PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

nela.

nestanak

Post by nela. »

Pa ja to zamisljam ovako:
Peky je na plazi (jutros je 26 stupnjeva kod njega), stavio sesir na glavu, bocu u ruku i spava dok njegov pas rusi mjesne ljepootice...
Sanja sjedi na terasi kafica u Splitu i pijucka sherry i kavu (jutros 14 stupnjeva)
Naca se od kosave sklonila u robnu kucu i kupuje farmerke za sjecanje na davna vremena...
Englez se pravi Englez kao i svaki Englez, a Cipe mu pravi drustvo (ili okopava marihuanu u vrtu iza kuce)
Mobi , Mobi sta ti radis na kninskoj buri da mi je znati?
Cirus i Mico mozda odtrpavaju staze od snijega...
A ja? Eh, ja sam na poslu necete vjerovati - znaci ne radim nista
Kninjanin je nestao - zadnji put vidjen po sumnjivim birtijama oko D. Lapca, mozda su ga oteli Bosanci za otkupninu, a ona njegova ne da pare...
Oni ostali su se nadrogirali jos ljetos pa su sad na lijecenju
:lol: :lol: :lol: :lol:
mobi dick

Post by mobi dick »

ko kaze da su zavrsili praznici.malo se skontaj.mora da ti je kapitalizam podpomognut niskim temperaturama, blokirao mozak..i ovdje je zima.puse bura, suncano, +10. jedino Nela kao da je u Kanadi, no mora da je i ona otupila.ja bi crko treci dan :wink: :D
nela.

mobi

Post by nela. »

Mobi preimenovacu te u Poglavicu otrovni jezik, pa sta ti je covjece, tako se ne prica sa "slabijim" spolom, ti si bar dosad bio kavalir... ja otupila...ma ja se tek ostrim :lol:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

slabiji spol

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

nela otkud ti slabiji spol.koristis i navodnike , ali sama si rekla da rintas sa lopatom koju ja nikad u zivotu nisam koristio, pa ni za snijeg.evo danas sam isao samo u kosulji. kad nema kninske bure nema ni zime.samo me jos saljecu budale.sad molim boga da dune iz glubica nebi li koju otpuhnuo. :?: :?: :wink: :wink:
Kninjanin

Ma... SAMO ZA MOBIJA!!!

Post by Kninjanin »

SAMO ZA MOBIJA!!!
OSTALIMA ZABRANJENO CITANJE!!! :)

Jesi li ti instalirao ono sto ti ja poslah!?Instaliraj!!!
Kad u tome programu otvoris fotografiju onda odes na File, pa Save For Web, pa snimis za web.... Dolje u cosku pokaze kolika je nova velicina (u Kb!) Sve do 150 :) je dobro (hm-hm!).... Onda takve saljes Pekiju, a ne one ogromne!!!!
Ja htio da ti i ja pokazemo ovim trulim kapitalistima :) kako se to radi, a ti... Zafrkavas!!! :)
Sram vas bilo koji ste citali pa stigli dovde!!! (Osim Mobija kojem je ovo i upuceno.)
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

NI U LUDILU

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ja nisam !
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

instaliranje

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

je procito ja. ali fala bogu nista skuzio.probo i skoro se us.o.cekam jednog kolegu da mi pomogne. jos k tomu uletila neka"bakterija"pa ovo cudo strasno usporilo.otkrili koja i ceka se pencilin.norton bio iskljucen, a ja nisam vidjo :oops: :wink: :D
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

şkoro se us.o

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ustvari kad se upisu oni pusti brojevi nesto ne stima.eto zasto nisam instaliro.cekam lokalnu pomoc. :wink: :D
cipe

Post by cipe »

