PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

cipe

Re: Cipe, memorija

Post by cipe »

Evo mene opet !
Sanja toliko komplimenata odavno nisam dobio, hahaha !
Nela nemam vremena da mislim ko si, a jos manje da citam sve postove i da provaljujem ko bi ko mogao biti, pa valjda je jednostavnije predstavit se, ja se ne mogu sjetiti sta sam juce jeo a kamoli skim sam isao u vrtic.
Nego sad sam se ismijao bio sam kod jednog prijatelja i ispricao mi kako je njegov komsija inace covijek na funkciji ubacio svog sina od 18 godina normalno preko veze da ide na eskurziju sa nekom dijecom 15 dana free na more.
Ovaj je mislio da idu odprilike njegovi vrsnjaci pa je pristao.
Medjutim kad je dosao tamo , ovako se otprilike provodio.
Ujutro su se dizali u 6 sati ...
Onda fiskultura, pa dorucak, popodne setnja ,normalo u parovima po tom gradicu gdje su bili,( mogu ga zamisliti onako dvi glave veci od ostalih)
Bio je aktivan i nakon nekoliko dana sjedose djecu u neku prostoriju i dadose im papir da pisu roditeljima.
Uvati on papir onako" mali" i napise svom ocu pismo, vrlo kratko.
Mile sad si me zajebo i nikad vise!!!!!!!!!!!!
Evo me momak od cerke pita dali igram tenis stolni, ja joj kazem pitaj ga dali on igra, on kaze da igra.
ja joj kazem reci mu da mozemo od 10 funti bas mi treba para, a on ce na to moze i 50, hahaha, idem da mu uzmem neki dinar.
Ocito ne zna da jedino od sporta igram tenis i da sam u zivotu izgubio samo dvije partije, na ohridu sa izvidjacima i prije godinu dana ovdje u engleskoj .
Odoh , pozdrav !
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

zaba koja pusi

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

pored svih nadimaka skoro ti prikaci Andersen( bajke). no sanja svjedok pa moram vjerovati. samo brate ipak engleski smog poprilicno djeluje na tebe. evo sad i ti. prvo peki a sad ti i tvoja zena. svim silama hocete da mi promjenite prezime. pogledaj pod prvaci. prva cvjecarna u kninu. kazes da tko ce citati sve postove. znam da mozes pisati do besvjesti ali MONODRAME zabranjujem iako ih obozavam. ovo vise shvati kao lektiru(postove ) koje obavezno moras procitati. inace sljedi jedinica pa kad narastes neces raditi u knjiznici vec rastjerivati smog po Engleskoj (jer tamo nema bure) i to ne 12 vec 15 sati. ako ti je lakse zamisli da radis u tvornici Obodin na Cetinje. vjencani buket sam ja licno napravio. hoces jos da napisem sta sam je pitao fakinu kninski.ajd pozdravi je. :!: :?: :idea: :wink:

i sta je ovo cesto vidim termin" KRECANA". KAKO VAS NIJE SRAM. sta bih onda ja rekao sa mojih 50. Peki je stariji dva dana. ko mu je kriv sto je ostario. 8) :x

opet zovem Djuradja. ma sta se bojis. mi smo ti jaci od interneta kad je knin u pitanju. zato navali. ili ti hoces da te ove nase tri dame zbrze da progovoris. zato Nela , Sanja i Dijana zbarite covjeka :!: :?: :wink:
cipe

Re: zaba koja pusi

Post by cipe »

Mobi!
Ne sumnjam da si mozda ti napravio taj buket, ali STA SI MI PITAO ZENU TO ME SAD MUCI ? Ajde nek to bude sifra, koja ce odgonetnuti tajnu tog buketa.
Ti reci meni a ja cu pitati nju.Pa ako se sjeca ,znaci ti si ga napravio, ako ne, onda nismo opet nasli rijesenje.
Znas da zene ne zaboravljaju komplimente, to im dodje kao neka dusevna hrana.(ako je bio kompliment )
A ti kao profesionalac morao si musterijama da dijelis komplimente.
Jel se ne bi dan , danas bavio sa tim poslom.
ps.
Saznao sam ko si !!!!
Pa vidis koliko mi vremena treba ,sta se cudis onda na izrazu
"KRECANA" .
cipe

