PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Sun Mar 02, 2003 8:29 pm Post subject: Pero Bukarica

--------------------------------------------------------------------------------

Buduci da se ovdje spominju ljudi koji su na svoj nacin obiljezili vrijeme do 1990, zelio bih spomenuti Peru Bukaricu kojeg svi znamo i kojem zahvaljujemo na lijepim sjecanjima koje nam je vratio svojom stranicom.
Bravo, Pero!

Back to top


Guest






Posted: Mon Mar 03, 2003 9:46 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Zahvaljujem se na podrsci,ali nasto me zivo zanima,
zasto se Kninjani ustrucavaju slati svoje priloge a
svima je drago (pretpostavljam) da malo zavire u
"Galeriju"?

Back to top


Guest






Posted: Thu Mar 20, 2003 3:02 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Svaka cast Peki
Odlicna ti je ideja
Cirus

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 97

Posted: Sat Mar 22, 2003 12:50 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Zahvaljujem ti se (sve tri puta).

Back to top


CIRUS
Guest





Posted: Mon Mar 24, 2003 12:36 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Peki poslah ti meil ali ti ne odgovori.
Cirus

Back to top


Cirus
Guest





Posted: Sat Apr 05, 2003 4:13 am Post subject: Halo

--------------------------------------------------------------------------------

Ima li koga zivog ovdije ???? Peki dali si ziv????

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 97

Posted: Sun Apr 06, 2003 2:44 am Post subject: Disi! Tu sam!

--------------------------------------------------------------------------------

Bitce da je ono tvoja poruka (inicijali D.D.),mozda gresim.
Tu sam ziv i zdrav,hvala na pitanju.Javit cu ti se e-mailom.
Volio bih da nastavis sa slanjem priloga.
Pozdrav.

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 97

Posted: Thu Apr 10, 2003 9:56 am Post subject: Greska!

--------------------------------------------------------------------------------

Mr. Cirus,izgleda da sam te zamijenio sa drugim tipom.
Ako ti nije problem,volio bi da mi se javis,ponovo.
Pozdrav.

Peky!

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 97

Posted: Thu Apr 10, 2003 10:03 am Post subject: Pitanje?

--------------------------------------------------------------------------------

Dali je tu negdje lice sa pseudonimom "KLIKER"?
Nesto mi nije jasno!

Back to top


Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Thu Apr 17, 2003 8:06 pm Post subject: Jope ja... :-)

--------------------------------------------------------------------------------


Evo jope ja... Samo nako da se javim i pozdravim rijetke ucesnike....

Back to top


ciris
Guest





Posted: Sat Apr 19, 2003 3:04 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Evo i ja jopet. Jesi li ti Kninjanine iz blizine Rio Bara? Prije zenidbe si stanovao sa SE strane R.B. a poslije sa SW strane istog, a sve u trokutu od nekoliko stotina metara ?
Pozdrav
Cirus
P.S. Sta je od Pekija poslah mu nekoliko mailova ali ne odgovara ?

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 97

Posted: Sat Apr 19, 2003 10:36 am Post subject: Cirus

--------------------------------------------------------------------------------

Nisam dobio nikakav mail od tebe?
Drago mi je da si uporan ali stvaro,nista nisam dobio.
Javi se.

Back to top


Guest






Posted: Sun Apr 20, 2003 10:46 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Peki poslao sam ti i meil u private messages box.provijeravas li ti to?
Pa jos nekoliko meilova na tvoju adresu.
Hajde provijeri pa mi ostavi poruku ovdije na forumu u moj private messages box. Pozdrav.

