PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Guest






Posted: Sun Oct 17, 2004 12:28 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------


Da bi me bolje shvatili ili da bi potvrdio ono sto sam rekao citirao bi Vuka Stefanovica Karadzica iz novog zavjeta. Tu se on zali na svoje pisanje i kaze kako bi mnogo toga promijenio.
Pomislim nekad da je Isus bio u pravu jedini njegov zapis bio je na pjesku, a opet ne mogu da prezalim smrt Dostojevskog i ne mogu da prezalim sta nije jos nesto napisao.
Evo tog citata.
Svaka stampana kritika na ovaj prevod moj bice mi vrlo mila i gdje mi se dokaze da sam pogrijesio gledacu u napredak da se popravim.
JA BI SAD VEC GDJESTO DRUGACIJE KAZAO A KAMO LI KAD CUJEM STA DRUGI O POSLU MOME MISLE I DOK SAM O NJEMU JOS VISE PROMISLIM!
Kad bi on nesto mjenjao, pa sta je onda s nama ?
To je razlog zbog kojeg se ljudi nedovoljno javljaju, da ne spominjem da se mogu ponavljati isti dogadjaji razlicito opisani npr zbog razlicitog raspolozenja , nostalgije ili ne znam sta sve moze biti razlog. Toliko o tome.
Kad sam vec gore spomenuo uciteljicu Seku Kablar jos bi nesto ispricao u vezi nje , mene i mogo skolovanja.
Nije bilo dana da me ona nije slala u Balkan da joj kupim sendvic od prsuta.
To sam najvise volio i to osjecao kao neku posebnu privilegiju, prvo dok su drugi sjedili u skoli ja sam nastojao sto vise da rastegnem moju setnju po sendvic.
U Balkanu je radila "maca" kako su je zvali ili zizijeva mater, a posto smo ja zizi bili dobri prijatelji tako mi je teta maca uvijek nakrkala duplo vise prsuta u sendvic nego bi normalno stavila da je neko drugi u pitanju. Takodje nisam cekao dugo na red ,nego bi mi odma napravila sendvic a ja bi to vreme poslje nadoknadio sjedeci u parku i vadeci onaj visak prsuta !
tako da sam i ja svaki dan imao za dorucak prsut( samo bez kruva)
Tako ispade da ne samo sto me moja uciteljica odgojila na sisi, vec me i dalje nastavila hraniti prsutom, a i znanjem.
Posto djak nikad nije pametniji od ucitelja ja mislim da je ona to znala
al bez obzira godinama nikad nije poslala nekog drugog po sendvic.
AAAAAA brukeeeeeeee !
Opet pomislim pa to bi svako napravio da je bio na mom mjestu,
kninski prsut je ko droga, a ja sam se bio navukao ......
Guest

PREMJESTENO

Post by Guest »

HM HM
Guest





Posted: Mon Oct 18, 2004 11:15 am Post subject: AHA

--------------------------------------------------------------------------------

Uzgred, Sekin Boro je u Italiji-zubar. Nije ni pršut ka šta je nekad bio. Nema više prasića domaćih, krava i sl. živine. A i vino se tu i tamo nadje tek u privatnim seoskim kućicama...
Ma Cipe, koje si ti godište???? Šta je Boro išao godinu ranije u školu. A Seka je bila svjetska žena, moraš priznati. Najprije bi najela Boru a tebi koliko ostane, zato i jesi ostao metar i žilet. Šta se buniš, dobro ti je i tolko ostalo.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Guest






Posted: Mon Oct 18, 2004 8:12 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Pa koje cu biti godiste ako smo, isto mljeko posali ! A Boru poznas.
Moras priznati da je Bora malo vise povuka.
Nego za Pekija , nasao sam sliku bukija, pasa pokojnog Save Desica
Taj pas iako star i sjed ali sretao se i po Raskovicima, Golubicu, gjde sve nije isao u kurvanje.
Poslacu ti je kad uvatim vremena, i kad se prisjestim kako se ono salju slike, zadnje sam ti davno slao pa sam zaboravio, moracu malu ubaciti u posao !
Pozdrav !

Back to top
Kninjanin

by the way :)

Post by Kninjanin »

Samo za "HM,..."

Boro nije zubar. Zavrsio je medicinu, radio na medicinskom fakultetu u Zagrebu kao asistent, magistrirao negdje 1992, otisao u Kanadu, ....
Ima jos detalja, ali necemo o privatnim stvarima :)
Pozdrav
Nela.

