PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

GROB-PIRAMIDA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Sjecate li se groba na Vrbnickom groblju , u obliku piramide .
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Posted: Sun Apr 18, 2004 12:39 am Post subject: Ne znam ni sam?

--------------------------------------------------------------------------------

Toliko me dugo nije bilo da ne znam o cemu sam pisao a o cemu nisam, moram procitati svoju postu iz pocetka, ja sve zaboravljam.
Inace bio sam sa nekim nasim knjinjanima i cuo nekih interesantnih novita pa moram prekontrolisati jel iko o tome nesto napisao da se ne ponavljamo, zaboravan sam.

Imam ogromnu biblioteku od preko 20 knjiga a ni jednoj ne znam naslov ni autora ??? Zaboravan sam.
Nista mi gore nema nego citati ono sto sam ja napisao, a nista ljepse citati sto drugi pisu.
Uvatila me neka apatija pa se ne javljam , to mene redovno drzi po nekoliko mjeseci. Medjutim kad pogledam broj mojih postova je toliko velik da me vata strah .
Inace zaokupljen sam momentalno sa sredjivanjem kuce, baste (sadim travu )englesku, pravim golubarnik koji ce biti prilicno osvijetljen ne zbog toga sto je neophodno svijetlo, nego zbog toga sto su polovni prozori i vrata sa smeca jeftiniji nego daske.
Medjutim sve vise razmisljam da se umjesto golubova u taj prostor uselim ja, spojio sam struju, ubacio bi krevet, radni sto i kompjuter i malo meditirao, a za golubove da napravim neki manje luksuzan objekat.
Napravio sam susaru za meso, susim pancetu, kupio creva i sljedece nedelje pravim kobasice, mirise sve oko kuce na suseno meso.
Jedina mana sto to niko ne jede nego ja, djeca nejedu svinjetinu, zena takodje , ali zato sam ja naprimjer danas doruckovao, pancetu sa jajima, rucao pancetu bez jaja, i vecerao pancetu takodje bez jaja, kazu da je to zdrava hrana pa racunam sto da se ne hranim zdravo kad imam mogucnosti.Sutra idem kod engleza osusio sam sam mu slaninu pa nek se i on malo gusi ?
Sto se tice prasca cija je doticna panceta, izgleda da se bavio aerobikom samo meso, svaka mu cast !
Eto toliko od mene pa volio bih da znam da li sam vam nedostajao ili naprotiv da li ste se odmorili za ovo vreme dok mene nije bilo?
U svakom slucaju pozdrav svima!
ps.
Jedno mi nije jasno koja je svrha registrovati se a nista ne pisati pa bih volio da mi neko od ovih koji su registrovani a nisu nista napisali objasne . Da mi se nisu zacepili krvni sudovi od ove slanine pa slabije kapiram.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

MASNOCA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nema ribe do prasice , dok ne dodje mr. Holesterol .
nela.

Post by nela. »

Moram se sloziti s Cipom, ne shvacam registraciju bez razgovora. Ma da bi zube obijelili i rekli hvala na dobrodoslici. Ili smo mi ostarili pa nam ne rade vijuge (preporucujem ginko kapsule) ili je rijec o nekoj uroti. Da nisu to Drnisani ili Gracacani na tajnom zadatku? :lol: Pozdrav Cipe, zimski san je zavrsio? Pozdravi Engleza i cuvajte se trihineloze.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PAZNJA !!!!!!!!!!

Post by Petar-Peky Bukarica »

Oce , nece . njihov problem , oni gube .
A ti Nela , cuvaj se "mosura " i lavina .
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

panceta na inglis buri

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

panceta u Londonu.dabogda se Trbosjek digao iz mrtvih.no mislim da bi covjek istog momenta crko od smoga.nasto li ta panceta mirise Cipe.dabogda te SAMO Kninso-Golubicka bura odnjela.bolje ti je kad nemas bure da kupis neki veci kompjuter.mozda ima veci ventilator jerbo je zdravije susiti na njemu skicevinu nego vanka.duni vjetre sa Neretve pa rasceraj maglu...................... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

e moja Neli iz sibira. KAMO SRECE DA MI NE RADE VIJUGE :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
nela.

vijuge

Post by nela. »

Moje su vijuge na teskoj rezervi, malo su "prordjale" kao i bicikl iz sedmog osnovne. Ipak nisam tako zaboravna da djecu povezem na posao (kao njihov otac koji ih je povezao pod punim gasom a na proteste djece jos je vikao - daj sutite) ali nije mi daleko jer s kim si takav si.

By the way, ulazem javni protest sto se na mjestu Balkana koci namjestaj i neka jadna pijaca!!!!!!!! Cak mi dodje da i sliku stavim na internet. Sad se pitate zasto ja o tome? Pa vidite - Cipe susi prsute u Engleskoj, u Balkanu nema Balkana - stvari su naopake 100 %, jos samo cekam da Sanja napise da plete carape. :lol:

I stvarno za nase drage satelitice - osim sto se registrirate, upisite jednom i dobar dan za duse nas ostalih tipkaca i tipkacica. :wink:
red_dalmatin

Post by red_dalmatin »

Dobar dan!!! :lol:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

DALMATIN

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nela , evo izbila si jednog " sina razbludnoga " .
Dalmatin , jeli " taj do tebe " zadovoljan stranicom :
SPOTR - LOV - RIBOLOV ?
nela.