Back to top


cirus
Guest





Posted: Sun Apr 20, 2003 10:49 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Peki poslao sam ti i meil u private messages box.provijeravas li ti to?
Pa jos nekoliko meilova na tvoju adresu.
Hajde provijeri pa mi ostavi poruku ovdije na forumu u moj private messages box. Pozdrav.
Izvini zaboravio sam da se potpisem pa zato ponavljam ovaj post.
Mislio sam da ime izlazi automatski
CIRUS

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 97

Posted: Mon Apr 21, 2003 5:05 am Post subject: Cirus

--------------------------------------------------------------------------------

Poslao sam ti priv. poruku.Dali je ovaj forum tezak,ne zanimljiv ili je
popularnost "Galerije" opala.Prevrcao sam neke forume i vidio da se
ucestvuje na njima,ali se ovdje ustrucavaju gostovati.Bivsi gradjani
Knina valjda su preskocili kompjuter kao nacin komuniciranja,oni
stariji,a mladji su dosli poslje,pa ih zanimaju neke druge teme.
Danasnji Kninjani se ustrucavaju ili zele namjerno da zaobidju jedan
dio svog zivota.Gledam na drugim forumima se prepucavaju oni
koji su optereceni nekim temama koje nicem ne vode osim vredjanju
i politickom prepucavanju.Dobro,Forum je tu,pa ko voli neka izvoli!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Cirus
Guest





Posted: Wed Apr 23, 2003 1:17 am Post subject: REKLAMA

--------------------------------------------------------------------------------

Svim domacim i ostalim
Hajde da malo reklamiramo Kninski forum. Posaljite svima onima koje poznajete obavijest da je forum otvoren za diskusiju.
Hvala unaprijed.
Cirus

Back to top


kliker1
Guest





Posted: Thu Apr 24, 2003 9:42 pm Post subject: Re: Pitanje?

--------------------------------------------------------------------------------

Peky wrote:
Dali je tu negdje lice sa pseudonimom "KLIKER"?
Nesto mi nije jasno!


Tu sam Pero, na bas redovan gost, ali navratim tu i tamo.
Pitaj sta ti nije jasno.
p.s. zaboravio sam password pa moram ovako neregistriran
Pozdrav,

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 98

Posted: Fri Apr 25, 2003 12:25 am Post subject: Odgovor Klikeru

--------------------------------------------------------------------------------

Nista posebno.Jednom si se javio (bez teksta),pa me zanimalo
ko si.A,htjeo sam nekako da Vas (Kninjane) navadim na ovaj
Forum,pa sam te zbog toga prozivao.Javi mi se na mail.
Koliko vidim na Forum dolaze gosti koji dosta znaju o Kninu i
Kninjanima,razlicitih generacija,pa je ovo idealna prilika da se
poprica.Ako nekoga nesto zanima ili zeli o necemu da "caska"
eto prilike,samo bih molio bez politike i politickih prepucavanja
koja se uvijek u (99.9%) slucajeva svodi na psovke.

Back to top


Proplanak



Joined: 24 Apr 2003
Posts: 1

Posted: Fri Apr 25, 2003 5:49 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

A sta da mi koji smo mladja generacija pisemo?
Vi ste svi pomalo stariji....

Back to top


kliker1
Guest





Posted: Sun Apr 27, 2003 9:46 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

eto ja sam jedan od predstvanika "mladjih" kninjana, '78 godishte.
a sad, za nekoga mladjih, a nekoga mozda i starijih...ko ce ga znati.
---
enivej, ne znam o cemu da zapocnem pricu, ali cu rado priskocit ako neko ima ideju


Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 98

Posted: Sun May 04, 2003 3:44 am Post subject: SLIKE

--------------------------------------------------------------------------------

Samo za Vasu informaciju,na "Galeriji" se nalazi
tacno 592 fotografije Knina,Kninjana i prirode oko
Knina!Eto,da znate i tu informaciju.Neko vas negdje
u bijelom svijetu sretne i upita za tu informaciju,a
Vi zinete.Nevalja,bruka,ovako sad ste sigurniji da se
necete osramotiti.Aj,zivili!