Informacije

Post by Nela. »

Dragi Kninjanine, posto gledas ovdasnju tv onda si vidio onu reklamu s Djurom iz nekadasnje Top liste nadrealista, a na tebe se odnosi samo ono:
A jes mali informiran! :lol:
Vjerujem da je to uslijed skitanja po svijetu. Srami se, ni razglednicu nisi poslao, ni pohvalio se kad si se vratio :evil: , misljah da te otela kakva teroristicka skupina :wink:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

sabotaza

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

danaske sam ufatijo vremena i gusta te napiso jedno zanimljivo stivo.sade gledam nidje nista.ili je sabotaza ili sam prolupo.malo kasnju cu se vrnem i repetirati sto niste procitali jer nije osvanulo odjekarce. :wink:
nela.

Post by nela. »

Ti napiso, neko izbriso... ajd ponovi -kao sto je onaj na stanici vikao kroz razglas - jope cu ja... :lol:
Daklem ponovde odjekarce sto si naumijo :lol:
nela.

Post by nela. »

btw mislim da te kum sabotira - ko ce koga nego svoj svoga, da nisi ti dirao u kumu pa te on sad ima na umu? :wink:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA NELU

Post by Petar-Peky Bukarica »

Onakav tekst mu nebi prosao ni u ludilu .
" Pcelice " ( ne ona iz Izvidjaca , a ne ni MAJA )
samo ti bockaj .
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

je, je, sad nek vam svima napise sto sam ja to napiso, a on jebenom gumicom zbriso.odje ( barem tako kazu,, nema verbalnog ni vizickoga delikta), a on mene zeznurise ka da je cenzor.hebena Klokanska drzava sta napravi od slobode razmisljanja i pisanja.zivila demokracija. :cry: :wink:
nela.

Post by nela. »

Bit ce da drzi par Aboridzina za sluge pa se naviko tako ponasati. Tako ti je to, demokracija vrijedi za bijelu manjinu (u ovom slucaju zutokosu). De mu objasni da si u medjuvremenu pobijelio, pa te maybe uvrsti. :lol:
A moram priznati da ti dvanaesterci leze (a i meni).
p.s. ja sam tekst procitala prije cenzorskih skara, he, he :lol:
Guest

Post by Guest »

jedini reporter sa lica mjesta, tj. iz knina, u svekolikim globalnim elektronskim medijima, pa ga se cenzurira?? sramota.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

A jos Mobi pisao o Cimi.Pa na CNN-u poplave su udarne vijesti .Peso najprije isprintao pa podjelio kninskoj komuni pa tek onda izbrisao. :lol: :lol: :lol:
Mobi dobi li ti ijedan moj meil (ono sto treba da printas) ??????
nela.

Post by nela. »

Zaklela se zemlja raju...
dzaba Peky, ja znam, Cirus zna, ti znas iz ovog slijedi logican zakljucak - zna Amerika, Evropa, Australija, a cujem da se i Japanu treslo usljed price koja se prosirila. Fali samo Afrika... :lol:
A Peky pjeva: Ostrimo skare, nozeve... popravljamo lonce... sjeca se ko cige koji je hodao okolo i galamio sezdesetih? Eto i cenzura dobro dodje za umorne ostarjele mozgove - sad se sjetih kako smo se mi klinci njega bojali kad on podje odozdo od Cipine zgrade a mi bjez uzbrdo prema Spasu :lol: . Jadni covjek nije ni znao da je strah i trepet
Guest

Post by Guest »

:shock:
sad sam se iznervirao ,sta je moby napisao vi znate a ja ne znam ?
Jel nesto novo il staro ? Nela me podsjeti, sjecam se jednom, prolazi cigo i vice ,ostrimo nozeve, popravljamo kisobrane !!
Mater moja ga zovne, sidje ispred zgrade i on joj na brzinu popravi kisobran i naplati vise nego novi sto bi kostao.
Bio sam mali al toliko mi je bilo zao matere da dan danas pamtim to.
Jebo majku cigansku, al sam im se osvetio kad sam im prodao kozu koja je davala dec mljeka svaka tri dana. ( samo za makijato sluzila)Jos pita cigo, jel brateeee kolko dajeee?
Ja kazem jutros sam je pomuzao dala je tri litra, a on ce,
pa treba za deeecu znaaas !
Mislim se , napice se , znaaaas????
Al to im je za kisobran !
Post Reply