri puta vraca se nazad i sta ti ja znam, ja ubijem macku i to mi uvijek donese srecu .
, hahahaha!
E sad slusajte sta cu ja vama da ispricam jednu interesantnu pricu.
Opet da pokusam da vas oraspolozim ili nasmijem.( kad neko laze to je cesto smijesno) siguran sam da cete pomisliti da lazem.
Kazu ljudi da nema drzave koja vrijedi jedne suze dijecije.
Ni para koje mogu da plate dijeciji osmijeh.(Ovo drugo ako niste nikad culi nemojte da vas baca u paranoju to sam ja izmislio)
Cijelog zivota me je interesovalo sta je klosare navelo da budu klosari?
Mislim bukvalno na prave klosare pijance, odrpane oni sto spavaju po parkovima klupama , podrumima , kanalizacijama.
I tako ti ja 80-te godine ostanem nedelju dana na zeljeznickoj stanici u Beogradu. Prvog klosara kojeg sam vidio cinio mi se poznat, pitam ga odakle si??? On kaze iz Knina, i tako ti mi malo po malo u prici kad on iz malterove bande(komsiluk) medjutim ne mogu da mu se sjetim imena.
Nisam mu se predstavio, da ga ne uvredim.
Bas me rastuzio mlad covijek a totalno propao. Prica on kako je negdje radio pa mu nisu platili, pa mu izgorila kuca, itd. Auto, tetka itd, itd.
Negdje je on nestao to vecer tako da ga ostale dana nisam vise vidio.
Upoznam jednog radio u Njemackoj, otvorio privatnu firmu, ima zenu i troje djece itd, itd. Na kraju price posudio pare svom kumu, ovaj ga zajebao , firma propala, on se razocarao, propio i tako kako kaze "sad samo pijem i smrdim". Inace covijek zavrsio elektrotehniku, vidi se da se sa njim moze fino popricati, al na kratko ,nema vise volje, za duzu konverzaciju kako mi je rekao.
I jedan dan ja na stanici odem u restoran na pivo kad tamo nedaju nekom" klosaru "da udje , oce da popije nesto. Stariji klosar svojih 60-tak godina bar mi se tako ucinilo Ima veliku bradu, i dugu kosu prilicno klosarski obucen, ali male naocale mu davaju neki pak malo uzviseniji status, u najmanju ruku kao" menadzer klosara"!!!!
Cak mi se ucinilo da prica na engleski ali nisam bio siguran, slabo sam spavao murija me budila 100 puta cini mi se, pa sam mislio da haluciniram.
Medjutim sutradan ja opet u restoranu( na divno cudo mene su pustali na pivo premda sam izgleda prilicno jadno.)
kad dolazi neki tip u odijelu obrijan i osisan na celavo, sjedne za moj sto i naruci pivo. Pocme meni na engleskom da objasnjava kako je juce bio tu imao je bradu i brkove , dugu kosu i nisu ga pustili, i kaze sad sam se osisao i sredio, ni ne znaju da sam to ja mamu im jebem, itd, uglavnom cijelo vrijeme je bila prica u vezi konobara vrijedjao ih je sto je i normalno.(u zagrebu nisu u Eksoplanadu pustili mislim Jan Andersona iz( jettro tall ) kad je bio na vrhuncu slave.
Objasnjava on meni kako odijelo ne cini civijeka, on je pisac, obisao cijeli svijet ima para, kakav je to nacin , svijet je poludio, itd, itd
Onda pocmemo pricu o Poljskoj bio je i tamo, pa ide u Crnu goru itd, i na kraju pocmemo i o Americi odakle je on. Mislio sam da su mu romani hoby.Pricao mi je da je homoseksualac sto me nije puno tangiralo. Tu smo pili cijeli dan on je sve placao i na kraju se rastanemo...
On ode za Crnu Goru ja onako pijan medju svoje klosare. Da, na rastanku mi on kaze ja sam Alen , ja njemu ja sam Nenad i doda on cuces ti jos za mene kad vec nisi do sada. Ja se mislim.. maaaa daaaa kako da ne!!!!!
Tako prodje dosta godina od tog dogadjaja i ja naletim na knjigu Alena Ginzberga i ukapiram da je on jos 60-tih, 70-tih ustvari bio na vrhuncu slave a ja ispo papcina zesca tek 90-tih saznam sa kim sa zapio u Beogradu na stanici.Cuvam tu knjigu i dan danas za uspomenu na moje klosarske dane. To je jos jedna od nevijerovatnih stvari koje su mi se desile u zivotu.Covijek prodao oko 10.000.000 knjiga, druzio se sa Bobom Dilanom, Mikom Dzegerom, Dzonom Lenonom, Polom Mc Kartnijem i( sa mnom )hahaha! Tako da sam se ja preko njega indirektno druzio sa svima njima.
Evo mali izvod iz njegove pjesme, pravi ludak!!!!!!!