Re: Cipe, memorija

Post by cipe »

Nela !
Mucis me sa tim naprezanjem mozdanih vijuga, i tebe sam provalio, a bio sam blizu jos prije par nedelja, moras priznati.
Znas sta ti se kod mene desava, ja nesto strpam u memoriju i posto mi mozak ima prilicno malo ovih gigabajta ili megabajta , sporo mi dolaze informacije, a posto znam da ce to tesko ici onda necu ni da se trudim.
Posto sam te se sjetio, ti rece da si bila kao musko, dok si bila mladja ili tako nesto, e sad cu te totalno razocarati.
Mogu ti reci da si ti meni uvijek bila prva liga,( prava zenska ) eto sad da ti otkrijem poslje 300 - 400 mjeseci .
Moram ti dati komplikent posto si ti jedina na mojoj strani, ovaj mobi , ja o zabi , on o smogu, na kraju sam i Anderson.
Da ne nabrajam svi se urotili protiv mene.
Ja ljut kao ona zaba.
Nego kad spominjes tablete,podsjeti me na njih kod putovanja avionom.
Dok ga vidim odma mi slika moskvica pred oci,vrata vezana lancima, tehnicki proso za 20 maraka i bocu viskija, spaceka,blatobrani otpali, truo samo sto ne ispadnu noge ,ugasis ga normalno, ujutro nece da upali, varburg ,stari tip ,kocnice ne rade a nema sistem da mu motor koci, vise sam ih gurao nego vozio, pa mi to (uceralo stra sta bi vecina rekla )
I onda ti se ja na aerodromu dobro nalijem piva,... pa kupim u medjunarodnoj zoni ( na eksperanto jeziku , vec ) malu flasicu viskija, to zdimim na eks do aviona, e onda u avionu kazem zeni DAJDE MI BOMBONA, (apaurini 10 mg ) pojedem po kesice.
Normalno vec zaspim na poletanju tako da me stjuardesa na sletanju ne treba buditi da stavim pojas, posta ga nisam stigao ni skinuti, i samo me probudi udarac ,"tup", sletili,...
To sam sad otkrio poslje toliko godina koje su mi avioni uzeli, moze biti da su mi oni i kosu odnjeli prije vremena, a i koji ce mi k..
kosa, da je dobra i vuk bi se cesljao na razdjeljak.
Nedavno putujem air italijom, i nisam se stigao napiti, bomboni ostali u prtljagu sve naopako.
Ja ufuro ovi zabari lopovi, kao da oni znaju sta oko aviona , oni samo gdje ce sta j...ti, avion neki mali, star, ja odma u paranoju....
Poletili mi kad ja odjednom gledam u krilo ono se trese , samo sto ne odpadne, odjednom vidim gori, dimi se, dimi i to sve vise i vise, taman da skocim sa sjedista, kad cujem udarac i to takav tresak da sam rekao sebi e cipe sad si stvarno najebo vise ti spasa nema!!! Kad sta se desilo.
Glupa stjuardesa zalupila vratima od kuhinje, a onaj dim bio od malih oblacica kroz koje smo prolazili, potrefilo se bas u isto vrijeme i prasak i dim .Sta ti ja isprica samo zato sto si spomenila tabletu, sta bi da si me jos nesto pitala, hahahaha !!!!!!!!!!!!
Odoh da spavam , a tek je 4 ujutro !
ps.
Uzeo sam slobodan dan, pa red je, vec radim cijelu sedmicu u novoj firmi
a nisam iskoristio ni bolovanje i godisnji.
Kad sam cuo kako vi radite, dolazite kad ocete, odlazite kad ocete pa ja racunam da mogu i ja. Totalno ste me pokvarili .
Sad peky misli... sta je dozvoljeno volu nije jupiteru.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

prva liga?