:oops: Ja sam procitao do kraja ali nista nisam skuzio ?
Samo razmisljam daj malo i meni posalji toga, bar dvajs deka.
Mozda su ti cipovi dobili po meni ime ko zna?
Nego ruku na srce od vas sviju najvise volim Nelu , zadnji put sam je vidio jedno jutro u mljecnom restoranu (kod balkana)
Sta i ja pricam kao da se vi alkoholicari i propali muzicari sjecate mljecnog restorana.
Ja sam redovno isao na jogurt , mljeko kifle i burek.
Izgleda mi da je malo zivnilo ovdje kod gazda pekija a bas sam rapolozen da napisem neku novu temu:
Npr o tipu koji se nikad nije treznio, (u varivodama )a ispred ga je cekao konj upregnut u kola koji je vec napamet znao put do Zagrovica.
On bi samo pijan legao u kola i konj bi krenuo pravo kuci , sve do jednog dana ....konj nesto nije bio koncetrisan pa je onako zamisljen nabasao pod kamion gdje je skoncao zivot i konj i pijani gazda.Da li mrtav covjek uopste zna da je zivio, a narocito ako je poginuo pijan?
Pa npr Pekijeva generacija pokojni Prco, Aldo Zej, njihova rezidencija
kroz Desica prolaz pa na onoj maloj livadici sa ljeve strane, gdje su mi namjestili prvu picku, itd. ( Rasturio sam je ja 9 a ona 29 .) :roll: Poslje sam godinama morao da bjezim kad je vidim uvijek je govorila "vidi moga maloga"
Pa naprimjer opet Pekijeva generacija ali cisto sumnjam da ce se njega sjetiti i on i Moby.Pekice cini mi se da su to bila dva brata jednoga su zvali Pekica a drugoga se ne sjecam . Odselili su se u Australiju davnih 70-tih, nikad ih nisam ni vidio ,nin cuo nista o njima, ne znam zasto cesto mi padnu na pamet.
Mozda zato sto sam tad shvatio bez obzira sto se kaze: " kako je svet malen" kad neko ode obicno ga nikad vise ne vidis.
Pa Gamabelice sa jednim brkom, obrijo samo jednu stranu, pa Malene kad je caca prati do tvika da je nebi neko izjeba, a oni je onda u krugu oderu, na redaljku ,pa Nene kad joj tip kaze" sta mi nisi rekla da si nevina", a ona ce njemu" Sta mi nisi reka da ces me jebat da skinem hulahopke".
Faljen isus i marija !
Kolko sam se nakrao para iz crkveni tanjira a ni dan danas ne znam koja je crkva bila katolicka a koja pravoslavna u Kninu, mozda me zato bog i cuva , valjda misli il je pijan il je lud. Momentalno sam ono prvo , a zatim se podrazumjeva i ono drugo. Ipak mi je specijalitet bio krasti pare iz male kapelice kod Desica, uzmem veliki stap na njega zvaku i pritisnes na lovu, doduse pare su u to vrijeme bile limene pa su se lakse dizale. ponekad bi se nabasalo i na onu malu crveno zelenu novcanicu sa konjem e kad se ta digne onda su puni dzepovi bili franjica, al uvijek mi neko sve opulja, nisam bio bas dobar u tom sportu.
Idem povracat pa spavat.
:roll:
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

""Pa npr Pekijeva generacija pokojni Prco, Aldo Zej, njihova rezidencija""
:o :shock: :o :shock: :o :shock: :o :shock: :o :shock: :o :o :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!:

E pa Peki sram te bilo ti nama ovdje prodavas da imas 50 godina a ono ti pokojnog PRCE GENERACIJA
cipe

Post by cipe »

Pa ciruse svi ovi koje sam nabrojao osim pok prce imaju sad oko 50 godina ne vise. Zej je bio u Beogradu, takodje i Prco mislim da je tamo i umro a Pekica kako sam rekao je odselio davnih 70tih za Australiju .
Necu dugo posto mi je dosla zena iz Beograda pa imam nesto da je priupitam ?
Pozdrav ! :D :wink:
Guest

Post by Guest »

Cipe to je bila samo sala na racun Pekija. Ja sam aludirao na stvarnu razliku godina pokojnog Prce i Pekija ( Ti si ih u svome postu svrstao u istu generaciju. Lapsus, desi se svakom ali dobar razlog da se SEF SALE malo zeza.)
Mislim da je sljivka (koju ti je zena vjerojatno donjela iz Beograda) bila uzrok tvojoj gresci. :lol: :lol: :lol:
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Izvini Cipe nisam se logovao pa nije izaslo moje ime.
cipe

Post by cipe »

Ciruse kad si vec upucen koje su godiste bili ova trojica navedenih:
Prco , Zej i Pekica ?Mislim da su sva trojica bili odprilike istih godina. :roll:
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Za tacan odgovor mozemo zamoliti Sanju. Za pokojnog Prcu mislim da je oko rodjen oko 1935. Za ostale neznam. Moj natpis se odnosio na Prcu.
Post Reply