PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

????????????????????????????????????????????

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nikad cuo za tu " janjecu cestu " .
nela.

Post by nela. »

Nisam ja kriva sto si ti Peky neprosvijecen tolike godine prozivio. Pravi Licanin bez janjetine i prsuta se ne moze zamisliti (eno se kod mene na tavanu susi pet komada (Cipe ostani na plazi, da ti nije palo na pamet... :wink: ), a susjed drzi 20 ovcica tek da mu se nadje. O onima na selu da i ne govorim. Prema tome...
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PRSUT !

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nisam rekao da u Lici nema ovaca , ima ih i u Bosni ,
ali razlika je u okusu . Isto kao da ja kazem da je Knin
bio poznat po Linjaku na leso .
Prsut se susi u susari a odlaze u konobu , sve ono drugo ,
tavani , spajize , garaze ... , to su bunceki , sunke ili
nekakvi drugi nazivi za slicne mesne proizvode .
nela.

Post by nela. »

Necu dalje komentirati, no comments at all....
Srecom te ne cuju i ne citaju Licani inace bi vec poceli ratovati - bar sto se janjetine tice. Moby objasni mu i malo ga prosvijetli da mu ne bude samo kosa prosvijetljena :wink:
Guest

Post by Guest »

:D a dje ti je ono tavan ?
Nisam vise na plazi na zalost.... nego, ...koliki su prsuti ?
Ja umjesto da napredujem, da idem napred, ja idem unazad, prvo sam krao prsute drugaricama iz skole, pa sad drugarici iz vrtica, pa cu na kraju sperematozoidima otkidati repice , puj , puj, puj da pljunem tri put !
Da zlo ne cuje !
nela.

Post by nela. »

pazi de vamo...najprije ides pravo do prve raskrsnice, ondak ljevo pa druga desno, e ondak jope ravno paaaaa jedno 1100 km i onda obavezno desno na kruznom toku, ne zaboravi se ukljuciti na autoput, silazis desno, pa ljevo, pa ravno (tj. drito) i eto tebe blizu tavana. Dalje vozi po njuhu. 8) Ako te baba uvati, slazi nesto ne priznavaj za zivu glavu. Ispricaj joj da si izbjeglica (ne iz jajca) i da eto umires od ljute gladi, ali ne bi ti to ukrao nego su te nagovorili, itd. Ma snadji se ko i dosad, pa se vidimo. Nosicu ti narance u okruzni (u blizini tavana) zatvor. Pusa :wink:
Guest

Post by Guest »

ma mjesec dana sam trazio ali dzabe.
Nego posto imam satelitski navigator ako mi das pravu adresu i postanski broj mozda i nadjem.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

SUSA OVO LJETO NA FORUMU NEMA STA
nela.

putokaz

Post by nela. »

Kako? Ono nisi bio ti, a prsuta vise nema?! Eto sad vidis, to je sigurno neko iz naseg kluba izvidjaca navratio prema mojim uputama a ti se brate izgubio. Pogledaj sto se dogadja kad propustis u mladosti ici u izvidjace, postajes zbunjen i dezorijentiran i kao takav promasis moj tavan. :wink:
Guest

Post by Guest »

:lol:
ja ti vise bez satelitskoga ne mogu ni kuci da se vratim a kamoli tvoj tavan da nadjem.
Napokon sam naucio da ne mislim, samo gledam.
Evo cak sam se sjetio nekih interesatnih prica koje sam htjeo napisati medjutim vec sam ih zaboravio.
Ubuduce cu morati poceti zapisivati Tako da je Peky ostao kratkih rukava, suva k..a mokri opanaka ,sto bi se ono reklo.Sta sam sve provario nije ni cudno.
Sve polako pisem ne bi li se sjetio..... ali nikako , drugi put.
Nisam dugo citao sta se desava novo na galeriji pa cu morati malo za vikend da prelistam dotle cu se valjda sjetiti.
Sjetim se ja nekih dogodovstina al onda opet zaboravim jesam li ih vec napisao, pa ti to dodje na isto, a ko ce sve iz pocetka procitati, dok dodjem do kraja opet se necu sjetiti pocetka, hahaha!
Kako stvari stoje jednog dana cu da zaboravim i ovu galeriju.
nela.

Post by nela. »

Eh da te savjetujem ne mogu posto ni sama vise ne mislim, samo gledam i to prirodu, za vas koji ste u velikim gradovima zvucat ce cudno ali mi je postalo prenatrpano i ovo malo mjesto u kojem boravim pa sam u fazi izgradnje vikendice u sumi - al ce to biti mjesto za gledanje dajte malo zavisti i zlobe - mozete doci i pomoci malo kao sto smo u dobra stara vremena jedni drugima pomagali u pravljenju temelja i deka. Mozda vas asociram na neke anegdote?
U svakom slucaju ako se ne javim do sutra medo me je pojeo za rucak...i nije figurativno jer tamo su mi samo medvjedi susjedi, a Cipi ne bi pomogao ni citav satelit od par tona da me pronadje :wink:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

DOBRODOSLICA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post by Petar-Peky Bukarica »

Luka , evo se i Zeljko uclanio .
Dobro dosao Zeljko .
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Dobro dosao komsija Zeljko.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

HM...HM...
Guest





Posted: Fri Oct 15, 2004 12:31 pm Post subject: AHA

--------------------------------------------------------------------------------

HELLO, baš me zanima hoću li osvanuti u istoj ekipi s vama jer vas čitam mjesecima, a ljenost me sprječava da se javim. Budite mi i dalje živi i zdravi i veseli (uvek pevaj, uvek smej, celi svet raduje) i malo manje nostalgični. Drugi put malo opširnije, sad radim pa idem kući. Aj živili!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 143