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Wed Jun 04, 2003 5:46 pm Post subject: Re: Cirus

--------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice tehnike, zadnje sto sam ja licno radio je: pravljenje pistasljki od jorgovanove grane pjevajuci uz to pisti pist paule....
i kopanje rupica za franjice?????????????
Pa zar ocekujes da knjinjani tako brzo uklavire ovaj forum??????
Kad meni... koji napravim pistaljku za 5 minuta treba ovoliko kako onda drugima hahahahahah!
Nela_

zbunjena

Post by Nela_ »

Ja sam totalno zbunjena - ostavim vas jedan vikend nasamo i gle sto uciniste... ne vidim da je bolje, ja se sad vise ne snalazim nimalo :cry: . Ne znam ko je sta i kada pisao.
Dobro, necu se duriti. Je li se Cipe vratio kuci? Vidim da Sanja fuflja, blago njoj, sad ce biti jos ljepsa, prava udavaca. Pa nek momci navale. :wink: Pozdrav svima, ja sam jutros dosla s mora. Jos nocas (u 1.30) sam se kupala - gusti su gusti)
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

nestanak

Post by Nela »

Je li vi imate redukciju struje, ili nesto slicno? Od jutros nitko da bi slova napisao. Ne znam jesu li tome kriva ova inzistiranja na temi ili sta je ovom narodu, ali ako sljedeci put kad se prijavim vidim da niste nista napisali, bicete svi u kazni!
Prema tome - izvolite birati - tipkovnicom po glavi, boravak u kutu za 4 osobe (ali po mom izboru) i slicno.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

redukcija struje

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ote mi iz usta.ovo je strajk.oni nela vjerojatno ocekuju koju crkavicu( placu) za ucestvovanje na forumu. pa dobro.predlazem za dorucak pogled na pastetu.za rucak miris rostilja , a vecera nista da se tko ne udeblja.ako se vako nastavi ne gine vam Lepoglava.ja sam sad dosao sa posla ,a skoro ce jedanaest navece. :evil: :?:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Strajk

Post by Nela »

Posto se ne javljaju ja zamisljam ovakav scenario (najcrnji):
Cipu su zaustavili engleski carinici i obavili deeetttaaljan pregled
Peky je alergican na antibiotike (ipak to nisu nasi domaci od dr Sinise) pa se sav osuo
Sanja je (za nju ipak dobar scenario) naisla na bogatog pomorca i sad plovi (a mozda je proda u bijelo roblje)
Mico je uhvacen na poslu da surfa po forumu pa su mu oduzeli dnevnicu
Kninjanin je na godisnjem, pa je zaglavio na placu i kuhanju
???
Ne bi ja njima ni miris kave dala. Evo cu se ofarbat u crveno iz protesta i otpjevat pjesmicu: Druze Tito ljubicice bijela... :wink:
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

X

Post by Luka Kabic »

Mobi bolje bi bilo umjesto grintanja da se prihvatis tipkanja (pogledaj zadnji post pod "Kninska muzicka ..." Hajde nema odmora dok traje obmana.
sanja

Narančasto

Post by sanja »

Nela, hvala ti za lijepe zelje! :wink: Iz tvojih usta, u bozje usi! :) Kako sada stvari stoje, najvise ima sansi da se spandjam sa zubarom (bljak), njega vidjam svaki uboga dan, pa danas, za promjenu, idem frizerki. Nadam se da ce ona biti ucinkovitija i da mi nece fiz praviti u nastavcima... I ne boj se, necu ugroziti tvoj pocasni polozaj jedine plavuse na forumu! :lol: :lol: Jos danas sam sareno narancasta, a kakva cu biti sutra, detaljno cu vas obavijestiti!
Pozdravi svima.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Zubar

Post by Nela »

Usudjujem se smatrati expertom za zubare :lol: .Oduvijek sam imala srece s njima. Sjecam se jednog 1. maja, udaje se Jadranka Bubanj (zna li tko sto o njoj?) i treba ici u svatove. Ja sva happy kupim haljinu (oni koji me poznaju znaju koliko je to za mene napor - hodati u suknji), sredim frizuru, kad zaboli me zub :( . Posto sam se smrtno bojala zbara (i dan danas) tata mi da novcanicu (Teslu) od 50000 za nagradu (mogla se kupiti bar steka cigareta za te pare) ako odem do Drageca. I tako ti ja odem... rezultat je bio: pukla gnojna kesica ispod zuba, sve se upalilo. spojio mi se vrat, lice i oci, temperatura, bolovi, uzas sve u svemu. A svatovi prodjose bez mene.
galerija