Post by Nela »

Uh, ah, sta mi naprica. Cipe, Cipe, hvala na komplimentu, ma ja sebe tako ne dozivljavam. A da sam to znala prije gdje bi mi kraj bio. Ovako mi preostaje da se grizem zbog propustenih sansi (u raznim smjerovima). :wink: Ja sam i mislila prije par nedjelja da znas s kim pricas, ali opet, nisam ja bas bila ni po cemu osobito poznata pa da me se sjetis.

A sto se rada tice, tu ti stvarno moraju rasti zazubice, jer to je zbilja tako kako sam rekla, nisam lagala (ko ce meni svjedociti?), cak sam poneke stvari i preskocila. Prava dosta, obaveza malo, para meni dosta (mozda bi nekom drugom bilo malo), tako je to u informatickom svijetu, pa jos kad se nalazis u vukojebini gdje ih malo zna o kompjuterima ... nekad ispadnes faca iako uopce nisi.

Doduse ja ne putujem toliko kao vi koji ste vani, a sad mi je i jasno odakle seze ta fobija od aviona, to nas je sigurno strasila drugarica Mira: Ako ne budete dobri, letjecete vi meni... Uglavnom fobija je tu, vec sam tri puta odbijala put u Kanadu (s placenom kartom i boravkom) zbog fobije. To me podsjeti na onaj vic kad poplavi carsija a Mujo na krovu stoji. Haso tri put dolazi po njega, Mujo nece, veli Alah ce me spasiti. Kad se utopio pita on Alaha: koliko sam ti vjerovao, a ti me nisi spasio! Alah ce njemu: Mars budalo jedna, tri puta sam ti slao Hasu s camcem, a ti nista! Tako i ja propustam prilike, pa ko mi je kriv.
sanja

Letaci

Post by sanja »

Izgleda da mi Kninjani (ovdje okupljeni) uglavnom nismo kao Cipini golubovi. Pa sto mi ostali, nego ni on nista nije naucio od svojih visokoletaca... :o :wink: :) !!!
Kad smo kod tableta i putovanja. One Cipine "bombonice" spasavale su me kad bih putovala autobusom Beograd-Split i obrnuto. Urokam se lijepo s 20 miligrama, zaspem i cini mi se da bi mogla na put oko svijeta tako.... No, u avion se jos nisam usudila sjesti. Za to bi mi, cini mi se, trebala opca anestezija :lol: :lol: :lol: !
cipe

Re: Letaci

Post by cipe »

Zdravo Sanja !
Sto se tice aviona , ne treba ti bolja anastezija od ove navedene, to ti je provijereno.
Nemos ljudima objasniti strah od aviona, oni odma pocmu da pametuju, ma to ti je najsigurnije prevozno sredstvo,( kao da ja to ne znam.)
Ja kad sjednem u avion odma pocmem da saram kroz prozor , prvi sumnjivi su mi oni mehanicari dole, odma gledam ,ima li koji sa bradom i onom kapicom, jos ako me pogleda onako kroz prozor ja odma u paranoju eto vidis kako me gleda , racuna vidi ih ni ne znaju da im je ovo posljedni let.
Medjutim posto se bez aviona u ova vremena ne moze ja sam sebi nasao najbolje rijesenje , ono sto sam ga opisao, posto mi to bas tesko ne padne a imam jos jedan razlog vise da se dobro odvalim i to legalno pred zenom bez ikakvih opravdanja, "vuk dlaku mjenja ali cud nikada"
Ma zajebavam se ovo za zenu, ja sam od onih sto mogu da rade sta hocu, medjutim ( to me sad zabrinjava)
Kod mene uvijek obrnuto, sto mene sekira druge veseli i obrnuto.
Podsjeti se na Beni Hila kad se ozenio a zena mu samo gura novu cigaru usta dok mu se ugasi, otvara mu novo pivo , dok popije predhodno.
Na kraju vidis sprovod a ona vesela, RIJESILA GA SE !
Pozdrav !
cipe

Re: prva liga?

