PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Za Pekija i muskarce opcenito

Post by Nela »

Eto ga sad, a rekla sam da se necu ljutiti, ma necu, ocu, necu... slusaj njega, sad vise nece premjestati nego brisati! :cry: Pa ti mene bas ne volis! A sto fali mojim tekstovima, gdje strse? I ljutila bih se, bih majke mi, ali....:

Jedan mi brise postove, drugi mi salje cvijece. Nisam dobila cvijece jos od 1990. :lol: Sta je kavalir, stara skola..........predivno! :D
Nela_

vikend

Post by Nela_ »

Zelim vam svima skupa ugodan i lijep vikend, bez svadje dok me nema molim vas (to je moj fah), dobru zabavu, dobro pivo ili sto vec volite. Ja opet odoh na pecanje - fishing, fishing, fishing :lol:
sanja

slika

Post by sanja »

Nela, imam jednu fotografiju Knina koja neobicno lici onoj koju si ti opisala da ti je muz morao vlastorucno "reproducirati". Slikana je s rive, vidi se tvrdjava i stari dio grada, a sve se jos oslikava i u lokvici na putu....
Cini mi se da je ova fotka (koju sam vec poslala Pekiju i Cirusu, od ostalih nemam mailove) nastala u dozvoljeno vrijeme i da ju je napravio Tacka. Imam jos nekih, ali su "predaturimirane" (ulice, tvrdjava....)
Pa, ako ste i vi ostali zainteresirani.... javnite mailove!
cipe

Re: Burek s jogurtom

Post by cipe »

Ma Sanja, Tiho nije zazmirio da bi mi mogli mazniti jogurt, nego kad usput popije koju dok ne izadje na asfalt, prije ce to biti.
Neznam zasto je obrisana moja tema, ma nije ni bitno, bar tema ima.
Ja se uvijek smijem nasladje svojim vicevima, pita me tip pa kako se mozes smijati svojim vicevima , ja mu kazem pa kad ih prvi put cujem.
Evo sad jedan glup tacno za obrisati, sinoc sam ga sanjao.
Inflacija , besparica, nestasica....
Trci tip i protrci pored cace....
Caca ga pita "sta je sine, skidas loja" ??
Ne tata, vatam !
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MR. CIPU

Post by Petar-Peky Bukarica »

J A G U A R !!!
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Mozda i nije za ovaj topic (ako sef sale zeli moze ga prebaciti ili izbrisati) Posto nas ima svagdje daleko po svijetu neke vijesti sporo ili nikako ne stizu. Pa za one koje zanima:
Tek sam prije nekoliko dana saznao da je nas pijesnik Stevo Manajlovic umro prije otprilike dvije godine u Beogradu.Volio bih ako neko ima ( a to isto je trazio mislim Mico ili Kninjanin) koju pjesmu Stevinu da je prepise na galeriju ili skenira i posalje Pekiju.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Zna li itko sta se desava sa Mobijem? Ne odgovara mi, ne pise nista ovdje.
Mislim da je u izolaciji na jednom jadranskom otoku. Ako slucajno uzica par minuta interneta od nekog tamo neka se javi.
milemande

PJESMA

Post by milemande »

IMA JEDNA ZICA,
A NA ZICI PTICA
PUCE ZICA,
PADE PTICA,
OSTA SAMA ZICA.

autor: STEVO MANOJLOVIC
Kninjanin

Prica

Post by Kninjanin »

Ponukan pricom koju sam procitao na "...Izvidjacima" (a znajuci da ce me "strasni" :shock: :lol: Peky prebaciti opet ovdje) sjetih se slicne price...
ORA "Sutjeska 75", jedna od kninskih brigada. (Ah da, tada su nam i izvidjaci bili u posjeti - mislim da su neke Pekijeve slike sa te posjete! :) )
Prica neki tip iz Bosne: "Blago vama! Knin, Dalmacija, more - divota!" Dopizdilo to Javoru Vodogazu (by the way - gdje je taj covjek sada?! :?: ) pa ga pita je li bio on kada u Kninu. -Kako da ne- rece jaran. "E znas onda onu kucu sto joj balkon nad morem?" - "Pa da!" -kaze ovaj sav sretan. "E to ti je moja kuca, a ja svako jutro kad ustanem umjesto u kupatilo ravno u more sa balkona! To umjesto umivanja!" "Uh, blago tebi! To je pravi zivot"
I gledao ga je sa zaviscu jos onih nekoliko dana dok Javor i Dule Macko nisu napustili radnu akciju uvidjevsi da takvi poslovi i takvo provodjenje slobodnog vremena bas i nije ono sto bi ih u zivotu zanimalo! :wink: :lol:
cipe

Re: Burek s jogurtom

Post by cipe »

Hvala Peky na komplimentu !

:idea: Pojavio se novi jaguar!!!!!!!!!!!!!
sanja

Cipe Jaguar!