FOTOGRAFIJE

Post by galerija »

Nebi lose bilo,kad bi bilo,to jest,kad bi se Vi malo angazovali oko fotosa,licnih,grada ili okoline.Normalno,do 90-tih.Ajde da malo obogatimo "Galeriju",steta je,te ce fotografije ostati u nekoj kutiji zaboravljene,ili u najgoru ruku bit ce bacene,a ipak su to dokumenti.Nemojte biti sebicni ili se plasiti,promjene se desavaju svugdje i od toga ne treba bijezati.Nemozemo sad izbrisati zivot (premda ih ima dosta koji to pokusavaju),koji smo zivjeli prije.
Takodjer Vas molim,da se NE RASPRAVLJA o ovoj temi,zelja mi je bila samo da apelujem na Vas u vezi fotografija i nista vise.Hvala.Peky!
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

pricam vam pricu , a vi sutite

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

pa dobro sto hoce ovaj moj kum cirus.dobro poredacu ja kronoloski kninske sastave.bice tu baza o njima i nama(mobi dik).od Dinaraca pa na ovamo.nesto cu morati ispustiti zbog politike.no nisam li ja vec postavio toliko pitanja ispricao baza ,a nitko ni ne pokusava odgovoriti ili komentirati.ne samo muzickih.pa jebote kraci je Rat i Mir ili smo tu negdje. nego imam nesto za Pekija.ako nije umro od te bolestine pod hitno da mi se javi.inace cu angazirati nekog aboridjina da ga skrati za glavu i baci u Orasnicu. :?:
Kninjanin

Ajmeti se meni i kuku :)

Post by Kninjanin »

Kad on ovako prijeti Pekiju, sto ja, jadanjtisam, da ocekujem kad dodjem dolje? :o Uh! :shock:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Mobyjeve kazne

Post by Nela »

Ti mozes ocekivati da te preparira i stavi na zid kafica kao primjer mladima :wink:
sanja

Preparacija

Post by sanja »

Kad bi bar Moby imao kafic pa da na njega stavi prepariranog Kninjanina!!! Ovako, s obzirom na Mobyjevu djelatnost, vjerujem da bi mu prepariranje bez problema mogao srediti, a gdje bi s njim takvim...... Bolje da ni ne pretpostavljam! :lol: :lol: :lol:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Guest






Posted: Tue May 20, 2003 11:44 am Post subject: LIVADIC

--------------------------------------------------------------------------------

evo mene opet sa interesantnim pitanjem.naime radi se o terminu LIVADIC.naime on je izvorno kninski pa ako tko zna neka se javi kako je nastao, a da malo pomognem prvi put se spominje prije30-tak godina i to poslije povratka dvojice kninjana iz Trsta.navodni dogadjaj koji je inspirisao autora termina Livadic, desio se u Ravnim Kotarima.i jos jedna pomoc-kninski tesla. vi mladji znam da se osjecate zakinuti ,ali ako su vam roditelji kninjani znat ce sto posto pa nek vam ispricaju.naravno molio bi da se objasni sto taj termin tacno znaci.

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 34

Posted: Tue May 20, 2003 11:42 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Evo potsjeti me na taj dogadjaj. Nije prije 30 godina , nesto manje (nije da ih sakrivam zbog sebe)
Vracali se iz Trsta Zvone Gasparevic i ne mogu se sijetiti jeli Zika ili netko drugi. Zvone kod Lace prepricava put bombasticno ,nadugo i nasiroko. Zvone poce pricu kako su se mali zeleni sa letecim tanjirom spustili na plast sijena negdje kod Zadra, a oni sve to gledali iz auta. Netko iz grupe dobaci: "Na plast sijena , mora da su bili livadici"
Guest mislim da je to odgovor?

