PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

nela

Post by Nela »

Mogu ja dobiti jednu ikonu, samo da vidim facu gospickih postara koji uvijek vire u pakete kad tu zavire? :lol: :D
Pade mi na pamet da bismo morali zastitit autorska prava, pogotovo na Cipine postove. Razmisljam da to sve downloadam i preslozim u jednu knjigu a za naslov se sad vi pobrinite. :wink:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

dobar stos

Post by Nela »

Veceras sam cula od prijatelja kako su policajci i danas pametni. Krenuo on s tatinim starim renaultom 4 u ribolov a dokumenti mu ostali u njegovom autu. Zaustavi ga policajac, trazi dokumente, sta nema, nema, kaze zaboravio sam ih. E, je li, naceri se policajac, sad cemo mi vidjeti imas li ti uopce vozacku. Uze prometnu dozvolu (vlasnistvo staroga) i zove na motorolu u policiju i pita: de pogledaj ima li ovaj dozvolu i diktira jmbg od starog:1309941...itd., zenska kaze, ima dozvolu, nije kaznjavan, ovaj mu vrati prometnu i kaze ajde, vozi, drugi put nemoj zaboraviti dokumente. Za sve koji ne znaju jmbg na pocetku ima datum rodjenja! :roll:
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Pozdravljam sve , nakon male pauze. Cipe otpisacu ti cim uhvatim malo vremena (cim se odmorim).
Pitanje za Engleza: Dali si ti mozda ozenjen Engleskinjom?
Englez

Post by Englez »

Cirus,
jesam.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

pauza

Post by Nela »

Cirus, ako ti je ovo mala pauza, kakva je tek velika? Drago nam je da si ziv, vec smo se svi zabrinuli.
Za Engleza - uuupppsss, nismo znali taj podatak, pa da ne bi slucajno pomislio da smo ti vrijedjali zenu, jedino sto u nase iskupljenje mogu reci - pricali smo o Englezima, ali ne o Engleskinjama. Oprastas? :wink: :wink:
Englez

Post by Englez »

Nela,
morao sam pogledati tvoj prijasnji post da vidim zasto se pravdas ali nisam nasao nista uvrjedljivo tako da nema razloga za oprost.
Pozdrav
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

zena od engleza

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

pa sad je sve jasno. cudili se mi sto englez nateze na stranu preko La Mansa( cak su i ispod njega napravili tunel a prema meni nista :evil: ) kad ono zena Engleskinja. :idea: NAS NAROD KAZE DA SI OD TUDA OTKUDA TI JE ZENA :wink: slusaj zenu :?:
MA LJUDI JAVIO SE MOJ KUM CIRUS. VALJDA CE I OVDJE U KNINU SAD POSLIJE PAR MJESECI PASTI KISA.
pa sta se ti cudis Nela. jedan moj prijatelj isao za split 89-te. kod drnisa ga zaustavi milicija i tip pita kud ide. ovaj odgovori da ide u nabavu ( sto znaci da je kamion bio totalno prazan). gleda ovaj dozvolu i ostalo pa ce ti .sve je u redu ALI GDJE JE OTPREMNICA. da ne bih sad pricao na kraju mu cajkan rece. ovaj put nek ti bude ali iduci put bez otpremnice nes proci. :wink: :wink: :wink:
Englez

Post by Englez »

Moby,
cini mi se da ovdje postoje neke negativne predrasude prema Eglezima. To me podsjeca na jednog naseg bivseg sugradanina, koji je jednom prilikom, suocen sa slicnim predrasudama svojih primitivnih sugradana, rekao: 'Ta njesu ni oni prasad!'
Znas li ko je taj nas znameniti prosvjetitelj?
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

englezi

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Ma sta sve shvacas ozbiljno. ja se za frkavam a koliko vidim i ostali. :D kakve predrasude. ja ti ne podnosim samo livadice. a za ovog sto pitas .nikad cuo za izjavu a njega vjerojatno znam. :?: ja sam ti u dusi provincijalac i ne mogu bez knina. VOLIM KAD MI JE SVE U KRUGU OD STO METARA, ako imam love lako se udaljiti ispuvati i opet u knin. mora da su ovi ostali sa foruma ljubomorni sto su im zene nase pa sad size. a mozda i ove nase zenske sa foruma potajno pate za strendjerima. :wink: a tek nas pk16 koji je trenutno na godisnjem. njemu je zena amerikanka. bas me zanima dali je ostvario"americki san".
ja sam jedino cuo za jednog sto je pitao mate: KAJ NJESI DOSLA ONIM PRVIM? :D
Englez