Post by sanja »

Cipe, a da ti pocnes laganice pisati u stihovima :?: :lol: :lol: :lol:
Nadam se i da volis sarme.... Kazu da ih je Jaguar mogao pojesti cudo jedno (iza sahrane, naravno), da bi se domacini pitali u sto mu staju...
sanja

San

Post by sanja »

Koji san!!! :o :shock: :o
Sanjam nocas Cipu, vozimo se u nekom karavan starom autu (licilo na Ladu karavan) i Cipe ga parkira tacno preko puta ulaza u staru bolnicu. Cekamo njegovu staru, ona se ukrca u auto i idemo negdje. Odjednom, auto pun raznoraznih stakora (smedjih, sivih, bijelih, crno-bijelih k'o dalmatinci...) :shock: , a Cipe mi kaze: "Ima ih ovdje puno, ja volim zivotinje, mozes li ih nekako istrpiti". :roll: Ja zazmirim i pokusam ignorirati sto hodaju po meni i skacu po cijelom autu, misleci, ako moze Cipe, valjda mogu i ja. Zacudo, i ne osjetih ja neku osobitu nelagodu... Istovarimo mi negdje Cipinu mater i parkiramo se preko puta nekadasnje Hitne pomoci (kod centralnog vrtica) i tu ugledamo Cipinu zenu. A ona prekrasna, kao sa one slike na galeriji, samo sto je imala svijetliju kosu sa plavim pramenovima i neku sarenu ljetnu haljinu zivih boja. I tu se probudim. Pa, vi sad to protumacite? Cini mi se da bi psiholozi ovdje bas imali posla.....
Vrlo vjerovatno da sam ovo sanjala jer sam jucer, po 'ko zna koji put, ponovo gledala slike na galeriji, i vidjela Cipu na vjencanju, pa Cipinu staru u nekom zenskom drustvu..... Stakore je ocito dodala moja "sumnjiva" podsvijest... :wink:
Cijelo jutro intenzivno razmisljam o tom snu (?!), pa sam se sjetila i svog prvog susreta s Cipom! Bilo je to na Jadriji, negdje oko 1975-76. godine, bas onih godina kada se u kninskim osnovnim skolama masovno skupljala lova za gladnu djecu svijeta. Ja sam sa starcima bila u vikendici Vuletica, tik do Cipine. A Cipe bio mrrrrrrrrrsav, kupace gace (bile su svijetlo zelene, cini mi se) bi mu spale da nije onih koscina od zdjelice izmedju kojih je bila praznina do stomaka... :) Uglavnom, kad sam ga ugledala, prvo sam pomislila: "E, ovako mora da izgledaju ona gladna djeca za koju mi dajemo dobrovoljne priloge...." :lol:
Cipe, ne ljutis se?
:wink:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

CIPINA SVADBA

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

CIPE GLEDAM SLIKU SA TVOJE SVADBE I ODJEDNOM MI SINU. TKO TI JE ZENI PRAVIO VJENCANI BUKET ? sto ti je profesionalna deformacija.
da ne bude suhoparno moram ovo malo zaciniti. u ta zlatna vremena nije bilo vikenda da nisam napravio pet-sest vjencanih buketa jer bi bilo toliko vjencanja. obicno bi dolazile "mlade" i pitale od cega pravim , kako i koliko to kosta. moja prva provokacija bi bila. sto se udavas sta ce ti to pa jos si mlada. da nisi trudna. obicno bi sve i jedna nijekala ,ali vec poslije mjesec dana kako koju sretnem, trbuscic strsi. sta se ti udebljala nabacim ja. sta cu bilo mi neugodno odgovori neka ,a druga se zacene od smija. jednog dana evo ti kcerke Vese Babica -autoprevoznika. zaboravio sam kako se ona zove. cim je usla ja s vrata. sta ti to treba , mora da si trudna, a ona ce : NISAM MAJKE MI NEGO SAMO MALO :?: :D
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTEN

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dijana



Joined: 13 Jul 2003
Posts: 2

Posted: Sun Jul 13, 2003 5:56 pm Post subject: POZDRAV SVIMA!

--------------------------------------------------------------------------------

Srce mi je zaigralo kad sam nasla ovaj sajt,satima sam gledala slike,sjecam se doba u Brezovcu kroz maglu.
Knjinjani pozdravljam Vas ma gdje god da ste na ovom bijelom svijetu!

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 35
Location: Split
Posted: Sun Jul 13, 2003 7:04 pm Post subject: Dobrodoslica

--------------------------------------------------------------------------------

Dijana, dobrodosla!!! Ovo ja neoficijelno, u ime zenskog dijela clanstva, pa te svecanom obavjestavam da u tom smislu, trenutno, nosis broj tri. Naime, treca si registrirana zena na forumu. Jos malo pa cemo dosegnuti zapadne standarde po spolnoj zastupljenosti!
Ne znam poznamo li se iz Knina, ja sam tu (na forumu) tek odnedavno, nije ni vazno, no vjerujem da cemo se lijepo ispricati.
Pozdrav.

Back to top


Dijana



Joined: 13 Jul 2003
Posts: 2

Posted: Sun Jul 13, 2003 10:37 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Sanja,hvala na dobrodoslici...drago mi je sto smo se makar na ovaj nacin upoznale ako se vec ne znamo iz Knina.
Svako dobro i jos jednom hvala!

Pozdrav ostalima!

Back to top
cipe

Re: CIPINA SVADBA

Post by cipe »

:idea:
Moby !
Pitao sam zenu da li se sjeca gdje je nabavila onaj buket, kaze da se ne sjeca. Ja da ti pravo kazem nisam ni vidio da ona na slici drzi buket.
Davno je to bilo.
Danas sam obecao tvom bivsem bubnjaru da cu poslati email, pa cu ga pitati za tebe i prenjeti mu pozdrav !
Takodje ako oces mogu ga pitati da ti dam njegov email , pa da stupite u kontakt ,ako niste u kontaktu vec.
Pretpostavljam da niste dok mi kazes da ga pozdravim kad ga vidim.
Mislim da cu za dvije nedelje da idem za Beograd.
Pozdrav !
Post Reply