Posted: Sat Oct 16, 2004 3:11 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------


Ovu slicicu cesto stavljam, jer mi je najkrvavija, podsjeca me u mojoj masti na Lazu Licinu kad bi mu ja ispricao u ono vrijeme, kako se zivi i sta se radi u Amsterdamu.
Pade mi na pamet da spomenem zasto ja dolazim ovdje i to cu onako spontano posto je Peky dao dozvolu da se ne moramo striktno pridrzavati teme.
Posto zivimo gdje zivimo i kako zivimo silom prilika odvojeni jedni od drugih a svesno ili nesvjesno bili vezani svi zajedno na bezbroj nacina.
Ponekad mi padne napamet neko koga sam samo iz vidjenja znao pa mi i on sad fali, cini mi se kad bi (toga nekoga koga se sjecam samo po liku) vidio ,kao da bi vidio nekog rodjenog , a da ne spominjem :prijatelje, komsije, skolske drugove, profesore i one drugi do kojih mi je narocito stalo, i neobicno mi fale !
Svi mi imamo prijatelje nove ,u novim sredinama, kupujemo kuce radimo ali nikad necemo biti u potpunosti sretni i uvijek ce nesto da nam fali.
Neko ce reci pa svima nesto fali !
Ono sto smo mi izgubili i sto nama fali to bas i nije toliko cesta falinga, Sad shvacam i Djokicu kojem fali panonsko more i sta on rece, "ukradu ljudi ovo ukradu ono al meni su ukrali more", tjesi se sa dunavom al nije to to!
Tako se i mi tijesimo sa raznim kanadama, amerikama, australijama al ce uvijek jedan obican vrabac vise da nam znaci nego jedan kengur , beli medved, il mravojed.
Ja sam u mojoj basti imao neku rijetku pticu englesku, dosao neki englez i odusevio se kad ju je vidio?
Medjutim pojavi se kod mene jedna druga ptica koja nije tako ni rijetka ni neobicna, sjenica , za njom se pojavi crvendac , kos i grlica. (ko da se se dogovorile sve odjednom)
Mojoj sreci nije bilo kraja!
Odkad su one dosle kod mene ,cisto sijedim u basti i gledam ih.
Prisjetim se: zracne puske,pracke, brzice, smrdljive rijecice, bunkera, tvrdjave i svih lokacija gdje smo ih ubijali.
Ne znam sta bi sad neko trebao da mi da ,da bih ih ubio, i sad me pece savjest za tim jadnim malim pticama kojima smo iz cistog hira , dijecijeg nestasluka a i iz neznanja uskracivali pravo na zivot, pravo da uzivaju u kninskom suncu , letu ,slobodi i carobnoj prirodi !
Ovo je jedini nacin da se ispricam sa knjinjanima, jel jedino sa njima se moze pricati o necemu sto drugi ne razumiju, o nekim malim stvarima koje zivot znace !
Nadao sam se da ce ova galerija da postane mjesto skupljanja Knjinjana
dje bi se uz "gegin burek, 505 sa crtom i lacinim gustim sa slagom "malo caskalo, druzilo, zajebavalo ,medjutim stvari bas ne idu takvim tokom kako sam ja mislio.
Malo je novih ljudi , mnogi se ne javljaju a mislim da je jedan od razloga sto sve sto se napise ostaje ovdje trajno a mnogi su samokriticni pa kad nesto napisu nakon nekog vremena cini im se nedovoljno dobro ili bi nesto da preprave , dopune ,izbace a to je nemoguce.
Ja kad ovdje dolazim ,ne dolazim sa nekom striktnom temom ni sa nekim rukopisom kojeg sam unapred pripremio, tako da to sto napisem nije ni priblizno dobro ,ni gramaticki ni koncepcijski a tako je svima.
Pa mislim da ne bi lose bilo kada bi postojalo nesto kao diskusije gdje bi se teme mjenjale, nove ostajale a stare se negdje lagerovale, mogle naknadno da se koriguju ,dopunjuju , uljepsavaju i stilski i gramaticki.
Mislim da je to jedan od problema ove galerije.
Ljudi su dosta samokriticni, evo ja sam nedavno bio na operaciji nosa, presadjivanju kose, stalno bildujem, stavio sam novu protezu, (stara mi sluzi samo kad jedem janjetinu jel su zubi osteceni ,onako nekako reckavi pa sa njima mogu i kosti da jedem)
Normalno salim se, al koliko god covjek brine o izgledu brine jos vise o rijeci, i mislim da oko toga se vrti problem ove galerije i tu bi trebalo nekako iznaci neko rijesenje!
Volio bi kad bi ovo bila tema naseg razgovora buduceg da se cuje i vase misljenje, jel nista nije savrseno pa ni galerija i uvijek postoji bolje !
pozdrav svim knjinjanima a zna se poseban Neli jel samo je ona mogla da pronadje mene na slici iz vrtica !
ps.
Kad sam vec kod vrtica padne mi nesto na pamet.
Kad sam se ja rodio a to je bilo prije 32 godine
i(120 mijeseci !!!)
Mater mi nije imala mljeka, pa me je hranila Kablar Seka( muz Gliso,) (poslje je teta Seka bila moja uciteljica u osnovnoj skoli)
Cesto sam se salio da sam jedan od rijetki koji je posao svoju uciteljicu al niko mi nije vjerovao.
Ona je dobila sina u isto vrijeme kad i moja mater.
Medjutim ,Boro Kablar njen sin ne znam gdje je sad mislim da je u Americi mora da je prvi posao( a meni sta ostane)
On ima dva metra i stodvaest kila, a ja upola manje.
Stvarno nije fer mogao sam sada biti pravi coek !

Back to top
Post Reply