PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

nela.

sjecanja - jos malo

Post by nela. »

Nadalje, sjetih se vremena kad blok III decembar nije postojao, nego sam iz bakinog dvorista gledala konje koje je dida Sime tamo napasao (uh sto sam stara).
Dajte malo raspalite sada....
Guest

Post by Guest »

:D Tjesi se Nela da je dida Sime jos stariji !
Da te malo oraspolozim ispricacu ti sta sam ja napravio, kad smo vec kod zivotinja.
Kod Rio Bara mislim Mico i Seka cupac da su imali malo kokosiju oko kuce.
Ja ti jednu uvatim i stavim je u bure i zivu zatrpam zemljom, a drugu odnesem u Raljevac i bacim sa mosta, kazu da kokosi ne znaju da plivaju i stvarno ne znaju !
Zato dobro rone, jebi ga nemes i jedno i drugo.
nela.

Post by nela. »

Sudeci po odgovoru ovo je bio Cipe....
:wink:
dida Sime se preselio na vjecna lovista pocetkom osamdesetih, a konji jos davno prije, vidim da su i koke pronasle svoj put....
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

SAPUN

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nela , taj cetvrtasti sapun za pranje vesa zvao se " JELEN " .
nela.

Post by nela. »

Kao da vidim moje susjede ispod prozora sjede ljete i cakulaju (zvali smo ih cakule velike i male) pa komentiraju ciji su lancuni bjelji.
Sad nakon kratke analize dostupnih sredstava za pranje, tko se sjeca kad je prvi ananas dosao u piljaru kraj Pese i kad smo isli to cudo gledati (ne znam ko je bio onaj koji je i probao)? :lol:
cipe

Post by cipe »

:D
tacno to je bio cipe, ne znam zasto mi izlazi gest.
Kad smo vec kod ananasa ja sam jos ranije cuo za ananas.
Uvijek kad je caca dolazio kuci pijan tukao je mater.. ananas je stalno vikao !
:D
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

prase seckano

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

sad mi pade na pamet.kad sam imao 10 godina , u Krci smo nasli mrtvo prase.izvukli ga , na kolica pok. Mile Mijakovca i pravac Marunusa.pomocu uzadi izvukli smo ga na Ljubavni kuk i izvršili autopsiju. kome je to palo na pamet niko nezna.smrdili smo kao kuga , ali fala bogu niko se nije zarazio.noz je donio Zotin brat Bobo.poslije je taj noz na svoju nesrecu opro i vratio kuci.a kad bi mu pok. Mate Bosa rezala kruh ili meso sjetio bi se praseta i nebi mogo jest pa bi popio batine.nije smio reci sto mu je. :wink: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

IMA LI ZIVIH OVDJE :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :!: :?: :?: :?: :!: :?: :!:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

nestalo-misterija

Post by Nela »

Neobjasnjiv nestanak galerije na vise dana (valjda ce Peky objasniti) mozda nas trgne iz letargije pa se opet raspisemo. Nedostajali ste mi i to prilicno. Pozdrav (odoh na jutarnji caj s rumom - prelazim u alkose) :lol:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

sta je bilo

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ja spremio preko sto antologijskih slika,a galerija iscezla netragom.evo je srecom opet.sad se moram uvatiti posla.klokane sta je bilo.Nela ima li snijega.pozdrav svima.vi pisite ,a ja cu koliko mogu.tek sam skenirao 40 .sad ih moram pretvarati pa slati.koji je to samo posao.pomozite mi navijanjem. :evil: :wink: :D
nela_

slike

Post by nela_ »

Mobi znas da navijamo za tebe - predlazem da Peky otvori slike br. 8 tako da se ne izgubimo trazeci ili da je nazove Mobijev kutak :lol:
Snijega ima kao u prici, ovo je naj,naj,naj....godina sto se snijega tice. Ja odusevljena, narocito danas (sanjkanje do besvijesti i nesvijesti). Znate onaj suhi snijeg sto se lako prti, ma gust zaista. :wink:
Pozdrav i javljajte se
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

LEZARINA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Galerija je imala pauzu zbog neplacene " lezarine " .
Izvinjavam se zbog moje nemarnosti .
Idemo dalje .
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Nemoj Peki farbati znamo mi o cemu se radi.Samo da pozdravim drustvo. Mobi primi li ti moj meil????
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Dobro dosla

Post by Luka Kabic »

Evo imamo jos jednog clana. Miro dobro dosla. :D :D :D
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

NEOBICNO IME

Post by Petar-Peky Bukarica »

Jedan je zivio na Vrbniku , drugi u Kninu , Coljin brat . Imali su nadimak
koji si mogao pisati ovako " Zajga " , ali mjesto Z trebalo bi biti neko
slovo koje ne postoji , neki glas ili ton ili zvuk , neznam kako to da
objasnim . Ili mozda gresim .
Znadete li o cemu govorim , jeste li culi za taj nadimak i dali
znadete neki slican slucaj .
Post Reply