Post by Englez »

Moby,
ne mogu vjerovati da ne znas o kome pricam. Pa, ti imas reputaciju na ovom forumu da sve znas. Siguran sam da neko od ostalih forumasa zna za autora ove izjave. Inace, ovaj nas sugradanin nije vise medu nama zivima. Striktno govoreci, on i nije iz Knina nego iz jednog sela kojem necu reci ime nego samo da se nalazi na brdu Konj. Spominjem ovaj podatak jer je on akter jednog dogadaja vezanog za Konj. Naime, iduci iz Knina jedne noci uz Konj, on stane da zapali cigaru, ali posto mu je vjetar puhao u lice, okrene se ledima vjetru da zakloni plamen sibice. Kad je konacno, nakon nekog vremena, uspio zapaliti cigaru, on zaboravi da je promijenio smjer i samo nastavi otkud je i dosao, tj, vrati se u Knin.
Inace, imao je naviku da kad ga covjek oslovi nadimkom, on odgovori: 'Jebo ti on mater!'
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Englezu dali si ti mozda nedavno bio u USA preciznije NY u posjetu bratu? Mislim da ti zena govori odlicno nas jezik (zavrsila slavistiku). Dali je taj podatak tacan?
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

prosvjetitelj

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

nebi vjerovali ali evo grmi. ako bude padala kisa kume idem u crkvu. :?:
slusaj englez ovo drugo mi sve govori. i prvo pitanje mi je bilo na vrh jezika, ali moje sesto culo je osjetilo politiku. dogadjaj sa cigarom kazuje sve , izjava takodjer(tice se nadimka). ja ih znam jos a i pitanja koja je postavljao nekim ljudima uopce nisu za forum jer bi me Peki odmah izbrisao.politika cista. :wink:
sinoc sam mu mladjeg sina vozio na vrbnik. ma znas u cemu je problem. sviju je znao j....ati konj. :wink: :D (kninski zargon)

hoce li CIRUSE ona o mrtvacima i ljecenju kokosiju?
Guest

Re: petar zivkovic

Post by Guest »

[quote="
a i ti brate. samo napises Boris i ptanje.a tko zna za koga radis CIA, KGB, MOSAD, UDBU, FBI. bolje bi bilo da se ukljucis a ne samo "spijuniras" iz coska od starackog :?: :wink: aj zivio boris[/quote]

Pa kad sam dosta mladji pa vecinu ljudi ne poznam.Evo trebalo mi je 5 dana da se sjetim ko je Gula i gdje sam ja cuo taj nadimak.Onda sam ga povezao sa jednim tipom sto je drzao market "Aldi".Ako je to taj.Ne bi znao ni za Zivkovica da nismo bili komsije.Sem toga posto sam cesto visio po tvrdjavi (obzirom da sam zivio u blizini) znao sam neke sto su radili gore Milojka,onu plavu zenu (zoja ili tako nesto,mozda joj je to bila cer).
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

gost-boris

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

eto pet dana , a sve si pogodio. i za gulu i za zoju i za milojka i zojinu mamu. a sad prestani virkati iza garaza kraj vrtica vec se ukljucu.zaboravi godine. ma dokle cemo to ponavljati. boris zivio :idea: :wink: :D
cipe

Post by cipe »

Englez ti ocito ne znas sta je prava umjetnost dok tako pricas o mojim ikonoma. To sto ikona podbaca moju rucnu kocnicu to ne znaci da ne vredi. Zapad je ovo ,ovdje i ikone moraju da rade.
Pa kad smo vec kod te, sto je podbacala rucnu kocnicu, bas neki dan sam je prodao, ostala je bez posla posto sam promijenio auto, sad mi radi rucna.
Post Reply