Back to top


milemande



Joined: 19 May 2003
Posts: 17
Location: BEOGRAD
Posted: Wed May 21, 2003 9:16 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Predpostavljam da je ova rasprava zbog mene ha,ha,ha.Priznajem da sam livadic,sta da radim kad sam zivio na livadickoj strani grada.Mene je moj caca uvjek ucio da ne budem livadic,a evo ja ga iznevjeri,ladno.Kad sam prozvan za livadica nisam mogao spavati,matere mi,ladno ste me nazvali LIVADICEM,al' dobro nema veze neljutim se ja(mnogo).Ja bih se ovom prilikom htio DUBOKO IZVINITI zbog onog pitanja koje sam postavio,ja sam mislio(magarac) da je to smijesno,al' izgleda da nije,nisam ja kriv sto mi je "humor" glup i neshvacen.Jos jednom se izvinjavam na uznemiravanju, hvala na paznji,dovidjenja i prijatno.

Back to top


milemande



Joined: 19 May 2003
Posts: 17
Location: BEOGRAD
Posted: Wed May 21, 2003 4:30 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice termina LIVADIC iliti gradski seljak koji je nastao prije vise od 30 godina potice iz okruzenja ekipe Djoke Struce,Pere,Konte,Colje,Mise i ostalih tako da za koriscenje tog termina trebali ste njih pitati za autorska prava.

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 70

Posted: Wed May 21, 2003 5:20 pm Post subject: milemande

--------------------------------------------------------------------------------

pa stvarno milemande sto je tebi .ni nakraj pameti mi nije bilo da koga vrijedjam i otkud ti ideja da je tema LIVADIC pokrenuta radi tebe i protiv tebe.uostalom sam si isprovocirao da te tako nazovem zbog glupog pitanja i nacina na koji si se htio kazes zajebavati .ma shvacamo mi sto nacina zajebancije ,ali vidim da si shvatio da si pogrijesio.znas koga zmija ujede(mislim na sebe, a vjerujem da i ostali kninjani osjecaju slicno)boji se i gustera. znas LIVADIC ne znaci gradski seljak, pa svi smo mi porjeklom seljaci ,vec seljacina u glavi-tupamarus-glupan-duhovna i intelektualna nula itd...a kako je do tog termina doslo dosta je objasnio CIRUS, a ja sam ga malo nadopunio.prelistaj forum.spominjanjem Djoke Ceke-Struce i narocito jos jedni njegovim cuvenim nadimkom odnosno prvim, inspirisao si me da napisem novi vic o njemu koji je izvalio u drugom mjesecu 1996.na zalos tesko je obolio ali je zadrzao sve osobine koje su ga krasile i kad je imao dvadeset.ima sina koji se naravno zove Davor. od kraja osamdesetih zivi u Sibeniku E OVDJE SE KRIE JOS JEDNA PITALICA! ZASTO Davor? sad se prebacujem na vic

Back to top


milemande



Joined: 19 May 2003
Posts: 17
Location: BEOGRAD
Posted: Thu May 22, 2003 11:08 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Dobro je mobidiche long live rock 'n' roll(bio pod livadic stresom)sve je u redu ja sam samo htjeo reci da si ljepo dopunio termin sa onim aplikacijama i da u najbolju ruku opisuje onu pravu,sochnu gradsku seljacinu,ja pod tim nisam mislio na ljude koji zive na selu ili potjecu sa sela,daleko od toga,ja cak mislim da bez dobrog sela nema ni dobrog grada ustvari ubjedjen sam u to.Sto se tice pitalice Davor moracu prelistati enciklopediju pa cu ti nadam se odgovoriti malo kasnije.

Back to top


milemande



Joined: 19 May 2003
Posts: 17
Location: BEOGRAD
Posted: Thu May 22, 2003 6:29 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Da mu nije to morsko(ljetno) ime(mislim na Strucu)

Back to top


Guest






Posted: Thu May 22, 2003 7:35 pm Post subject: Struco oliti Davor

--------------------------------------------------------------------------------

bravo milemande.to mu je ljetno tj.morsko ime.o "Davoru" bi se dala napisati knjiga anegdota, ali samo za internu upotrebu.no da se ne zavaravamo "Davor"radio citavu godin, ali najvise posla je bilo ljeti.
Post Reply