OVAJ OBLIK ZIVLJENJA ZAHTJEVA SEX

Morat cu prihvatiti zene
ako zelim da produzim porod,
ljubiti grudi, prihvatiti
cudnovate dlakave usne iza guzova.
Gledati u zapitkujuce zenske oci
odgovarati neznim obrazima,
ukopati svoje slabine u obeseni plod ploda
to masno tkivo
kog sam se gadio
pre no sto sam dao boziji grc detetu jurnuvsi
napred kroz smrt_
Izmedju mene i zaborava stoji jedna
nepoznata zena:
Ne muza vec ziva sablast od mesa.
Tajanstvena brazgotina dok moj zubati bog
utapa svoju nogu u njen tesnac i
bljuje vlastiti lik vanj njene guzice.
Ova zena buducnosti koju zavetujem ne
da umre vec da rodi,
potomka mog kurcevog mozga kopiju mene decaka
ponovo.
Zbog straha od sramote?
Lice smrti ,moja zenka kojoj sam posvecen
do same kosti.
Sudjeno mi je da nadjem djevicu za
nevjestu jebacicu
vrteci svojom utrobom i zamazan Pljubackom
posramljenog lica i mesa i vlazan,
dugo zamorno razgovarajuci
u Kosmickim budoarima Duznosti,
mozda dosadan?
Ili uzbudivsi novu perspektivu, raspravlajuci o
njoj,buducnosti , mojoj supruzi.

Pa kakvi sve ludjaci nisu na mene nabasali
cini mi se kao da imam neki magnet
koji privlaci samo ludake !
Znam da mi ne vijerujete ali nije ni bitno
stvarno sam bio sa Alanom Ginzbergom.
A mozda sam i sanjao sve ovo, ko zna !
Peky koliko moras da brises otice ti sve pare na gumice.
Ma dok je pelikana bice i gumica.
Pozdrav onima koji su imali vremena i volje da dodju do kraja.

Prvi koji mi posalje privatnu poruku zbog paznje koju je posvetio
ovom tekstu dobija ikonu koju cu mu ja licno da uradim i
postom posaljem, nadam se da carina nece biti prevelika.
To nek bude uspomena i mala paznja od mene !
Ljudi zurite mozete je prodati na nekoj aukciji i obogatiti se ko zna!??
Englez

Post by Englez »

Cipe,
drugi put kad budem vidio tvoj post, prvo cu pogledati u koliko sati je poslan. Ako je poslije ponoci, necu ga otvarati nego cu ga cuvati za posebne prilike. Samo mi nije jasno kako uspijevas pisati u snu. Drzis li oci otvorene ili zatvorene?
Stvarno smo mi na forumu sretni da imamo ovakvu jedinstvenu priliku da zavirimo 's one strane' tvog razuma.
Samo pisi, jer talenat je zarazan, a posto si ti imao prilike sresti Alana Ginsberga mora da ti je prenio bar zrnce svog talenta.
Englez

Post by Englez »

Samo jos da dodam da sam se javio na Cipin post radi njegove prijetnje da ce poslati ikonu onome ko mu se prvi javi. Posto sam imao prilike vidjeti Cipine ikone i posto znam kako ih pravi, odlucio sam da se javim prvi na njegov post da da vas zastitim. Zadnja ikona koju sam vidio je sluzila da podboci rucnu kocnicu u Cipinom kamioncicu koji mi je bio posudio da preselim prosle godine. Kaze on meni 'ne drzi rucna bas dobro, pa moras staviti ovu dasku ispod kad povuces da drzi'. Dobro, kazem ja, ali kad sam pogledao poslije u dasku vidim svetac na njoj, ikona. Cipe je pobornik ideje 'jebes umjetnost koja nema prakticnu namjenu'.
boris

Re: petar zivkovic

Post by boris »

mobidik wrote: ovaj sa tvrdjave je njegov brat od strica Petar Zivkovic a nadimak im je Savije. caca mu je bio pok.Sime mesar a kuca im je tacno preko puta pijace.ima dvije kcerke Maju i Kacu ,a zena mu je sestra Sinise Rastovica. i ovaj Petar je zivio u bakrenjaci :wink:
Moj bivsi komsija.Jel jos ziv?
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

petar zivkovic

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

fala bogu ziv i svi njegovi. Maju mozes vidjeti na slikama(lica) u kancelariji.maticni ured. sa njom su "cuk" , meco (u uniformi -Djafov sin i moja supruga. :D
a i ti brate. samo napises Boris i ptanje.a tko zna za koga radis CIA, KGB, MOSAD, UDBU, FBI. bolje bi bilo da se ukljucis a ne samo "spijuniras" iz coska od starackog :?: :wink: aj zivio boris
Post Reply