Post by cipe »

Nela !
Ovaj ti je sa Hasom dobar bas sam se nasmijao.
Ma ne mogu da vjerujem da mu je Alah tri puta slao Muju a ovaj nista.
Nece se to tebi desiti ne boj se, nisi puno propustila, ako ne mislis na financije.
Evo bas mi zena kaze, ima gomilu formi za posao pije kavu , pusi i ispunjava forme.
kaze "sto bi bilo lepo samo ovako ispunjavati forme i nista ne raditi".
Ma dok sam imao kosu LAKSE SU MI NEKE IDEJE PADALE NA PAMET, nego sad odkad sam ocelavio, TO MI NIJE JASNO .
Ma ja sam optimista od glave do pete, bice bolje.
Odoh ja malo da se provozam po Engleskoj, pozdrav !
sinisa

pk16

Post by sinisa »

A ja mislio pk16 ginekoloski dispazer, kad ono ulaz u zgradu :wink: . Prepostavljam koji si ali da ja ne bi glumio Cipu i poslije par mjeseci prepiske pitao koji si ti :D , posalji mi email pa ce mo sve rjesiti.
Inace ima jos Sinisa u Kninu (prelistaj forum pod vicevi), a za one koji znaju treceg inace 60-61 godiste radio u TVIK-u zajedno sa kompletnom porodicom, eno ga taksira u Kanadi.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Guest





Posted: Fri Jul 18, 2003 12:15 pm Post subject: nepotrebni troskovi

--------------------------------------------------------------------------------

Kao prava skrtica moram pitati ko ce meni platiti frizuru, ti Peky koji si sve obrisao ili Cipe koji me bacio u paranoju? Necete se izvuci sam tako, a za dusevne boli boravka pod haubom to cemo posebno rjesavati

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 97

Posted: Fri Jul 18, 2003 12:46 pm Post subject: Za mrs. Nelu

--------------------------------------------------------------------------------

Nela izvini , ja placam ovaj put.

Back to top


Nela .
Guest





Posted: Fri Jul 18, 2003 12:54 pm Post subject: placanja

--------------------------------------------------------------------------------

Ok, al da znas, bilo je i farbanje, tortura od 2 sata.
Pozdrav svima, a za spijune, da znate gdje sam ovaj vikend - Zadar - Nin - Zukve - pa me trazite, mozda dobijete pivce
sanja

Kratak rez

Post by sanja »

Tako, tako... Nela dobila izvinjenje, a Cipe, Kninjanin i ja "kratak rez" na "balkanskom spijunu" :shock: ... Peky bas voli gumicu u zadnje vrijeme, ali navikla ja na to... 8) Uvijek imam nekog urednika i protiv skara nemam nista, ali gumica.... Jesam, malo sam razocarata... :(
sanja

Pas

Post by sanja »

Evo, da i vama i sebi malo podignem raspolozenje, najnoviji biser moje stare, koja je inace, operirana od humora... Sjede ona, moj brat i njegov prijatelj Miljenko, a brat je ubjedjuje da mu dopusti dovesti kuci nekog psa (treceg po redu, a imaju ribicu, papigu i zamorca). Materi puna neka stvar ljubimaca i brige o njima i nakon sat vremena ubjedjivanja, kada je vidjela da oni ne odustaju, ispali ko iz topa, onako "uvjerljivo": "Pa, sta ce ti pas kad imas Miljenka!"
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 32

Posted: Sun Jul 20, 2003 4:32 am Post subject: danas mi je rodjendan !

--------------------------------------------------------------------------------

Na danasnji dan 1962 godine, u Kninu rodjen je veliki covijek koji ce ostati upisan u anale (ne znam koje ,ima jos vremena )
Osim mene od knjinjana na danasnji dan rodjeni su :
Pasic Slobodan (pale stariji )
Rada Marskos
Pok. Kapula, a od onih van Knina malo poznatijih, Leonardo de vinci(Benkovac ) !
Ne znam koji rodjendan da slavim posto Peky ne da nista poslje 90-te da se stavalja, jos bolje , slavit cu onda dvadeset osmi !
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

CESTITKA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr. Cipe,srecan ti rodjendan!
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

CESTITKA

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

GOSPODINE CIPE SRETAN RODJEDAN :!: :D

(cudi me da i to nisi zaboravio pa nama prodavao da znas) :wink:

Mobi.
Post Reply