Post by nela. »

Madre de Dios, ne mogu vjerovati....jako mi je drago, moj naklon, moj duboki naklon :lol:
Guest

Post by Guest »

..nema tu jeste-nije,mora biti....)...taj slabo komunicira sa ovom globalnom mrezom,jedino kad je nesto extra zanimljivo uspijem ga nagovorit da se dovuce sa tv ekrana na ovaj ekran.....
.. sto se tice (ne)ucesca svih registrovanih u kominikaciji, posto ispod naziva sajta postoji klauzula "......Knin i Kninjani u vremenu do 90-tih",a kod mene je slucaj da sam zakljucno sa 90-tom bio bice nesvjesno svih aspekata,dobrobiti,losebiti,cari koje nam ovaj lijepi zivot nosi i odnosi,onda se u tom smislu osjecam uskracenim idejama i zanimljivostima,dogadjajima koje bi ostalim ucesnicima bile zanimljive....
...kad sam se registrira isao sam na kartu kvantiteta,"neka svijet vidi koliko nas ima..:),mada izgleda da se mora preci na kvalitet...
..u svakom slucaju volim procitati istoriju i dogadjaje svoga Grada,koju ovdje pisu i pricaju stariji (uz svo postovanje)....
Veliki Pozdrav!!!
cipe 1

panceta

Post by cipe 1 »

:D
Ja i englez jedemo leso pancete i pijemo engleski caj , eno sva mu brada masna i kaze "pozdravide" Nelu !
Eto Nela imas pozdrav i ja bi te pozdravi da mi nisu puna usta.
Trihinelozu smo pojeli tako da nemoras da se brines, nje vise nema !
Medjutim drago mi je da se javio mladji potencijal kao sto je ovaj red dalmatin, takvi su nasa buducnost ,svaka cast !
Vrlo ugodan momak, ali malo spreskoroman, skromnost je vrlina sa kojom ne moze da se daleko dogura, ali nadam se da ce biti izuzetak.
Nela kad se vec kako kazes sve promjenilo, znas ti sta mi caca moj kaze, "E moj sine sad tek vidim da sam te ucio sve naopako" pa ispada da sam ja, posto su naopaka vremena izgleda normalan.
Rastuzila si me kad sam cuo da nema vise balkana, pa moguce to ima neke veze sa ulaskom balkanskih drzava u evropsku uniju.
Sve balkansko nestaje.Medjutim Balkan ostaje u nama dok je nas i konobar Maglov takodje, to nam niko ne moze odnjeti.
Eto toliko od mene pozdrav svima !
ps.
Nela ovdje je tako upeklo , ja se i englez suncamo u basti i mazemo se pancetom, moze li se prenjeti trihineloza preko koze, malo si me uplasila ?
:idea:
nela.

Post by nela. »

Upeklo vam sunce dok se odmarate? A sta bi rekli da ste bili na njivi danas :wink: - e da znate kako pece sunce pod Velebitom, a nema 20 dana da je snijeg padao. Sto se trihineloze tice, mislim da ona kraj piva i vina nema puno sanse, samo nemoj reci zeni za taj savjet.
Balkan = namjestaj ma cudo jedno, bila sam u traumi kad sam vidila. Srecom je bus stajao samo 30 min inace ko zna sta bih jos ugledala. Usput, cak sam i ovjekovjecila taj slucaj tako da imam materijalne dokaze tog bogohuljenja - ipak je to bilo prvo mjesto gdje sam popila koktu - pice vase i nase mladosti. Da te ne rastuzujem dalje - da ti ne pricam da ni mljekara ni samoposluga vise to nisu? Moby to sve bolje zna, ali valjda se siromah navikao. 8)
Guest

Post by Guest »

:cry:
Ma sad si me rastuzila.
Posaljeti mene moja sjora Vesna ,kmsinica ( to kad si vec kod cockte )
Da joj nesto kupim, vice preko blakona , Neeeeeeeeeso jer bi moga otiiic u ducaaaan !!
Non stop ona mene, os otic, bil otisa, i meni jedno dopizdilo i ja kupim sto sam treba .....i jos popijem 5 cocti, ??????
Vratim se ja kod moje komsinice , i kazem joj:
Teta Vesna ja sam popio 5 cockti bio sam zedan ???????????????????

Nikad me vise nije zvala da idem u prodavnicu . :idea:
Pozdrav svim ljudima dobre volje,.

Da dodam iz ove sobe se mjenja svet,
malo egoisticno , al istinito.
Nela ajde da ugovorimo rendes ! ( na zidicu )
Ko oce moze da skica, ja mislim da ti nisi sramezljiva ko ni ja.
Bolje da ja utrcim jel eneglez te nesto mnogo gotivi !
dame biraju , dan i sat, samo reci, i dolazim kroz zicu pravo na zid, kao podzemna prica.
Post Reply